Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Jest mi bardzo przykro, że pozbawiają Cię tego co kochasz.
To co można przesadź może do donic bo szkoda i Twoich roślinek, i Twojej pracy włożonej w ten ogród.
Ja musiałam swoją Chippendale wykopać, przyciąć i wsadzić na chwilę do donicy (40 l), gdyż zagłuszała ją New Dawn.
Ale widzę, że wypuszcza listki i mam nadzieje, że wytrwa do jesieni.
Piękne masz kwitnące rodki, u mnie jeszcze nie kwitną.
Biała skalnica i gęsiówka ;:333
Ropucha :tan , u mnie ostatnio ich nie widzę choć kiedyś było ich pełno.
Miłego weekendu.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witam i pozdrawiam ;:196
Zwiastunów wiosny coraz więcej -oby jak najdłużej cieszyły oczy :)
Czy Tobie kokorycze się sieją ? Widziałam w wątku z kokoryczami siewki różnego koloru, u mnie kokorycz pełna sieje się ale trzyma się swego koloru.
Ropucha cudna a sa osoby, które patrzą na nie z obrzydzeniem, pewnie przez te brodawki ...
Miłej niedzieli .
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Kochana Jadziu łączę się z wszystkimi z wsparciem dla ciebie i twojego ukochanego ogrodu,twojego życia i radości. ;:168 Nie do końca rozumię jak to wygląda, zabieranie terenu idzie pojąć, ale zabieranie roślin -tego nie łapie,nie masz możliwości zdobycia innego terenu choćby malutkiego żeby poprzenosić cenne roślinki?Zawsze byłoby to zagojenie choć w minimalnym stopniu rany chociaż dużych ,żyjących wraz z Tobą nie przesadzisz.Niesamowicie przykre to jest i jeszcze raz życie udowadnia że interes i biurokracja zawsze będą przodem przed logiką i uczuciami szczególnie dobrych ludzi.Może znajdzie się ktoś w pobliżu ciebie co użyczy ci terenu na nowe życie ogrodu a najlepiej ze by w ogóle się od twojego ogrodu odw...lili ;:214 Jak nie będzie wyjścia zastanów się czy nie byłoby dobrze przekazać troszkę roślinek Twoim przyjaciołom,których będziesz mogła odwiedzać,może nieudolnie ale tak kombinuje żeby mniej bolało ;:167 ;:167 Powodzenia i oby się obawy nie sprawdziły. ;:196 ;:168
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu smutno mi gdy czytam o tym co może się stać lada dzień :shock:
Mogę sobie tylko wyobrazić jaki to ból po stracie czegoś co się kocha i włożyło całe swoje serce w tak piękny ogród.
Gdyby mnie pozbawił ktoś mojej oazy spokoju i radości to nie wiem jakbym to przyjęła skoro ten mój raj przywrócił mnie dożycia ;:167
Chwalisz moje łączki ale porównaj mój areał do swojego to Twoje łączki są też piękne, wiosenne a potem ogród zapełniał się kolorami i zapachem róż ;:167
Pozdrawiamy z Pusiaczkiem ;:168
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu gdy przeglądam Twój ogród to u Ciebie wszystko już w pełni kwitnie , nie tylko maluchy ,ale widzę też różaneczniki , u mnie dopiero psi zęby zaczynają rozkwitać i żonkile , cieplej u Ciebie , poczekam i ja ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu wierzę, że ten koszmar niepewności wkrótce się skończy oczywiście pomyślnie dla Ciebie. Skoro jakieś prace już tam trwają a Twoja działka jest nadal nie tknięta to jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko pozostanie jak jest i nadal będziesz cieszyć się swoim ogrodem. Wiara czyni cuda. Ja w to wierzę i mocno trzymam kciuki.
U Ciebie każdy skrawek ziemi obsadzony, wiosna wybucha ogromem kwiatów ;:oj i z każdym miesiącem jest ich więcej ;:63 , jak Ty to robisz :shock: Przepiękny i bogaty ogród masz ;:167 .
Jadziu czy to jest miłek wiosenny? https://images85.fotosik.pl/960/bb6a5963363b4885.jpg , bardzo ładna roślinka
Dziękuję za następne linki ;:215 i życzę ogrom zdrówka i pozytywnej energii.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Nie wiem ,czy to Cię pocieszy ,ale w starym ogrodzie ustawicznie się martwiłam o podobne sprawy.
To martwienie mnie najbardziej wykańczało.
Z jednej strony przeżyliśmy budowę domu / nad głową dosłownie/ ,potem strach latami ,że z drugiej to samo.
Oczywiście zniszczenia roślin były.
Będzie co będzie. Myślę ,że Opatrzność nie pozwoli Cię skrzywdzić ;:196
Nawet ,jak trochę odkroją ogrodu to będziesz mieć mniej pracy. ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze:niestety powoli zaczynają działać pracownicy za ogródkiem .Zaczynają przywozić kręgi kanalizacyjne ...
A jednak! :(
Smutno mi ... pocieszam się Jadziu, że nie rozpędzą się do wyznaczonych granic i nie zniszczą ci całości ogródka.
I tego się trzymajmy ;:168
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Prace się rozkręcają ,ale na razie moje królestwo stoi .Teraz mam taki widok za siatką niezbyt ciekawy to widok Ten płot jest od mojego ogródka w odległości około 2m ,ale w jednym miejscu przylega do mojej siatki. ;:222

