Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ogród podleje solidnie, deszczówka najlepsza dla naszych pupili. ;:108
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Motyle przepiękne! Przy zamkniętych skrzydełkach niepozorne ale gdy je otworzą - cud natury! Nawet nie wiedziałem, że takie motyle są w naszym środowisku. Jesteś mistrzynią w tej materii ;:180
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, dzisiaj przesadzałam okółkowego nachyłka. Dałam go na takie miejsce, gdzie pewnie będzie się rozrastał. Tam gdzie był dotąd to jednak nie szalał tak jak powinien. Ale faktycznie zimuje bez problemu, więc się cieszę, że mi go dałaś. ;:196
Pozdrowionka ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, za sesję motylową ;:180
Od 2-ch dni nie udaje mi się sfotogr. pawika na budlei.Jak mam ostrość, to on odlatuje na następną kwitnącą kiść.
Mój nastrój ogrodowy,poprawił dzisiejszy zbiór pomidorów.Niektóre miały naskórek ze śladami słonecznego poparzenia, ale,co tam...
Byłam pod wieczór na działce i u nas jest sucho, a komary i bąki dały mi wytrzymać 20 min. ;:222
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, czy to ciemiernik zakwitł ;:oj Czy to dla niego normalny czas kwitnienia?
Piękny fioletowy floksik ;:167
Miłych wrażeń po powrocie do ogródka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No właśnie, Jadziu - jak tam w Twoim ogródku po powrocie?
Motyle wszystko przypilnowały jak należy? ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadzieńko

Ten Floks na ostatnim zdjęciu uroczy ;:167 czy jego kolor jest rzeczywiście taki? Bardzo Cię fascynują te wszystkie bzyczki i ja je lubię ale nie zawsze udaje mi się tak pięknie je sfotografować ;:180 ;:180 Novalis pięknie zakwitł, oj cieszy taka różyczka z patyczka i patyczek Angeli co mi przysłałaś listeczka puszcza :D Wracaj już do nas i pokazuj roślinki z Twojego ogródeczka. Przesyłam pozdrowionka ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
I pytam co u ciebie ??
Co w sierpniowym ogrodzie się dzieje ??
Jak tam róże ??
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pieknie i kolorowo u ciebie Jadziu, jak zwykle. Pozdrawiam
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu. U mnie podobnie ślimaki pożerają wszystko. Na pomidorach w gruncie szaleje ZZ , jedynie w szklarni są zdrowe. Taki rokale mam nadzieję że następny będzie lepszy.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam wszystkich miłych gości bardzo serdecznie. ;:196 ;:196 Niestety tydzień przedłużył się w nieskończoność bo potem była u mnie mama ,więc niestety są priorytety a wieczorem padałam ze zmęczenia .Dobrze ze chociaż pogoda dopisała wiec siedzieliśmy też w ogródku .Niestety brzęcząca szarańcza nie pozwalała na dłuższe siedzenie, bo nawet w słońcu atakowały.Jedynie tylko róże dały mi zadowolenie reszcie można zapomnieć. Było parę ogórków pomidory też nawet obrodziło parę krzewów, ale dopadła je zaraza i po nich nie pomogły opryski.Różane liście opadają porażone zarazą mączniakiem rzekomym i prawdziwym .Zaczęłam już robić jesienne porządki nie ma co czekać sporo roślin szczególnie floksów pójdzie w dobre ręce ,parę piwonii majówek i nie tylko też opuści mój ogródek zbyt dużo wszystkiego .Musze zrobić totalny przewiew, bo wszystko sie dusi i chociaż lubię kolorowy busz to jednak jest tego zbyt wiele. Różane krzewy mocno się rozrosły też muszę im zrobić niskie ciecie, niektóre te maruderki opuszczą moje gościnne pokoje

Obrazek

Obrazek

JOASIU mam dosyć tego sezonu dzisiaj wykopałam ostatnią dalie, która jeszcze jako tako się trzymała ..Niestety zgniła totalnie. Wszystkie cudne dalie straciłam Ferncliff illusion która każdego roku brylowała na rabacie ,Cafe au lait i cudną Convoitise .Odechciewa sie ogrodowania gdy są same straty jak w tym sezonie.Straciłam także mojego cudnego białego wawrzynka zgnił ot ,bambusy[rdest sachaliński] pchaja się do ogródka, bo deszcze dały im powera i szaleją jak zwariowane .Ma też taką nadzieję ze przyszły sezon bedzie lepszy i tego trzeba się trzymać

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA u Ciebie to dopiero kolorowo i tyle pięknych krzewów ze niejedno Arboretum mogłoby Ci pozazdrościć .U mnie nędza to fotki z początku sierpnia

Obrazek

Obrazek

ANIU wreszcie zabrałam się za ogródek i wróciłam na forumowe łono.Róże dały z siebie wszystko, jedne lepiej ,inne gorzej jednak nie mam co na nie narzekać , bo całkiem się zbuntują

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochanie tak ten floks ma taki kolor jest śliczny taki energetyczny ma kolor ma też mniejsze kwiatki i bardziej gęste kwiatostany. Nie wiem co to za odmiana, ale go uwielbiam Najważniejsze ze Angela zatrybiła teraz sie rozszaleje pod Twoja troskliwą opieką ,tylko zostaw jej sporo miejsca, bo to szalona róża ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

BEATKO kochana motyli mało tylko bielinki szaleją ich to nie brakuje, ale cieszyłam sie gdy siedziałyśmy z mamą w ogródku jak przylatywały ważki jedna duża druga mniejsza też super widok do fotek . Beatko nachyłek jak dasz mu swobodę bedzie szalał ale ma cudne kwiatki

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU tak ten ciemiernik kwitł zawsze latem ,ale kupiłam go z pełnymi kwiatami . Potem mi zmarzł i teraz zakwitł ,ale pustymi kwiatami .Jednak o tej porze każdy kwiatek cieszy szczególnie ciemiernikowy, bo ich w tym roku nie miałam .Ciemiernikowe krzewy sie rozrosły ciekawe czy zakwitną wiosną, jeśli nie to fora ze dwora .

Obrazek

Obrazek

LODZIU ważne ze masz jakieś zbiory w ogródku i dalie cudnie zakwitły to samo dzielżany .W tym roku nawet budleja słabo kwitła i to gdy mnie nie było .Zgnił mi nawet żywokost lekarski dobrze że zdążyłam mu ściąć liście i zrobić nalewkę.Okropne zniszczenia mam w tym sezonie

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE jak juz pisałam dzisiaj u Ciebie straciłam w tym sezonie wszystkie te cudne dalie .Cieszę sie również z tego cudnego motyla .Moja mama się śmiała gdy biegałam z aparatem po ogródku fotografując owady .Spotkałam tego cudnego motyla gdy szlam do sklepu i smuciłam się że takie cudo nie odwiedzi mojego ogródka .Jednak przyleciał, a ja akurat byłam na miejscu z aparatem ;:180 Zrobiłam mu małą sesję w różnych pozach :)

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO w tym roku ogród mam przelany na maxa a w ubiegłym roku dałam specjalnej ziemi i kompostu a to dało odwrotny efekt .Cóż może w przyszłym roku zda egzamin ,bo ten sezon jest pod zdechłym psem

Obrazek

Obrazek

EWUNIU nie miałam czasu na wypoczynek, to raczej była ciągła praca .Czytałam ze znów dokupiłaś cudne hibiskusy i róże szalejesz, ale tyle z tego mamy co poszalejemy sobie

Obrazek

Obrazek

TERENIU cudnie kwitły róże moje trochę słabiej, ale i tak jestem zadowolona przy takiej pogodzie, gdy z jednej skrajności przechodziło w drugą .Powoli zaczynam porządkowanie ogródka, bo floksy całe w mące nie umiem się już na to patrzyć ,to samo przetaczniki przekwitły. Zastanawiam sie nad jedna róża co jej dolega bo najpierw myślałam że to mroźne plamy ,ale ona do teraz jest taka .Zastanawiam sie czy nie ściąć jej do samej ziemi ,ale to może dopiero wiosną, bo gdyby teraz wypuściła nowe pędy to nie wiem czy zdążyłyby zdrewnieć to Bordure champagne szkoda by mi jej było stracić ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i udanego weekendu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu cieszę się ,że się odzywasz. ;:196
Bardzo lubię twoje spojrzenie na rośliny i kwiatuszki.
Brakowało mi twoich pięknych różanych portretów i kropelkowych i owadzich zdjec.
Bo iście po mistrzowsku je ujmujesz ;:108 ;:108
Dobrego weekendu życzę ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne zdjęcia twoich kwiatków i wcale nie widac abyś miała jakiekolwiek problemy w tym sezonie... Ale w rzeczywistości często bywa niestety odwrotnie :roll: Czy ta rutewka parfume star to pachnie?
Ja tez nadal zbieram jeszcze ślimaki; dobrze że komary znikły :) Fajnie że pogoda dopisuje bo wszystkie warzywa takie opóznione.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”