Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  
Autor Wiadomość
marta64
 Tytuł: Re: Familokowego sezon 2020
PostNapisane: 22 mar 2020, o 10:42 
500p
500p

0 szt.
Jadziu, piękne krokusowe kępy ;:138, u mnie już są tylko wspomnieniem ;:108
Siewki kokoryczy bardzo chętnie ;:196 Jesienią kupiłam ostatnie marnoty w ogrodniczym i coś się pokazało, może pokaże kwiatuszki :tan

Zobacz profil Wyślij e-mail      

irpam
PostNapisane: 22 mar 2020, o 13:50 
200p
200p

1 szt.
Witaj Jadziu po mojej zimowej przerwie, bo widzę, że Ty działasz cały czas. Ja załapałam się już na 9 tą stronę.
Czytam ,że masz problemy zdrowotne, więc życzę duuuużo zdrówka. ;:7
Dokumentujesz każdą najmniejszą oznakę wiosny. :tan Super ;:108 ;:108 ;:108
U mnie przekwitły przebiśniegi, teraz powolutku kończą krokusy, a zaczynają hiacynty i nawet jeden wczesny tulipan. Oczywiście forsycja też.
Róże już przycięte, dokarmione i czekam na cieplejsze dni, bo dzisiaj o poranku było biało.
Pozdrawiam i jeszcez raz dużo zdrówka.

bona
PostNapisane: 22 mar 2020, o 16:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Jadziu.
Jestem takim skrytoczytaczem, ale bardzo dobrze znam Twoj ogród, choc niewielki to różnorodność roślin i to jakie sa dorodne -powala na kolana. Cudowna wiosna zawitala juz do Ciebie.
Wspaniale masz róże, od dwóch sezonów też zaczęłam je sadzić, podziwiam Cie, ze potrafisz je także ukorzeniać.
Cudna serwetka frywolitkowa, bardzo lubie rekodzioło, a Ty tworzysz wiele wspaniałych ozdób. Ja potrafie troche na szydełku i na drutach, marzę aby nauczyc sie również frywolitki, kupiłam nawet czółenko, ale czasu wciąż brak.
Dużo zdrówka Cì życzę i pozdrawiam goraco.

iwona0042
PostNapisane: 22 mar 2020, o 16:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jadziu zdjęcia ogródkowe śliczne, a Ty już prawie sprawna skoro po stole skaczesz ;:215 , i tylko czekać trzeba aby zdrówko nadal było a to paskudztwo nie chwyciło i słoneczko świeciło i będzie dobrze, zdrówka życzę ;:196

anabuko1
PostNapisane: 22 mar 2020, o 19:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jadziu
No..no już tancujesz po stołach ;:oj I firanki zmieniasz. ;:224 ;:224
Widać że dobrze się rahabilutujesz .To dobra wiadomość,że są siły i zdrowie wraca. ;:215
Przepiękne te różne krokusiki.
Jak tak patrzę na nie to stwierdzam że mam ich za mało.
A zwłaszcza białych nie mam.
Chyba na jesieni sobie dokupie. Jak nie zapomnę. ;:306
Wiosna coraz bardziej się rozkręca. To cieszy.
Pozdrowki zostawiam ;:196

any57
PostNapisane: 22 mar 2020, o 20:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jak ja miałbym narzekać na swoje kolano, jak ty Jadziu już po stole skaczesz ;:oj
Cieszy taka wiadomość.
Szkoda że się ochłodziło, a tak już ładnie kwitnie w ogrodach :(

JAKUCH
PostNapisane: 24 mar 2020, o 19:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Ostatnie mroźne dni nie nastrajają mnie do wychodzenia do ogródka szkoda zdrowia niech się dzieje co chce i tak nie mam wpływu na to .Rano tylko jadę na zabiegi przy okazji do sklepu, a potem już tylko siedzenie w ciepełku. Także fotek świeżych brak, możliwe jutro już będzie przyjemniej to zajdę do ogródka zasilić kompostownik :wink:

