Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 52  
Autor Wiadomość
malopolanin
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 23 mar 2020, o 19:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
jokaer napisał(a):
Bardzo proszę wszystkich, obejrzyjcie ten filmik, to tylko niecałe 14 minut.

Jolu, jakie jest przesłanie tego filmu, poza tym, że gostek stara się wykazać, że nie ma się co bać koronawirusa, bo cała sprawa to spisek chińskich naukowców, którzy chcieli wywrzeć wrażenie na chińskim rządzie, a później politycy podchwycili temat i wykorzystują go. Oczywiście, obok polityków pojawili się ci, którzy mają zarobić na koronawirusie. Na szczęście znalazł się jeden lekarz, który ma odwagę krzyknąć król jest nagi!
Włączmy teraz logiczne myślenie. Zastanawiam się, jak to się stało, że na całym świecie znalazł się tylko jeden niemiecko doktor, który jest uczciwy. Cała reszta to oszuści, którzy podjęli zabawę w oszukiwanie ludzi i oszukują, bo na tym zarabiają.
Wszystkie te trumny ze zwłokami, te tragedie rodzin, które straciły bliskich to fikcja - oni też biorą udział w oszustwie.
Doktor wie, że jest sporo koronawirusów i że można je zidentyfikować. Nie powiedział jednak, ile z nich jest tak zaraźliwych, że dają identyczne objawy u ludi, którzy zarazili się tym wirusem, a zarazić się można było bardzo szybko.
Nie neguję, że sporo przypadków zachorowań ma łagodny przebieg, ale nie pozwolę się ogłupić tym, że koronawirus to fikcja - normalna grypa, którą politycy wykorzystują.
Wiesz co jest najbardziej zabawnego w tym? To, że w grze chińskich polityków wziął udział rząd amerykański i ręka w rękę z chińczykami oszukują swoich obywateli. Co tam jednak Ameryka - Angela w kwarantannie - ona też zarabia na koronawirusie i bierze udział w tej manipulacji.
Jedynymi rozsądnymi są ci, którzy nie dali się nabrać. Oni urządzają koronaparty. W nich cała nadzieja, to nasza przyszłość. Ich nikt nie nabierze.
Największymi naiwniakami okazali się tutaj duchowni we Włoszech, którzy do końca trwali przy wiernych. Umarło ich do tej pory 50. Na co umarli, skoro koronawirus to manipulacja.
Tym, którzy mieliby potraktować poważnie mój wpis, wyjaśniam - czarny humor i sarkazm, ale sił już nie mam.

Monia33
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 23 mar 2020, o 19:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
malopolanin napisał(a):
Na szczęście znalazł się jeden lekarz, który ma odwagę krzyknąć król jest nagi!

Ten gościu w filmie mówi coś o jakiś porównaniach, statystykach jednak nie kwapi się, żeby je przedstawić
Mam wrażenie, że tak sobie włączył kamerę i uznał, że dobry temat na podniesienie oglądalności

Igala
PostNapisane: 23 mar 2020, o 19:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
http://www.alt-market.com/index.php/art ... ytime-soon

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Monia33
PostNapisane: 23 mar 2020, o 21:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Szczególnie ciekawy temat: From Quarantine To Tyranny To Rebellion: Where Is The Line In The Sand?

jokaer
PostNapisane: 23 mar 2020, o 22:38 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Skąd: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

więcej niż 1 szt.
malopolanin napisał(a):
jokaer napisał(a):
Bardzo proszę wszystkich, obejrzyjcie ten filmik, to tylko niecałe 14 minut.

