Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  
Autor Wiadomość
Administrator
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 24 mar 2020, o 16:48 
---

więcej niż 1 szt.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/4926 ... em-punktow

Rząd wdraża kolejne ograniczenia dot. koronawirusa. Premier: „Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje. Nie można spocząć na laurach”

Co to konkretnie oznacza?
:idea:
1. Rozporządzenie wchodzi w życie od 25 marca, tj. od środy.
2. Najważniejszym punktem jest ZAKAZ przemieszczania się za wyjątkiem pracy, wolontariatu w walce z COVID, uczestniczeniem w wydarzeniach religijnych oraz „niezbędnych spraw życia codziennego”.
3. Środki transportu zbiorowego działają, ale jednorazowo może nimi jechać nie więcej niż tyle osób, ile liczba miejsc siedzących podzielona przez 2.
4. W wydarzeniach kościelnych może brać udział jednocześnie nie więcej niż 7 osób łącznie ze sprawującymi posługę.
5. Zakaz zgromadzeń, imprez etc. za wyjątkiem takich, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny oraz osoby pozostające w stałym pożyciu.
6. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy czyli istotne ograniczenie działalności galerii handlowych oraz całkowity zakaz wszelkiej działalności gastronomicznej i rozrywkowej.
7. Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy (dziś ponad 10000 osób). Wyłączone są jedynie osoby, które podróżują w związku ze służbą jaką pełnią.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/4926 ... em-punktow

Wszystkie kraje Schengen poza Irlandią zamknęły granice zewnętrzne 24/03/2020
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... _najnowsze

Black Rose
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 24 mar 2020, o 17:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polska, najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 24.03.2020, godz. 14:30:

Liczba zarażonych: 799
Liczba zgonów: 9

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Erazm
PostNapisane: 24 mar 2020, o 17:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
"...Rząd wdraża kolejne ograniczenia dot. koronawirusa. Premier: „Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje. Nie można spocząć na laurach”..." - tylko czy to coś pomoże? ;:145

Monia33
PostNapisane: 24 mar 2020, o 18:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Pomoże! Musi!
Ale to nie będzie trwało krótko. Ale damy radę.
Dzięki izolacji wirus nie ma jak się rozprzestrzeniać.
Uważajcie na staruszków w swojej okolicy.
Trzymajcie ich w izolacji są najważniejsi - muszą wiedzieć, że nawet przyniesione zakupy lepiej umyć np. karton mleka, wędlina w paczce
Jak pieczywko to tylko w piekarniach gdzie podaje sprzedawca a nie maca je kilkadziesiąt osób.
Jak nie macie rękawiczek to używajcie woreczków jednorazowych... zawsze to jakaś alternatywa :)

Black Rose
PostNapisane: 24 mar 2020, o 19:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polska, najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 24.03.2020, godz. 17:15:

Liczba zarażonych: 844
Liczba zgonów: 9

Monia33
PostNapisane: 24 mar 2020, o 19:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Początek paraboli zachorowań w PL jest spłaszczony... ;:333 Nie wiem czy to dobrze ujęłam. Ale pożądany.
Tu jest wykres:
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-m ... _popularne

Monia33
PostNapisane: 24 mar 2020, o 19:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
A tutaj to o czym pisałam wcześniej, że są osoby, które nie mają typowych objawów.

Władze włoskiego regionu Lombardia wystosowały apel, aby ci Mediolańczycy, którzy są przeziębieni lub mają podwyższoną temperaturę, odizolowali się od pozostałych członków rodziny. Zgodnie z nową strategią tamtejszych władz ci, którzy mają objawy grypowe, ale nie zostali zbadani na obecność koronawirusa, powinni zostać uznani za osoby z podejrzeniem COVID-19

U Nas izolacja domowa dla wszystkich Polaków może przynieść lepszy skutek bo rząd wcześniej zamknął szkoły itp. gdyby tak się nie stało młodzież przyniosłaby koronę ze szkoły do domu. Trzymajcie na razie dzieciaki w domu. Nie rozrywajcie plomb na placach zabaw, siłowniach na wolnym powietrzu.

Igala
PostNapisane: 24 mar 2020, o 21:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
W Chinach telefon jest sprzężony z kontem bankowym (i nie tylko), usuniecie telefonu to zablokowanie konta.
Podobnie jest z samochodami stojacymi od miesiecy i nikt nigdy do nich nie zagląda. Wiele osob z Chin o tym mówi; teraz to widac lepiej bo Chiny są na rozruchu, ludzie wracaja powoli do pracy i rozmawiaja z soba bezpośrednio .

malopolanin
PostNapisane: 24 mar 2020, o 21:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak nie urok to .....nowy wirus w Chinach.