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU no właśnie szkoda że przymroziło, a pilnych prac w ogródku nie mam, wiec siedzę w domku z czółenkiem w ręce. Nie ma to jak zajecie rąk zamiast w TV patrzyć na to samo i odechciewa sie człowiekowi wszystkiego.Oby ten wirus oddalił się od nas wszystkich na tej ziemi ,bo nawet kwiaty nie będą nas cieszyć ;:174 Andrzeju a jak ma się sadzonka dahurskiego przeżyła zimę albo juz dawno padła. Mnie moja Lewisja pygmaea chyba wybyła ,chociaż dałam ja do doniczki bo jakoś na rabacie mi sie gubiła

Obrazek

Obrazek

ANUSIU no cóż kiedyś trzeba było zacząć tańce na stole, bo tam jestem bardziej bezpieczna niż na drabinie :;230 Kupiłam białe krokusy Joanna d' Arc ,ale widać tylko jeden zakwitł reszta gdzieś wybyła Te które kwitły to juz lata temu były sadzone, bo ostatnio nie dokupowałam żadnych . U mnie mało wiosennych, cebulowych bo tulipany i narcyzy średnio się produkują przeważnie giną po pierwszym roku ,a czasem wcale nie zakwitną

Obrazek

Obrazek

IWONKO ileż to można chorować my nie od tego żeby siedzieć na 4 literach w domu .Wciąż ganiamy swój ogon a tym bardziej Ty, bo praca wnuki i ogródek.Tobie również zdróweczka tak jak nam wszystkim

Obrazek

Obrazek

BOŻENKO witam serdecznie skrytoczytaczkę i cieszę sie że sie ujawniłaś ;:196 Lubię wszelakie prace ręczne niektóre wychodzą fajnie inne tak sobie . Drutki i szydełko też mam opanowane ale ostatnio nic nie robię muszę oszczędzać moją rękę żeby jeszcze długo mi służyła.Nawet pielenie źle na nią wpływa wszystko byle w miarę i tak muszę postępować.Dziękuję za życzenia wszystkim nam sie przydadzą .A Ty gdzie masz swój watek ???? a ukorzenianie róż to nie taka trudna sprawa

Obrazek

Obrazek

IRENKO witam Cię po zimowej przerwie .Czytałam ze walka z bukszpanówką dopiero znów sie zacznie oby i tym razem okazała sie skuteczna ;:196 Kurcze spróbuję mojego Munstead jeszcze krócej przyciąć albo po kwitnieniu go ostro potraktuję może to coś pomoże żeby sie rozkrzewił

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU kokorycze to twarde sztuki u mnie sie pokazują wszędzie .Byłam teraz u koleżanki odebrać zamówione lelujki a u niej George Baker rozsiany po całym ogródku i nie tylko on i cudownie kwitnące pełne ciemierniki .Kurcze ciekawe czy jej nie przemarzły ale nakryła je kartonami bo cudownie zakwitły ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

EWUNIU mam dwa rodzaje przylaszczek jedne te szybciej kwitnące mają ładniejszy kolor i większe kwiaty. Te co teraz kwitną jakieś jakby miniaturki ,ale nich tam .Czekam teraz na kwitnienie różanecznika dahurskiego

Obrazek

Obrazek

DAYSY
zawilce greckie rozsiały się po całym ogródku a przecież sadziłam cebulki jedna obok drugiej .Reszta zawilców dopiero sie budzi.Teraz czekam aż Lewisje zawiążą pąki ale jeszcze trochę trzeba zaczekać najpierw zakwitną tulipany i hiacynty

Obrazek

Obrazek

DOROTKO lubię wszelkie maluszki szczególnie te wiosenne gdy jeszcze nie ma tej dominującej zieleni i tylko kolory widać na rabatkach to tu to tam .Wiem ze lepiej by wyglądały w większych grupach tak jak krokusowa łączka , ale na to miejsca nie mam. Ja dalej jeżdżę na zabiegi zostały jeszcze 3, a potem sama już muszę zadbać o siebie żeby wzmocnić mięśnie . ;:196

