Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2416
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewo u mnie podobnie deszczyk by się przydał bo w beczkach wody jak na lekarstwo coraz mniej więc podlewanie ze szlaufa. Pogoda piękna wszystko tak ślicznie kwitnie i pachnie w około. Piękna wiosna. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu jak tam zbiór nasionek Rannikowych moje już wysiane w innym miejscu .Fajna kompozycja kolorystyczna tawuły i miesięcznicy .Moja też w tym roku obficie zakwitła. Dzisiaj ma być pierwsza cieplutka noc no wreszcie to i nie ma co sie bać o pomidory .Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe wyzwania

Post »

Mimo braku wody z nieba, Twoje kwiatuszki bardzo dzielnie sobie radzą i pięknie kwitną tulipany, tawuła, pierwiosnki, miesięcznica, a zieleń wcale nie jest przygaszona. ;:215
Fantastyczny skalniak! ;:138
Niech deszczyk majowy zmoczy te Twoje piękności, Ewuniu, by jeszcze piękniej zdobiły ogród. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu
U mnie tak jak u Ciebie brak deszczu. Wyjątek był przedwczoraj jak lunęło przez krótką chwilę (1/2 godz.) deszczem.
Troszkę napełniły się zbiorniczki ale jak nie popada przez parę dni to wesoło nie będzie.
Wczoraj wsadzałam do gruntu dwie róże i sucha była ziemia jak pieprz.
Przyłączam się do pochwał Twojego skalniaczka, pierwiosnki i tulipanki ;:333
Ja też lubię kamień w ogrodzie.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Kochani, coś ja tu przeoczyłam. Nie widziałam żadnych powiadomień, poplątałam się po forum i myślę sobie : zajrzę do siebie i jakieś zdjęcia ze spaceru wstawię a tu tyle wpisów ;:oj

Deszczu to u mnie za dużo nie było. Kilka razy mżawka przez jakiś czas, i może ze 2x po kilkanaście minut trochę uczciwiej popadało. Po beczce z wodą widać, że szału nie było, bo w beczce mało co przybyło. Ale kurz z roślin zmyty. W każdym razie sucho jest dalej ale dzielne rośliny trzeba tylko chwalić, że tak kwitną mimo tego :)

Halszka,
ja kiedyś na glinę narzekałam ale teraz po tych piachach to widzę, że miałam dobrze ;)
Dziękuję za pochwały skalniaczka. On jest taki kolorowy dopiero w tym roku. W zeszłym trochę go przebudowałam i dosadziłam prymulki, które teraz dają tyle koloru :)

Na skalniaku jeszcze kolorowo ale widać, że prymulkom już doskwiera brak deszczu.
Obrazek

Aniu, pierwiosnki w większości pochodzą z wysiewu. Moja teściowa je wyhodowała od nasionka. W zeszłym roku dostałam małe sadzonki a teraz tak pięknie kwitną :) przykre Aniu, że i u Ciebie deszczu nie ma, niesprawiedliwie niebo dzieli wodą ;)
Figurka nie jest duża. Stoi na podwyższeniu, żeby było ją widać jak trawy urosną. Ma około 60cm.
Tu jej trochę głowę ucięłam ale widać jak wysoko stoi.
Obrazek

Alu, witaj w klubie oczekujących deszczyku ;:306 Ja podlewam tylko warzywa, reszta musi sobie radzić sama. Ale na szczęście jeszcze daje radę :)

Obrazek

Jadziu, muszę się pochwalić, że udało się dopilnować rannikowych nasionek i już są w trawniku. Posiałam jak "niby" padało ale obawiam się, że ziemia sucha i może to sianie mi nie wyjść. Zobaczymy za 2 lata. Dobre chęci miałam ;)

Obrazek

Lucynko, dobry duszku ogrodowy, bardzo dziękuję za życzenia i pochwały ;:196

Obrazek

Ewo, miałam kilka roślin do przesadzenia ale jak wykopałam dołek i zobaczyłam jak głęboko już jest sucho to dałam spokój. Poczekam aż porządnie popada. Zdziwiło mnie tylko, że przesadzana w taką suszę ułudka pięknie się przyjęła. Była w takim miejscu, że przeszkadzała więc zamiast wyrzucić wsadziłam ją gdzie indziej i żyje ;:oj Twardy z niej zawodnik ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Wiosna jest piękna nie tylko w ogrodzie. Wybrałam się na wycieczkę rowerkiem. W mojej okolicy jest piękne jeziorko. Pogoda piękna, światło dopisało a przyroda zapozowała i wyszły takie zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nowe wyzwania

