Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violu przepiękna wiosna u Ciebie mimo tej wrednej pogody ;:215 Patrząc na ciemierniki doprowadzają o zawrót głowy ;:433 ;:433 Rozsady piękne i też w tak dużych ilościach, prawdziwa z Ciebie ogrodniczka ;:215
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Rozsady masz wzorcowe, dać im piątkę z plusem, to stanowczo zbyt mało ;:138 Moje chłopaki zdecydowanie mięsożerne, takiej ilości warzyw nie zdołalibyśmy przejeść. Surówkę też zjedzą, ale tylko wtedy, kiedy sama ja zrobię, a jak mnie nie ma, to do obiadu nie jedzą żadnej zieleniny, ewentualnie ogórka kiszonego, pod warunkiem, że jest w lodówce ;:222
Ciemierniki masz do zakochania, nie mogłam się od nich oderwać, takie są cudne ;:oj Szkoda, że nie mam miejsca na takie ich ilości, bo wyglądają bosko. Z kokoryczami dopiero zaczynam, na razie dwie, które dostałam w ubiegłym roku wychodzą z ziemi, ale jak byłam ostatnio, to jeszcze nie kwitły. Jak na razie jestem nimi zauroczona, zobaczymy czy będą odwzajemniać moje uczucia ;:173
Wiosna na dłużej zatrzymała się w Twoim ogrodzie nie szczędząc Ci wszelkich kwitnień. Kępy pierwiosnków, przylaszczki, kokorycze i ciemierniki, czegóż chcieć więcej o tej porze rokuObrazek Mam nadzieję, że chwilowy powrót zimy im nie zaszkodził?
Pozdrawiam serdecznie i ciepełka życzę ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Tydzień zakończył się naprawdę wspaniałą pogodą. Gdyby nie ten okropny wiatr było by idealnie. Mimo wszystko słońce przyświecało, temperatura też przyzwoita i od razu człowiek lepiej się czuje. Szkoda że taka pogoda ma być jeszcze tylko jutro. Od wtorku jakiś armagedon ma nastąpić :?
Moje sadzonki pomidorów, bakłażanów, papryk już wyniesione do szklarni i tam też nocują. Cały czas myślę co zrobić gdy przyjdzie to załamanie pogody. Nie wiem czy dam radę dostatecznie dogrzać, bo jak słońca nie będzie to i w dzień się nie nagrzeje :roll:

Dorotko, wystarczy :lol: Już mam mniej więcej rozplanowane.
Część sadzonek dam mamie i teściowej. Wiem, że one należycie o nie zadbają.

Ewelinko, ciemierniki to już sporo moich siewek. Kilka oczywiście kupiłam, ale nie tak dużo. Przez kilka lat może ze cztery sadzonki. Do siewek trzeba mieć jednak cierpliwość bo zakwitają po kilku latach.
Pogoda na moment się poprawiła, ale znowu na horyzoncie duże ochłodzenie. Nie podoba mi się to.

Małgosiu, tegoroczna wiosna jakoś wyjątkowo niesprzyjająca na wcześniejsze wysadzanie czy pędzenie czegokolwiek. Widzę ile mnie kosztuje pracy, i kombinowania żeby w dobrej kondycji utrzymać to co mam.
Bywało że 20 kwietnia wysadzałam pomidory w szklarni. W tym roku nie ma szans. Może chociaż maj będzie piękny po tym paskudnym kwietniu.

Soniu, ja lubię sadzić rośliny w większych grupach. Wtedy widzę efekt, bo pojedyncze roślinki to giną mi na rabatach.
Rozsady warzyw i w ogóle wszystkich roślin wymagają pracy, ale ja to lubię. Chciała bym tylko żeby pogoda była bardziej sprzyjająca, ale na to już wpływu nie mamy.