Obrazek

Obrazek

TERENIU czytałam że już nawiozłaś swoje róże moje jeszcze czekają na podanie dobroci Masz racje wawrzynki cudnie kwitną za chwilkę zakwitnie też mój niziutki główkowy Szkoda że trzeba go wąchać na kolanach a z tym ostatnio ciężko u mnie bo muszę mieć obok podpórkę ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonka1
PostNapisane: 24 mar 2020, o 20:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Już chciałoby się, żeby było tak jak na Twoich zdjęciach ;:oj Ale i to, co obecnie można zobaczyć w naszych ogródkach jest cudne. Tylko to ochłodzenie mogłoby się skończyć, bo nie pozwala nam się tym wszystkim zachwycać. Jutro już jadę na działkę, w dzień słonko przyświeca, to nie jest tak źle.
Kokorycze chętnie przygarnę, dzięki ;:196
Trzymajmy się zdrowo ;:196

Igala
PostNapisane: 24 mar 2020, o 22:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ale sie rozmarzylam wiosennie ogladając twoja wiosne w ogrodzie i zdjecia wspomnieniowe, śliczności takie!!
Gratuluję ci wytrwałosci w rehabilitacji i takich wspaniałych wynikow!!! ;:333
Też zycze ci aby twoje drogi i koronnego (wlasciwie to koronnaych bo to cala rodzina i do tego zmutowana) zawsze sie rozmijały!!!

marta64
PostNapisane: 25 mar 2020, o 12:07 
500p
500p

0 szt.
Jadziu, piękne wspomnieniowe łany kwiecia, ale jeszcze mi nieśpieszno do takich widoków, jeszcze chcę się nacieszyć wiosennymi kwiatuszkami ;:138 Mrozy mają odpuścić, ale prognozy pokazują do końca tygodnia 0 w nocy ;:14
U mnie jest już sporo kokoryczy pustej, cieszy mnie bardzo, bo długo nie chciała się rozsiewać, ale na forum widzę tyle różnych kolorków ;:oj i chciejstw przybywa.
Ciemierniki raczej nie zmarzną, a jeszcze jak okryte, to już powinny być zupełnie bezpieczne ;:108

daysy
PostNapisane: 26 mar 2020, o 18:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jadziu mnie się ciemierniki ładnie wysiały, jak będziesz chciała, chętnie się podzielę, one co prawda małe, ale podobno im mniejsze tym lepiej się aklimatyzują w nowym miejscu.
W ubiegłym roku sporo mi latem wyginęło, ale teraz przy wiosennych porządkach znalazłam sporo nowych.
Dobrze, że mamy tyle zdjęć ze swoich ogrodów i jest co wspominać, póki co w ogrodzie przecież niewiele się dzieje, przynajmniej u mnie, krokusiki przekwitły, iryski też ;:131 teraz czekam na sasanki, malutko ich mam, za to własnoręcznie wysiane, więc bardzo cieszą.
Życzę dużo słonka i zdrowia przede wszystkim, oby omijały Cię wszystkie wirusy ;:167 ;:196

GrazynaW
PostNapisane: 26 mar 2020, o 18:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jakie miłe wspomnienie lata! Przez to siedzenie w domu te wspomnienia są takie odległe. U mnie wysiane pomidorki pokazują nieśmiało kolanka - będzie w co ręce włożyć.

ewa w
PostNapisane: 26 mar 2020, o 19:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Primula Francesca rzuciła mi się w oczy z tych Twoich wspaniałości. Przepiękna jak wszystko. Takie wspominki zachęcają do zakupów i muszę trzymać kapsę zamkniętą zicherką :;230 Ach jaką musimy mieć siną wolę... Masz zabiegi teraz ? nie odwołane z powodu pandemii?
Zdrówka ;:196

Yollanda
PostNapisane: 26 mar 2020, o 19:49 
500p
500p

1 szt.
Witaj Jadziu,
u Ciebie zawsze coś pięknego można zobaczyć. Lubię Twoją różę Maigold i tę czerwoną. Mówisz o niej "doktorek",zastanawiam się nad jej właściwą nazwą. Piękne kwiaty pokazują piwonie ITOH. Myślę, że i w tym sezonie tak zakwitną.
Pozdrawiam serdecznie
Jola

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 166 ]  Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Joamor, selli7 i 101 gości