Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dziekuje Wiolu na przepis do przechowywania lubczyku, sporo u mnie go rosnie, wiec skorzystam :D
Myślę , że najbardziej narażone na przymrozki są selery, inne wschodzące roslinki sobie poradzą.
U mnie dzis mąż zainstalował piecyk w tunelu, zobacze jak się sprawdzi.
Zimnica okropna i u mnie, przypomnina mi ubiegłoroczny maj, też było zimno.
Nic tylko rozpalić w kominku i usiąść z lampką winka, książką lub drutami.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Bożenko, piecyk w tunelu super sprawa. Nie będziesz się martwić o swoje rozsady. ;:333
O tak, kominek i winko - też mi się marzy. Póki co odpaliłam centralne, bo nie chce mi się taszczyć drzewa do kominka :lol:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Gorąco dziś od samego rana. Aż trudno uwierzyć że ma przyjść to drastyczne ochłodzenie z przymrozkami. Patrząc na prognozy cały tydzień nie wygląda ciekawie. Dopiero od niedzieli ma być cieplej, ale też bez szału bo zaledwie 5 - 6 stopni nocą :?
Daje ta pogoda popalić w tym roku. Ciepłolubne warzywa już się proszą o wysadzenie a tu nie wiadomo, czy po 20 maja da radę to zrobić.
Posiałam jedynie do doniczek trochę ogórków a do podkiełkowania dałam dynie i cukinie. Teraz się zastanawiam co zrobić z nimi, bo już niektóre zaczynają puszczać kły. Dać je do doniczek, czy od razu do gruntu. :roll: Chyba bardziej jestem skłonna do pierwszej wersji.
W weekend postawiliśmy foliak pod papryki i wygrabiłam trochę ziemi pod ostatnie (chyba ) wysiewy - ogórki, cukinie, fasolkę szparagową. Zamówiłam linię kroplującą. Będzie pod pomidorami w szklarni, pod papryką w foliaku i pod ogórkami gruntowymi. W ubiegłym roku z powodu suszy miałam tak gorzkie ogórki, że wszystko szło do wywalenia. Nie jestem wstanie dźwigać konewek z wodą a lanie z węża nie jest zbyt dobre. Linia będzie podłączona do mauzera, więc woda będzie cieplutka.


Czy wasze bożykwiaty rozrastają się ładnie? Mój ma już z 6 lat i jak go posadziłam tak wygląda do dziś, a różowego to wręcz ubyło :?

Obrazek

Obrazek

Judaszowiec czaruje. Obłędnie teraz wygląda ;:167

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obiela - taki niewyględny ten mój okaz, więc tylko kawałeczek :oops:

Obrazek

Piwonia koperkowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bodziszek żalobny

Obrazek

Obrazek

Z tego miejsca przekopałam serduszkę chyba trzy lata temu. Z kawałeczka pozostawionego korzonka odrodziła się ;:173 Mimo delikatnej urody, mocarna z niej roślinka :D

Obrazek

Obrazek

Powoli rozkręcają się orliki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu trawniki po deszczach ruszyły z kopyta, teraz czas na chwasty :lol:
Judaszowiec pięknie kwitnie, na takie duże drzewo nie mam miejsca
U nas też duchota okropna, czekam na deszcz.
Oby zimni ogrodnicy nam odpuścili.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Coraz wiecej roślinek już kwitnie. Wspaniale orliki Wiolu u Ciebie. Co do bożykwiatów, to u mnie było podobnie, myślałam, ze biały już straciłam, przesadziłam je i w tym roku zagościły się ładnie. Wypatrzylam u Ciebie biale epimwdia- śliczne, ja mam te najpopularniejsze żółte i malenka sadzonke czerwonych, ale te białe cudne, w ogóle ostatnio krecą mnie białe kwiatuszki.
Troche sie martwię bo zapowiadaja przymrozki, a moja pigwa właśnie kwitnie.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
Pięknie kwitną Ci piwonie, kokoryczka, orliki czy serduszka.
U mnie jeszcze nie ten etap.
Jedynie kwitnie serduszka.
Dziś u mnie zimno i wietrznie.
Lubczyk też mam na grządce, w rosole daje fajny akcent smakowy.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