Obrazek

Jednak nie ma co się denerwować połowę podwórka też nam ogrodzili tam gdzie biesiadowaliśmy pod sosnami
W ogródku robi się coraz bardziej kolorowo jednak radość nie może trwać, bo szkodniki nie próżnują .Pościnałam liście krokusowe, a tam oczywiście w cieniu rozpanoszyły sie oślizłe dranie, to samo pod liśćmi kokoryczy.Wszystko pościnałam, bo pożarłyby mi lilie które są coraz wyższe. Witam serdecznie wszystkich miłych gości i dziękuję za wsparcie ;:196 .Tacy goście też juz sie pojawili jutro sie z nimi rozprawię

Obrazek

ANDRZEJU smutno ,ale dopóki nie dali mi eksmisji to trwam na posterunku :) Może szczęśliwie dotrwam do końca sezonu zależy co w tym miejscu mają zamiar robić .Może droga dojazdowa tam będzie to jeszcze trochę potrwa, bo koniec budowy ma być czerwiec przyszłego roku

Obrazek

Obrazek

AGUSIU pocieszyłaś mnie pracy to już wcale nie będę miała,bo przy różanecznikach jaka to praca.Szkoda mi tylko niektórych rarytasków, bo nie będę miała ich gdzie upchać. Jednak na razie tylko głośno myślę i w myślach układam różne opcje.

Obrazek

a to lilak wyhodowany z patyczka dopiero pierwszy raz zakwitnie po iluś tam latach, nawet nie pamiętam kiedy go posadziłam :;230 ;:167 Rośnie przed ogródkiem .

Obrazek

DAYSY Szałwia Amistad ukorzeniona trzymam w domu ;:196,ale na razie nie ma co wysyłać bo to będzie zwariowany tydzień chyba że w przyszły poniedziałek. Tak ta roślinka to Miłek wiosenny zakwitł w tym roku nadzwyczajnie ;:167 tyloma kwiatami. Zastanów się co by Cię interesowało z moich roślin to tak na razie. No cóż u mnie każdy kawałek musiał być zagospodarowany :;230 za to teraz będzie kłopot ;:224 z pozbyciem się wszystkiego. Zastanawiam się czy warto przesadzać stare róże takie 10 letnie i ciut krócej siedzące w ogródku chyba marne szanse żeby sie w nowym miejscu zaaklimatyzowały. Tobie również życzę dużo zdrówka ;:196

Obrazek

Obrazek

TERENIU różaneczniki powoli sie zbierają jeden już prawie zakwitł w całości .U mnie za to nie ma Psizębów.Z pewnością teraz juz wszystko i u Ciebie zaczyna szaleć ;:196

