Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  
Autor Wiadomość
Black Rose
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 12:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja się w ogóle nie nakręcam tą sytuacją.
Przyglądam się jednocześnie przykładom z innych krajów, ale też przykładom "podobnych" zachorowań w latach ubiegłych.
(Koronawirus jako taki, to żadna nowość tak naprawdę.)
Wiem, jak wygląda sprawa choćby od strony czysto statystycznej, jeśli chodzi o schemat - zachorowania/czas trwania poszczególnych chorób/wyzdrowienia.

Wiele też mówi np. roczna liczba zgonów w Polsce z powodu zapalenia płuc. Nie wiem, czy znasz te wartości.

Chyba mogę mieć własne zdanie?

Dodam, żeby nie było niejasności - nie uważam liczby zgonów za wysoką, ale i liczby ozdrowień na dzień dzisiejszy - też nie.
I tyle.
Zero emocji (może to źle, a może to i dobrze).

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 12:55 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
To już Ciebie w ogóle nie rozumiem, teraz piszesz że zero emocji, nie nakręcasz się, a parę postów wcześniej że jest przygnębiające. No nie wiem, ale dla mnie to jedno zaprzecza drugie. :wink: No, ale nieważne.

W każdym razie, wracając do sprawy postępów izraelskich naukowców, są coraz lepsze wieści. Grupa testowa, w której były osoby w stanie krytycznym, stan ich zdrowia znacznie się poprawił.

https://niezalezna.pl/322176-czy-izrael ... obiecujace

Black Rose
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 12:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ale wiesz, że można nie pisać o własnych odczuciach, a ogólnie? Albo na odwrót i wówczas to podkreślić? :wink:

Chodziło mi o to, że dla osób czytających ten wątek podawanie pewnych informacji może być przygnębiające.
Mówiłam to przy okazji podawania dwóch wartości - miejsca Polski w ogólnym rankingu oraz liczby wyzdrowień w naszym kraju.

Ja mam swoje własne podejście, z którym nie chcę się obnosić.

Mam nadzieję, że rozumiesz i że nie będzie konieczności dalej drążyć i zaśmiecać wątek moimi osobistymi odczuciami.

Na koniec dodam - mnie cieszy sytuacja (niemożliwa z realnego punktu widzenia) gdy wszelkie istoty żywe w ogóle nie chorują, nie cierpią i nie umierają.

Black Rose
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 13:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Od przyszłego czwartku - dla wszystkich w przestrzeni publicznej - obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczki, ale ponoć nie tylko, jak właśnie powiedział minister zdrowia).

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej

Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

09.04.2020

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

Egzaminy najwcześniej w czerwcu

Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach będziemy informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Przedłużamy również obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Do niedzieli 19 kwietnia 2020 r. obowiązują nadal:

ograniczenia w przemieszczaniu się;
zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego;
ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnych – w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób. Zasada obowiązuje również w święta Wielkiej Nocy!
ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych;
zasady w poruszaniu się przy pomocy komunikacji publicznej i samochodami większymi niż 9-osobowe;
zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu itd.;
zakaz korzystania z parków, lasów, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich;
zamknięcie restauracji;
ograniczenia dotyczące liczby osób w sklepach, na targach i na poczcie;
ograniczenia w działalności instytucji kultury (w kinach, teatrach itp.).

Do niedzieli 26 kwietnia obowiązuje nadal:

zamknięcie szkół i uczelni;
przedszkoli i żłobków;
zamknięcie pasażerskiego ruchu lotniczego;
zamknięcie międzynarodowego ruchu kolejowego.

Do niedzieli 3 maja obowiązuje nadal:

zamknięcie granic (prawo do przekraczania polskiej granicy mają nadal m.in. obywatele RP, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę - pełny wykaz wyłączeń znajduje się tutaj);

obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską.

Do odwołania obowiązują:

ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń.

