Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu czy goryczka kwitnie zawsze na początku maja czy ta u ciebie tak przyśpieszyła?
Pytam, bo ta co mi dałaś ładnie przezimowała ale pączków nie widzę, ale to pewnie dlatego, że to młoda roślina.
Zdrowia życzę, bo widząc te piękne kropelkowe zdjęcia, myślę, że chyba nie przebywasz za długo w ogrodzie podczas deszczu.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

ANDRZEJU tak ta goryczka zawsze kwitnie w maju ,ale może młodziak zakwitnie w późniejszym terminie .Zimno to nie ma co przesiadywać w ogródku .Sadzonka Perowskii żyje i ma sie dobrze zresztą obie sadzonki mają sie dobrze moja również .Kurcze miałam trochę obawy czy dadzą radę po przeprowadzce i dzieleniu jednak jak widać dały radę .Jednak nie wiem co sie dzieje z moja panną młodą zasychają jej pędy, a raczej jeden tak jak zaschła mi porzeczka najpierw czerwona w ubiegłym roku ,a w tym roku biała wydając najpierw liście i kwiaty .Nie wiem czy to wina braku dostarczającej ilości wody albo jakaś inksza przypadłość je dopada ;:224

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Po ciepłym weekendzie nadciągają "zimne ogrodniki", najzimniejsza m być noc z poniedziałku na wtorek, trzeba już teraz pomyśleć jak się do nich przygotować by straty były niewielkie. ;:108
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, mnóstwo kropelek upolowałaś, a i zbiory ślimaków bogate ;:306 U mnie winniczków nie ma, ale wstężyków i śliników pojawiło się mnóstwo ;:14
Wczoraj zaprosiłam je na piwo, ale albo nie ma u mnie nałogowców, albo kiepskie piwo podałam :;230 ani jednego ślimaka w kubkach!
Nie mogę się doczekać dużej kępy przetacznika od Ciebie ;:196 Jest cudny, ale ja nie umiem zrobić zdjęcia temu maluszkowi ;:131
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

witaj Jadziu mistrzyni kropelkowych ujęć ;:63 ;:63
Rodek sliczny.
Róże już się szykują. moje nie
Ale z slimaków, oj oj , :evil: Dobrze,ze u mnie ich nie widać.
dobrego weekendu kochana Jadziu ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Nareszcie nadszedł czas kropelkowych zdjęć, cudne jak zwykle :heja Do tej pory było sucho, nie można było sobie poszaleć.
Dębik ośmiopłatkowy jest cudny ;:oj Taki subtelny maluszek. Jeszcze te skorupkowe ślimory, to jakoś toleruję, ale u mnie jest już mnóstwo tych gołych. Zebrałam ich już na pewno grubo ponad setkę, a to przecież dopiero początek sezonu ;:303
Miałam ślicznego przetacznika Veronica Baby blue, ale po zimie niestety nie wylazł ;:145
Pogody wedle życzenia ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cudne zdjęcia :D
Przetaczniki super u Ciebie się trzymają.
Oj :!: Winniczki potrafią nie złe szkody wyrządzić ,ale łyse są najgorsze.
W Sopocie miałam te najdłuższe ,pasiaste ślimaki ,luzytańskie bodajże.
Ta roślinka o którą szczególnie teraz drżysz z powodu ślimaków to powojnik :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wreszcie przyświeciło słonko, więc trzeba było je wykorzystać na zmagazynowanie D3 dla naszego organizmu .Wczoraj zrobiłam sobie sałatkę z Mniszka nawet nawet mi smakowała ,ale najpierw zamoczyłam go w zimnej wodzie, żeby wybyło z niego trochę goryczy .Potem dodałam suszone pomidory i polałam olejem z tych pomidorów.Pyszna kolacja , a jaka zdrowa :) . Coś w tym roku brak pokrzyw to niespotykane u mnie .Przecież za ogródkiem miałam calutkie poletko tych parzących roślinek ,czyżby zmieniło sie pH gleby za ogródkiem ;:224 Powoli otwierają swoje kwiaty azalie i te późniejsze różaneczniki.Różanych kwiatów jeszcze nie ma, ale lada dzień oby tylko przymrozki nie narobiły szkód. Agrestów też sporo na krzewach i aż sie boje.Wychodzące listki dalii okryję a reszta się zobaczy nic nie poradzimy na to ;:174