Jolu, jakie jest przesłanie tego filmu, poza tym, że gostek stara się wykazać, że nie ma się co bać koronawirusa, bo cała sprawa to spisek chińskich naukowców, którzy chcieli wywrzeć wrażenie na chińskim rządzie, a później politycy podchwycili temat i wykorzystują go. Oczywiście, obok polityków pojawili się ci, którzy mają zarobić na koronawirusie. Na szczęście znalazł się jeden lekarz, który ma odwagę krzyknąć król jest nagi!
Włączmy teraz logiczne myślenie. Zastanawiam się, jak to się stało, że na całym świecie znalazł się tylko jeden niemiecko doktor, który jest uczciwy. Cała reszta to oszuści, którzy podjęli zabawę w oszukiwanie ludzi i oszukują, bo na tym zarabiają.
Wszystkie te trumny ze zwłokami, te tragedie rodzin, które straciły bliskich to fikcja - oni też biorą udział w oszustwie.
Doktor wie, że jest sporo koronawirusów i że można je zidentyfikować. Nie powiedział jednak, ile z nich jest tak zaraźliwych, że dają identyczne objawy u ludi, którzy zarazili się tym wirusem, a zarazić się można było bardzo szybko.
Nie neguję, że sporo przypadków zachorowań ma łagodny przebieg, ale nie pozwolę się ogłupić tym, że koronawirus to fikcja - normalna grypa, którą politycy wykorzystują.
Wiesz co jest najbardziej zabawnego w tym? To, że w grze chińskich polityków wziął udział rząd amerykański i ręka w rękę z chińczykami oszukują swoich obywateli. Co tam jednak Ameryka - Angela w kwarantannie - ona też zarabia na koronawirusie i bierze udział w tej manipulacji.
Jedynymi rozsądnymi są ci, którzy nie dali się nabrać. Oni urządzają koronaparty. W nich cała nadzieja, to nasza przyszłość. Ich nikt nie nabierze.
Największymi naiwniakami okazali się tutaj duchowni we Włoszech, którzy do końca trwali przy wiernych. Umarło ich do tej pory 50. Na co umarli, skoro koronawirus to manipulacja.
Tym, którzy mieliby potraktować poważnie mój wpis, wyjaśniam - czarny humor i sarkazm, ale sił już nie mam.

Jeśli tak niewiele zrozumiałeś , to ja nie jestem w stanie Ci nic wytłumaczyć.
Jednak dodam, że nie jest jedynym lekarzem zajmującym to stanowisko.

Jakby tego było mało, pamiętam na samym początku, kiedy jeszcze do Polski nic nie dotarło,
wywiad z polską wirusolog z Lublina, która właściwie mówiła to samo
co ten niemiecki lekarz w tym filmiku.

Ten filmik jest zajawką , jeśli wszystko pójdzie dobrze to będzie nakręcony film dokumentalny 90-cio minutowy.

Do mnie przemawiają liczby. A te wskazują na zwykłą manipulację. :!:

Dodam jeszcze. Na ogół ludzie widzą to co chcą widzieć, bo nie chcą włączyć myślenia.
Dają się oszukiwać, bo nie chcą włączyć myślenia.
Biorą kłamstwa i manipulacje za dobrą monetę, bo nie chcą myśleć.

Poddają się się tresurze bo tak im wygodniej.
Łakną sensacji, brak im emocji i adrenaliny na co dzień?

malopolanin
PostNapisane: 23 mar 2020, o 23:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Twoja teza nie tłumaczy faktu dużej liczby ofiar śmiertelnych. Przemawiają do Ciebie liczby, więc wytłumacz mi, w którym roku we Włoszech była taka śmiertelność na grypę w tak krótkim czasie, jak teraz? Kiedy tyle osób zmarło jednocześnie w Europie? Kiedy na świecie była konieczność użycia aż tylu respiratorów jednocześnie, że segregowano pacjentów i jednym pomagano, a innych skazywano na śmierć?
Cały czas pouczasz mnie, że jestem podatny na tresurę. Nic bardziej mylnego. Jestem z tych niepokornych, ale mam zwyczaj analizować informacje, jakie do mnie docierają. Nikt mi nie wmówi, że cały świat oszalał, a ludzie umierają tylko po to, by wziąć udział w manipulacji. Nikt mi nie wmówi, że konkurujące ze sobą gospodarczo mocarstwa nagle postanowiły zrujnować swoją gospodarkę i uśmiercić ludzi. Zaczęło się w Chinach, po co by więc Ameryka wchodziła do tej gry? Wystarczyło przeczekać i wykosić chiny z rynku. Co robi Ameryka? Rujnuje gospodarkę w czasie, kiedy komunistyczny reżim w Chinach niedemokratycznymi metodami opanował rozpowszechnianie się wirusa.
Na koniec z własnego podwórka. Leczę się onkologicznie. Niedawno miałem umówione badanie i 2 wizyty kontrolne. Odwołali, bo udzielają pomocy ratującej życie. Ja się nie kwalifikuję. Wierzysz w to, że lekarze poszliby na taki układ, by wziąć udział w światowej ustawce kosztem zdrowia pacjentów? Wszyscy lekarze za wyjątkiem tych zwolenników światowego spisku?

