Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu też mam miesięcznicę biała i lekko lila , myślałam,ze ona jest inna , ale jak na targu u babci jeszcze jedną sadzonkę dokupiłam to się upewniłam , rozrosła się bardzo , oby nie więcej , twój doktorek już zaczyna spektakl , jest piękny , mój nie będzie kwitł tym roku , bo go jesienią przenosiłam , a Maigold Twoja to widzę też już w kwieciu , moja ma niewiele paków i jeszcze nie kwitnie pozdrawiam ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zdjęcia przecudne ;:333 Niesamowite jak u ciebie wszystko szybko urosło i zakwitło ;:oj U mnie tylko były niszczące przymrozki które wykończyły mi orzechy i bez; juz kolejny rok :roll:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj
Zdjęcia cudne kropelki, kwiaty pięknie uchwycone.
Współczuje Ci tych nalotów gołych ślimaków, u mnie znowu wszędzie mrówki :roll:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pierwszy dzień słoneczny i bez deszczu jak dla mnie super .Mogłyśmy z Amelką spędzić ten dzień w ogródku i posadziłyśmy do wielkiej donicy parę ziemniaków .Ciekawe czy coś z tego wyrośnie ,ale Amelka miała frajdę. Najpierw musiała obejrzeć jak wybieram kompost który poszedł do donicy ,potem ładowała ziemię do niej, a na końcu ziemniaki .Rano jednak poszłyśmy zbierać ślimaki ojjjj było znów tego trochę ,ale chryzantemy na razie żyją co mnie cieszy. Widziałam w necie specjalne donice do pędzenia ziemniaków ,nawet nie wiedziałam że cosik takiego istnieje ;:202 Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Aparat został w ogródku jakoś nawet dzisiaj nie robiłam fotek z braku czasu oczywiście :) Pierwsze kwiaty rozchylają sie na LO i Alpenfee do tego coraz więcej Doktorkowych też się pojawia i za chwilkę calutka 'pergola' i nie tylko utonie w kwiatach ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

JOASIU mrowisk też około mnóstwo. Sporo też mrówek pracowicie spędza czas w kompostowniku przerabiając odpady w kompost bardzo zresztą pracowicie spędzają czas . :) Ślimaki na razie mam opanowane oby tylko znów nie zaczęło padać, bo następne kwiaty cudnego Omoshiro znów sie pokazują ;:167 Uwielbiam tego powojnika to był pierwszy którego musiałam mieć

Obrazek

Obrazek

IGUSIU ;:180 u mnie rzeczywiście juz zrobiło sie buszowato i jak tak patrzyłam na ten mój dobytek to znów trzeba by było go trochę uszczuplić, bo róże zrobiły się potężne .Floksy też porosły w olbrzymie kępy ,achhh gdzie tu co posadzić ;:202 Współczuję strat teraz widzę ze i dwie lilie dostały ciekawe czy zakwitną i to takie rosnące przy murze sprinterki

Obrazek

Obrazek

TERENIUmoje miesiącznice mają tylko jeden pęd i jakoś sie nie mają zamiaru rozrastać nie wiem dlaczego .Raz juz całkiem je wyprowadziłam z ogródka ale znowu je przygarnęłam na nowo :) Doktorek lada chwila obsypie się kwiatami a Maigold kończy swoje kwitnienie .Miala szczęście ze w tym roku w czasie jej kwitnienia nie było Ogrodnic bo każdego roku miałam z nimi kłopot ,ale z pewnością pokażą jeszcze na co je stać niech tylko zrobi się cieplej

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU już zaczął kwitnąć ten ostatni prostrata jutro cyknę mu fotki jest w kolorze blue.Moja orlokolistna też nie jest wysoka w sumie tak jak Twoja 110 -120cm a ja pozdrawiam słonecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

MARYSIU ależ mi schlebiasz ;:196 To Tosine maczki robią taką furorę ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim gościom miłego wieczoru i pogody wedle życzeń

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit
Piękna biała azalia. podobna do mojej nn.Aż jutro sprawdzę i porównam z moja.
Orlik na tle tych różno-kolorowych roślin wygląda przepięknie.
I te kwitnące róże..
U mnie jeszcze żadna nie kwitnie .
Pozdrawiam Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no 1.20, to mnie się wydawała wysoka, ale w porównaniu z Elin czy Delavaya, jest niska ;:306
Śliczny kolorek ma Doctorek ;:oj
Czy ten zielony śmierdziel to bardziej wróg czy nieszkodliwy?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzisiaj trochę popadało i się ochłodziło zastanawiam sie kiedy wreszcie ta pogoda sie ustabilizuje. Jedynie ślimaki mają wyżerkę dzisiaj znów obie z Amelką je zbierałyśmy. No i doczekałam sie odwiedzin tych które mnie najbardziej drażnią czy Ogrodnica niszczylistka .Już ja dopadłam na hortensji Limelight i dobrze,że to nie był słoneczny dzień, bo z pewnością więcej bym ich widziała .Niestety nie darowałam tej małpie.Witam wszystkich czytaczy i gości ;:196

Obrazek

Tak wyglądają moje biedne żywokosty

Obrazek

Obrazek

a tak Maigold ;:167 ;:167

Obrazek

MARTUSIU no cóż Elin czy Delavaye to potworki same w sobie ,oczywiście nie wszystkie delavaye są tak wysokie, bo Parfume star jest niziutka, a to też delvaya do 1m. No cóż ten potworek niby szkodnik ,ale ja ich nie tępię.To chyba wczesne stadium Puklicy rudnicy ,ale nie chcę sie wymądrzać, bo straciłam swojego mentora owadziego, a w niepełnym stadium to trudno zawyrokować kto to, a w dodatku fotka nie bardzo wyszła bo chował mi się między liśćmi