A tu wszystko podsumowane:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktu ... raniczenia

zuzia55
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 17:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
https://www.infodent24.pl/newsdentpost/ ... 14269.html
https://www.sport.pl/sport/7,173950,258 ... wecji.html
Duża ilość testów i zakazy przynoszą w Norwegii oczekiwane skutki.W Polsce zgony z objawami koronawirusa, ale bez testów nie są wliczane jako przyczyna śmierci.

malopolanin
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 18:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pod tym linkiem jest mapa zagrożenia koronawirusem opracowana przez polskich naukowców z Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
W lewym górnym rogu klikając na + (plus) powiększamy mapę, a poprzez kliknięcie myszką, przytrzymanie klawisza myszki i przesuwanie myszką możemy przesuwać mapę tak, by jak najlepiej widoczna była nasza okolica.

malopolanin
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 18:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
zuzia55 napisał(a):
https://www.infodent24.pl/newsdentpost/koronawirus-polska-bardzo-malo-testow-na-tle-europy,114269.html
https://www.sport.pl/sport/7,173950,258 ... wecji.html
Duża ilość testów i zakazy przynoszą w Norwegii oczekiwane skutki.W Polsce zgony z objawami koronawirusa, ale bez testów nie są wliczane jako przyczyna śmierci.

Film o testach i celowości ich przeprowdzania w konkretnym momencie:
Tutaj link

zuzia55
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 20:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Film o testach i celowości ich przeprowdzania w konkretnym momencie:
Tutaj link

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ni/6l0t55b
Tu też badania nie są celowe. ;:oj

malopolanin
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 20:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Nie wiem, czy celowe, czy nie, ale moją córka poza granicami Polski też miała objawy grypowe, podobnie jej ponad 20 koleżanek z pracy. Żadne nie miała zrobionego testu. Po córce niedługo jej dzieci zachorowały. 5-cio letnia do dzisiaj, czyli już 7 tygodni ma bardzo męczący kaszel. Zero testów.

zuzia55
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 21:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Na pewno jest w kraju, gdzie zachorowania rosną w dużym tempie i tu wychodzi właśnie celowość testów. Wzorowanie się na takich krajach,to chyba niezbyt rozsądne.
Lekarze Polscy też alarmują,ze jest ich o wiele za mało wykonywanych.Chyba nie chcemy,aby u nas powtórzyła się sytuacja z Włoch czy Hiszpanii.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/t ... ow/r408b38

Nie rozumiem tylko dlaczego rząd zwleka aż do czwartku z tymi maseczkami :?:

malopolanin
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 22:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
A może po prostu lekarze na podstawie objawów i przebiegu choroby zdecydowali, że lżejszy przebieg choroby można przeleżeć w domach, a dopiero po zaostrzeniu objawów natychmiastowa hospitalizacja.
My sobie możemy gdybać. Cały czas powtarzam,że te informacje, które maja z pierwszej ręki rządzący i służby nie są w całości przekazywane społeczeństwu. Rządzący obrali strategię reakcji na pandemię i realizują ją. W Polsce ta strategia była inna, niż w innych krajach. Jakaś część tych krajów zastosowała jednak metodę izolacji społeczeństwa w celu spłaszczenia krzywej przyrostu zachorowań.

Administrator
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 22:49 
---

więcej niż 1 szt.
Najważniejszym krokiem chroniącym Polaków przed "wjazdem wirusów" i zaraz było zamknięcie granic. :idea:
Wpierw niektóre kraje Europy to krytykowały a teraz prawie wszystkie pozamykały granice
Tyle że o wiele za późno

Po prostu mamy inteligentniejszych ludzi w obencym rządzie - zarządzających kryzysem.

norbert76
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 02:28 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Szczerze, to cenię sobie Szumowskiego, bo jeden z najlepszych dotychczas ministrów zdrowia ale nie rozumiem aż takiej rozbieżności w kwestii używania i skuteczności maseczek.

