Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ale smakowicie wyglądają te warzywka, szczególnie o tej porze roku. Coś pięknego!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie w piękny zimowy poniedziałek.
Śnieg skrzypi pod nogami, słońce razi w oczy - dawno takiej zimy nie było. Ogród odpoczywa pod grubą puchową kołderką a ja już czuję iście wiosenny nastrój. Już bym chciała siać, ale powstrzymuję się bo zdaję sobie sprawę że jeszcze za wcześnie.

Krysiu, Seba witajcie. Zdjęcia są widoczne na wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem Chrome. Ja niestety nic nie mogę z tym zrobić :?

Aniu, ja już totalnie popłynęłam z nasionkami. Nakupowałam sporo plus jeszcze z robiłam przegląd tych co miałam z poprzednich lat i też dużo zostało. Nie wiem gdzie ja to wszystko posieję. :oops:

Ewuś, ja chyba jestem zaprogramowana na baterie słoneczne i jak poczuję że dni stają się dłuższe, to wstępuje we mnie energia i już bym chciała zaczynać siać. :lol:

Wandziu, jeszcze tydzień temu przynosiłam z warzywnika pory, jarmuż i natkę pietruszki. Teraz już wszystko pod śniegiem, ale jak temperatura wzrośnie mam nadzieję na ostatnie już pory :D

Nasionek nakupowałam już dużo, trochę zostało jeszcze z ubiegłych lat a i tak jeszcze trochę brakuje :lol: Póki co przygotowuję się do siania. Pozamawiałam sobie różnych różności etykiety, wielodoniczki, ziemię) i teraz czekam na odpowiedni czas. Mąż montuje jeszcze regał z doświetleniem i będę mogła szaleć :heja :heja
Tymczasem moje nasionkowe szaleństwo i zimowy ogród.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu dobrze, że masz spory warzywnik, bo ilość torebek z nasionami imponująca ;:215 oby wszystko wykiełkowało.
Zima piękna, wszędzie śnieg sypnął, dzięki temu roślinki mają puchową kołderkę. Teraz są zabezpieczone, zapowiadają jeszcze raz mroźne dni na przełomie stycznia- lutego, oby wtedy nam szkód nie narobiło.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ będziesz miała bogaty warzywnik ;:oj, a lato i jesień będą pełne smaku i koloru.
Obecnie koloru niby trochę mniej, ale ogród przykryty białym puchem jest również pełen uroku. Takie koło mi się marzy, ale dopóki mam tylko działkę, pozostanie marzeniem. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ilość nasion imponująca ;:oj Musisz mieć naprawdę duży warzywnik, żeby to wszystko pomieścić. Ale i pracy taka ilość warzywek będzie wymagała. Za to potem przy zbiorze plonów jest ogromna radość. Sama kupiłam małe co nieco, ale nie wiem czy uda mi się przygotować miejsce? Jeśli nie zdążę, to wysieję tylko sałatę, rzodkiewkę i trochę ziół w skrzynkach. A z pomidorami spróbuję w donicach. Kiedyś już uprawiałam pomidory w donicach i nawet niezłe plony wydały. Może i tym razem się uda?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zmieniłam przeglądarkę i wreszcie widzę zdjęcia. Ilość warzyw imponująca. Ja się wstrzymuję z zakupami nasion warzyw, bo parapety rezerwuję na kwiaty. Wiosną i tak kupuję gotowe rozsady. Co prawda później jestem wkurzona, że wszystkie koraliki są czerwone, a nie czarne ;:223
Co to jest z tymi ptaszkami :?: Bardzo ładna ozdoba ;:138
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Zima nie odpuszcza,sypie, mrozi - dawno tak nie było. Szkoda tylko że o miesiąc za późno i na święta tak nie było.
Ja tu już uruchomiłam wysiewanie i marzę, żeby coś w szklarni podziałać. Jednak jak patrzę na prognozy to jeszcze przyjdzie mi poczekać.

Obrazek

Dorotko o szkody mrozowe teraz się nie martwię. Wszystko pod śniegiem śpi. Zdecydowanie gorsze są wiosenne przymrozki, gdy wszystko wystartuje.
Nasionek sporo, ale jak się okazuje jeszcze coś tam brakuje, więc chyba jeszcze domówię. :lol:

Iwonko, już od wielu lat uprawiam sporo warzyw. Mogę stwierdzić że warzywnik to moje oczko w głowie i poświęcam mu więcej czasu i prazy niż na ogród ozdobny.
Zbiór własnych plonów, to największa radość i nagroda za włożoną pracę :D

Dorotko, cóż poradzę. Mam fioła na punkcie warzywnika :oops: Jest faktycznie spory, ale nie wiem dokładnie ile ma (musiała bym kiedyś zmierzyć). Lekko nie jest, ale własne zdrowe warzywa to najlepsza nagroda :wink:

Aniu, nena - u mnie na odwrót - więcej rozsad warzywnych niż kwiatów. Lubię po prostu patrzeć jak coś wyrasta od maleńkiego nasionka wrzuconego do ziemi :D

