Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

;:63 ;:63 ;:63
Podziwiam całą przepiękną kolekcję liliowców. ;:180
Wszystkie mi się podobają. Ale dziś wyróżnie nr 74, 87 i 70 :)
A 38 to chyba Cara Mia ?
Sporo ci się uzbierało. Ja jakoś swoich jeszcze nie liczyłam :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Aniu, ja swoich też jeszcze się nie doliczyłam ;:224 Tyle mam w miarę uporządkowanych i oznaczonych a gdzieś tam po innych kątach pewnie jeszcze ze 20 by się znalazło :;230 Ale to już zostawiam na przyszły rok :D

38 to faktycnie Carra mia, a czy aby nie od Ciebie? ;:196
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Liliowce powolutku kończą kwitnienie. Susza u mnie straszliwa. Obiecane deszcze nie nadeszły. Teraz niby chłodniej troszkę ale wiatr wysusza chyba lepiej niż słońce :( Najszczęśliwsze są chyba funkie, rosną sobie w obniżeniu terenu, w cieniu i jak na razie najlepiej się trzymają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

Tak popatrzeć to pięknie hosty wyglądają.
Szkoda,że masz wirusa.I kilka straciłeś.
Trzymam kciuki, aby więcej już nie chorowały,
Liliowce piękne.
A być może, i Cara Mia moze byś ode mnie :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Aniu, bo ja te ładne fotografuję ;:224 a te brzydkie pokazałam w wątku hostowym, czy to aby nie wirus znowu się ujawnia...

Ach, ja te liliowce tak lubię że jeszcze raz je wstawię. Wycinałam łodygi po kwiatach i jeszcze kilka było kwitnących to zrobiłam bukiecik :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To było pożegnanie z kwiatami lata. Teraz inne klimaty.

Jeżówka, gipsówka i hortensja pięknie się uzupełniają. Rośnnie jeszcze koło nich budleja ale po surowej zimie zmarzła i mizerna jest tego roku. Chociaż i tak się cieszę , że przeżyła :)
Obrazek

Moja róża Westerland
Obrazek

Ulubiony maczek. Co prawda jednoroczny ale sieje się bez opamiętania i cudnie kwitnie. Występuje też w wersji różowej ale niestety różowego nie mam :(
Obrazek

Obrazek

Hortensje. Niestety nie moje. Rosły w parku w bardzo dużych ilościach. Wielkie, piękne i mam nadzieję, że też się takich doczekam :)
Obrazek

W moim ogrodzie są dużo mniejsze ale dzielnie rosną i kwitną mimo suszy.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Dzisiaj jest dobry dzień. Rośliny wreszcie dostały trochę wody. PADAŁO!!! Do tej pory padało wszędzie, tylko nie u mnie ;:223 Ziemia była już taka przesuszona, że jak wykopałam dołek i nalałam wody woda wcale nie chciała wsiąkać. Siadałam na leżaku z książką i czekałam, aż coś się zmieni. Czasem 15 min, czasem pół godziny ;:145 Ale wreszcie jest lepiej :tan
Mam kilka roślin do przesadzenia ale nic nie mogłam robić w takich warunkach. Liliowce też czekają na przesadzanie i dzielenie.
Kolejna lekcja od przyrody. Nauka cierpliwości ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe wyzwania

Post »

No kotek mnie rozbroił.słodziak, ;:167
Śliczne hortensje.
A liliowce cudne.
I bukiecik ci wyszedł cudny ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe wyzwania

Post »

Śliczny kotek i rozchodniki śliczne, i zieleń jeszcze śliczniejsza.
Obejrzałam zdjęcia z aranżacji pierwszego ogrodu - cudne miejsce, nowi właściciele na pewno będą w nim szczęśliwi.
A kolejna oaza, wielka i olbrzymim potencjałem. Ogrodniczka czarodziejka na pewno nie da się zmarnować takiemu magicznemu miejscu!
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Aniu, popadało uczciwie przez kilka godzin ale tylko raz. Znowu sucho i ciepło. Znowu latam z konewkami głównie do liliowców. A kocinka prześliczna i kochana ale urwis i psotnik ;:224

Fiku miku Dorotko, dużo radości dało mi urządzanie pierwszego ogrodu, tym bardziej, że byłam strasznie zielona. A tym bardziej byłam zadowolona z efektów, które udało się osiągnąć. Też miałam nadzieję, że nowi właścicele będą zadowoleni. Dlatego pobrałam tylko małe sadzonki do nowego ogrodu, żeby nie zostawić przerzedzonych roślin. Ale każdego cieszy co innego. Większość rabat z kwiatami została usunięta, żeby zrobić miejsce warzywom. Tam gdzie był kącik z hamakami (moje ulubione miejsce) drzewa zostały wycięte, forsycje usunięte i rośnie fasolka ;:223 Ogromne kępy liliowców też wyleciały. Trudno. Nawet o tym nie rozmyślam. W końcu każdy aranżuje swoje 4 kąty po swojemu. Jedynie żałuję, że więcej roślin nie uratowałam.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba cieszyć się tym co mam teraz :)