Halinko, ciemierniki zaczęły tak ładnie wyglądać gdy się rozrosły, powysiewały. Kilka lat czekałam na taki efekt, ale warto było :lol:

Iwonko u mnie w domu z wyjątkiem męża (który z powodu pracy i tak rzadko w nim bywa) same dziewczyny. I mogłybyśmy żywić się samymi warzywami, zwłaszcza w sezonie gdy są swoje. Przetwory i mrożonki też mi schodzą, także muszę zadbać o wyprodukowanie wszystkiego w dostatecznej ilości :wink:


Z dzisiejszego przeglądu

zawilec grecki

Obrazek

cieszynianka - reszcie w tym roku jakoś przyzwoicie wygląda

Obrazek

sangwinaria w blokach startowych

Obrazek

Obrazek

Magnolia wystartowała i szkoda że znów trafi na załamanie pogody :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czosnek niedźwiedzi sadzony rok temu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu kwitnący pomidor mnie zaskoczył, czy Ty go masz jeszcze w donicy.
Rabatki kolorowe, cieszynianki zazdroszczę dwa razy próbowałam, ale jej chyba warunki nie pasowały.
Teraz rozumiem, że sadzonkami obdarowujesz najbliższych.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiosna cudowna, ale te rozsady... ;:224 :shock: ;:oj Ogrzewanie teraz się przyda bardzo. :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj zajrzałam zobaczyłam liczne pokłady z sałatami :wit i cała reszta :heja no super mieć takie warzywa swoje;) Moją uwagę przykuła słodka cebulka :roll: to taka nazwa czy naprawdę ten szczypiorek tak smakuje? Zdradzisz mi ten szczegół...Pozdrawiam Ola.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violu u Ciebie wszystko tak pięknie kwitnie jakby wiosna była jaka powinna być ;:215 bo u mnie tej wiosny to raczej zima góruje ;:oj ;:oj Mam nadzieję, że i tym razem Ciebie ominie czego z całego ;:167 Ci życzę i dużo ;:3
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . W tym roku pogoda wystawia naszą cierpliwość na niezłą próbę :lol: . Wczoraj był u mnie piękny dzień a tu znowu zmiana o 180 stopni ;:222 . Mnie również się to nie podoba ;:185 . U Ciebie sporo bylin kwitnących wiosną i ja muszę coraz bardziej się nimi zainteresować. Cebulowe mają u mnie ciężko . Z roku na rok znikają w zatrważającym tempie ;:222 . Wszystkiemu winne są paskudne nornice . Tego roku ręce mi opadły jak zobaczyłam zjedzony korzeń Constance Spry, nie do odratowania ;:145 . Trzymam kciuki za Twoje siewki i sadzonki , żeby jakoś przetrwały zmianę pogody . Magnolia przepiękna ;:138 . Szkoda tylko, że nie trafiła się pogoda dla niej . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, wiosna u Ciebie "pełną gębą" :D Aż miło nacieszyć oczy taką ilością cudnych kokoryczy, kwitnącymi ciemiernikami, hiacyntami. Tylko ta zmienność aury denerwuje, bo nic nie można zaplanować. Miałam kilka dni wolnych to pierwszy i ostatni pogoda była do bani. Za zimno, za mokro, żeby robić cokolwiek, gdy pada śnieg na przemian z deszczem, a jutro już do pracy :roll:
Dużo ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Jak tam Twoje różyczki ?? Jak warzywka ?? Wiem, że ciężko teraz z wolnym czasem ale czekam z niecierpliwością na nowe fotki ;:65 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dzień dobry Wiolu.
Czy w Twoim ogrodzie są już pierwsze oznaki wiosny? ;:3 :wit
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ja również z zapytaniem jak tam u Ciebie Violu wiosna ? i czy jesteś zdrowa pozdrawiam jeszcze nie wiosennie :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu

Jak się masz i co słychać w Twoim ogrodzie?
Pokaż jak wyglądają oznaki wiosny u Ciebie.
Co kwitnie i na jakim są etapie wegetacji.
Pozdrawiam i życzę ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”