Przygotowanie do sezonu, to nie tylko nasiona

Obrazek

Mimo zimy za oknem upolowałam wreszcie w sklepie na B ciemierniki. Humor od razu poszybował w górę. Mam nadzieję że w końcu zadomowią się w ogrodzie i będą się rozsiewać

Obrazek

Obrazek

Pochowałam już wszystkie zimowe dekoracje i zaczynam przywoływać wiosnę :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, Twoje ciemierniki wyglądają tak świeżo i radośnie, jakby chciały zagrać na nosie panującej nam śnieżnej zimie. Fajnie, że możesz myśleć o wysiewach w szklarni. Ja nie mam i mogę tylko czekać, że zima się zlituje i odpuści chociaż w marcu 8-)
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zimę w końcu mamy taką jaka powinna być. Śnieg pięknie obsypał ogród, teraz trzeba zająć się domowymi siewami. Czytam, że będziesz miała regał na sadzonki z doświetleniem, proszę pokaż nam to dzieło M jak będzie gotowe. Zakupy bardzo potrzebne, mnie zainteresowały rękawice do róż, miałam porządne ale po kilku latach mocno sobie przepracowały, jednak róże na nich pozostawiły ślad :lol: myślałam o nowych, napisz gdzie kupiłaś, i czy są porządne.
Oby nam wiosenne przymrozki roślin nie załatwiły, bo one największe szkody w roślinach robią.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, a dawno kupowałaś ciemierniki? W żadnym sklepie B nie ich widziałam. A szkoda, bo też bym chętnie kupiła :roll:
Rękawice i mnie zainteresowały, bo moje już mocno zniszczone i nigdzie nie mogę kupić takich porządnych.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Widzę, że tego roku nie masz co narzekać na brak śniegu :lol: . Faktycznie szkoda, że na święta nie było biało no ale co zrobić?? Do wiosny jeszcze trochę czasu mamy ale widzę, że nie próżnujesz i poczyniłaś już pewne przygotowania do sezonu ;:215 . Czas szybko leci i zanim się obejrzymy będziemy mogły rozpocząć wiosenne porządki i zobaczymy pierwsze kolory. Ciemierniki bardzo ładne upolowałaś. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w tym roku :wit .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

Nasionka w kolorowych torebkach to najlepszy obrazek i humor się poprawia jak się ogląda paczuszki.Masz ich sporo , ja mam tylko kilka torebek.Na pewno zioła posieję lub kupię gotowe rozsady na giełdzie.
Ta zima jest inna niż dotychczas a to śnieg, innym razem mróz, a wczoraj u nas ulewa była ;:oj
Już przebieram nogami ,bo za kilka dni wysieję pomidorki koktailowe i lobelię.
Ciemierniki dorodne kupiłaś oraz rękawice jak należy .Czekamy na słoneczko ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie kochani.

Kasiu, zima nie odpuszcza i mimo że mam szklarnię to przy takich temperaturach nie poszaleję :roll:

Dorotko, nie zrobiłam zdjęcia regału, bo nie jest bardzo "pokazowy". Zrobiony z materiałów z odzysku. Pospawane jakieś rurki, profile, a półki z desek ze starych palet. Najważniejsze że spełnia swoją rolę :lol:
O rękawicach już wiesz :D Zamówiłaś ?

Dorotko, trochę późno odpisuję i nie wiem czy dostaniesz jeszcze gdzieś te ciemierniki. U nas były. A kupowałam je ze dwa czy trzy dni przed napisaniem postu :wink:


Witaj Ewelinko. Oj tak, człowiek by już chciał szaleć w ogrodzie a tu pogoda jak na prawdziwą zimę przystało :roll:

Aniu, o tej porze roku nic nie poprawi nastroju lepiej od torebeczek z nasionami. No może jeszcze kiełkujące rozsady :D
U nas też prawdziwa huśtawka pogodowa - na przemian śnieżyce, ulewy i roztopy :?
Dziś mamy taką śnieżyce, że pies nosa na dwór nie chce wystawić. Temperatury też mają być bardzo niskie i to dosyć długo.


Zima trwa w dalszym ciągu. Po kilku cieplejszych dniach z cudnym słoneczkiem znowu zaczęło sypać i to dosyć mocno. W prognozach na luty wiosny nie widać. Cieżko jest mi już wytrzymać w bezczynności ogrodniczej i zaczęłam już wysiewać.
W szklarni miałam mięciutką, nie zmrożoną ziemię, więc wysiałam szpinak :lol:

Obrazek

A na parapecie bakłażany, papryka, cebula, poziomki i lobelia

Obrazek

Podpatrzony na yt sposób wysiewu cebuli w tzw ulitkach
Każdy, kto próbował, chwali, więc i ja eksperymentuję :lol:

Obrazek

i jakby mało było mi tej cebuli
dymka musi być

Obrazek

Przez wiele lat cebuę miałam tylko z dymki, bo z siewu mi nie wychodziła. W tamtym sezonie trochę czytałam na temat jej uprawy i postanowiłam spróbować. Pracy przy wysadzaniu rozsady trochę jest, ale efekt może nie jakiś wyśmienity, ale zadowalający. Do tej pory mam jeszcze swoją cebulkę i myślę że na dwa miesiące jeszcze wystarczy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”