Post »

Urzekające obrazki pokazałaś Ewciu!Masz rację,wiosna to wiosna, wszędzie piękna! :heja ;:138 ;:333

;:100 Miłego dnia!
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe wyzwania

Post »

W pięknej okolicy mieszkasz, Ewuniu. ;:138 ;:138
A i ogród gra wielobarwnymi plamami ;:215 , nic sobie nie robiąc z panującej nam niemiłościwie suszy. :D
Ułudka wiosenna to twarda zawodniczka. ;:333 U mnie już kilka razy przenoszona z miejsca na miejsce nie tylko nie marnieje, ale wręcz zyskuje nowe życie. ;:303
Ciekawa jestem efektów wysiewu ranników na trawniku. ;:204 Jeśli okaże się dobrym pomysłem, za rok zrobię to samo. ;:108
Pozdrawiam i ciepłego majowego deszczyku życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Maryna, najlepsze jest to, że te wszystkie zdjęcia powyżej są robione wokół jednego małego jeziorka. Jego otoczenie mogłoby służyć jako tło do sesji zdjęciowej ;:306 Pozdrawiam ;:196

Lucynko, w przyszłym roku jeszcze nie będzie widać jak się powiodły moje rannikowe wysiewy. Będą tylko małe pojedyncze listeczki w trawie i pewnie trudno będzie je znaleźć. Liczę na to, że za 2 lata będą pierwsze kwiatki. Ale co to jest 2 lata ? ;) W każdym razie na pewno się pochwalę :) Miłego dzionka.


A to zdjęcia ze spaceru nad rzeką. Tam jest troszkę zimniej więc przyroda wolniej się budzi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewciu, fajne masz okolice na spacerki. Zdjęcia śliczne, malownicze, klimatyczne ;:63 ;:63
Ale ja bym chciala zobaczyć co tam słychać na Twojej irysowej rabacie. Kwitną już jakieś?
Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Halszko, specjalnie dla Ciebie iryski :)

U mnie suszy c.d. więc jakoś wolno idą te kwitnienia. Powinny juz zaczynać kwitnąć wysokie irysy a tu dopiero maluchy zaczynają. Ale od jutra ma zacząć padać więc pewnie nastąpi eksplozja za kilka dni ;:oj
Na razie wygląda to tak.

W kółku zostały tylko duże irysy i jeszcze nie kwitną.
Obrazek

a maluchy robią co mogą w tych trudnych warunkach ale jeszcze nie wszystkie kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, jestem i ja u Ciebie ;:196 Trochę to trwało, ale wreszcie udało mi się dotrzeć. Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji liliowców ;:oj U mnie zaledwie kilka, a dwa kupione w ubiegłym roku cudeńka, niestety nie doczekały wiosny. Nie wiem co się im stało, sadziłam zieloniutkie, a przy porządkach znalazłam jedynie znaczniki i kupkę nieszczęścia w postaci zaschniętych korzonków ;:145 Po ostatnich zdjęciach widzę, że jeszcze nie raz otworzę szeroko oczy.
Masz wokół siebie cudowne miejsca na spacery i rowerowe przejażdżki.
Jeszcze nie dorosłam do świadomego wyboru roślin. Chociaż rzeczywiście nie upieram się przy tych, które nie chcą u mnie rosnąć. Ale na nowinki czasami jeszcze się skuszę :oops:
Każdy czeka na deszcz, dzisiaj u mnie popadało, ale niewiele, chętnie przyjmę jeszcze ;:108 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

Bardzo ładne zdjęcia ze spaceru nad rzeką. ;:63
Takie sielskie. Lubię i ja takie spacery.
Irysy masz śliczne.
Ten beżowy bardzo mi się spodobał :)
Pozdrawiam cieplutko ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”