Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zachwycam się tymi widokami kwitnących róż, no bajka!
Walka ze ślimakami to przysłowiowa walka z wiatrakami, do Ciebie przyciąga je pyszne żarełko w każdym kątku i mają w czym wybierać. Współczuje pracy z nimi Jadziu. ;:196

Zaprzyjaźniona osoba podesłała mi sposób na mszyce:
- kilka torebek czarnej herbaty zalać wrzątkiem i poczekać aż się porządnie zaparzy, ma ostygnąć, rozcięczyć z wodą ale roztwór ma być ciemny ale nie czarny. Pryskać. Ponoć podlewanie też pomaga.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ależ ta Elżbietka cudna ;:167 , już się w niej zakochałam, moja maleńka ale jak pisałam wcześniej ma 2 pąki, chyba je zostawię, nie chcę się pozbywać takich śliczności, później niziutko obetnę, dla wzmocnienia, ;:170
Rhapsody już kwitnie ;:oj , fakt u Ciebie cieplej i chyba więcej pada, u mnie dopiero dzisiaj troszkę kapie z nieba. Po ostatnich deszczach wszystko ruszyło, ale dobrze byłoby aby więcej popadało.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu współczuję Ci tej walki z mączniakiem, to wina ten dziwnej pogody ;:222 Powiedz mi proszę co robisz i czy robisz w ogóle z takimi krótkopędami na róży? Wiesz takie 3 - 4 listka i zakończone, szczególnie na wysokich różach, obrywasz je?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Już nawet nie będę sie denerwować ślimakami szkoda zdrowia ;:222 . Wczoraj pod chryzantemy i ostrogowca podsypałam jeszcze mączki bazaltowej niech je zapcha .... ;:222 Teraz mendy dobierają sie do lilii nie dosyć ze obgryzają liście to kwiaty również. Jedną mniejsza prawie mi skasowały nic z niej nie będzie została goła łodyga. Calutki dzień co raz popaduje teraz również a niebo zasnute czarnymi chmurami .Wreszcie zrobiło sie cieplej nawet noce są cieplejsze.Dzisiaj nawet nie brałam aparatu do ogródka, może jutro jakieś fotki pstryknę. Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DAYSY Rhapsody kwitła zawsze później ,a w tym roku wyprzedziła Angelę ,to samo Silesia, zaczyna też ostro Westerland .W tym roku jest pomylenie z pomieszaniem szybciej kwitł Munstead ,a dopiero potem Tradescant w tym roku odwrotnie .Niektórym różom poprzewracało sie w głowach ,ale niech im będzie .

Obrazek

a to moja Elżbietka ;:202

Obrazek

Alpenfee

Obrazek

BASIU ja żadnych róż nie okrywam i nigdy nie okrywałam ,a teraz w ogóle kto by to robił .Masz racje ze to wina pogody ten mączniak zimno, wilgotno, no cóż trudno trza z nim powalczyć, bo inaczej skasuje róże.Teraz mam zamoczony skrzyp przywlokłam ze cmentarza zamiast do śmieci poszedł do torby .Jakoś trzeba sobie radzić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO wiem, po co maja jeść byle, co jak za siatka mają rarytasy :evil: .Normalnie boję sie odkryć ogórków już mają po dwa prawdziwe liście i dalej siedzą pod akwariami .Wysypałam tam skorupkami i mączką bazaltową , a mszyce już olewam, niech sie biedronki nimi zajmą. bo dzieci jest coraz więcej .Czasem tylko jak przechodzę, a widzę nową kolonię to zbieram ręcznie ,albo strzepuję

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOLU witam zapracowana kobieto i kto to mówi ze na emeryturze ma sie więcej czasu wprost odwrotnie nam czasu brak na wszystko :;230 Ten rok jest wcale jakiś nietypowy chłodny, a teraz mokry ,jednak woda potrzebna i to sporo tej wody .Jak dla mnie mogłoby dziennie popadać .U mnie nawet piwonie jeszcze nie kwitną dopiero zaczynają nieśmiało .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Elżbietka z Doktorkiem hmmmm, to dopiero będzie widok ;:oj , śliczny kolor Julii ;:167 . Widzę, że na mszyce masz amatorów, jeszcze na ślimaki by się coś przydało ;:224 .
Twoja Bremmer też taka nieujarzmiona, sama nie wiem jak ją ciąć by miała ładniejszy pokrój, jeszcze raz spróbuję ciachnąć je nisko, może się opamiętają i stworzą porządne krzaczki.
Jadziu co to za kwiatuszki https://images89.fotosik.pl/378/d60d146f5f89ba93.jpg , śliczne.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Godzina 20.30. Zaczynam czytać Twoje aktualne wpisy i od razu pojawiło się słoneczko, no wreszcie! Lepiej późno niż wcale ;:172
Wcześniej mocno padało.
Teraz jest ten czas w ogrodzie, kiedy róże odwdzięczają Ci się za troskę pięknymi kwiatami.
Ostatnio więcej bywam w ogrodzie i roślinom to pasuje. A jak Ty zaglądasz do nich codziennie to dlatego są takie super, super.
Dużo nowości nam podpowiadasz, Jadziu; czym podsypać, czym nawieźć ;:168 Same ciekawostki. ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dziękuję Jadziu za pomoc w ochrzczeniu róży NN ;:168
A teraz jeszcze wyczytałem nazwę przetacznika rozesłanego ... za drugim razem - pierwsze czytanie było ... prostata ;:306
U nas też będą kwiaty 'elżbietki węgierskiej ' :tan
Dzisiaj i ja walczyłem ze ślimakami.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, chyba będziesz potrzebować więcej mszyc, żeby odchować biedronkowe przedszkole :;230 Piękne orliki i jarzmianka, a pączków na różach mnóstwo ;:oj Ciekawe kiedy ktoś wykombinuje, jak przesłać zapach na zdjęciach?
Jadziu, czy Ty przesadzałaś piwonie Itoh? Czytałam, że nie znoszą takiego zabiegu, a muszę swoją przesadzić, bo już drugi rok bez kwiatów ;:174 Chyba ma za dużo cienia.
Miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu dopiero dzisiaj pierwsze różyczki pokazały kwiatki i to oszczędnie jeszcze, ale to znaczy, że niedługo i ja będę cieszyć się z różyczek. Jadziu rozsadziłam tego floksa co chciałaś, tylko kiedy ja go Ci wyślę, może uda mi się ale dopiero po tym tygodniu, bo ja znowu ciągle w pracy ;:185
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Twoje róże są zjawiskowe.
Orliki piękne :) Piwonia też.Jakieś zawsze rarytasy masz.
A tą roślinkę mam https://www.fotosik.pl/zdjecie/d60d146f5f89ba93 .Ale nie wiem co to jest :oops:
a co to za szkodzielce na róże się wdrapały ?? :cry:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cudna pogoda to kwiaty w szybkim tempie rozkwitają, a niektóre przekwitają ,jednak orliki dalej cieszą swoimi kwiatami. Coraz więcej rozkwita kwiatów piwonii możliwe ze jutro rozwiną sie kwiaty Sarahy Bernhard ,bo wczoraj zamknięte pąki ,a dzisiaj na wpół rozchylone .To samo było z Itohami wczoraj tylko parę było na wpół rozwiniętych a dzisiaj już prawie wszystkie na Julii Rose