Poniżej wypowiedź z lutego:

Cytuj:
"Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem"

Czytaj więcej na https://RMF24.pl/tylko-w-rmf24/poranna- ... ign=chrome

A dzisiaj:

Cytuj:
9 kwietnia minister Zdrowia Łukasz Szumowski wprowadził obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Do tej pory minister zdrowia odradzał noszenie maseczek ochronnych osobom zdrowym, zalecając ich używanie jedynie pracownikom ochrony zdrowia oraz osobom chorym na koronawirusa lub z jego objawami. Potem jednak zaczął zmieniać zdanie i rozważać wprowadzenie powszechnego obowiązku noszenia maseczek. Na takie rozwiązanie w walce z koronawirusem zdecydowano się już w innych krajach, m.in. w Czechach. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na początku tygodnia zapowiedział, że wprowadzenie nakazu noszenia maseczek jest możliwe w najbliższym czasie.

Najlepsze na koniec:

Cytuj:
Nie mówimy, że musi to być maseczka, może być to chustka, może być to szalik. Co do konkretnych regulacji, będziemy przedstawiali je po świętach, natomiast obowiązek będzie od czwartku poświątecznego - powiedział Łukasz Szumowski zapytany o kary za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki oraz to, skąd Polacy mają wziąć maseczki, skoro ich brakuje.

Tego ostatniego to zupełnie nie rozumiem, jaką ochroną może być jakaś apaszka, skoro powszechnie wiadomo, że w miarę skutecznie może chronić jedynie maseczka z filtrem minimum FP3?

https://gazetawroclawska.pl/maseczki-ob ... 1-14901065

I dla przeciwwagi wypowiedź profesora Guta, wirusologa:

Cytuj:
"Wychodząc na ulicę w maseczce zbieram wszystko, co mogę zebrać na tę maseczkę (...). To jest metoda rozsiewania zakażenia" - zaalarmował profesor Włodzimierz Gut, wirusolog. W programie "Jedziemy" Michała Rachonia w TVP Info prof. Gut rozprawiał się z popularnymi mitami związanymi z koronawirusem. Podkreślił też, że niewłaściwe używanie maseczek może rozsiewać wirusy, zamiast pomagać.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/ot ... r-BB10FzHF

ekopom
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 08:03 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Niechaj jeszcze wprowadzą, że do banków można wejść jedynie w kominiarkach, maseczka za mało okrywa twarz.

ostatnia szansa
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 08:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
norbert76 napisał(a):
Szczerze, to cenię sobie Szumowskiego, bo jeden z najlepszych dotychczas ministrów zdrowia ale nie rozumiem aż takiej rozbieżności w kwestii używania i skuteczności maseczek.

Poniżej wypowiedź z lutego:
Cytuj:
"Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem"

...
A dzisiaj:
Cytuj:
9 kwietnia minister Zdrowia Łukasz Szumowski wprowadził obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. ....

Najlepsze na koniec:
Cytuj:
Nie mówimy, że musi to być maseczka, może być to chustka, może być to szalik. ....

Jak się cytuje w podobny sposób to umyka cały sens.

Szumowski nie zmienia zdania. Słuchałam go jak wyjaśniał i powiedział, że noszenie maseczek/szalika/apaszki nie ma chronić nas przed zarażeniem przed innych, tylko chronić innych przed zarażeniem przed nas jeśli chorujemy bezobjawowo.

Jeśli chcesz chronić siebie zastosuj maseczkę z filtrem.

Swoim wpisem działasz tak jak różne stacje i strony internetowe nieprzyjazne oficjalnej narracji - piszesz 99% prawdy i pomijasz "drobiazgi".

ejacek
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 08:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
ostatnia szansa napisał(a):
[b]Szumowski nie zmienia zdania. Słuchałam go jak wyjaśniał i powiedział, że noszenie maseczek/szalika/apaszki nie ma chronić nas przed zarażeniem przed innych, tylko chronić innych przed zarażeniem przed nas jeśli chorujemy bezobjawowo.[b]

I to jest nietety bzdura , bo zestaw ochronny dla osoby zdrowej która może mieć kontakt z chorą zawiera min. maseczkę na usta i nos.

ostatnia szansa
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 08:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
ejacek
Ja nie wyraziłam swojego zdania o sensie czy bezsensie noszenia maseczek/szalika/apaszki.
Ja tylko sprostowałam niewłaściwą ocenę Szumowskiego jakoby zmieniał zdanie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 878 ]  Idź do strony nr...        1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości