Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit Nacieszyłam oczy kolejną sesją zdjęciową róż, które są cudowne ;:215 jak i super uchwyconego motylka i nie tylko ;:138
Mam jedną piwonię NN, która jest bardzo podobna do Twojej Julia Rose, może to właśnie ona :tan
Ten sezon dla naszych piwonii nie był zbyt łaskawy, ale może następny będzie lepszy :wink:
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

U nas też przyplątał się nowy kiciuś i synuś go podkarmia, a on mruczy z zadowolenia :) Jadziu witaj ;:196 Twoja Cream Abundance jest piękna, posłużyło jej przesadzenie, może i ja moją w końcu przesadzę, bo dalej taka nijaka, zakwitła jednym byle jakim kwiatem :( chyba marna sadzonka. Wracaj już z wojaży bo czekam na nowe ciekawe i piękne zdjęcia. Przesyłam pozdrowienka ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu Angela od Ciebie zakwitła ;:cm ;:cm


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Cieszę się ze o mnie pamiętacie jakoś ostatnio nie wyrabiam ;:224 ogrodowe prace w tyle, dopiero dzisiaj szalałam z sekatorem Dobrze ,że w czasie mojej nieobecności M opiekował się ślimakami ,a wnuk podlewaniem jeśli trzeba było oczywiście Amelka też zbierała ślimaki. Jednak nie ma ich zbyt dużo, bo wnuk wykosił mi wszystkie bambusy .Mam teraz przewiew za ogródkiem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochana cieszę sie ze Angela uraczyła Cię wreszcie kwiatkiem.Teraz się zacznie to bardzo wigorna i wdzięczna róża. Będzie pani zadowolona :wink: Cream abundance to można powiedzieć bardzo kapryśna róża ,ale jak już zatrybi to potem daje wiele radości .Na mojej lekkiej ziemi Austinki nie chcą dobrze rosnąć nawet lata trzymania ich w gruncie nic nie dają .Wciąż są byle jakie, a myślałam że jak sobie wyhoduje sama to będzie lepiej ,ale nic podobnego ;:185

Obrazek

Obrazek

HALINKO już odpisałam u Ciebie możliwe że to ona tylko że moja mniej wypasiona chyba słabo ją karmię tak jak inne piwonie,a możliwe ze mają za mało wody ;:196 Masz rację że ten rok wyjątkowo niekorzystny dla wielu roślin mnie zasychają dwa pięknie wypasione agresty i nie wiem co jest grane a miały tyle owoców ;:145 tak jak w ubiegłym roku zgnił mi cudny biały wawrzynek dopiero teraz wybijają nowe pędy.Jednak kiedy doczekam sie takiego pięknego krzewu jak miałam

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU zanim wróciłam cudna Eyes for you przekwitła zostały tylko resztki płatków. Większość krzewów do cięcia pozostałe kwitną, bo część mam później kwitnących i dobrze, bo inaczej byłoby więcej zieleni.Wczoraj gdy jechaliśmy przez Twoją miejscowość lało jak z cebra że wycieraczki nie nadążały ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU juz Andrzej Ci odpisał to różyczka nie piwonia.Nie mam Laguny tylko Rosarium Uetersen. Guillotki u mnie nie chcą rosnąć dlatego nawet ich nie kupuję .Kiedyś je miałam i padły Oprysków na mszyce wcale nie robiłam zostawiłam je dla owadów i spełniły swoje zadanie w 100% teraz widuje biedronkowe larwy, albo ich wylinki .

Obrazek

Obrazek

ANEROID przepraszam że musiałaś[łeś] tak długo czekać na odpowiedź .Jak już sama doszukałaś sie nazwy tego owada to Łanocha pobrzęcz Owady jak i ludzie lubią zmieniać swoje upodobania żywieniowe, więc nie koniecznie podobają jej sie tylko żółte kwiatki :wink: niebieskie też lubi i różowe jak u Ciebie Wystarczy poruszać kwiatkiem to zaraz ucieka.Jeśli nie ma inwazji jakiegoś owada to daje im spokój .Od paru dni obserwuje u siebie Srogonia baldaszkowca ,ale robię mu tylko fotki niech sobie pożyje ,chociaż to drapieżnik i poluje na inne owady spragnione pyłku czy nektaru .Cóż samo życie

Obrazek

Obrazek

AGUSIU to mały motyl nie ćma. Dzisiaj widziałam Admirała nasypałam im na talerz kompotowego owocu niech sie dokarmią.Nie wiem czy zagustują w agreście ,ale jak trochę sfermentuje to przypadnie im do gustu :;230 :wink: Jakaś gąsienica wygryza mi wzorki w różanych i nie tylko różanych liściach .Musiałabym dorwać tego drania, bo mnie to ciekawi, a może to gąsienica jakiegoś motyla to co jej będę żałować liści :)

Obrazek

Obrazek

KRYSIU Amelka niedawno sie urodziła, a teraz za chwilkę będzie miała 6 latek .Niestety czas zbyt szybko biegnie wiosna, lato,jesień, zima i tak w koło. Mnie najlepiej się pracuje wcześnie rano i dobrze ,że mam ogródek pod nosem to mogę wcześnie rano sie tam wybrać,oczywiście jeśli nie mam dyżuru przy małej. Potem wieczorem juz tną komary ,ale nie jest tragicznie jak w innych latach ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU Lavender Lassie Kordeska zaliczana do mieszańców piżmowych mam już chyba z 10 lat, a kupiłam ją u naszej Ewuni [Gloriadei] Cudnie pachnąca,praktycznie bezkolcowa i nie przemarza powtarza kwitnienie do późnej jesieni

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i udanego weekendu i zapraszam ponownie ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ale dajesz po oczach, jak zawsze zdrowe, piękne różyce a Grace mnie kusi, o muzykantach nie wspomnę.
U nas pogoda podobnie slońce pali, leje i szczerze mówiąc to na dobre jeszcze nie było okazji pobiesiadować na działce a już zbliżają się zimne wieczory i ranki a jak bedzie?
pozdrawiam ;:196
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Jak zwykle u Ciebie są piękne widoczki dla naszych oczu.
Przecudny ten Bremer Stadtmusikantent i Baronesse.
Ja dziś wsadziłam do gruntu 2 pomarańczowe róże, które miały być jedna pomarańczową a druga różową. Jakoś pomarańczowe nie były w moim zainteresowaniu ale jak są to trzeba się do nich przyzwyczaić (jedna to żarówa).
Grace i Roser der hoffnung mają piękne barwy-takie lubię. Cieszę się z Twoich hodowlanych patyczków.
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, róże mnie urzekły, szczególnie odmiana Bremer Stadtmusikanten na ostatniej fot.
No i oczywiście, wszystkie Twoje fotografie ;:180 Udanej niedzieli...
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wszystkie różyczki zachwycają a zwłaszcza Bremer Stadtmusikanten. Jadziu ,czy Grace bardzo sie pokłada? zawsze jej kwiaty kojarzyły mi sie z kwiatami Dali. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości.Prac w ogródku moc ,a pogoda nie dla mnie ;:222 jestem padnięta w taką pogodę duszno bardzo, a leń mnie ogarnął i to wielki :;230 Jednak gdy się ochłodzi to ruszę znów do pacy. Dzisiaj nawet nie chciało mi sie robić fotek a siedziałam calutkie popołudnie z Amelką. Szukałyśmy owadów pokazywałam jej wylinki biedronek opowiadałam o owadach i nie tylko .Niedługo trzeba będzie zrywać czarne porzeczki bo sporo już dojrzałych .Lilie zbierają się do kwitnienia, a liliowce też powoli zaczynają spektakl .Wczoraj było wąchanie róż i miss zapachu zdobyła Hansestadt Rostock urzekła moja rodzinkę swoim zapachem.Młodszemu wnukowi jednak do gustu przypadła Elżbietka

Obrazek

Obrazek

JOASIU kwiaty Grace stoją prosto, jednak po deszczu zaraz zwieszają głowy,bo ma zbyt cienkie łodyżki.Kwiat ma nie bardzo trwały nie wiem czy wszystkie tak mają ,ale bardzo urodziwy.Tnę ja każdego roku niziutko ,ale nic to nie pomaga ,ale możliwe ze tylko moja ma tę przypadłość.Dostałam ją od koleżanki u której praktycznie nie chciała kwitnąć, a mam ją dopiero 2 lata. Bremer jest cudna te porcelanowe kwiatki;:167 tylko wichura wyłamała mi 2 ukwiecone pędy .W ubiegłym roku wyglądała zjawiskowo w tym mocno cięta po zimie długo się zbierała,ale warta zakupu

Obrazek

Obrazek

LODZIU uwielbiam fotografować szkoda ,ze nie wszystkie fotki są godne uwagi sporo ich odrzucam .Jak już pisałam Joasi Bremer warta uwagi i zakupu dla tych cudnych jakby sztucznych porcelanowych kwiatów ;:167 Niestety wiosną oberwała i musiałam ja nisko ciąć, dlatego pędy były zbyt wiotkie żeby utrzymać takie kwiatowe grona.No i wichura + deszcze wyłamały te ukwiecone pędy ;:174

Obrazek

Obrazek

EWUNIU pomarańczowe róże są śliczne szczególnie zarówiaste.Jedną taką żarówiastą właśnie próbuję ożywić, bo strasznie podupadła i nie wiem czy mi się uda, a miała cudny kwiat. Patyczkowanie coraz gorzej mi idzie i nie wiem dlaczego, może to zależy od mojej kondycji zdrowotnej, bo przecież ziemia taka sama i ta sama metoda .Teraz znów powsadzałam patyczki do podłoża kokosowego tak jak z jednego filmiku i jestem ciekawa efektu .

Obrazek

Obrazek

ANUSIU ojjj dawno Cię nie było u mnie .Róże na razie zdrowe ,ale juz chwytał mączniak RU szybko opryskałam jodyną i widać pomogło, bo śladu nie ma, a może też deszcze pomogły. Jak na razie wszystkie zdrowiutkie ;:167 Czuć już chłodniejsze noce ,ale mnie to odpowiada. Grace i Muzykanci warte uwagi

Obrazek

Obrazek

To drapieżnik poluje na owady pragnące się posilić pyłkiem lub nektarem .Zaczął sie sezon motyli więc obserwuję bacznie czy znów nie pojawi sie mieniak, a może nawet Paź bo już zawitał Fruczak ale na razie przelotem bo nie było nic interesującego teraz juz kwitnie Ostrogowiec i zaczynają kwitnąć floksy :heja

życzę wszystkim odwiedzającym lub tylko przemykającym z braku czasu miłego wieczoru i ;:3 ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Arystokratyczna uroda Twoich róż powala :!:
Ja też chodzę i wącham ,ale ktoś napisał ,że przez suszę nasze róże mniej pachną...
Podziwiam zawsze najbardziej te kwiaty w pąkach ,nie lubię ,jak się sypią a teraz właśnie po deszczach tak jest.
Krótko kwitły przez suszę ,zwłaszcza staruszki.
Ciekawy ten stwór pomarańczowo nakrapiany.
Fotka z motylkiem bielinkiem na ostróżce super :!:
Jadziu ja też wysiadam w upał ,co mnie martwi.
Nie ma się co pchać na słońce i męczyć.
A właśnie Krecik zapowiedział upały ...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu kwitnienia prześliczne aż spojrzałam z którego masz wstawione zdjęcia, u mnie niestety niektóre róże już przekwitają a niektóre już obcięte, temperatury nie pozwalają dłużej cieszyć się kwiatami. Może to i dobrze, robota rozłoży się w czasie ;:333 . Na szczęście rabatówki trzymają się nadal dzielnie.
Piszesz, że Bremmerki wyłamał wiatr, moje musiałam ściąć, wszystkie wyłożyły się po ulewnym deszczu ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit No te twoje róże to już podziwiam od lat.
Wszystkie ci zawsze tak ładnie kwitną.
Zdjęcia wspaniałe. ;:63 ;:63
I te owadzie,umm pięknie wszystko zaprezentowane ;:108 ;:108
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2595
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Przepiękne te twoje róże są a zdjęcia są wspaniałe ;:333 Czy ta róża Etiude jest pachnąca i powtarzająca?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”