Upojona wielkimi opadami ruszyłam do sadzenia.
Obrazek

nowe miejsce ma zarosnąć macierzanką ( na ścieżce i zasłonić cegły, które utrzymują spadek) z boku będą goździki- duże białe i małe różowe, oba pięknie pachnące i oczywiście trawy- rozplenica, perłówka i niebieska kostrzewa w dwu rozmiarach. Powyżej hortensja i perukowiec.
Obrazek

A ponieważ woda po deszczu szybko wyparowała, za to powróciło wściekłe gorąco i słońce postanowiłam ratować moją ciężką pracę. Podlałam rośliny i zrobiłam im zacienienie z materiałów wyszperanych po kątach. Nie wyglądało to pięknie ale zadanie spełniało.

Obrazek

Obrazek

No i co się okazało?? Zrobiłam super plac zabaw dla mojej słodkiej kocinki ;:223 Jak tylko zobaczyła tą moją misterną konstrukcję, zaczęła takie wściekłe harce jakby szaleju się najadła. Wszelkie próby wydobycia jej z firanki doprowadzały tylko do szybszego biegania i chowania się z zwoje ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po upolowaniu kota, wzięłam szkodnika w inne miejsce. Piękne, wyrośnięte i miłe dla oka.
Obrazek

Ale kocinka się jeszcze nie wyżyła. Zrobiła sobie gniazdko w trawie. Pięknie ją udeptała. Nawet kilka wyjść awaryjnych z gniada zrobiła ;:215
Obrazek

Obrazek

no i jak już zaczęła szaleć w trawach, to przestać nie mogła. Chciała być grzeczna ale jakaś nieznana siła pchała małe łapki w coraz to nowe kępy. Teraz trawy wyglądają tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu zmęczony słodziak zasnął, regenerował łapki a zmęczona pani zaległa w hamaku zregenerować zszargane nerwy ;:180
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowe wyzwania

Post »

Julifleur, piękny Kwiatku Ewo, wybacz kolejnym właścicielom ogrodu zmiany - lepiej, żeby sadzili fasolkę niż samą trawę siali i kamienie wysypywali. Ja też robię okropną krzywdę ogrodowi po poprzednich właścicielach. Aż się boję, że czasem przez płot zaglądają i za głowę się łapią. Ale co poradzę, że z ich wielkiej aronii korzystały wyłącznie ptaki, różna pnąca była kolczasta i za przeproszeniem s... przekwitłymi płatkami na taras, a pod płotem posadzili w jednym rzędzie tuje brabant, ligustr i coś jeszcze żywopłotowego i mało co przycinali - wszystko wyleciało, szczególnie że rosło od południowej strony, idealnej na warzywniak i kwiaty. Mahonię pomylili z ostrokrzewem, więc za ich radą niepotrzebnie wycięłam, a ani kot ani pies nie zatrułyby się nią, a cudnie na żółto kwitła wiosną i pachniała obłędnie - na szczęście są odrosty - pielęgnuję. Wokół tarasu rosły stare bukszpany, wywaliłam, wolę żeby się... fasolka i ogórki latem pięły po barierkach, które zbudowaliśmy po remoncie. Rósł w kącie jakiś krzak zimozielony - fajnie, ale wolałabym go w przedogródku - ciach. No tak to już jest, że każdy po swojemu robi, kto wie, może za lat kilka zajrzysz na stare śmieci i się zadziwisz i pocmokasz, że jednak fajna zmiana. Mam nadzieję, że u mnie tak właśnie będzie. Że te konsekwentne dewastacje to tylko etap przejściowy i będzie pięknie... tylko inaczej.

A Twój kocik psosik - kisnę. Trawki mu się zachciało, rozbrajające ;:306 Ja jutro robię sałatkę z zielonych pomidorów, bo mi mój kocio Karol dupą postrącał z krzaków ;:202
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Masz rację Dorotko. W 100 procentach się z Tobą zgadzam. To tylko mi jest żal. Nowi właściciele się cieszą. I niech będą tam szczęśliwi jak najdłużej :) Ja też tam byłam szczęśliwa więc życzę im tego samego. Najważniejsze żeby ogród zachwycał właściciela :)
Nie wiem jak było wcześniej u Ciebie ale to co pokazałaś wygląda świetnie i na pewno też stworzysz z czasem swój raj :) A ja na pewno będę zaglądać :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ostatnie w tym sezonie lilie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trojeść i jeżówka z nasion. Trojeść muszę wysiewać co roku, ponieważ niestety nie wytrzymuje zimy a jeżówka, któa sama się wysiała z nasion sięga mi do brody. Jest największa ze wszystkich (inne były przesadzane) i chociaż nie podlewana trzyma się najlepiej. Jednak to prawda, że to co się samo wysieje jest najsilniejsze :D
Obrazek

Ta jeżówka też się wysiała z nasion ale jest o rok młodsza od swojej koleżanki w różowej sukience ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Miło mi oznajmić, że wątek sprzedażowy z liliowcami jest już otwarty :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”