Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Niezły busz u Ciebie ;:oj Za to ścieżka czyściutka ;:180
Cieszę się, że dalie wychodzą :tan U mnie też - jak grzyby po deszczu. U mnie maj bardzo mokry.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zimno brrr a tak było już fajnie przez kilka dni Dobrze ,że ogrodnicy jak na razie są łaskawi strasząc tylko chłodem i oby tak pozostało. Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Myślę że i u Was ogrodnicy również obeszli sie łaskawie z roślinkami .Różyczki powoli zbierają się do pokazania swoich kwiatów na które z niecierpliwością czekamy .

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tylko tak się wydaje że to busz ale jest sporo miejsca gdzie będą rosnąć pomidory i dopiero gdy dalie podrosną to wtedy dopiero zrobi się busz :;230 Szczególnie dbam o ścieżki, bo gdyby były zarośnięte ,wtedy byłby totalny bałagan :;230

Obrazek

Obrazek

KRYSIU witaj kochana ;:196 Na skalniaku rosną dwie brunery czyżby chodziło o tę jaśniejszą . Oczywiście jak przekwitnie to zrobię sadzonkę bo już dzisiaj oglądałam czy coś nie da sie z boku uszczuplić ,ale niestety trzeba wykopać całą kępę.
Z panem koteckim bywa różnie raz jest nie do zniesienia ,a za parę dni przyłóż do rany :;230 Oczywiście tak jak my wszyscy ma swoje humory i humorki ;:167 :;230
Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO chyba raczej minusowe temperatury jak na razie nas omijają w każdym razie u mnie ich nie było .Oby tak dalej, bo w tej chwili nic gorszego nie mogłoby sie przydarzyć ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY też sie zastanawiam dlaczego angielkom się u mnie nie podoba .Może podsypać trochę ziemi dla kwasolubów i w takiej mieszance je sadzić. Muszę to wyeksperymentować ,albo nie ten klimat ,bo juz sama nie wiem Te siwki sa w donicy do której sypały sie oblatujące płatki, a sama donica była na korytarzu ,więc żadne chwasty nie mogły sie w niej znaleźć .Jedna siewka ma już 3 cm, wiec z pewnością się okaże co to to sie wysiało .U mnie niestety dalej bez większych opadów Wkoło leje a u mnie pokropi ;:222 trzymam kciuki oby przymrozki nie zawitały w Twoje strony ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU z tego wynika ze u mnie trochę cieplej bo wkoło jestem zabezpieczona murem albo płotem .LO też mam zapaczkowaną na maxa zresztą wszystkie róże są fajnie zapaczkowane brakuje tylko wody i ciepła Dzisiaj przyglądałam sie Rhapsody in blue jak ona fajnie jest zapączkowana ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit :wit
Ja jeszcze swoim różom... może jutro zajrzę.
A u ciebie nie tylko róze już kwitną,Ale i rodki, azalie, orliki lawendy. ;:215
No wszystko szybciej niż u mnie.
Jak tam po zimnych nocach ??
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ piękne róże ;:oj już możesz podziwiać, mój Doktorek jakoś mniej ciekawie wygląda w tym roku, ale to chyba przez tą zimnice co panowała, po prostu dłużej będę czekać na kwiaty :roll: Oj jest zachodu z tymi kotkami, ale przynajmniej człowiek się nie nudzi :D Zimno u mnie ale pod wieczór słonko na moment się wychyliło, może już jutro cieplej się zrobi.
Tak Jadziu chodzi o tę z białymi dużymi obrzeżami, ale jeśli miałabyś swoją uszkodzić przy uszczuplaniu to nie będę prosić. Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne przetaczniki! W zasadzie najbardziej lubię armeńskie, bo najwcześniej kwitną ale z początkami moje fascynacji ogrodnictwem kojarzy mi się przetacznik goryczkowaty, który wtedy do mnie trafił i byłem nim zachwycony!
U Ciebie mało opadów ale i temperatury wyższe. U mnie odwrotnie - deszcz za deszczem w maju ale niestety przymrozki podczas dwóch ostatnich nocy. Lekkie uszkodzenia kwiatów kosaćców, pędów dalii i liści katalpy i paulowni. Ale wyliżą się.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2856
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No, żeby róże zakwitły na zimną Zośkę ;:oj Przetacznik mrs. Holt - cudny ;:167
Ciekawe, czy moje bidy powojnikowe przetrwały mróz, na razie ciągle pada i nie chce mi się tam włazić, żeby zobaczyć.Niech pada, przynajmniej roślinki będą miały siłę do regeneracji uszkodzeń.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, po jesiennych przesadzaniach teraz i ja zrobię takie zdjęcie https://images89.fotosik.pl/363/9cf37d5b4c24ce72.jpg wszystkie trzy rosną tak samo a jeszcze przy nich jest czwarta - 'eyes for you' - oczywiście rosną ona na "Jadzinej rabatce" :)
Pozdrawiam - ja już zmykam na ogród :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Miejmy nadzieję ze Zosia nie zgotuje podłoże w ogródkach .Wreszcie pierwsze kiełki ogórków sie pokazały ,ale okryte są akwariami i mają sporo słonka w dzień .Może wreszcie w tym roku doczekam się jako takich zbiorów. Na razie slimaki przystopowały widać i im zimno :) Pierwszy różany kwiat już jest w dodatku obsypany diamencikami;:167 ;:167 Oczywiście musiałam parę kropelkowych fotek zrobić ale nie było tego czaego zawsze szukam w kropelkach