Nie twierdzę, że ktoś nie zechce skorzystać na obecnej epidemii i docisnąć śrubę społeczeństwu. Pisałem już wcześniej. Twierdzę, że postawa, jak Twoja, jest niebezpieczna, bo powoduje podważanie zaufania do tych, którzy dzisiaj wzięli na siebie obowiązek walki z epidemią ze wszystkimi tego konsekwencjami. Postawa promująca pogląd o znikomej szkodliwości wirusa, za tym idą nieodpowiedzialne postawy ludzi. Rozmawiałem z właścicielem skupu złomu. Gość przyjechał z Niemiec, ma kwarantannę, ale postanowił posprzątać i odwieźć złom do skupu. Jeżeli jest zarażony, zarazi innych. Dlaczego, bo tak jak Ty, lekceważy zagrożenie.
Powtarzam, co napisałem - najpierw zachowajmy się odpowiedzialnie. Kiedy liczba zgonów w Polsce będzie mała, trudniej będzie wziąć Polaków pod gardła i zaczipować ich i zniewolić nakazując obrót bezgotówkowy i przymusowe szczepienia.

krynka
PostNapisane: 24 mar 2020, o 00:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To jeszcze jeden link z dedykacją dla Jokaer. Mam nadzieję ,że przemyślisz to,skoro,jak piszesz,przemawiają do Ciebie liczby.
Operatorzy komórkowych sieci telefonicznych informują ,że w Chinach w przedziale czasu od 18 grudnia 2019 do 10 marca 2020 liczba aktywnych abonentów zmniejszyła się o 21 milionów

https://wpolityce.pl/swiat/492574-czy-c ... r-covid-19

Zgadzam się z małopolaninem,że to co piszesz jest niebezpieczne,nie tylko dla Ciebie.

-Iwona-
PostNapisane: 24 mar 2020, o 00:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ja również podpisuję się pod wypowiedziami Małopolanina i dziękuję za nie. ;:180

jokaer
PostNapisane: 24 mar 2020, o 01:52 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Nigdzie, ale to nigdzie nie napisałam, że należy lekceważyć wirusa.
Proszę więc nie wkładać w moje usta nie moich słów.

Jeśli sprawa abonamentów telefonicznych okaże się wyjaśniona na rzecz wirusa, to absolutnie zmienia postać rzeczy.

Inaczej nie można mówić o pandemii. I tu chcę zauważyć, że ileś tam lat temu zmienione zostało znaczenie słowa pandemia.

furious
PostNapisane: 24 mar 2020, o 01:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
krynka napisał(a):
Chinach w przedziale czasu od 18 grudnia 2019 do 10 marca 2020 liczba aktywnych abonentów zmniejszyła się o 21 milionów

Jedni podają 21, drudzy 8, ale to nie znaczy, że tyle miionów nie żyje.
To równie dobrze mogą być:
- karty sim kupowane przez turystów zaraz po wylądowaniu w Chinach (właściwie są na to skazani)
- służbowe karty osób, które z wiadomych względów musiały czasowo zawiesić pracę (umowy likwidowane w ramach cięcia kosztów)
- obcokrajowcy, którzy ze strachu wyjechali (studenci/pracownicy/turyści)
- zagraniczni przedsiębiorcy/biznesmeni
- zdezaktywowane karty w terminalach płatniczych by nie generować kosztów
- zawieszenie tzw click farm (duża liczba pracowników np klikająca w linki i nabijająca wejścia)
- być może konfiskata telefonów (żeby ludzie nie kręcili filmików), albo nawet wyłączyli im sygnały (wszak to Chiny)

Ale nieee.... pomarło 20 milionów i je ukrywają.

PS. Wypada poczekać i zobaczyć czy nastąpi odbicie ;)

Karo
PostNapisane: 24 mar 2020, o 02:03 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Tutaj są... 14 milionów jest tutaj
https://twitter.com/i/status/1223568287046365184

Solomon Yue
@SolomonYue
·
21 mar
Niektóre z 14,5 miliona brakujących telefonów komórkowych znaleziono w 1 krematorium Wuhan. Eople ludzie, którzy zostali zabici przez #WuhanCoronavirus, nie mogą zabrać ze sobą swoich telefonów, kiedy opuścili ten świat. Modlę się o 4 zmarłe dusze - victim, ale pytam - o oficjalną infekcję # 80,967 i śmierć # 3,248.

· 21 marca
China Mobile ogłosiła najnowszą liczbę użytkowników mobilnych: w lutym zniknęło 7,25 mln użytkowników mobilnych, a całkowita liczba użytkowników mobilnych w okresie styczeń-luty spadła o 14,47 mln. Gdzie poszło tyle osób? Spójrz na sprzątanie telefonów komórkowych krematorów przez szpital w Wuhan. Dane dotyczące śmierci rządowej można sfałszować, ale znikające telefony komórkowe nie będą kłamać!