Obrazek

Obrazek

MARYSIU kurcze pamiętam jak jedną ręka przekopywałam rabaty,bo drugą miałam w gipsie, ile kamoli się nanosiłam, a teraz wszystko pójdzie w niwecz. Kurcze ile godzin spędziłam i upajałam się moimi roślinami i szalałam z aparatem .Cóż wszystko mija ;:196 Odwzajemniam pozdrowionka ;:196

Obrazek

Obrazek

JOLU niestety Jolu nie ma takiej opcji żeby zdobyć nowy teren, a i wiek też nie ku temu .Już pytałam się brata czy nie chciałby jakichś roślin ,ale niestety,może jakieś dwie róże by wziął ,ale u mnie angielek mało, a on tylko w takich gustuje.Dopóki nowy właściciel nie zjawi sie z wypowiedzeniem to trwam na posterunku :) Zastanów się może coś byś chciała od mnie ;:196 ;:196
.
Obrazek

Obrazek

KRYSIU mnie każde zwierzątko się podoba nawet taka ropucha tylko nie ślimory i mszyce .Biedronek nie ma ,więc nie ma się kto nimi zainteresować.Nawet Złotooków jeszcze nie widziałam ,ale za to dzisiaj spotkałam takiego osobnika .To chyba Wąsateczka lśniaczek bo Wąsateczkę zawilczaneczkę znam to nie on i nie ma takich długich wąsów. Ta dzisiaj spotkana wygrzewała sie w słońcu na murze grila ma okropnie długie wąsy chyba z 3cm .

Obrazek

Obrazek

EWUNIU zbieractwo nie zawsze popłaca, teraz będzie kłopot . bo szkoda mi każdej roślinki. Dlatego muszę im znaleźć domki Mam siewki białego wawrzynka jeśli ktoś by reflektował to takie 10 cm roślinki jest ich chyba z 5 szt .Zastanów się Ewuniu może też byś coś chciała także prymulki .

Obrazek

Obrazek

EWUNIU [jolifleur] niestety na nowy ogródek już raczej sie nie zdecyduję sił brak .Tu miałam go pod nosem i mogłam w każdej chwili iść a i do pomocy nie ma kogo.

Obrazek

Obrazek

IWONKO zaraz i Ty będziesz musiała się zmierzyć z tym samym problemem co ja [oby nie] Dali mi i tak sporo czasu bo gdyby ten pierwszy 5 lat temu zrealizował swoje zamiary, dawno byłabym już bez ogródka a tak jeszcze tyle lat się nim cieszyłam. Czasem nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanej majówki ;:196 dla wszystkich po jednym bo za dużo emotków
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze: Ten płot jest od mojego ogródka w odległości około 2m ,ale w jednym miejscu przylega do mojej siatki.
Jadziu ... dobra nowina - nie naruszyli twego terenu :heja
Niech sobie budują u siebie :tan
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7668
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu czytam i dopiero dzisiaj do mnie dociera co się dzieje u Ciebie za płotem.
Jakoś umknęła mi ta wiadomość o wkroczeniu do Twojego ogrodu....na pewno to boli ale niekiedy człowiek jest bezsilny i musi tylko czekać na finał.
Razem z Tobą pozostaję dobrej myśli, że płot za ogrodzeniem nie zmieni już położenia.
W Twoim ogrodzie bardzo kolorowo już o tej porze, u mnie brakuje deszczu, ratuje mnie własna studnia i nie muszę spoglądać na kręcoący się licznik.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie.

❤❤❤❤
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witaj!
Twoja wiosna jest oczywiście szybsza i bardziej rozkwita.
Lilaki już w dużych pąkach.Śliczne różne narcyzki.
I ;:oj rododendrony już kwitnące. No pięknie. Moim jeszcze pąki nawet nie pękają.
Kwitnące drzewa i krzewy wyglądają przecudnie.Uwielbiam ten majowy czas.
I powojnik tak pięknie się rozrósł i cały w kwieciu.Mi te wczesne powypadały :oops:
Pozdrawiam serdecznie.I miłej dalszej majówki życzę ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2283
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Widzę, że pierwiosnek 'Francesca' zaczyna swój spektakl. Niezwykła jest!
Za ten czas poświęcony owadom - chylę czoła ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”