Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu magnolie zawsze sadziłam w innych miejscach, tę ostatnia gwiaździsta załatwiła mi zeszłoroczna susza i słońce, pomimo podlewania widziałam jak każda gałązka po kolei zasycha, trudno zrobiła miejsce dla nowej róży. Mam jedną magnolię jeszcze Susan ona w lecie zeszłego roku wszystkie liście zrzuciła, ale ma się dobrze.
Pogoda nie rozpieszcza, Ty masz dom wysprzątany, a mnie nic się nie chce ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu u mnie magnolie przez te przymrozki jak nigdy przymarzły , ja jeszcze z pracami ogrodowymi jestem daleko w tyle , jak będzie ciepło toi
praca będzie szła pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Bardzo podobają mi się te niebieskie śliczne dzbanuszki. ;)
Szpaler hiacyntow piękny , robi wrażenie.
Fioleczki też urokliwe. Sporo masz już różnych kwitnien ;:215
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiola ! Meluduję się u Ciebie ! Świetny pomysł z tymi pufami ze skrzynek. Zastanawia mnie tylko czy nie są za niskie? Bo powiem Ci że też chętnie bym sobie takie zrobił ;:224
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu zaglądam zawsze do Twojego ogrodu z ciekawością i zachwytem. Rzuty z góry pozwoliły mi na ocenę jego wielkości, jest imponująca. Dodatki ze smakiem i bardzo gustowne. Jak zawsze pozostaję pod wielkim wrażeniem.
Zostawiam życzenia zdrowia!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam.
Dziś znowu zimo. Niby świeci piękne słoneczko ale wiatr przenikliwy. Rano nawet miałam ochotę wyskoczyć do ogrodu, ale gdy się przekonałam jak jest, to zrezygnowałam.
W szklarni za to przyjemnie, cieplutko. Ostatnio bardzo lubię tam przebywać. Bardziej niż w domu. :lol:
Zrobiłam codzienny przegląd, podlałam, popatrzyłam i wróciłam do domu.
Z tej bezczynności zaczynam przeglądać oferty sklepów internetowych i kusi mnie by zamówić sobie jakieś byliny ;:131

Rzodkiewka w skrzynce grubieje aż miło. Mam nadzieję, ze w święta będą jajka faszerowane :D

Obrazek

Tu rzodkiewka posiana w szklarni, ale wprost do gruntuu

Obrazek

Pierwsze liście sałaty też już będzie można za chwilę podkradać

Obrazek

Obrazek

Rozsada czekająca na wysadzenie już na zewnątrz

Obrazek

Systematycznie zrywam już listki czosnku niedźwiedziego i cebulowe bąki

Obrazek

Obrazek

Rozsada wczesnej kapusty stożkowej. Dziś przeniosłam ją z domowego parapetu do szklarni.

Obrazek

I hit. Wzeszła lawenda. Calutkie 4 sztuki :;230
Stratyfikowałam przed wysiewem 3 tygodnie i liczyłam na trochę większe wschody :roll:

Obrazek

Kwitnących niewiele przez tą zimnicę.
Potrzebne ciepło i deszcz

Obrazek

Obrazek


Dorotko, susza może załatwić magnolie. Straciłam już tak jedną a druga ledwo zipie :roll:

Tereniu, ale tak całkowicie Ci przemarzły te magnolie, czy tylko pąki ?
Mi też nic się nie chce przez to zimno. Czekam na ocieplenie, które ma wkrótce nadejść.

Aniu, coś tam kwitnie, ale wcale nie jest tego dużo. Gdy zrobi się cieplej a do tego gdyby deszczyk popadał, to ruszyło by wszystko z kopyta. Nie mogę się już tego doczekać.

Seba, mi pasuje idealnie taka wysokość, bo na tarasie mam podobnej wysokości komplet mebli wypoczynkowych i niski stolik kawowy. Do takiego stołu standardowej wysokości to z pewnością będą za niskie. :wink:

Moniu, ty jak zwykle same komplementy prawisz ;:131
Duży ogród, to i dużo pracy. Na razie daję radę ale zdaję sobie sprawę, że różnie to może być.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu co ja widzę? Niebieskości cudne, które również uwielbiam ;:oj Tak razem sobie stoją...czajniczkowa rodzinka :uszy
Jakie Ty masz już duże sadzonki ;:224 Sałaty zaraz będą na kanapki, a ja dalej zwlekam z wysiewem .
Coś mi w tym roku słabo idzie.Ziemi mi brakuje, powinnam dobie dokupić. Rzodkiewki w równym rzędzie pysznie wyglądają, czekają na schrupanie ;:108 U mnie czosnek niedźwiedzi nie rośnie, całkiem zanikł ;:222
W kwietniu na targu co roku kupowałam, ale teraz pewnie będzie problem z powodu pandemii :?
Cztery siewki lawendy...dobre i to, bo moja werbena ani drgnie, ale czekam dalej...a co mam do stracenia? ;:oj
A jak magnolia? Nie wiem ,czy nie przegapiłam informacji na jej temat? Martwiłaś się o nią ;:131

Buziaki Wiolu ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

O Wiolu, dawno u Ciebie nie byłem i tyle się wydarzyło.
Fajnie, że pokazałaś część swojego ogrodu na jednym zdjęciu . Jaką ma wystawę, bo widzę, że jest spadek .
Gdzie kupiłaś szklarnię ? Marzy mi się taka, ale ciężko znaleźć wiekszą :)
Co to za kwitnąca na żółto roślina o koperkowych liściach ? Cudna jest !
I ta kolekcja dzbanuszków, piękna .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

