Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

MARTUSIU mijamy się ja u Ciebie ty zaś u mnie :) Jesienią przesadziłam te cudną lilię właśnie obok Cream abundance ,bo tam gdzie rosła na skraju nie była widoczna .Ona w sumie jest niziutka jakieś 0,5 m ma, a przedtem rosła w gąszczu gdzie sie gubiła. Teraz jest osobą towarzyszącą ,bo Cream rośnie wyżej i w tym roku cudnie kwitnie chyba chce mi sie przypodobać za moje ubiegłoroczne bummm. Dzisiaj trochę popadało ,ale niewiele i już byłam sprawdzić ile znów wylazło tych oślizłych .Jednak tylko parę sztuk zobaczyłam zobaczymy rano, bo pomidory i ogórki na rabatach rozlokowane od wczoraj .Dzisiaj fruwał Czerwończyk dukacik i jakiś z Modraszków ale niestety nie zagrzały miejsca

Obrazek

Obrazek

EWUNIU tak to połączenie celowe bo widziałam w ubiegłym roku jaka ta lilia cudna i ze będzie w sam raz pasować do tej właśnie róży.Liczyłam że zgrają sie z kwitnieniem i bardzo się z tego cieszę .Sporo liliii nie ma już pąków pożarte zostały a niektór kwiaty mocno mają nadszarpniętą urodę

Obrazek

Obrazek

DOROTKO większość moich róż też ścięta, dobrze ze rabatówki zaczynają właśnie festiwal .Moje ubiegłoroczne werbeny też już kwitną cieszę sie Dorotko że i u Ciebie również, ale wiesz że nie widać jak na razie ich siewek. Ciekawe bo każdego roku miałam ich multum za to hastaty trochę się obijają ,a to one zawsze kwitły pierwsze i to bardzo obficie .Pokićkane wszystko w tym roku moje Austinki też ścięte. Dorotko czy to Baronesse,bo tak zaczęłam ją podpisywać Muzykanci dali w tym roku pokaz siły i mocy ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARYŚ daj różom porządnie zjeść to odwdzięczą sie mocą kwiatów i pędów i nie bój się ich ostro potraktować sekatorem To im tylko wyjdzie na zdrowie .Tego jaśminowca ukorzeniłam sobie od Baśki ,bo juz u niej urzekał mnie zapachem Ta lilia musiałaby chyba rosnąć z dala od innych roślin zeby jej nie dopadły ślimory

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, pewności nie mam, bo być może aparat trochę przekłamuje kolory ;:218 Moja jest chyba trochę ciemniejsza. Jak zmniejszę zdjęcia, to wrzucę u siebie i popatrzysz. Zrobię też jutro zbliżenie kwiatu, bo dzisiaj po kolejnej ulewie nie chce mi się już wychodzić do ogrodu.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, pajęczynkę zrosiłaś bezbłędnie i zrobiłaś obłędne zdjęcie ;:138
A ja posadziłabym Sweet Surrender na zasadzie kontrastu, na tle bordowej róży ;:306 Albo przy tym cudnym bordowym liliowcu ;:167
Róża z pytajnikami niech się nazywa jak chce, jeśli na ostatnim zdjęciu jest tylko ona, to jest przepiękna!
Udanego polowania na motylki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu fotki jak zwykle piękne, na kropelkowe ujęcia w tym roku nie narzekamy, mamy póki co w nadmiarze ;:333 .
Przyjrzałam się dokładnie kwiatom Twojej Elżbietki, nie ma wątpliwości, teraz czekam na następne, więc zobaczymy czy też będą paseczki :wink:
Lady już jest ;:136 dla Ciebie, więc się nie martw i gdyby co, to pozostałe też ;:215 .
Od Ciebie póki co przeżyły 3, jedna troszkę podejrzana, mam jednak nadzieję, że przeżyje. Jedna zakwitła, wstawię zdjęcie u siebie to pomożesz mi rozpoznać cóż to za piękność. Chyba zabiorę ją już do doniczki.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ pajączek się napracował, pięknie utkał swoje pułapki ;:215 , na deszcz nadal czekam, a różyczki przycięłam jak mi pisałaś, że można i wyglądają o niebo lepiej ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ta pajęczyna z pajączkiem to cały majstersztyk ;:63 ;:63 Jak ażurkowa parasolka.
Twoja rutewka jest inna ale tez piękna.
Róże,,wiadomo u ciebie zawsze prześliczne. I to wszystkie,
Liliowce też ładniutkie. Cieszą one teraz oj cieszą. ;:173 ;:173
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pajęczyna? A ja myślałem, że Jadzia zaś hekluje :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cudne kwiatostany wydarte z paszcz pokazujesz :D
Jadzia nie hekluje ani nie sztrykuje ino ślimory zbiera :;230
Wczoraj popłakałam się bo zupełnie mi nerwy siadły, po wielogodzinnym zbieraniu wiadomych potworków w huku strzałów z pola sąsiada przychodzę i widzę rozdeptanego ślimaka na dywaniku przed łóżkiem :evil: :cry:
Co za rok Jadziu ,że o każdego pomidorka musimy się trząść i denerwować.
Cud ,że takie dorodne róże i lilie wyhodowałaś ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wreszcie dzień bez deszczu można było sie delektować pogodą i resztkami róż.Oczywiście jak zawsze sekator musiał być w użyciu jakżeby inaczej .Cudni Muzykanci ;:167 już ścięci , wczorajszy deszcz dokonał dzieła a tak cudnie w tym roku zakwitły ;:167 ;:167 .Oczywiście dzisiaj nie brakowało tych oślizłych po wczorajszym deszczu ,dobrze ze mam pomocniczkę w zbieraniu ślimaków ma lepsze oko niż ja.Zrywałyśmy też czarną porzeczkę, a na łodygach też mnóstwo tych z domkami co rusz jeden lądował w wiadrze to samo na agrestach .Jeszcze niedojrzałe, a już spadają zgniłe, ziemia jest nimi usłana . Jednak dzisiejszy dzień obfitował także w owady czyli nie tylko bzyczki , motyle, ale odwiedził mnie też mój stary znajomy Fruczak :heja :heja W ostatniej chwili go zauważyłam ,ale udało mi sie zrobić chociaż dwie fotki, dobrze bo miałam aparat pod ręką