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU oj za chwilkę będzie się działo już przebieram nogami na te widoki oby tylko dziadowskie szkodniki nie narobiły zbyt wielu szkód.Moja Eyes w tym roku jakaś marna ,ale widzę ze wsadzony obok niej patyczek ma sie na razie dobrze .Moje róże słabo cięłam wiec dlatego są takie wysokie bo sama nie wiedziałam jak mam ciąć Pretty sunrise ,ale po kwitnieniu będzie ciachana bardziej.Zrobiłam wprost do doniczki odkład tego różanecznika dahurskiego . Ciekawe co z tego wyjdzie

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU chyba Tobie też dałam kawałek tego przetacznika albo....Powojniki są raczej wytrzymałe gdy mają sporo wody jak u Ciebie .U mnie calutki dzień sie zanosiło na deszcz i nic ani kropelka nie spadła.

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE miałam zrobioną fotkę armeńskiego ale była nijaka .U mnie pierwszy przetacznik który zakwitł to był właśnie goryczkowaty, ale tylko jednym kwiatem nie wiem dlaczego a przecież sporo go mam mam także białego od Martusi ale też jeszcze nie zakwitł .U mnie to szkody w tych roślinach to bardziej ślimory robią to samo wśród liliowców

Obrazek

Obrazek

KRYSIU oczywiście zrobię, a jakże nie ma sprawy ;:196 Zrobiłam juz odkład Dębika niech sie powoli ukorzenia .Kurcze musiałam wyciągnąć z ziemi doniczkę z tą cudna jeżówką Double scoop, bo te gady już mi młode listki pożarły i za chwilkę nawet łodyżek by nie było .Kurcze widać musi być smakowita bo inne młode listki żyją. Kajtuś jak ta pogoda raz tak, drugi raz inaczej :;230