❤ KaRolinki

jokaer
PostNapisane: 24 mar 2020, o 02:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Pod filmikiem pada pytanie-

Szpitale w Wuhan miały okropne oczyszczenie telefonów z krematorów.
Czy to prawda?

i ktoś odpowiada-

Wydaje się, że tak jak dawno temu zagraniczna firma produkowała używane telefony komórkowe do odsprzedaży, a potem nie płacono żadnej zapłaty, a pracownicy protestowali przeciwko rozbijaniu używanych zapasów firmy

Pewnie nie dowiemy się za prędko jak było.

Jedna jest też sprawa, Chiny mają to swoje 5G i czytałam informacje o zmianie użytkownika.

Znalazłam artykuł na ten temat

https://www.theepochtimes.com/the-closi ... 81291.html
Okaże się za jakiś czas, jeśli oczywiście będą podawane dane na temat abonentów,
jak jest naprawdę.

Administrator
PostNapisane: 24 mar 2020, o 09:40 
---

więcej niż 1 szt.
Wszyscy proszę Trzaskowskiego aby wycofał sie ze śmiercionośnego pomysłu (ale przynoszącego pieniądze ratuszowi)
Ja też apeluję, wszyscy apelujmy :!:

Wicemarszałek Senatu apeluje do Trzaskowskiego. „To niedopuszczalne i absolutnie nie mieści się w głowie”

https://niezalezna.pl/318332-wicemarsza ... e-w-glowie

(Jeśli ktoś nie wie o co chodzi: Trzaskowski dla oszczędności i zysku wycofał dużą część autobusów. Obecnie są niektóre linie zatłoczone co prowadzi wprost do zakażeń) :(

malopolanin
PostNapisane: 24 mar 2020, o 09:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jolu, nie pisałaś wprost, że należy lekceważyć wirusa, ale powielasz teorie, jakoby wirus wcale nie był groźny. Czy to nie to samo? Ktoś snuje teorie, że koronawirus to mit, który ma służyć zniewoleniu ludzi i dlatego nie należy słuchać władz, nie trzeba się bać, a nawet trzeba się sprzeciwiać, bo nas zaczipują, wejdą w posiadanie naszych danych itp, itd.
Wszystkie przykłady, które podajesz, nawet, jeżeli to prawda, dzieją się obok, są wynikiem kryzysu związanego z wirusem. Głównym problemem jest śmiertelność związana z wirusem. Szkoda, że wielu ludziom rzeczy poboczne przesłaniają prawdziwy obraz sytuacji. Przykłady z Chin są o tyle dla nas nieprzekonujące, że dotyczą reżimu komunistycznego. Przykłady wykradania danych osobowych - gdybyś znała technikę kmputerową, bardziej orientowała się w technice ogólnie, wiedziałbyś, że służby na całym świecie nie potrzebują naszych telefonów, by nie tylko znać całą ich zawartość, ale też znać treść rozmów, SMS-ów i MMS-ów. Potrzebowałem tylko kilku minut, by dowiedzieć się trochę o Tobie, a nawet na mapie Googla zobaczyć z góry Twój dom. Masz daleko do sąsiadów i nawet, gdybyś (nie daj Boże) miała kwarantannę, mogła byś podczas niej urządzać sobie przejażdżki konne, zjazdy na sankach, a nawet skoki narciarskie. Inaczej jest w miastach w ciasnych blokach, a najgorzej tam, gdzie na małym metrażu trzeba odsiedzieć kwarantannę z dziećmi. Dzieci są kochane, ale każdy wie, jak bardzo nudzą się zamknięte na małej przestrzeni i co to oznacza dla rodziców. Dlatego właśnie ważne jest, by nie lekceważyć wirusa i zostać w domach, by epidemia wygasła jak najszybciej.
Wracając do inwigilacji - skoro ja, niemający żadnych technicznych możliwości, jestem w stanie przy wykorzystaniu ogólnie dostępnych środków dowiedzieć się o Tobie tylu rzeczy, jak myślisz, co o Tobie, mnie i kimkolwiek innym wiedzą służby mające nieograniczone wręcz możliwości? Czy te służby miałyby jakikolwiek interes rujnować gospodarkę, pozbawiać życia tysiące osób tylko po to, by się dobrać do naszych smartfonów? Zwróćcie uwagę, że często w informacji o osobach przeglądających ten dział są wymienione booty, które indeksują treści. Jakim cudem booty mają dostęp do działu, gdzie trzeba być zalogowanym (posiadać konto i hasło)? Booty się przedstawiają podczas wizyt, służby już nie są tak kulturalne, tzn. może są, ale im nie wolno się przedstawiać i demaskować.
W Izraelu nowe prawo pozwala ludzi, którzy zetknęli się z zarażonymi wirusem inwigilować na 3 dni przed momentem zarażenia - taki jest komunikat prasowy. Co z tego wynika? Jak inwigilować od niedzieli kogoś, kto kontakt z zarażonym będzie miał dopiero we środę? Podróż w czasie? Nie. taki przepis potwierdza swoim brzmieniem, że obywatele inwigilowani są na okrągło, a dokładne dane o ich przemieszczaniu się i inne dane mogą być przekazywane służbom medycznym z terminem do 3 dni wstecz. Jaki stąd wniosek? To, czego się obawiają snujący teorie spiskowe już ma miejsce.
My możemy utrudnić twórcom NWO zamach na naszą wolność właśnie tym, że nie będziemy lekceważyć wirusa i w jak najlepszym zdrowiu i jak najmniej zrujnowaną gospodarką wrócimy do życia w zupełnie nowych warunkach. Świat na pewno nie będzie już taki sam. Nie lekceważmy wirusa i starajmy się go nie rozprzestrzeniać dla naszego wspólnego dobra.

