Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Nowe wyzwania

Post »

Witajcie,
pożegnałam się z "ogrodem na śmietniku" i zaczęłam nową ogrodową przygodę na odludziu :)
Zapraszam do mojego kolejnego ogrodu.
Teraz są to w przybliżeniu takie klimaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Przecudowne te Twoje klimaty! Dom będzie na tej działce? Jak duża jest? Ja też w tym roku przeprowadzam się do nowego domu, zbudowanego na działce wśród świerków i sosen. I zaczynam budowanie ogrodu.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Piękne się zapowiada ;:oj dopisuję się do wątku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Miło mi powitać pierwszych gości ;:138

Basiu, dom już jest. Bardzo stary, teraz go remontujemy. Ogród zaczęłam tworzyć praktycznie od zera kilka lat temu, kiedy jeszcze mieszkałam w mieście. Teraz na stałe zamieszkałam w tym urokliwym zakątku ale w ogrodzie jeszcze duuużo do zrobienia :) zresztą pewnie sama to przerabiasz ;) ale sądząc po tym co wyczyniałaś na balkonie , Twój ogród będzie piękny :)

Natalio, miło, że jesteś. Zajrzałam do Twoich wątków. Piękne robisz zdjęcia. Kwiaty na nich wyglądają jak modelki i to z wyższej półki ;) Niestety nie otworzyło mi się żadne zdjęcie w wątku fotograficznym :( a pewnie są jeszcze ciekawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wyzwania

Post »

Piękny kawał ziemi, jest co robić.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ziemi dużo, to prawda. Kiedyś miałam mały ogródek i chciałam więcej. Mam duuużo i zaczynam doceniać ograniczenia :;230 Ciężko ogarnąć taki teren. W jednym końcu skończę pielić i właściwie należałoby zacząć od nowa ;:223 Ale co tu narzekać- sama sobie zgotowałam ten los :;230

Widziałam Twoje róże. Masz może jakieś doświadczenie z posyskiwaniem sadzonek z gałązek albo nasion? Mam takie 2 róże (u znajomych) które próbuję ukorzenić i kolejny raz zczerniały mi pędy. W końcu zebrałam nasiona i chcę wysiać, tylko czy z nasion będą takie same ?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wyzwania

Post »

Niestety nie, wszystkie kupiłem jako gotowe sadzonki.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewa, ja na razie też z doskoku od dwóch lat się urządzam na nowym miejscu, bo pewnie latem się dopiero na dobre wprowadzimy. Zaczynałam od warzywniaka, a w międzyczasie projektowaliśmy cały ogród. Miesiąc temu wjechała mała betonowa piwniczka, którą trzeba będzie zagospodarować i dobrze wkleić w krajobraz. Glebę mam piaskowo - gliniastą, o odczynie lekko kwaśnym i wszystkie rośliny dopasowane właśnie do tej ziemi. Już się nie mogę doczekać, kiedy się trochę ociepli... :tan
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj.
Piękne wiejskie klimaty, bardzo bliskie mojemu sercu ;:167
Co do dużego ogrodu, to doskonale Cię rozumiem. Ciągle jest w nim coś do zrobienia. :wink:
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ed , róże pięknie u Ciebie rosną. Z sadzonkami miałam różne doświadczenia. Często trafiały mi się inne niż miały być, a te na które się uparłam to stare odmiany i nawet nie wiem jak ich w szkółkach szukać. Będę próbować z nasion. Co wyjdzie to będzie :)

Basiu , mamy podobną sytuację. Zakładaj wątek, będziemy się wspierać :) Moja ziemia jest miejscami zbyt kwaśna dla warzyw i niestety bardzo słaba, piachowa. Męczę się z nią i efekty powalające nie są. Stosuję kompost, poplon, obornik w granulkach, mączkę bazaltową a w tym roku posypałam wapnem. Co z tego będzie zobaczymy w sezonie :)

Wiolu , Twoje różyczki też piękne ;:oj Kiedy ja się takich dochowam? Wymyśliłam sobie różankę na trawniku. W założeniu mają być duże pojedyncze krzaki a w okół trawa. W takich odległościach, żeby pomiędzy krzewami róż można było postawić leżak. Błogi odpoczynek na leżaku, z książką a w okół piękne róże i cudny zapach. Taki był plan. Rzeczywistość jest taka, że jeszcze nigdy tak nie odpoczywałam. Krzewy małe i co trochę coś wymarznie, więc podziwiać nie ma co i zapach też jest wtedy jak się nos do kwiatka wsadzi i to jak kwiatek akurat łaskawie rozkwitnie. Przycinam, nawożę, chucham i dmucham i .... czekam ;:224 ale z przyjemnością oglądam twoje ślicznotki :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

To jest widok na moją rózankę. Kryje się tam około 10 róż. Może w tym roku ruszą z kopyta? Zimy ne było ale niepokoją mnie pączki z listkami z każdym dniem większe.
Obrazek

Tak wyglądało to miejsce w "szczytowym" rozkwicie
Obrazek

a to mój nowiutki nabytek i najpiękniejsza moja różyczka, zaraz po Westerland, bo ta też cudna :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to piękna Westerland, powoli się rozrasta

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Śliczne róże ;:63 chyba wszędzie róże już się budzą, u niektórych mają nawet malutkie listki ;:202
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo .. jak się cieszę a jednocześnie podziwiam Twój zapał. Znowu remontujesz i urządzasz ogród :D
Dużo wyzwań przed Tobą ale zapowiada się wspaniale zagospodarowane miejsce.
Wiosna tuż ,tuż i zaraz zakaszemy rękawy ,pozdrawiam serdecznie :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”