Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pięknie, szkoda tylko przymrozonych pąków. U mnie róże mocno oberwaly od mrozu, ale chyba się pobierają. U ciebie widać, że odzyly rośliny.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cudne kwitnienia....Ale strasznie sucho na tych naszych rabatach....u mnie pokropiło troszeczkę i po deszczu....
Wesołego śmigusa....chociaż wirtualnego.... ;:47
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Drugi dzień Świąt przywitał piękną pogodą.
Zrobiliśmy więc grilla w ramach obiadu, posiedzieliśmy z kawką na tarasie i czas pięknie upływał, chociaż trochę smutno, że tak samemu .
Zaraz po południu zaczęło grzmieć i przeszła pierwsza w tym roku burza. Popadało może ze 20 minut. Cieszyłam się z każdej kropli deszczu, bo było już bardzo sucho. Teraz od jakiejś godziny nadeszły ciemne chmury i pada ;:138 Mam w planach jutro, albo w najbliższych dniach wysiać co nieco w warzywniku i zastanawiałam się jak ja to zrobię w taką skałę. Dobrze że wreszcie pada :D

Aniu, tak jak wspomniałam na początku po południu zaczęło padać. Też miałam już bardzo sucho, od kilku dni latałam z wężem. Deszcz był bardzo wyczekiwany.
Rozsady nie wszystkie wzorcowe. Wiesz jak to jest ... na zdjęciu można pokazać co ładniejsze, lepsze :lol:
Trzymam mocno kciuki za twoje warzywka w skrzynkach :D

Evii, U mnie póki co nie widać uszkodzeń po mrozowych na różach. Mam je tak przycięte, że jeszcze w razie co mogę mocniej przyciąć.
Myślę że i Twoje dadzą radę. Może troszeczkę później zakwitną, ale dadzą radę.

Olu, mam nadzieję że dotarł do Ciebie większy deszcz. U mnie do południa było pięknie i ciepło a potem burza. Teraz też pada a ja się cieszę :D

Z dzisiejszego spaceru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, cudne, wiosenne kwitnienia. Wreszcie jest kolorowo i weselej w ogrodach. Dobrze, że w tym trudnym czasie mamy takie obrazy, bo dzięki nim jakoś łatwiej jest przetrwać ;:108
Moją uwagę przyciągnął trójlist, który u Ciebie wypatrzyłam. Napisz proszę coś o nim. Ma śliczne, nakrapiane listki ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

No ta Twoja magnolia jest po prostu niebiańska Wiolu! Pierwiosnki też urocze, u mnie wysiały się w różnych miejscach i chyba je w końcu niedługo zgromadzę w jedną gromadkę.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, przyszłam Ci powiedzieć, że absolutnie Ci wszystkiego zazdroszczę ;:196 Przede wszystkim deszczu, a zaraz potem tych łanów kwitnących zawilców i przecudnej urody magnolii. :lol:
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
Magnolia ślicznie obsypana, zawilce i prymulki cudne.
Co to za roślinka ten trójlist? Zaciekawiła mnie.
No, kawkę na tarasie to fajnie wypić w ciepły dzień a i sezon grillowy u Ciebie widzę rozpoczęty.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Fajnie , że Tobie też podlało ;:138 . U mnie na szczęście też solidnie zmoczyło . Teraz zielenina ruszy z kopyta , chwasty niestety też ;:306 . Masz sporo kwitnących, których ja nawet do końca nie znam ;:224 . Magnolia przepiękna ;:215 . Powodzenia w ogrodowych zajęciach bo po takim deszczu na pewno będzie co robić ;:108 . Na spokojnie można przesadzać, plewić i nawozić . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, zazdroszczę solidnego deszczu. U mnie trochę pokropiło i pewnie znów trzeba będzie podlewać.
Miałam w planach na ten rok zakup wiśni i pewnie znów się odwlecze, albo zmieni się koncepcja.
Taka magnolia gwiaździsta to moje marzenie. Tylko miejsca brak. W drodze do pracy, mijam miejsce, gdzie rosną dwa wielkie drzewa magnoliowe przy wjeździe do sadu. Kwitną co roku. Pewnie nikt specjalnie się nimi nie przejmuje.
Cudny spacer ;:138
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu na szczęście przymrozki nie zaszkodziły magnoliom, przepięknie kwitną.
a ja swoją gwiaździstą po 5 latach musiałam wykopać, susza zeszłoroczna jej zaszkodziła.
Kolorowo masz już bardzo na rabatkach, same roślinne rarytaski.
A jak siana cebulka u mnie porażka po wykiełkowaniu padała w oczach, nie wiem co jej nie pasowało.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

No to i ja pozazdroszczę deszczu. Niestety u mnie nie padało i dziś ruszyłam z podlewaniem z węża....zaczyna się.
Piękne kwitnienia....a magnolia.....cudna.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

No i wstyd się przyznać, ale znowu przegapiłam otwarcie nowego wątku :oops: Dobrze że dzisiaj wstałam sporo przed świtem, to chociaż troszkę podgoniłam zaległości na forum.
Mme Plantier rzeczywiście wygląda jak śnieżna peleryna, Wandzia doskonale ją porównała ;:63 Oba ciemierniki, ten biały pełny i ten o bordowych liściach- przepiękne. Kupiłam sobie białego, ale mój nie jest idealnie biały. W środku ma jakieś bordowe kropeczki i mimo że też jest ładny, to jednak Twój w tej czystej bieli jest idealny ;:215
Już chyba w ubiegłym roku wypatrzyłam u Ciebie serduszkę Dicentra Cucularia. Otóż mam taką samą, którą przez lata uważałam za kokorycz. Tłumaczyć może mnie tylko fakt, że nigdy ani serduszki, ani kokoryczy w swoim ogródku nie miałam. Ostatnio jak byłam na działce, to jeszcze nie kwitła, ale jak tylko pojawią się kwiatuszki to zrobię im zdjęcie i porównam ją z Twoją ;:65
Jakie masz ogromne bogactwo różnego rodzaju zawilców. Tyle kolorów i każdy piękniejszy od poprzedniego ;:oj Magnolia akurat na same święta się przy stroiła, przepięknie wyglądała. Grilla na święta? Mój eM chyba by zemdlał, gdybym mu to zaproponowała ;:306
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj przepiękne połacie pierwiosnków i różnokolorowych zawilców , mam białe i niebieskie greckie , ale i magnolia tak pięknie Ci kwitnie , bajeczny ogród pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”