Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ciemierniki prześliczne. Mój jedyny, biały zresztą, kwitł do tej pory bardzo ładnie, ale dzisiaj po nocnych przymrozkach pędy kwiatowe porozkładały się na boki i wyglądają strasznie smętnie. Może w dzień znów się podniosą. Świetne masz zasiewy i sporą ich różnorodność. Przynajmniej jest co robić w domu, gdy na zewnątrz ziąb.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Fajna ta pufa a ja mam tyle skrzynek , które leżą i czekają na swój czas i na to nie wpadłam ;:oj . Świetna robota ;:215 . Rozsady to Ty masz imponujące ;:215 . W ogrodzie sporo już się dzieje i wiele roślin kwitnie . Czekamy na ocieplenie, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

No to kochana jestem z rewizytą....
Dobrze że ten wątek dopiero się zaczyna, więc nie jestem do tyłu.....
A w wolnej chwili zabiorę się za lekturę poprzednich.....
Miłej niedzieli..... ;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, mam taką stronę w zeszyciku, gdzie zapisuję rośliny do kupienia. Z krokusami jest ten problem, że sadzi się je dość wcześnie. Spoglądając na rabatę jesienią, jest się przekonanym o braku miejsca na cokolwiek, a wiosną zieje pustką.
Zazdroszczę Ci szklarni, zwłaszcza w obecnej sytuacji.
Muszę koniecznie wysiać w domu sałatę i mieć swoją rozsadę.
Kiedy obcinasz liście ciemiernikom :?:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu co z tego, że mam rękawice do cięcia róż, jak wczoraj siedziałam i z dłoni wyjmowałam kolce ;:202 tak mam po każdym cięciu. Łapcie całe podrapane ;:222 oby kwitnienia moich nowości różanych mi te cierpienia wynagrodziły ;:306
Patrzę na Twoją mega sałatę, idę zaraz swoją w skrzynce przepikować, może się zabierze i zacznie mężnieć.
Sprawdziłam jak wygląda laurencja bo nie znałam tej roślinki, niby nazwa znana mi, ale wygląd niekoniecznie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola, zimno, zimno.. i tak ma się utrzymać przez kilka dni :roll:
Przypomniałaś mi, że mój szpinak jeszcze w torebce czeka na wysianie ;:224 Brakuje mi parapetów. Coś mnie opętało w tym roku i nasiałam pomidorów jak głupia. Teraz przepikowałam i już nie mam jak się ruszyć. Strach nawet otwierać okno żeby czegoś nie strącić. Próbowałam znaleźć chętnego na kilka sadzonek, ale niestety moi znajomi twierdzą, że pomidory w sezonie są zbyt tanie żeby opłacało się samemu uprawiać ;:222 Oddać nie ma komu, wyrzucić szkoda.. Sprezentowałam teściowej i szwagierce po kilka koktajlówek.. mówię, chociaż na parapecie czy w donicy posadźcie - udało mi się odzyskać trochę miejsca i wysiałam koper ozdobny i szałwie.. sama pukam się w głowę.. Nie wiem gdzie to przepikuję ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu tyle laurencji nasiałaś, ;:oj chyba sklep otworzysz. :wink: Rozsady wzorcowo rosną, ;:180 w tunelu będzie im ciepło, swoje tylko włókniną mogę okryć.
Piękny ten bordowy ciemiernik.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Zimnicy ciąg dalszy i musowo było odpuścić prace ogrodowe. Wczoraj miałam robótkę z pikowaniem. Dzięki temu dzień się nie dłużył.
Pomidorki już w osobnych domkach. Nie szalałam w tym roku z odmianami. Mam tylko Malinowego i Corazon. Do gruntu trochę krzaczków w typie Limy i z małych Koralik oraz Black Cherry.
Postawiłam na sprawdzone odmiany, bo te moje eksperymenty z poprzednich lat nie zawsze udane były. Przepikowałam też selera naciowego i laurencję. Zajęłam tym samym wszystkie południowe parapety i dwa zachodnie w pokojach córek ;:131 Nic więcej nie wcisnę, więc wszelkie pozostałe wysiewy będą już w szklarni, kiedy tylko temperatura na to pozwoli.

