Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ale sporo masz tych różnych wysiewow.
Fajnie. Własne warzywka są najlepsze.
Ja już myślę ,że na koniec tygodnia wysieje już coś wvwarzywniku.
Ciemierniki masz cuuudne. ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu pokazujesz ładne wysiewy, moje coś w tym roku słabo wychodzą ;:222 Jedynie kobea daje radę.Mój groszek szerokolistny to cienkie igły.Chyba nic z niego nie będzie.Niepotrzebnie w wytłoczkach posiałam.Dalie z kapersów jeszcze ładnie rosną.Czekam aż miną przymrozki to wysadzę piwonię na ogród.Dzisiaj wieje bardzo.W piątek zamierzam pojechać na działkę, by pograbić resztę liści po zimie.
Laurencja na bogato wykiełkowała.Ciekawa jestem jak będzie się u Ciebie spisywała ;:108 Jak coś to zgapię ;:oj
Nasionka sałaty posiałaś po jednym ziarenku do kuwetek?

Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wpisuje sie do nowego wątku ,żeby sie nie zgubic .A zarazem mam pytanko ,czy róże już obciąć bo forsycja dopiero zaczyna kwitnienie a słyszałam że jak kwitnie forsycja to powinno sie je obcinac,mieszkam pod Toruniem to dlatego mamy chłodniej ,róże są kilku letnie rosną u góry i musze je obciąć aby od dołu wypuściły lecz mówią jeszcze o przymrozku.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu
Ciemierników zazdroszczę.
Widzę, że u Ciebie rozsady a rozsady.
Co tam rośnie pod tymi butelkami?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu,powinno się robić zdjęcia szczegółowe całym rabatom w różnych okresach. To by ułatwiło postępowanie przy sadzeniu cebul.
Obcięłam wczoraj liście ciemiernikom. Zasłaniały kwiaty. :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam niedzielnie.
Wczoraj mieliśmy cudowną pogodę i wreszcie można było porządnie się dotlenić. Jak ja się teraz cieszę że mam dom z dużym ogrodem, podwórkiem. Nie wyobrażam sobie siedzenia w bloku. Kwarantanna jest dla nas mało odczuwalna. Wiadomo, wyjścia ograniczyliśmy do minimum, ale nasza codzienność wiele się nie zmieniła.
Niepokoi mnie bardzo kolejna już nadchodząca fala mrozów. W prognozie dla mojego rejonu to ma być istna zima - opady śniegu z mrozami do -8.
Już przy poprzednich przymrozkach wiele roślin oberwało, a teraz to będzie armagedon. Mocno dostały ciemierniki. Widać że takie "bidy" teraz z nich. Przemarzły kwiaty pierwiosnków, przylaszczek. Teraz zaczęły rozwijać kolejne i pewnie znów ich trafi :? Przemarzły miodunki a wiśnie ozdobne mają niepokojąco zbyt brązowe pąki :cry:
Poza tym magnolia gwiaździsta jest już na wylocie. Dosłownie jeden ciepły dzień i rozwinie kwiaty. Jak pójdzie mróz to na bank ją załatwi. To już byłby kolejny taki rok.
O owocowych już nie wspomnę.
Podcina mi to trochę skrzydła. Czuję, że ogromny zapał, który miałam jeszcze miesiąc temu, gdzieś się ulatnia.
Cieszyliśmy się z łagodnej zimy, że wszystkie roślinki super nam przetrwały a tu wiosna przynosi pogrom :(


Aniu, ja w warzywniku mam wysiany jedynie groszek cukrowy i posadzoną czerwoną dymkę. Z tego co widzę w prognozach to przynajmniej w kolejnym tygodniu nic więcej nie dosieję ani nie wysadzę rozsad. :(

Aniu(Annes), super, ze kobea ładnie rośnie. Ja jej nie wysiewam, bo na targu zawsze kupowałam nie drogo sadzonki. W tym roku mieć jej nie będę, bo nie zanosi się, żeby wiosną kiedy jest sezon na sadzonki, targ będzie otwarty. Trochę pokrzyżowało mi to plany, bo zostałam bez flanc porów, selerów.
Sałaty wysiewałam punktowo, po dwa ziarenka. Niedawno poprzerywałam i zostawiłam po jednej sztuce.
Można by ją było już wysadzić do gruntu a tu zima nadciąga :roll:

manenka71 ciężko dać tak jednoznaczną odpowiedź co do cięcia róż. Ja nigdy nie czekam do tej forsycji, bo dla mnie to jest zdecydowanie za późny termin. Decyzję musisz podjąć sama, biorąc pod uwagę mikroklimat jaki masz na działce/ogrodzie. Ja już mam dwa tygodnie przycięte. Przeżyły dwie fale mrozów i póki co jest dobrze.