Obrazek

Obrazek

AGUSIU w tym roku rzeczywiście można się załamać inwazja tych oślizłych drani to jakisik armagedon .Tak długo moje ogórki miały spokój od slimaków a dzisiaj winniczek pożarł mi liścia i schował sie bezczelnie pod liście nasturcji .Jednak nie uszło mu to płazem.Czytałam ze miedź działa na nie porażająco, ale nic bardziej mylnego nawet to nie pomogło, bo obgryzły pomidora .Przeszły nawet przez skorupkowe zasieki Dobrze ze tylko jednego sobie wybrały No co ty jakie dorodne lilie to tylko namiastka reszta pożarta albo kwiaty albo w całości ;:222

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU to pająk heklował taką cudną pajęczą sieć jestem pełna podziwu dla ich mozolnej pracy

Obrazek

Obrazek

ANIU liliowce dopiero zaczynają festiwal te najładniejsze dopiero sie zbierają .W uwidocznieniu pajęczynki pomógł prysznic :wink:

Obrazek

Obrazek

IWONKO mogłabym sie z Tobą podzielić deszczem u mnie go aż nadto w tym roku .Ostatnio jak nie dziennie to co drugi dzień soczyście podlewa

Obrazek

Obrazek

DAYSY no jestem ciekawa czy i w drugiej rundzie Elżbietka będzie w paseczki .Juz napisałam u Ciebie co to za róża u Ciebie zakwitła tylko musisz ja powaniać czy to ona bo innych białych nie mam

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU zawsze sadz e dla kontrastu ale tym razem lilie posadziłam w kolorze róż i niestety nie wszystkie mogłam sprawdzić czy pasują bo zostały pożarte, albo róża przestała kwitnąć :;230 Niestety Tiger Babies muszę przesadzić w inne miejsce bo zagłuszyły ją róże i podżarły ślimory jest zbyt niska jak Sweet surrender .Oczywiście dzisiejsze polowanie było bardzo owocne :heja

Obrazek

Obrazek

DOROTKO jak zaczyna kwitnąć ma ciemny róż potem z czasem blaknie do jasnego różu . Jestem ciekawa masz może sprawniejsze oko .No cóż jeśli to nie ona to dalej będzie NN .Teraz już nie ma na forum takich różanych ekspertów, a szkoda ;:174

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cudne zdjęcia; jak pięknie u ciebie bo wszystko takie dorodne i bujne ;:215 :D U mnie zadnego motyla nie ma ani innych owadów tylko tysiące tych oślizgłych plus wieczny deszcz i wodnste błoto. Nic nie chce rosnąć, wszystko staneło bo za mokro, za zimno i brak słońca. Totalna klęska :( Ulewy i nawałnice codziennie niszczyły wszystkie kwitnienia,owoce sie nie zawiązały żadne,żadnych warzyw oprócz dwarfów w pojemnikach. Ja juz zamykam sezon który nie zdążył sie nawet otworzyc u mnie. ;:222
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, to miałaś bardzo udany dzień, ale to nie dziwne, jak masz taką pomoc ;:167 ;:138
A pisałam w ubiegłym roku, że Tiger Babies jest niska. :roll: Natomiast Sweet Surrender wyrosła mi na metr, a to jej pierwszy sezon ;:oj Może mam jakąś fałszywkę? Ale jest piękna :tan Lankongense śliczna! Kwitnące floksy przyciągnęły fruczaka ;:215
Słonecznego dnia Ci życzę, na udane polowanie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzisiaj też piękny dzień gdyby ten wiatr nie dawał w kość! Cieszą się na pewno z tego faktu i lilie i róże, że o pomidorach nie wspomnę.
Miłego weekendowania. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne róze.Baronesse zachwyca.
asz też ciekaw liliowce Jadziu.
Lilie prześliczne.
Owadzie i ja bardzo lubię. ;:108 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”