Truskawkowa działka cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalia fajnie tak patrzeć jak działka zmienia się z miesiąca na miesiąc :) Hmm o kartonach nie słyszałem, ale jakbyś przykryła włókniną to trawa by zgniła, u mnie tak było, aczkolwiek nie pamiętam czy gniła tylko przez zimę czy trochę więcej :)
Zdjęcia piękne, wszystkie mają takie żywe kolory, że aż chce się patrzeć.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o kartony, to nie wystarczy przygnieść je kartonami. Widziałam, że na takie sypaną ściętą trawę, może to chodzi o to, żeby całość poddała się procesowi kompostowania?
Studnia i ogień- te dwa widoczki tym razem spodobały mi się najbardziej ;:63 No i muchomory, mam do nich słabość ;:306
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Maślaki na działeczce! ;:333 Też bym chciała! Nawet muchomorka z radością powitałabym na działce :tan , choć po obfoceniu pewnie bym się go pozbyła, co by miejsca nie zajmował. ;:306
Natalko, każdy kwiatek to cud natury, a śliczne delikatne motylki dodają im uroku. ;:63 ;:63

U mnie dzisiaj wieje i leje na zmianę ze słoneczkiem, z domu największego wroga bym nie wyprosiła. ;:124 Wobec tego sama też nie wychodzę i po dokończeniu pikowania doglądam swoich parapetowych wysiewów. ;:108

Zdrówka życzę i mocno ściskam. ;:167 ;:167 ;:168 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Szkoda starych drzew.Bardzo lubię takie powyginane i powykrzywiane na wszystkie strony.Mają w sobie wiele uroku.Te nowoczesne drzewa owocowe aż tak długo
nie żyją.U mnie też powoli żywot kończą.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Różne motylki Ciebie nawiedzają.Masz też swoje maślaki.Nie trzeba do lasu chodzić.U mojego syna też rosną maślaki koło domu.
Podoba mi się zdjęcie ogniska.
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalio ja też się melduję.
Grzybki już widzę jak smacznie będzie im w jajecznicy lub w sosie grzybowym.
Sesja zdjęciowa z motylkami jak u profesjonalisty zrobiona .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Mariuszu dziękuję ;:196 niestety u mnie jest nie trawa, a perz, on się dużo trudniej poddaje ;:185
Iwonko dziękuję ;:196 właśnie chyba o to chodziło, później czytałam inny opis i tam oprócz kartonów kładło się też warstwami trawę i nawet ziemię... Niestety ten opis na który trafiłam początkowo mówił tylko o kartonach ;:223
Lucynko dziękuję ;:196 pogoda bardzo dynamiczna jest ;:131 Jutro ma być jeszcze gorzej niż dzisiaj, ale od niedzieli piękne słoneczko, chociaż nocami zimno ;:108 Muchomorki gdybym miała na działce to bym je hołubiła, po prostu ogród z baśni ;:oj Maślaki miałam dzięki sosnom sąsiada, ale nie wiem czy się jeszcze pokażą, ostatniej jesieni ich nie było. Ogólnie to grzybów na Truskawkowej rośnie sporo, tylko mało urodziwe i raczej niejadalne są ;:224
Janku te drzewa mogłyby pożyć jeszcze długo, gdyby pierwszy właściciel działki który je sadził zachował właściwe odstępy... Niestety zostały upakowane za gęsto, a wnioskując z pniaków jakie zastałam, dawniej było ich jeszcze więcej. Stąd choroby i szkodniki ;:185 Zdecydowałam się na wycinkę by ratować te najzdrowsze i chyba dobrze zrobiłam, np. orzech włoski ma się już zdecydowanie lepiej, jabłonie jeszcze wymagają cięcia, ale jestem dobrej myśli ;:108
Danusiu bardzo dziękuję ;:196
Ewo grzybki były tak smaczne, jak robaczywe :;230 ale chociaż dało się spróbować :wink:

Prognozy pogody zapowiadają na niedzielę słońce i całkiem przyjemną pogodę, chociaż w nocy ma być przymrozek - planuję wybrać się więc na działkę po południu. Do tego czasu wszystko przygotowuję i planuję, ale co ostatecznie zrobię zależy od tego, co zastanę na miejscu.

Dzisiaj przenosimy się do wiosny 2017r, na początek trochę zdjęć poglądowych, chociaż nie zrobiłam ich za wiele. Pierwsze 4 zdjęcia są z marca, na 3 uschnięty czarny bez - w jednym z kolejnych postów zobaczycie jego metamorfozę :D Na 4 zdjęciu pierwsze wysiewy tamtej wiosny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maj 2017r, rabatka przed domkiem na etapie tworzenia:

Obrazek

Fragment rabaty pod płotem, żurawki, hosty oraz dosadzone bratki:

Obrazek

Obrazek

Zdjęć poglądowych znów mało, dokładam więc najładniejsze widoki z marca 2017r - kolejno: wierzba iwa, pączkujący krzaczek nn, rozchodnik, mech, wiosnówka - maleństwo, zarasta alejkę w mniej deptanych miejscach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalciu kochana w końcu i ja do Ciebie dotarłam, w sam raz na sprawozdanie z początków zagospodarowywania tak dużego areału. ;:215 Wspaniale sobie radzicie, działeczka pięknieje z roku na rok, widać ile pracy trzeba było włożyć, żeby efekt był tak widoczny. ;:63
Wspaniale dokumentujesz wszystkie poczynania i nasadzenia a po latach miło będzie wspomnieć jak to onegdaj bywało. ;:oj ;:oj
Niech Ci zdrowie dopisuje a wiosenne słoneczko sił dodaje, pozdrawiam serdecznie. ;:97 ;:97 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Kolejna część! Super! Kilka dni i 3 strony ;:oj Lecisz jak błyskawica ;:196 Nie mogłam pozwolić by ominęły mnie tak cudne zdjęcia i wspomnienia początków. Chyba większość z nas miała trudny start... U mnie wkrótce minie 13 lat jak kupiłam działkę. Teraz jest nie do poznania, ale wciąż pamiętam tę radość, pot i łzy oraz nadzieję, że będzie cudnie.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalio jak domek pokazałaś od razu działeczka zrobiła się taka "domowa". dobrze, że mogłaś ją urządzić po swojemu, stare nasadzenia polikwidowałaś.
Zdjęcia jak zawsze cudne, a to wg mnie naj ;:215 https://i.ibb.co/DRsZh92/9.jpg
Czytam wpis Izy, mogę to potwierdzić ja z chwastowiska robię cały czas ogród, raz się udaje, a raz nie, ale każdy zakątek zagospodarowany bardzo cieszy. Życzę wytrwałości
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Melduję się na truskawkowej działce z bitą śmietaną i cukrem. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Piękne wspomnieniowe zdjęcia z działeczki, Natalko. ;:138 ;:138
To bardzo miłe móc tak sobie powspominać początki działkowania. ;:333 Ja ten okres przegapiłam pod względem dokumentowania fotograficznego. ;:223 Teraz żałuję, miałabym jakieś porównanie. ;:108
Trzymaj się zdrowo i uważajcie na siebie wszyscy. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Zdjęcie zbliżającego się owada do kotka ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”