Ewa, pod butelkami są sałaty :wink:

Ania (nena) zdjęcia do dobre rozwiązanie, ale jak potem sadzić z telefonem w ręce w ubrudzonych dłoniach :)

Magnolia tuż tuż i niestety trafi z kwitnieniem w atak zimy

Obrazek

Obrazek

Widok z tarasu na prawą stronę ogrodu.
Drugiej strony nie mam jak zrobić, bo sąsiad :wink:

Obrazek

Umordowane przymrozkami ciemierniki

Obrazek

Te trochę lepiej się trzymaja

Obrazek

Nawet kwitnienie kokoryczy załatwił mróz. Ta jakaś opóźniona i przetrwała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja kolekcja dzbanuszków powiększa się.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu każdy obawia się nadchodzących mrozów, jak te prognozy się sprawdzą to wiele roślin mocno oberwie. Może nie będzie tak źle, dziś miało padać i nic z tego u mnie teraz wyszło słońce.
Te Twoje dekoracje są piękne ;:215 http://img3.garnek.pl/a.garnek.pl/035/7 ... djecie.jpg mam dość sporo różnych dzbanuszków po cioci, na razie stoją na półce w piwnicznej kuchni. Nie mam miejsca na ich ogrodowe wystawienie, denerwują mnie te wiatry, które wiecznie mi wszystko przewraca, muszę do środka wrzucać kamienie.
Trzy magnolie gwiaździste straciłam, tydzień temu wykopałam kolejną, zeszłego sezonu uschła, nie zaproszę nigdy więcej tej odmiany do ogrodu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, te niebieskości skradły mi serducho. Uwielbiam ;:108
I strasznie podoba mi się ten dzban, donica? To duże. Chyba już kiedyś pytałam, ale dopytam jeszcze raz. Co to?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu piękny rząd hiacyntów i jeszcze pierwiosnki w konewce. ;:oj Niebieskości cudne. Oddałam taki szary koszyk, ;:124 który dostałam w prezencie, teraz wiem co bym z nim zrobiła.
Też posiałam Corazon, sugerując się dobrymi opiniami o nim. U mnie pomidory w gruncie.
Niestety przyroda rządzi się swoimi prawami i nic nie możemy zrobić. Jutro znowu ogrody pokryją się włókniną i doniczkami. ;:174
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dorotko, wczoraj po południu nastąpiła zmiana pogody. Najpierw deszcz a potem się ochłodziło i sypnęło śniegiem :( Dziś rano było bielutko i jest do tej pory. Teraz jakby zaczęło trochę topnieć.
Pogoda nieprzyjemna i cały tydzień ma taki być.
Już nie wiem co mam robić z tym siedzeniem w domu. Dom wysprzątany jak mało kiedy. Robiłam plany ogrodowe a tu lipa :?
Ja też mam sporo różnych staroci. To głównie pasja mojego ema i on prawie wszystko przytargał do domu. Trochę rzeczy mam w piwnicy, ale sporo w altanie na półeczce. Są tam stare szalkowe wagi, lampy olejne, młynki do kawy/pieprzu. Muszę to wszystko pościągać i trochę wyczyścić :wink:
Bardzo zastanawiające że magnolia gwiaździsta nie chce u Ciebie rosnąć. Zwłaszcza że dobrze radzą sobie u Ciebie azalie i inne kwasoluby.
A sadziłaś je za każdym razem w innym miejscu, czy nasadzałaś dokładnie tam gdzie poprzednia uschła. Może akurat coś w tym konkretnie miejscu jest w ziemi :roll:

Małgosiu, mi też niebieskości skradły serducho. Może wszystkiego namiętnie nie przemalowuję żeby nie popaść w skrajność, ale jak coś co trzeba odnowić, to często wybieram niebieski właśnie.
Dzbana nie mierzyłam ale spokojnie będzie miał z 1,5 m. Z moim wzrostem 164 muszę się postarać zeby zajrzeć do środka.
Dostałam taką informację, że używano go w piekarni do kwasów, ale czy to jest prawda to nie wiem.
Dla ciebie zdjęcie z bliska :D

Obrazek

Soniu, mój koszyk wyglądał już nie ciekawie, więc poszedł do liftingu. Planuję posadzić w nim białe lobelie, ale jak to ostatecznie wyjdzie, to sama nie wiem :D
U mnie pomidorki różnie - i na polu i pod osłonami. Corazona miałam już ze dwa razy i byłam zadowolona. Nie mam ochoty na eksperymenty z i postanowiłam w tym roku, na kilka juz sprawdzonych odmian.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu magnolie zawsze sadziłam w innych miejscach, tę ostatnia gwiaździsta załatwiła mi zeszłoroczna susza i słońce, pomimo podlewania widziałam jak każda gałązka po kolei zasycha, trudno zrobiła miejsce dla nowej róży. Mam jedną magnolię jeszcze Susan ona w lecie zeszłego roku wszystkie liście zrzuciła, ale ma się dobrze.
Pogoda nie rozpieszcza, Ty masz dom wysprzątany, a mnie nic się nie chce ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u mnie magnolie przez te przymrozki jak nigdy przymarzły , ja jeszcze z pracami ogrodowymi jestem daleko w tyle , jak będzie ciepło toi
praca będzie szła pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Bardzo podobają mi się te niebieskie śliczne dzbanuszki. ;)
Szpaler hiacyntow piękny , robi wrażenie.
Fioleczki też urokliwe. Sporo masz już różnych kwitnien ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”