jokaer
PostNapisane: 24 mar 2020, o 10:08 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jeśli tak zostało to odebrane to przepraszam, niemniej jednak wydawało mi się,
że dla równowagi potrzeba trochę sceptycyzmu.

I być może tak jak sam wirus nie budzi we mnie takiego strachu, to już konsekwencje tej sytuacji tak.
I nawet nie martwię się o siebie, a o swoich najbliższych, tych najmłodszych, w jakim świecie przyjdzie im żyć.
I zwróć uwagę, dopiero teraz piszę o tych obawach.

Zostałam wychowana, żeby myśleć pozytywnie, żeby nie ściągać złymi myślami złych rzeczy.
Choć jestem tylko człowiekiem i czasem nalatuje mnie lamentofilia w myślach. / bardzo mi się spodobało to słówko/,
ale od razu przywołuję się do porządku.

Nie jestem taka zielona w komputerach, dodatkowo mam zmysł techniczny
i mam świadomość, że żaden problem o mnie dowiedzieć się wielu rzeczy.

Nalatują mnie czasem dziwne skojarzenia, dziwne analizy.

Pandemia zawsze mi się kojarzyła i chyba słusznie, w myśl tego co się uczyłam z biologii,
że trup ściele się gęsto i już prawie nie ma służb, aby zajęły się pochówkiem.
Coś takiego wedle źródeł historycznych niejednokrotnie miało miejsce. Ostatni raz słynna hiszpanka
pochłonęła miliony ofiar, głównie młodych.
Teraz na odwrót odchodzą na zawsze głównie ludzie starsi i obarczenie chorobami.
Czy jest to pandemia na miarę hiszpanki?
No chyba nie. Jeśli nie zostaną zweryfikowane dane z Chin, a na to chyba prędko się nie zanosi to
możemy tylko domniemywać.

malopolanin
PostNapisane: 24 mar 2020, o 10:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
jokaer napisał(a):
Pandemia zawsze mi się kojarzyła i chyba słusznie, w myśl tego co się uczyłam z biologii,
że trup ściele się gęsto i już prawie nie ma służb, aby zajęły się pochówkiem.

Tak było w czasach, kiedy komunikacja między ludźmi odbywała się za pomocą gołębi pocztowych. Dzisiaj w dobie smartfonów i internetu wiadomości rozchodzą się szybciej, a nawet za szybko dla tych, którzy chcieliby ograniczać dostęp do informacji. Podczas obecnej pandemii mieliśmy szansę przekonać się, że włoski model walki z wirusem się nie sprawdził. Mieliśmy szansę uczyć się na błędach innych.
Porównanie obecnego wirusa z hiszpanką będzie możliwe dopiero za jakiś czas. Mówi się o tym, że epidemia powróci i że może potrwać 18 miesięcy.

jokaer
PostNapisane: 24 mar 2020, o 10:43 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jednak nie myliłabym przepływu informacji z umieralnością.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 878 ]  Idź do strony nr...        1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 52  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości