Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ kolorowo w Twoim ogrodzie. Miło popatrzeć.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, nadrabiam zaległości, bo teraz mam przymusowe siedzenie w domu, to i czasu więcej.
Smutno, że jednak ogródek mogą zabrać :( Oby to się nie stało! Miejmy nadzieję, że jeszcze wszystko dobrze się ułoży ;:4
Miło oglądać wiosenne zdjęcia, gdy za oknem biało. U nas od rana pada śnieg i w tej chwili mam zimowy krajobraz ;:222
Miłego weekendu ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wiosna już u Ciebie zadomowiła się na dobre. Korzystasz z tego nie tylko Ty, ale i wszelkiego rodzaju bzyczki, które coraz tłumniej wylegają na kwitnące miejsca w ogrodach ;:oj Tę niezwykłą gęsiówkę od Krysi dostałam i ja, ale było to w złym dla mnie okresie i niestety przepadła. Do doktora Różańskiego zaglądam w sezonie praktycznie każdego dnia, to prawdziwa kopalnia wiedzy. Ty za sprawą forum zielarskiego, a ja z kolei kosmetycznego. Ale i wiedzę farmaceutyczną staram się sobie przyswoić ;:108
To smutne, co piszesz o swoim ogródku ;:168
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Nawet różę ci oznaczyli Jadziu :( Może podczytują FO i wiedzą co za dama z niej i chcą zabrać :wink:
Zdrówka życzę i siły by trwać w ogrodzie ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witam i cieszę się, że możesz już tak sprawnie popracować w ogrodzie bez wspomagania chemią. Obie wiemy jakie są skutki uboczne i co się potem dzieje ... Glistnik zawsze mnie kusił ale bardziej był mi potrzebny do wewnątrz i tu jest problem bo moc związków w nim zawartych znacznie się różni w zależności od stanowiska i można sobie narobić poważnych problemów.
Kwiaty forsycji i pączki czeremchy - alkoholowe mikstury pomagają mi w okiełznaniu zaostrzeń alergii bo znacznie spowalniają wydzielanie histaminy. Dzięki nim coraz rzadziej korzystam z tabletek.
Trudno się cieszyć ogrodem gdy wiesz, że to może być ostatni sezon lub wcześniej ale Ty ciesz się każda chwilą bo myślenie nic tu nie pomoże .
Pozdrawiam i ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Tak ślicznie wiosennie u ciebie że nawet nie myślę aby twój "wróg developer" mógł ruszyć...wszystko tak podrożało to mam nadzieje że to wstrzyma jego zapędy budowlane na jakiś czas,oby!!! Glistnika to ja mam zapasy w słoiku a tobie szczęśliwa ogrodniczko rośnie jak szalony :D Życzę ci dużo ;:3 i energii do działania!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu wiosennie i kolorowo
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu zasmuciłaś mnie wpisem o likwidacji ogrodu jesienią ;:185
Teraz w Twoim ogrodzie to tak swojsko po mojemu, dużo maluchów i kolorowo ;:oj
Dopóki nie zakwitną powojniki i róże to będę w żywiole ;:oj
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Święta Wielkanocne za pasem, pogoda jako taka ,chociaż od wczoraj cudna .Za ogródkiem już prawie pustynia jednak niedługo zazielenią się [chyba] bambusy czyli rdesty .Tak teraz wygląda teren za siatką na razie nikogo u mnie nie było w sprawie wyprowadzki .

Obrazek

Obrazek

MARYSIU na to nic nie poradzę cosik terenu mi zostanie oby jak najwięcej .Kupione lelujki sadzę albo w donice albo na terenie którego mi nie zabiorą.Maluszków sporo niebieszczą się, albo żółcą, jest teraz wesolutko, niestety za bardzo nie mam czasu, żeby się tymi widokami delektować. Wiadomo czas przedświąteczny ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO kolorowo jest ,ale nie tak jak u Ciebie Dzięki za odwiedzinki ;:196

Obrazek

Obrazek

IGUSIU ano Glistnika ci u mnie dostatek rośnie na każdym miejscu ,jednak dalej sie go boję .Wiem ze kropelka jego pomarańczowego soku fantastycznie pomaga na brodawki .Też cichutko liczę ze jeszcze jakoś przetrwam ten sezon bo żal byłoby gdy teraz wszystko zaczyna sie budzić

Obrazek

Obrazek

KRYSIU na razie nie chwytam się za Glistnika na razie pomaga mi mixtura z nalewek z Siedmiopalecznika, ,Kadzidłowca, Kasztanowca i do tego dodałam nalewkę z kory dębu i olej magnezowy .Musze jeszcze zrobić nalewkę z żywokostu albo gliceryt i dodać do tego .Przydałby sie jeszcze dziurawiec i sporo innych p/zapalnych czy bólowych .Jednak muszę dopiero wszystko dokupić.Najlepiej byłoby samemu nazbierać danych ziółek i z tego zrobić.Korzenie Siedmiopalecznika wypłukują sole zebrane w naszych stawach .Kurcze moja głowa za mała na te wszystkie mixturki :) Ważne ze nie muszę brać chemii ;:196