Obrazek

Obrazek

AGUSIU tak tego powojnika szczególnie uwielbiają różnego rodzaju ślimory od Winniczków po te malusie bezdomne .Na razie Pomrowów nie było jeszcze widać .Przetacznikom u mnie odpowiada gleba, ale chyba wiedzą ze i ja darzę je miłością :) Mam sporo odmian tych płożących i wysokich ,a także średnich

Obrazek

Obrazek

IWONKO dzisiaj specjalnie zrobiłam prysznic, bo chciałam zrobić kropelkową pajęczynę, niestety była zbyt krucha i padła pod kropelkami wody. Dębik długo nie mógł się u mnie zadomowić ile razy go sadziłam i zawsze poległam, dopiero po radach mądrzejszych udało mi się go udomowić .On bardzo późno sie budzi i mogą mylić jego zaschnięte łodygi z liśćmi, ale potem na tym całym suszu pojawiają sie zielone listki powstają jak Feniks z popiołów. Jest śliczny do samej zimy jak Żagwin .Na takie ślimaki to tylko kaczki,bo nie da rady ich wszystkich zebrać. Jeszcze nie ma buszu to je widać, a potem nie wiem nie wszędzie je dojrzę ;:174

Obrazek

Obrazek

ANIU jeszcze nie ma tylu roślin na których trzymają się fajne kropelki to dopiero w sezonie. Masz dobrze ,ze te gady sie u Ciebie nie pojawiają ,ale na Twoim areale wspaniale zrobiłyby z nimi porządek kaczuszki .Miłego weekendu Tobie również ;:196

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU doczekasz doczekasz, a jemu fotki robi się na kolanach jak przed księciuniem ;:306 Ojj to nie były wszystkie ile zdesantowało za siatka rzutem dyskiem dobrze że mam gdzie :) .Wszystkie winniczki lądują za siatka na nieużytkach a potem sie dziwię że znów do mnie wracają :;230 .Kurcze nie widziałaś biedna że masz w ogródku AA,albo trzeba mocniejszego trunku im nalać :;230

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO no to niewesołe wieści na poniedziałkową nockę ,ale ileż można okryć roślin na balkoniku jeszcze jeszcze ,ale w ogródku ;:202 .Akuratnie zaczynają kwitnienie azalie i późne różaneczniki ,truskawki kwitną w najlepsze, agresty wielkie i jak to wszystko okryć,róże zapaczkowane ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i udanej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu - nieustannie zachwycam się Twoimi zdjęciami. Są niesamowite . Wiosna w Twoim ogrodzie jest tak różnorodna, jak tylko może być. Niestety mój ogród tej rozmaitości jest pozbawiony. Dziś, po latach żałuję, że nie pomyślałam o wiośnie, może kiedyś nadrdobię swój błąd. Tymczasem zachodzę do Ciebie, bo naprawdę warto tu być. Zwróciłam też uwagę na nowy (?) nabytek - La Villa Cotta. Jestem ciekawa, jaka będzie. U mnie niestety nie przetrwała.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Prysznic na rośliny sprawił, że fotki kropelkowe są znowu bardzo udane. ;:215
Nawet przetaczniki już ruszają. ;:303 Mnie ten niebieski płożący od Ciebie, bardzo dobrze się przyjął. Czekam aż lada chwila zakwitnie.
Na prawdę? W ubiegłym roku zaczęły kwitnąć jeszcze szybciej? ;:oj
Może zapowiadane niskie temperatury przejdą obok? ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Czy to piwonia delikatna? Mam ją od wielu lat i wciąż tylko same liście. Nie wiem, co źle robię :(
Widzę też naradkę u Ciebie. Po mojej znalazłem tylko znacznik ale to chyba z powodu sąsiednich roślin, które ją zagłuszyły.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Coraz więcej kwiatów u Ciebie Jadziu, rododendrony tylko patrzeć jak się rozwiną, różyczki już w blokach startowych.
Omoshiro prześliczny.
Widzę, że La Villa Cotta przeżyła, uważaj na nią u mnie to prawie pnąca, większa w tej chwili od Golden Celebration, na szczęście posadzona na końcu rabaty, a miała być rabatowa ;:306 , tak jak Novalis.
Zdjęcia kropelkowe cuuudowne, u mnie też w nocy popadało, ale ja takich "kropelków" nie zrobię, podziwiam więc u Ciebie ;:196 .
Jeszcze tylko ogrodnicy i złośliwa Zośka ;:224 i już możemy odetchnąć z ulgą ;:333 Mam nadzieje, że nie będzie tak źle jak mówią prognozy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Pogoda na chwilkę się poprawiła ,ale podobno znów ma sie ochłodzić.Od rana zanosiło sie na deszcz oczywiście spadło 5 kropel i jak na razie to tyle .Ciekawe czy jeszcze coś spadnie z nieba, bo tak hucznie zapowiadali w TV deszcze. Pierwsze kwiaty pokazały się na Maigoldzie ,jednak zbyt wysoko i między liśćmi daremne takie robienie fotek. Musiałam niestety wyciąć grubą łodygę z odnóżkami z mojej cudnej panny młodej ;:145 [wawrzynek Alba] .Doktorkowy pąk coraz mocniej się otwiera za chwilkę już już będzie .Wreszcie dalie sie zlitowały i zaczęły wypuszczać listki z ziemi, a już miałam mieszane uczucia że zmarzły .