Obrazek

Obrazek

ANIU po zimnych nocach raczej nie mam jak na razie uszkodzeń widocznie nie było minusu tylko na plusie 1-2 *Oby tylko cieplej sie zrobiło bo nasiona nie chcą kiełkować .Cieszę sie bo fajnie wysiały mi się ubiegłoroczny aster, a mam też wysiane w doniczce peoniowe ale też słabo rosną kiedy je przepikuje na miejsca stałe nie wiem to samo Pysznogłówka cytrynowa od Iwonki 1 ważne ze wykiełkowała bo w ubiegłym roku ślimaki pożarły siewki .Teraz już wysiałam w doniczce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i nocki bez przymrozku ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2856
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, mam tego przetacznika od Ciebie ;:196 Jest uroczy :tan Wstawiłam u siebie zdjęcie i czekam na taką kępę jak Twoja ;:215 U mnie też jeszcze nie kwitnie goryczkowy, a chyba już powinien ;:14
Różaneczniki pokazują kolorki, moim jeszcze do tego daleko. Fajny śniedek, ale numer jeden to rozwinięty kwiat róży ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jednak pomiędzy regionami muszą być ogromne różnice temperatur, bo u Ciebie już wszystko takie bujne, a u mnie ciągle w powijakach. Szczególnie martwią mnie róże , zimy właściwie nie było, a one ciągle nie mogą się pozbierać.
Piękny kwiat Doktorka, ale tym razem w niczym mu nie ustępuje azalia Shneeperle ;:oj Jak ja lubię kwiaty w takim kolorze :tan
Ciekawe czy u mnie Zośka czegoś nie nawywijała, dopiero dzisiaj, po tygodniu nieobecności jadę na działkę.
Pogody na weekend ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

To byłaby dopiero niespodzianka, gdybyś miała siewki ;:63 , mam już dla Ciebie ukorzenione sadzonki, po niedzieli postaram się wysłać.
Brawa ;:138 ;:138 ;:138 dla Twoich różyczek, Doktorek ;:167 cudowny, uwielbiam jego kwiaty, ma niesamowity kolor.
Kropelkowe zdjęcia kapitalne ;:108 , napatrzeć się nie mogę.
Nie umiem powiedzieć, co angielkom u Ciebie nie pasuje, może to wina sadzonek?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

DAYSY chyba jednak to nie jest siewka ta największa roślinka tylko chwaścior.Jakoś mi te listki nie pasują .Jedne są jajowate a potem pokazują sie niby chryzantemowe listki .Kurcze mogłam zrobić foto dla porównania .Reszta zieloności w donicy jeszcze nie do zidentyfikowania .Sama wciaż się zastanawiam dlaczego angielkom się u mnie nie podoba nic na to nie poradzę ale przecież mam ukorzenionego Charlesa Austina i ten super rośnie ,Tradescant no jako tako żadna rewelacja, Abraham Darby ,Munstead wood również .Ciekawe teraz próbuje ukorzenić Moulineux z jakim skutkiem zobaczymy, bo moja kupiona i przesadzona niestety padła na przedwiośniu chyba z 3-4 lata temu

Obrazek

muszę pilnować nasionek ciekawe czy coś z nich wyrośnie .Musze poczytać jak z nimi postępować

Obrazek

IWONKO ciekawe jakie ciekawe fotki znów nam pokażesz ciekawe co słychać w ogródku Patrz Twoja moja Amelka ma 3 cieniutkie pędziki ,ale ważne ze żyje .W ubiegłym roku Bobo patyczkowy miał tyle odnóże i był zdrowiutki ,chociaż nie zakwitł ,a w tym roku zdechł ciekawe dlaczego, czyżby Pamelka wszystkim kradła wodę, ale rosnącym w jej nogach chryzantemom to nie przeszkadza. Ogrodnicy nie nawywijali u mnie to cieszy, a trochę sie bałam jednak niczego nie osłaniałam

Obrazek

Patyczek The Prince 3 lata w donicy wygląda tak ,ale grunt ze żyje i w tym roku jakiś wigorniejszy

Obrazek

MARTUSIU u Ciebie w sekundzie będzie ozdoba rabatki .Nie pamiętam czy takiego jasnoniebieskiego bladawca prawie białego z niebieskim nalotem też Ci wysłałam Veronica prostrata Blue mirror ???? Goryczkowy jako pierwszy zakwitł jednym kwiatkiem reszta siedzi cicho .Ważne ze ten Śniedek nie bardzo chce szaleć wiec dostał stałe miejsce u mnie .Normalnego śniedka wszamały juz ślimaki ;:222

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim miłej niedzieli bo jest cieplutko wiec kawka i idę do ogródka bo nie pada
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu też walczysz z mszycami?
Takiej ilości nie miałam od lat, chyba z tym wiatrem je do mnie przygnało. :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”