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU na razie trwam tylko jak długo mi to się uda .Oby odeszła im ochota na budowanie bo nawet drogowcy narzekają na braki kasy :) Dla Ciebie może być różanecznik dauricum właśnie zaczyna kwitnąć, a jest fajnie obsypany pąkami

Obrazek

Obrazek

IWONKO gdyby zabierali ogródek to Gęsiówka będzie Twoja ,bo niestety nie mam innego miejsca odpowiedniego dla niej na tym kawałku co mi pozostanie ;:145 .Muszę też wykopać tuje rosnące przy siatce żeby tam chociaż parę roślin posadzić [róż] ;:167 Masz rację tam jest kopalnia wiedzy i bardzo mili ludzie doradzą w każdej prawie sprawie,albo Małgosia z Ziołowej Wyspy ;:196 Zdróweczka Iwonko , bo tego nam wszystkim potrzeba najbardziej .

Obrazek

Obrazek

DOROTKO trochę moich maluszków mogę Ci potem sprezentować, bo mam ich krocie oczywiście krokusy czy kokorycze puste, , bo te wiosenne roślinki mocno się u mnie rozsiewają Ranniki trochę mniej ale też jest ich dosyć. Było do przewidzenia ze pogoda bedzie jako taka w kwietniu ostatnio to norma ;:222 Po mimo tego ziąbu rośliny pchają sie z całych sił mają dosyć snu :) ;:196 Zdróweczka

Obrazek

Obrazek

EWUNIU u Ciebie też już kolorowo marzy Ci sie łączka rannikowa mnie kiedyś też sie marzyła i co mi pozostanie z moich marzeń ;:174

Obrazek

Obrazek

EWUNIU ewita44 u mnie sporo maluszków wiosennych bo to sama radość a i czasem pszczółki czy motyle już fruwają to mają pożywienie.Miłek w tym roku zakwitł obłędnie aż mi żal że będę i jego musiała sie pozbyć .Trudne będą wybory co zostawić i gdzie ulokować ;:224 ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego ,ale co to za radość jak za progiem ludzie walczą o swój dom i godne życie ;:145

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ja Cię proszę, Jadziu Kochana, jeszcze nie dziel skóry na niedźwiedziu ;:168 Dopóki nie rozbiorą płotu, tak długo musisz mieć nadzieję ;:108, chociaż te czystki za płotem nie wyglądają dobrze.
Wiosnę mamy na podobnym poziomie, chociaż zazwyczaj u Ciebie jest ona trochę wcześniej. No, może mój miłek bardziej się ślamazarzy, ale już cokolwiek pokazał ;:oj Kokorycz Georg Baker masz w sporej kępce, moja na szczęście też jest, ale dużo mniejsza. Kolorek ma bardzo wyrazisty, więc nawet taki maluszek jest dobrze widoczny ;:215
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Trzymam kciuki ,żeby jednak nie zabrali. ;:196
Nie ma co się martwić na zapas ,jesienią rzeczywistość może być zupełnie inna...
Może na wszelki wypadek wykopać cenniejsze rośliny do doniczek ,albo sprzedać :?:
Pięknie masz już Jadziu ukwiecony skalniak. :D
Muszę zapytać o naszych wspólnych ''ulubieńców'' :twisted:
Masz już ślimaczki :?: Ja już dwie noce zbierałam i jednego łysego brązowego znalazłam.
Ale taki malutki jak paznokieć. Na kolanach i w brylach trzeba będzie :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ;:196
Dołączam się i też trzymam kciuki za Twój teren .
Na razie dbaj o zdrowie i ciesz się swoimi pięknymi roślinkami.
Pierwiosnki, hiacynty i pozostałe roślinki ;:215
U mnie magnolia Susan pokazuje fioletowe pączki i już obok niej pojawił się gruby trzmiel.
Oprócz tego zakupiłam domek dla owadów.
Został powieszony przy róży LO.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2796
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, koniec świątecznego leniuchowania! Pamelka już chyba kwitnie na całego ;:138 i miłek nareszcie popisuje się dla Ciebie i ciemierniki pięknie kwitną :tan . Na pewno też kolorków przybyło w ogródku, mimo niezbyt miłej pogody ;:174 .
Kokorycz lakolistna od Ciebie mi kwitnie ;:138 , ale złocistej i bladożółtej ani śladu ;:145 , coś im się u mnie nie podoba ;:185 .
Próbowałam pączków czeremchy i powiem Ci, że bleee, amerykańska troszkę lepsza, ale nie będzie to mój ulubiony smak ;:306 , czekam na kwiatowe, może te będą lepsze?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”