Obrazek

Obrazek

a to paprotka od Marysi [mar ] jednak zapomniałam nazwy ;:174

Obrazek

DAYSY wiesz że w doniczce w której miałam te wilczomlecze mnóstwo siewek się pojawia ;:202 Jedna jest duża, więc jestem ciekawa czy to rzeczywiście one albo jakieś chwasty .Jednak wszystkie siewki wyglądają jednakowo, ale od korzenia nic nie odbija, a przecież wszystkie patyczki miały korzonki zanim je wsadziłam do ziemi .Jeśli chodzi La Viilla cotę jednak liczę ze u mnie ona tak sobie nie poszaleje nie ta gleba. Oby była taka jak powinna to juz bym sie cieszyła. Na razie dalej siedzi w donicy niech porządnie wyprodukuje korzonki, żeby miała dobry start w dorosły żywot :wink: To samo Lady of Shalott , a mój ukorzeniony patyczek The Princa po 3 latach w donicy ma zaledwie 10 cm wysokości i co Ty na to tak rosną u mnie angielki ;:222

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tak to ta piwonia ,ale żeby u mnie aż tak dobrze rosła tego bym nie powiedziała ;:185 Fakt kwitnie każdego roku ,ale jednym kwiatem to samo wcześniejsza Early scout ta również zaszczyca mnie jednym kwiatem i nie pomagają przenosiny . W tym roku Naradka jakaś taka biednawa ,chyba zbytnio ją uszczupliłam po kwitnieniu i wczesną wiosną .Jednak teraz sie rozmnoży pozwolę jej na wyprodukowanie mnóstwa rozetek .Jeśli chciałbyś to rzeknij słówko wsadzę w doniczkę


Obrazek

Obrazek

BEATKO kochana na razie te płożące przetaczniki kwitną inne dopiero rosną .Porównywałam fotki tego co kwitło w ubiegłym roku na początku mają to przetaczniki te płożące juz były w pełnej krasie, a w tym dopiero sie zbierają.Też liczę ze przymrozki nie zatrzymają się u nas ciężko by było .Znowu zaczyna kropić ciekawe ile kropel tym razem spadnie ;:224 No ale deszcz wygada na gęściejszy :) tylko jak długo popada

Obrazek

moja Elżbietka wygląda na tej pergoli jak wkurzony rozczapirek .Niestety kłania sie nie przycięcie jej wiosną ;:174 Muszę ją uporządkować po kwitnieniu, o ile dam radę na wspinaczki wysokościowe

Obrazek

Obrazek

EWUNIU witaj po długiej nieobecności dziękuję za pochwałę fotek obym zbytnio nie urosła :) Wiosenne maluszki muszą być bez nich jakoś smutno by było, a u mnie o każdej porze musi być kolorowo .La Villa cotta to ukorzeniony patyczek od Daysy Na razie rośnie w donicy, żeby porządnie sie ukorzeniła i nikt nie kradł jej ani wody ani dobroci .Mam ją od ubiegłego roku i siedziała w tej donicy zakopczykowana .Daysy w swoim poście wspomniała o niej a przecież u Ciebie z pewnością cieplej niż u Daysy, to ciekawe dlaczego nie przeżyła ;:174

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i wedle potrzeb podlewania z nieba i sioooo przymrozki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”