Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Jadziu. Musiałaś mieć dużo samozaparcia jeśli przebrnęłaś przez oba wątki :)

Trochę szkoda było mi się żegnać ze starym ogrodem. Miałam tam ulubione miejsca, ziemia była dużo lepsza i wszystko rosło prawie samo. Teraz mam większą powierzchnię na ogrodowe szaleństwa ale ziemia strasznie marna i dużo wysiłku trzeba włożyć żeby coś zechciało rosnąć. Stąd się wzięło moje umiłowanie do liliowców. One rosną, kwitną i nie grymaszą :)

Jeśli chodzi o hortensje, to też mi się bardzo podobają jej delikatne kwiatki-gwiazdeczki. Dostałam ją w prezencie i dotąd nie znałam nazwy. Moją rozmnożyłam przez podział i mam dodatkowe 2 krzaczki ale na pewno będzie ich coraz więcej ponieważ jest śliczna.

Dziękuję za życzenia i odwiedziny :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu wątki nie są zbyt długie szczególnie drugi, więc wieczorną lekturę miałam zapewniona tak na spokojnie. Niestety dobra ziemia to połowa sukcesu szczególnie gliniasta ,u mnie niestety piaski, a woda przelatuje jak przez sito czyli wiecznie rośliny są na kacu :wink: Gdybym miała więcej miejsca to też przygarnęłabym jeszcze jakieś liliowce i irysy są takie piękne odmiany. Widzę ze lubisz skalniaki czy reflektowałabyś na sadzonki płożących przetaczników od szybko się płożą. Miłego tygodnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Jadziu, jedziemy na tym samym wózku. Też mam piach, który zupełnie wody nie trzyma, stąd moje coraz to bardziej rozwijające się skalniaki ;)
Ponieważ mam duży teren i dużo na nim drzew zaczęłam wokół niektórych roślin rozkładać jesienią zgrabione liście. Dzięki temu mają trochę dłużej wilgoć. Tak obłożyłam bukszpany nad wglebnikiem i borówki. Co prawda mam mieszane uczucia do takich działań, bo to fajna miejscówka dla szkodników i grzybów ale w sumie się nieźle sprawdziło :)

Jeśli ten przetacznik, który proponujesz umie przeżyć w naszych piachach to jestem zainteresowana :D A jeśli cosik u mnie wypatrzyłas to pisz śmiało :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj. Piękny ogród z pięknymi liliami które uwielbiam. Zazdroszczę trochę upałów, w Szczecinie mi ich brakuje.
Fajna kicia.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

A u mnie w okolicach Szczecinka brakuje deszczu z zazdrością słuchałam o ulewach w Szczecinie ;)
Lilie są piękne i długo cieszą oczy kwiatami, szkoda tylko że dużo gryzoni też je lubi.
Miło mi Cię powitać :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo, wreszcie dotarłam do Twojego wątku :wit Powierzchnia ogrodu ogromna, więc pole do popisu masz niesamowite. Już poprzedni ogród zachwycał, a w tym będzie jeszcze piękniej, co widać po zdjęciach ;:224 Bardzo podobają mi się zakątki z hostami i żurawkami ;:108
Kolekcja liliowców wspaniała ;:138 Przeczytałam, że liliowce nie są wymagające. Jak myślisz? Na mojej ciężkiej, gliniastej ziemi sobie poradzą? Czy może lepiej dać sobie spokój?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Fajni że jesteś Dorotko :*
W poprzednim ogrodzie miałam gliniasta ziemię i to tam poznałam się z liliowcami. Rosły, kwitły i się rozmnażały, więc myślę, że nie będziesz miała z nimi kłopotów. To na prawdę twardzi zawodnicy ;)
Myślę, że najlepiej byłoby zacząć od tych, które przyrastają najszybciej i tworzą szybko dużą kępę. Jak raz posadzisz, to je pokochasz :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochani,
dziękuję za wpłaty za zamówione liliowce i Wasze zaufanie ;:196
Wysyłki zaczną się w poniedziałek :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Wyjęłam mojego staruszka (telefon) i popstrykałam trochę fotek.
Za oknem wreszcie pada a na ogrodzie coraz jesienniej się robi... Przez chwilę pomyślałam "będzie mniej pracy w ogrodzie" ale przecież niedługo zacznie się nowa praca ;:224 przecież liście spadną :;230

Nie wiem jak mi to wyjdzie ale plan jest taki, żeby jak najwięcej miejsc wyłożyć opadniętymi liśćmi. W teorii ma to zapobiec kolejnej suszy i ograniczyć ilość chwastów w kilku miejscach. Jak będzie okaże się za rok. Mam nadzieję, że nie wyhoduję chorób grzybowych ;:224

Zaczynają rozkwitać werbeny patagońskie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponieważ było bardzo sucho bokkonia słabo kwitła i teraz nadrabia zaległości.
Obrazek

Kruszyna długo się przyjmowała ale myślę, że można już odtrąbić zwycięstwo :)
Obrazek

I ostatnia lilia w tym roku :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu
Widzę u Ciebie w ogrodzie romantyczne posągi, robią fajny klimat.
Lilie i u mnie przekwitają, za to budleje tworzą kolejne kwiatostamy.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe wyzwania

Post »

Naprawdę nie wiem, dlaczego martwisz się o niedostatek wody w ogrodzie, przecież ta pani z dzbanem
w każdy zakątek ogrodu Ci wodę przyniesie :;230
Werbeny są fajne, u mnie w ogródku niestety nie pasują w żadne miejsce.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo u mnie bakkonia bardzo się rozszalała i obficie kwitła, chociaż nigdy jej nie podlewałam. Do tej pory nie znałam jej nazwy, ale kilka dni temu wycięłam ją i zlikwidowałam,bo kwiaty bardzo śmieciły i za bardzo weszła w moje paprotki ;:145
Dama z dzbanem ;:333
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nowe wyzwania

Post »

Jeszcze lilie widzę u Ciebie? ;:215 Posążki ozdobią romantyczne zakątki... ;:63 Fajne są takie ogrody z duszą ... ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”