Wandziu z tym doglądaniem wysiewów też trzeba uważać, żeby ich nie zagłaskać :lol:
Ciemierniki to wytrzymałe rośliny. Moje jakoś się trzymają po tych nocnych mrozach, więc pewnie i Twój dał radę :wink:

Ewelinko, jak to mówią, potrzeba matką wynalazków :lol: Zależało mi, aby zwiększyć ilość miejsc siedzących na tarasie (było ich 4). Drogo wychodziło dokupienie osobno puf do kompletu, więc wymyśliłam takie ze skrzynek.
A ze też ich sporo mam to i kolejne pomysły w głowie kiełkują. Sporo inspiracji znajduję po prostu w sieci :D

Witam Olu i zapraszam :D

Aniu nena, dokładnie tak jest z cebulowymi sadzonymi jesienią. Ciężko je gdziekolwiek wcisnąć, bo wydaje się nam, ze rabaty przeładowane. Najlepiej było by zaznaczyć jakoś te miejsca teraz, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Wszelkie znaczniki, patyczki mają u mnie krótki żywot i albo "same" zmieniają miejsce, albo całkiem przepadają.
Liście ciemiernikom obcinam przy okazji porządkowania rabat, czy przycinaniu róż, hortensji. W tym roku jakoś wcześnie to zrobiłam, ale nie zaszkodziło to roślinom.

Sabina, całą zimę powtarzałam sobie, ze ograniczam sianie do minimum i jak się to skończyło ? Brakuje mi już parapetów. Niby tylko trochę, kilka sztuk dla siebie a i tak uzbierało się wszystkiego ogrom.
Przez wiele lat miałam to samo z pomidorami. Szkoda było mi wyrzucać nadmiar, więc pikowałam wszystko a potem na siłę wciskałam znajomym czy rodzince. Śmiem twierdzić, że niewielka część tych osób należycie się nimi zajęła.
A z tą taniością pomidorów, czy innych warzyw może być różnie. :wink:

Soniu, przepikowałam już laurencję dosyć sporymi kępkami i wyszło mi 10 sadzonek. Ze dwie sadzonki dam mamie i zostanie mi akurat w sam raz :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ale sporo masz tych różnych wysiewow.
Fajnie. Własne warzywka są najlepsze.
Ja już myślę ,że na koniec tygodnia wysieje już coś wvwarzywniku.
Ciemierniki masz cuuudne. ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu pokazujesz ładne wysiewy, moje coś w tym roku słabo wychodzą ;:222 Jedynie kobea daje radę.Mój groszek szerokolistny to cienkie igły.Chyba nic z niego nie będzie.Niepotrzebnie w wytłoczkach posiałam.Dalie z kapersów jeszcze ładnie rosną.Czekam aż miną przymrozki to wysadzę piwonię na ogród.Dzisiaj wieje bardzo.W piątek zamierzam pojechać na działkę, by pograbić resztę liści po zimie.
Laurencja na bogato wykiełkowała.Ciekawa jestem jak będzie się u Ciebie spisywała ;:108 Jak coś to zgapię ;:oj
Nasionka sałaty posiałaś po jednym ziarenku do kuwetek?

Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wpisuje sie do nowego wątku ,żeby sie nie zgubic .A zarazem mam pytanko ,czy róże już obciąć bo forsycja dopiero zaczyna kwitnienie a słyszałam że jak kwitnie forsycja to powinno sie je obcinac,mieszkam pod Toruniem to dlatego mamy chłodniej ,róże są kilku letnie rosną u góry i musze je obciąć aby od dołu wypuściły lecz mówią jeszcze o przymrozku.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu
Ciemierników zazdroszczę.
Widzę, że u Ciebie rozsady a rozsady.
Co tam rośnie pod tymi butelkami?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu,powinno się robić zdjęcia szczegółowe całym rabatom w różnych okresach. To by ułatwiło postępowanie przy sadzeniu cebul.
Obcięłam wczoraj liście ciemiernikom. Zasłaniały kwiaty. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”