Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Śliczne hiacynty, prymulki i szafirki.
A na szafirku owadzik.
Zaciekawiła mnie u Ciebie Jeffersonia.
Inspekcik , widzę ,już ładnie zagospodarowany.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pogoda kwietniowa bo przynosi trochę zimy trochę lata jednak rośliny sobie jakoś radzą .Fakt ze przy słoneczku lepiej by wszystko szalało .Ciekawe czy pod koniec kwietnia zakwitnie Maigold tak zawsze zakwita lub na początku maja Drugi powojnik z serii Atragene też już się zapaczkował tylko trochę słońca i ciepła to wszystko buchnie kwieciem .Niestety na zachowania pogody nie mamy wpływu jednak na nasze zdrowie owszem ,wiec nie dajmy sie wirusowi i chrońmy nasze rodziny

Obrazek

Obrazek

EWUNIU mam sporo kwitnących maluszków tylko są porozrzucane po calutkim ogródku .Po kwitnieniu muszę rozsadzić prymulki bo już spore kępy się zrobiły . Jeffersonia to tez niziutka roślinka ale słabo się rozkrzewia rośnie w cieniu różaneczników i azalii a inspekcik pęka w szwach :)

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE Bujanka jest fotogeniczna szczególnie w trakcie pracy i mało kiedy można ją spotkać wypoczywającą

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA tak sporo kwitnie ,ale na nizinach, a w górze nic nie widać ,a komu chce sie schylać czy patrzyć pod nogi .każdy zagląda w górę a tam tylko niebo

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru niezawodnego zdrówka i wreszcie cudnej pogody

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, po nabyciu wiedzy w Twoim wątku nt. bujanek , zaczęłam się za nimi rozglądać ;:224
Trochę sobie jeszcze przeczytałam na ich temat i stwierdziłam, że to ciekawy i oryginalny owad.
Zauważyłam, że znalazłaś nową modelkę - okazałą ropuchę ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Przypadek Jadziu? Pewnie czatowałaś od rana aż wyjdzie :wink:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/186984376dcb4b34
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, sangwinaria jest piękna ;:167 jeszcze muszę sobie upolować jeffersonię :tan
Omieg u Ciebie już kwitnie? Mój już chyba się nie pokaże, z roku na rok było go mniej z jakiegoś nieznanego mi powodu, a jeszcze niedawno miałam trzy duże kępy ;:174
Miłek rozwija kwiatuszki, chce się nakwitnąć za dwa lata ;:306 lewizja zapączkowana, o powojniku nie wspomnę ;:oj Czy on taki wczesny wszędzie, czy tylko u Ciebie ma cieplutko przy ścianie?
Brawa dla wnuczka za zdjęcia bujanki ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witaj :wit
Jakie śliczne różności pokazujesz, powojnik już pięknie kwitnie ;:oj , no a bzyczki gramolą się z kokonów, to dopiero cudny widok ;:215 ;:215 ;:215
ropuszka też cudna, och jak ja tęsknię na działeczkę, pozdrawiam Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Fajne te zwierzątka, owady wiosenne, takie nieco ślamazarne na początku ale łaknące ciepła i roślin.Tak jak my :;230
Cudna ta twoja wiosna bardziej już rozwinięta i i obfitsza niż moja. ;:108 ;:108
Czy już powojnik ci kwitnie ??
Szybki. Mój jedyny atragene, po paru latach nic,, żadnego znaku nie daje.Chyba padł .
Cudna ta twoja forsycja .Taka duża, energetyczna. ;:333
inspekcik fajniusi.Duzo miesci to co moje parapety.
Pozdrawiam cieplutko . ;:cm
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wczorajszo dzisiejsza pogoda nie nastraja do siedzenia w ogródku, wiec sobie spasowałam i nowy fotek brak.Ważniejsze zdrowie trza o nie dbać jak nigdy dotąd szkoda by podłapać jakiegoś wirusa. Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

IWONKO przedwczoraj jeszcze pozostało sporo pełnych kokonów dzisiaj z pewnością wszystkie są już puste. Jak one głośno bzyczą jak gramolą się z tych kokonów jeden nawet przysiadł na chwilkę na mojej ręce ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU też kiedyś miałam wielkie kępy Omiegów teraz są w jednym miejscu pod siatka i powoli sie zagęszczają .W drugim miejscu też mam malusia kępkę lecz tam jest mniej słońca. Powojniki z grupy Atragene to wcześnie kwitnące mam drugiego na siatce Cecile, ale ten tak bujnie nie rośnie jak Pamelka też ma już pąki .Tam kradną mu wodę rośliny zza siatki, wielkolud Maigold do tego tez Rh i Wawrzynek czyli kto szybszy :wink: Dziękuję przekażę wnusiowi oklaski ma lepsze oko do robienia fotek ,ale łatwo nie było :;230

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU wchodząc do ogródka pierwsze kroki kierowałam ku skrzynce z Murarkami. Śmiesznie sie patrzyło, bo z każdej strony świeciło słońce, ale i one się stresowały gdy czuły na sobie wzrok błyszczącego oka aparatu :) Biedne bały sie opuścić swój domek, wiec musiałam się odsunąć i tego najważniejszego momentu wylotu nie mam

Obrazek

Obrazek

LODZIU ropuszka juz parę lat jest u mnie z powodzeniem sie rozmnaża. W sezonie sporo maluszków szwęda sie po ogródku i trzeba uważać żeby nie rozdeptać .Warto pogłębiać wiedzę o owadach wtedy wiadomo kogo tępić, a kto pożyteczny

Obrazek

Obrazek

ANIU Forsycja sąsiada tak jak i pigwowiec i wiśnia .Niestety w inspekciku chłodno przydałby się w domu ,ale tu nie ma szans. Twoje pomidorki juz takie duże,ale rosną w ciepełku swoje musiałam wynieść do inspektu bo tu by sie nie uchowały przez tego mojego nowego domownika na 4 łapach wciąż budziły jego zainteresowania To ciekawe ze powojnik nie chce rosnąć może przesadź go w inne miejsce .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, bardzo jestem ciekawa nowego domownika. Zrób mu jakąś fotkę i pokaż małego rozrabiakę :wink: ;:65

Dzisiaj było cieplej, więc pewnie trochę poszalałaś w ogródku? Ja popracowałam nad chwastami i teraz kręgosłupa nie czuję :roll:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu pokaż tego nowego domownika nam :wit Jeffersonia śliczna ;:215
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Roucha świetnie wykadrowana! prawdziwa modelka ;:108
Piękne epimedium żółte!
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu piękne to Epimedium wygląda jak małe pnącze.
Moja ropuszka znikłą A pokazywała się w ubiegłym sezonie systematycznie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ja miałam jeffersonię ale o kolorze lekko różową , jak przenosiłam jesienią , gdzieś się zawieruszyła , myśle że się pozbiera i w następnym roku pokaże, piękne fotki przyrody , pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”