Obrazek

Obrazek

ANUSIU ta azalia przechodzi w lekki seledyn to chyba jej cecha charakterystyczna . Maigold jest wczesna to musisz sobie takie sprawić ,ale one kwitną tylko raz ,ale solidnie, więc nie wiem, a potem tylko pojedyncze kwiaty pokazują

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

witaj Jadziu :wit
Ale u Ciebie piękne widoczki ;:224 , róże ślicznie kwitnące szczególnie doktorek. ;:215
U mnie dopiero pączki na różyczkach ale jak zaczną kwitnąć to będzie niezły festiwal.
U mnie też ślimaki bezskorupkowe buszują na bratkach i je pomału zjadają te niedobrelce. ;:185
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu u Ciebie róże wcześniej wystartowały, mój Doktorek też oblepiony pączkami ale jeszcze się czai, pewno czeka na słoneczko bo z nim u mnie w kratkę.
Ostatnio duźo u mnie pada co widać po trawniku.
Zrobił się mięsisty, puszysty jak u królowej Anglii ;:306 ;:306
Poczytałam o sadzeniu ziemniaków w donicy....I może odgapię ten pomysł...co Ty na to?
Ale byś musiała mnie troszkę poinstruować.....czy nie za póżno? jaką dużą donicę użyć.....pobawię się , będzie frajda ;:306
Piękny ten Twój umajony ogród i ta różnorodność roślin.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu widzę, że doktorek ma coraz więcej rozwiniętych kwiatów, mój jeszcze w pąkach, choć kolorek już widoczny, Maigold ukwiecona, cudne potwory.
Z tymi głodomorami/ślimaki/ nie dasz rady, jak je zostawisz w spokoju w przyszłym roku będziesz miała prawdziwą plagę. Miałam tak 2 lata temu, próbowałam różnych sposobów, nie dało rady, dopiero ślimakol je załatwił. W zeszłym roku prawie ich nie było a w tym są pojedyncze sztuki. Ptaki tego nie jedzą, dla jaszczurek też bezpieczny. Jedynym zagrożeniem dla nich jest Gaspar, który chętnie na nie poluje.
Szkoda roślin, szczególnie Omoshiro :wink: , ona taka piękna ;:333 . O kropelkach nie będę już wspominać jak są cudne ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Oj te wszystkie paskudztwa jak ślimaki, ogrodnice niszczylistki czy też podobne u mnie też żerują jak i wszędzie.
U Ciebie już się powoli robi różanie, nie licząc tych wszystkich orlików, czosnków, rododendronów i azalii. Piękny czas przed nami. U mnie otwiera się jeden czosnek.
A zdjęcia z kroplami.. cudo..
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu okropne ślimory fuj ;:219 , u nas też się pokazały, no ale ja to już nie czekam, karmię je i tyle, czy u Ciebie już tak pięknie róże kwitną ;:oj , oj u mnie wszystko opóźnione w tym roku, ja chyba maj w czerwcu będę miała ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Dzisiaj wreszcie zaczęłam sadzić pomidory pozostało jeszcze trochę na jutro .Większość będzie w donicach ustawionych na glebie, ale też na podstawkach .Na razie na noc poszły donice do altanki niech się aklimatyzują po zmianie lokum .Jak dla mnie wysiałam za duzo, bo miejsca brak, ale zobaczymy może parę pójdzie do nowych właścicieli. Doktorek coraz wyraźniej sie spieszy z pokazaniem całego swojego uroku

Obrazek

Obrazek

IWONKO w ubiegłym roku u Ciebie wszystko było szybciej w tym również .Jednak gdy my zapomnimy o kwitnieniu u Ciebie dalej bedzie trwać ;:196 Cóż taki mamy klimat już paręalat temu ktoś to zauważył :;230

Obrazek

Obrazek

IRENKO no popatrz a byłam dzisiaj długo na ogródku, a żadnej ogrodnicy nie zauważyłam ;:224 No cóż byłam zajęta pracą W tym roku wszystkie kwiaty zakwitną na raz tak jak piwonie czy róże, bo wszystko prawie w takim samy stadium .Pamiętam tak było w 2016 i miałam wtedy Eden

Obrazek

Obrazek

DAYSY na razie nie chcę stosować chemii ,ale też widzę ze nie ma ich aż tyle ile w ubiegłych latach .Cóż równowaga musi być w przyrodzie i nie można pozbywać się gatunków, chociaż nas denerwują i niszczą rośliny ale zmniejszenie populacji owszem inaczej by nas pożarły żywcem :;230 Pamiętam ze Omoshiro ujrzałam u Monisi w leśnym ogrodzie i musiałam go mieć to była miłość od pierwszego wejrzenia :;230 Każdego roku czekam z niecierpliwością na jego kwitnienie

Obrazek

Obrazek

KRYSIU ja tylko 4 średnie ziemniaki przecięłam każdy na pół i wsadziłam, bo miały juz wielkie kły, a miały ich nawet sporo .Pamiętam że Grażynka [kogra] też sadziła ziemniaki w donicach .To takie 10 l kiedy urosną wtedy urosną to tak dla hecy zrobiłam dla Amelki żeby miała zajecie ,a dzisiaj zanosiłam doniczki z wysianymi ogórkami do altanki

Obrazek

Obrazek

EWUNIU miałam 2 bratki to pożarły mi je mszyce, a tak sie cieszyłam, bo mi sie wysiały i przezimowały w ogródku . Szkoda mi tylko żywokostu bo chciałam zrobić nalewkę do smarowania .Mam nadzieję ze jeszcze liście zdążą urosnąć i dzieła dokonam :) Też czekam na ten różany festiwal i nie tylko

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”