O fiu, fiu,, ale już masz spore warzywka.
I rzodkiewka i sałata, jaka duża. ;:oj
a ja dopiero wczoraj posiałam trochę do gruntu.Oj kiedyś mi urośnie.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

Moja rzodkiewka szklarniowa jest niewiele większa od Twojej ale już się nie mogę doczekać zbiorów ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Kurczę, Ty to działasz szybko. Już za momencik rzodkiewka będzie do jedzenia a ja dopiero dziś będę przygotowywała warzywnika do siewu :;230 . Szklarnia to jednak fajna sprawa a ja w zeszłym roku myślałam o tunelu ale jednak nie mam na to miejsca ;:131 . Niby mam większą działkę ale ukształtowanie terenu uniemożliwia mi sporo rzeczy. No trudno trzeba radzić sobie bez . Pogoda piękna ale sucho jest i ciężko widzę ten rok ;:222 . Twój ogród ładnie się prezentuje z tymi niebieskim? dodatkami ;:215 . Czekamy na deszcz , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Wreszcie nastała upragniona pogoda i ten ciężki czas można spożytkować robiąc coś w ogrodzie. Do pełni szczęścia brakuje porządnego deszczu. Słońce, wiatry wysuszyły glebę i już uruchomiłam podlewanie wężem. Czarno to widzę jak tak dalej będzie.
Moje dwie skrzynie już obsadzone po brzegi. Został już "tylko" warzywnik. Póki co posadziłam ziemniaki. Pierwsze wysiewy marchwi czy pietruszki będę robić chyba po świętach.

Aniu, tak jakoś samo wyszło z tymi czajniczkami. Miałam kilka, ale trzeba było je odnowić, więc w ruch poszła ulubiona farba w sprayu.
Pierwsze listki salaty już podrywam. Na razie niewiele, tylko do kanapek. Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła robić do obiadu :D
Ja też sporo różnych rozsad kupowałam na targu. Teraz będzie to problem, ale może znajdę w okolicy jakiegoś producenta i wybiorę się na zakupy. Widzę że ogłaszają się na fb, czy olx. Też chcą sprzedać a targi pozamykane.
Siewy lawendy niezbyt udane. Ciekawe czy te cztery w ogóle mi się uchowają. Przycinałam w ubiegłym tygodniu lawendę i zrobiłam sadzonki ze ściętych pędów wierzchołkowych. Znalazłam też kilka samosiewek, więc stan posiadania powinien się zwiększyć.
Zależy mi na tej lawendzie, bo wymieliłam sobie kolejny szpaler z niej. Miejsce suche i bardzo nasłonecznione. Jak lawenda tam nie urośnie, to nic nie urośnie.
Magnolia trochę oberwała. Poniżej wstawię zdjęcie.

Seba, wystawa niezbyt korzystna bo południowo zachodnia. Latem patelnia i susza. Z tego względu odpuściłam praktycznie pielęgnację trawnika, bo co bym nie zrobiła to i tak latem uschnie. Szkoda mi już i czasu np na wertykulację i kasy na nawozy. Podlewanie odpada, bo w pierwszej kolejności są warzywa, potem ogród ozdobny.
Szklarnię mąż robił sam. Stelaż pospawał z profili a szyby załatwił jakieś z odzysku. Ona ma już z 10 lat, sporo tych szyb już popękało i przydał by się jakiś remont.
Ta żółta roślina to chyba jakiś miłek, ale nie wiem dokładnie jaka odmiana.

Ania, dziękuję.

Seba (max) ja też już nie mogę doczekać się zbiorów warzywnych. Nie tylko rzodkiewki, ale i całej reszty :lol:

Ewelinka, ja też nie mam prostej działki i żeby postawić szklarnię czy altanę trzeba było pokombinować. Powiem Ci że mam serdecznie dosyć tych pagórków i spadków i zazdroszczę ludziom co mają płaskie działki.
Pamiętam, że gdy posialiśmy trawę (lata temu to było), to zanim wzeszła przeszła burza i wszystko spłynęło :twisted:
To samo mam w warzywniku. Delikatny deszcz jest w porządku, ale mocne ulewy powodują że wysiewy mi spływają. Potem gdy już warzywka są większe, to jakoś dają radę, ale najgorzej jest zaraz po wysiewie.

Magnolii niestety dostało się podczas mrozów. Pąki delikatnie zbrązowiały i nie chcą dalej się otworzyć. Smutnie to wygląda. Może chociaż pąki, które były całkiem zamknięte podczas mrozów rozwiną ładne kwiaty :roll:

Obrazek

Obrazek

Na pierwiosnkach też są ślady przemrożeń, ale twarde z nich sztuki i wypuściły następne piękne kwiatuszki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sangwinaria

Obrazek

Zawilce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Sangwinaria, ależ przepiękna ;:167 Co roku mnie zachwyca w Waszych ogrodach ;:167
Ja zwykle wszystkie rozsady robiłam sama, ale nie przeczuwając takich zmian, nie zrobiłam na przykład papryki czy pora. Na paprykę uznałam, ze nie mam miejsca, a pory są problematyczne przez miniarki czy inne robale. A teraz chętnie posadziłabym, powiększyłam mocno warzywnik, ale nie mam rozsad ;:130 Posiałam kilka papryczek a pora może dziś kupię po sąsiedzku u pana robiącego rozsady w mojej wsi.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”