WOW! Jaki piękny Judaszowiec ! Ile lat już go masz w ogrodzie?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Potwierdzam, judaszowiec piękny. Ale jaka masz dużą kolekcję orlików! Kocham je i pozwalam im się rozsiewać....Są piękne i takie delikatne. ;:167
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pamiętam Wiolu,że w tamtym roku narzekałaś na serduszki, a w tym pięknie się u Ciebie prezentują, u mnie najlepiej rośnie różowa okazała i sieje się fajnie mam sporo sadzonek w tym roku, ciekawa jestem czy biała też będzie tak dobrze współpracować. Piękny okaz Judaszowca ;:167 Ja już powsadzałam pelargonie z własnych rozsad do skrzynek na parapety, ale narobiłaś mi ochoty na Milion Bells są takie wdzięczne :D U mnie dziś zimnica, wszystkie skrzynki w domu. Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ale masz kwitnący ogród. :shock: Bożykwiat cudny. ;:oj Serduszka ma wielką wolę życia, będziesz mieć kolejną kępkę.
Po wczorajszym ciepłym dniu, dziś prawdziwy szok temperaturowy. ;:202 Też trochę warzyw mam w doniczkach i mam dość wnoszenia i wynoszenia, a ciepła rzeczywiście nie widać. Najgorsze pomidory, zaczynają kwitnąć. ;:223
Linia kroplująca to świetne rozwiązanie. ;:215 Już nie wyobrażam sobie podlewania konewką swoich rabat.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Zostawiam swój wielki zachwyt kwitnieniami z Twojego ogrodu- judaszowiec zjawiskowy! ;:oj
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Najzimniejsza noc za nami. Pomidory, papryki i inne ciepłolubne rozsady w szklarni chyba dobrze przetrwały. Okryłam je potrójną włókniną i dodatkowo pozbierałam latarenki, zapaliłam w nich znicze i porozstawiałam w szklarni. Wydaje mi się że tym sposobem więcej ciepła można uzyskać. Metalowe latarenki nagrzewają się i oddają sporo ciepła. Rano były mocno ciepłe. Tych latarenek miałam trzy i do tego jeszcze kilka zniczy. Okrycie już zdjęłam. Dziś świeci słoneczko więc niech łapią promienie i ładnie rosną.
Obawiam się o ziemniaki. Naciągnęłam na nie plandeki, takie niebieskie jakimi się baseny przykrywa (nic innego już nie miałam) i chyba nie zadziałało to dobrze. Dziwne te krzaczki z wyglądu. Sprawdzę je jeszcze jak słońce je bardziej ogrzeje. Na mały kawałek zabrakło mi już tej plandeki i te przemarzły na bank.
Dzisiejsza noc ma już być cieplejsza ale jutro znowu zimno :twisted: Później też bez szału, od 4 do 7 stopni.
Już sama nie wiem czy wysiewać ogórki do gruntu, czy czekać :?
Sporo mam posianych w doniczkach i te wysadzę do gruntu jak już ta pogoda się unormuje, ale mam jeszcze dużo nasionek i chciała bym je w końcu wysiać. :roll:

Bożenko, ja się boję ruszać tych bożykwiatów, bo nie raz tak było, że gdy zaczęłam przesadzać, to całkiem mi wyginęły. Jakoś istnieją, chociaż bez szału, to niech sobie rosną.
Białe epimedium kwitnie najsłabiej ze wszystkich które mam i krzaczek też taki rachityczny. Nie wiem, czy ta odmiana tak ma, czy miejsce mu nie pasuje.

Dorotko, trawa teraz rośnie jak szalona i koszenia będzie ogrom. Jak na złość kosiarkę zawiozłam do mechanika, bo napęd się popsuł, a na tych moich pochyłościach bez napędu nie upcham. Mechanikowi oczywiście się nie śpieszy. Zamówił część i czekamy a trawa rośnie :?

Ewa, coraz więcej kwiatuszków kwitnie, w końcu mamy maj. Bardzo lubię przechadzać się po ogrodzie i odkrywać co nowego dziś zakwitło :lol:

Seba, judaszowca mam jakieś 8 - 9 lat. Nie pamiętam już dokładnie. :)

Olu, ja też moim orlikom pozwalam się wysiewać. A ostatnio zaczęłam je przenosić w ogrodowe zakątki, gdzie same jeszcze nie dotarły.

Krysiu, u mnie najlepiej roście serduszka okazała Valentine. Już nawet dała dwie siewki, które kwitną. Pozostałe takie sobie. Serduszkom chyba trzeba dobrać dobre miejsce. Jak im spasuje to rosną piękne.
Z balkonowych to Million Belssy są podstawą u mnie. Najpiękniej mi kwitną, nie chorują i nawet nie trzeba ich czyścić. Przerabiałam wiele rożnych kwiatów i te się najlepiej sprawdzają.

Soniu, huśtawka pogodowa daje nam wszystkim popalić. W poniedziałek krótki rękawek i klapki a wczoraj grube kurtki i czapka. Marzę o tym aby już to się jakoś ustabilizowało a w nocy żeby nie było tak dużych spadków. U mnie papryki mają pąki a nie mam odwagi ich wysadzić. Może końcem tygodnia się uda, zobaczymy.

Moniś, dziękuję ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka judaszowiec cudo po prostu ;:167
U mnie orliki traktuję już jak chwasty, zaczyna się ich czas, lubię te kwiaty, ale z roku na rok żałuję, że je zaprosiłam, a znajomi już nie chcą ich ode mnie. Pewnie się poznali, co to za ancymonki :lol:
Bożekwiaty ładne, poczytam o nich, bo nie znam absolutnie. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”