Obrazek

Doktorek w pełnym kwitnieniu ;:167 ;:167 jednak górne kwiaty już idą powoli w zapomnienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy takiej pogodzie to nawet mączniak aż tak nie atakuje Elżbietka pokazuje coraz więcej kwiatów nawet parnik Liptov też już zaczął spektakl od strony altanki

Obrazek

od strony ogródka Elżbietka i Parnik Liptov

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONKO ;:196 wyślesz jak będziesz miała czas, a u Ciebie z czasem bardzo krucho, wciąż jesteś zabiegana.Już sie cieszę na tego floksika ;:167 będzie to moje oczko w głowie żeby mi znów nie zniknął .Wnuki też potrzebują pieszczot babci ,ogródek Twoich łapek ,więc mus dać sie sklonować ;:306 dla Ciebie moje piękności ;:167

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU oj trudno będzie Ci przesadzić Itoha korzenie ma przeogromne i rozciągają sie daleko jego macki .Wykopywałam raz jednego, ale dzielnie zniósł przesadzanie, a rósł chyba też 2 lata .Spoko moim przedszkolakom jedzenia nie zabraknie juz mrówki o to zadbają :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU teraz możesz spokojnie spać, bo róża nazwana .Dlaczego tylko u mnie mają grasować ślimaki podzielę sie z każdym niech zasmakuje tego rarytasu ;:306 Dobrze że dobrze przeczytałeś nawę przetacznika bo śmiesznie byłoby go inaczej podpisać :;230

Obrazek

Obrazek

tak mi niszczą Kwieciaki moja Thereskę nie dosyć że ma mało kwiatów to jeszcze połowę jej zabiorą ;:145

Obrazek

ANIU to żadne rarytasy to hybryda piwonii drzewiastej i bylinowej , a te kwiatki to Skalnica cienista [Saxifraga umbrosa] . Aniu to larwy biedronek nie żadne szkodniki każda zjada dziennie po 100 mszyc bardzo żarłoczne i na zdrowie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BEATKO trzeba było wcześniej zajrzeć to szybciej zaświeciłoby słonko .Masz nareszcie fajny weekend i cieszy mnie że mogę coś podpowiedzieć .Dzisiaj nawet moje pomidorowe maleństwa zaczęły rosnać .Mam nadzieje że doczekam sie pomidorów i ogórków ,chociaż wszystko takie wymuszone Na te gadziny oslizłe nic nie skutkuje tylko je wytłuc i dopiero podrosły listki żywokostowi a one zaś mi go niszczą ;:222 nawet mączka bazaltowa ich nie zatrzymała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DAYSY mam amatorów w postaci żabek a raczej ropuszek ale ileż to można zjeść tu byłyby potrzebne kaczki ,te zrobiłyby z nimi porządek raz dwa .Te kwiatki to skalnica cienista jeśli nie masz to zarezerwuje dla Ciebie parę rozetek .Ja nie narzekam na Bremer po przesadzeniu fajnie rośnie na nowym miejscu pąków ma zatrzęsienie stoi jak żołnierz na warcie :;230 Fakt nie ma za dużo pędów od dołu ale jesienią wypuściła fajny dorodny pęd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim ;:3 i udanej niedzieli oczywiście w ogródkach i zanudzę Was moim Doktorkiem, ale patrząc na niego ;:167 ;:167 mi rośnie fotki tego nie oddają


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ja od dawna szukam takiego goździka białego. Czy mogę skubnąć ciuteńkę?
Piękna jest ta Julia Rose. Piękny ma kwiat i piękny liść.
A może ten Żywokost jeszcze odbije? Słabo rośnie w donicy więc nawet Ci tego nie proponuję.
Elżbietka Węgierska jest olbrzymem wręcz ;:108
Moja osiągnęła pierwszy pułap wieku pergolowego ;:215 I już ma trzy pąki ;:167
Bardzo miłej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu róże zaczynają pokaz ;:167 Cuuuudownie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”