Black Rose
PostNapisane: 24 mar 2020, o 22:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polska, najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 24.03.2020, godz. 21:21:

Liczba zarażonych: 901
Liczba zgonów: 10

Monia33
PostNapisane: 24 mar 2020, o 23:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
malopolanin napisał(a):
Jak nie urok to .....nowy wirus w Chinach

Hantavirus??? przyznam, że Chińczycy mają Nam naprawdę wiele do zaoferowania jak się okazuje. Co jeszcze wymyślą?
A może po prostu zaczną żyć jak w XXI wieku, korzystać z sanepidu i nie jadać padliny...
Ja już o nowym wirusie moim bliskim nie powiem - mają wystarczający stres i pogorszenie jakości życia z powodu tego obecnego

Monia33
PostNapisane: 25 mar 2020, o 00:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
W szkołach powstają miejsca kwarantanny. ;:303
https://pomorska.pl/miejsca-kwarantanny ... 1-14870391
Nie wierzę, że ludzie "tylko" z podejrzeniem się tam pchają? I to sami! Przecież to istna wylęgarnia. Wolałabym wygospodarować sobie 1 zamykany pokój w domu lub w piwnicy spędzić 2 tygodnie, uszczelniając folią drzwi i spać na materacu - niż pchać się do publicznej izolacji żeby na pewno coś załapać.
"W poniedziałek wieczorem będę wracał z Niemiec do Polski przez przejście w Kołbaskowie. Jestem mieszkańcem Koszalina. Niestety, nie mogę sobie zorganizować kwarantanny domowej. Dowiedziałem się w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, że miasto NIE MA ŻADNYCH miejsc do odbywania kwarantanny !!! To SKANDAL!!!

Monia33
PostNapisane: 25 mar 2020, o 00:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Po tym co przeczytałam o tych masowych kwarantannach musiałam pooglądać:
https://dziennikpolski24.pl/koronawirus ... d/42645889
POLECAM NA ROZLUŹNIENIE. Dla Waszego zdrowia... ;:167
Jak nie piłam alkoholu to chyba jednak zacznę. Dla Mojego zdrowia.

Maraga
PostNapisane: 25 mar 2020, o 11:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Monia 33

Codziennie czytam co nowego w tym wątku.

Warto wiedzieć co i jak.
Wczoraj szukając w sklepie drożdży doznałam olśnienia dlaczego co najmniej od 3 tygodni nie ma ich w sprzedaży.Jakoś nie podejrzewałam,że nagle wszyscy zaczęli piec chleb czy ciasta drożdżowe w domu.
Pomyślałam,że może ktoś podał je jako antidotum na wirusa.
Szukam dalej wyjaśnienia.Może ktoś mi w tym pomoże?

Pozdrawiam Maria.

Monia33
PostNapisane: 25 mar 2020, o 11:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To samo jest we Włoszech. Znajoma przestała kupować pieczywo bo boi się że je ludzie dotykają w sklepie, to zaczęła piec sama.
Drożdży brak wszędzie.

krynka
PostNapisane: 25 mar 2020, o 12:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Prognozy dla Polski:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... oronawirus

mraugorzata
PostNapisane: 25 mar 2020, o 12:04 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Szanowni Państwo.
Zarejestrowałam się na tym forum w imieniu moich rodziców, którzy nie są zbyt internetowi i głównie po to, żeby zapytać o jedną rzecz. W związku z wczorajszym rozporządzeniem i wprowadzonym ograniczeniem przemieszczania się- jak Państwo zapatrują się na wyjazd na działkę?
O co chodzi? Rodzice mają typową działkę pracowniczą (ROD). Większość ogródków działkowych jest porzucona, więc ludzi tam mało. Dojeżdżają we dwoje samochodem, więc żadna tam komunikacja miejska. Czy wyjazd w celu np. posadzenia sadzonek pomidorów czy, mówiąc generalnie, wiosennego ogarnięcia działki, z której później pobiera się plony, jest niezbędną czynnością życia codziennego, czy narażają się na mandat?
Żadnego gromadzenia, grillowania czy pogaduszek przy kawie / herbacie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 878 ]  Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości