Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu
Róże jak zwykle u Ciebie pięknie się prezentują.
Ale Twoja szałwia Amistad robi wrażenie, ten kolorek zabójczy.
Rutewka taka ażurowa, wprowadza lekkość do ogrodu.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, obcinasz swoją Elżbietkę jesienią kosmetycznie, czy mocnej?. Czytałam, że pnące powinno się jesienią przyciąć, nigdy tego nie robiłam ale może trzeba ;:224
Mój Charles Austin w tym roku słabiutko kwitł, został zaduszony przez Bajazzo i Barock, muszę go stamtąd zabrać, zdecydowanie , jak się uda to jeszcze w tym roku.
Rudbekia pięknie kwitnie i rutewki jeszcze masz, moje już dawno przekwitły.
Jadziu kiedy zabierasz Amistadt do domu?, moja jeszcze w ogrodzie, Twoja widzę już w donicy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości .Trzeba wykorzystać pogodę i przed nadchodzącymi deszczami wszystko poprzesadzać .Dzisiaj zabrałam sie za Rh i azalię oba te krzewy przesadziłam na nową rabatkę przed altanką wśród innych różaneczników.Udało mi się z całą bryłą je przesadzić i mocno podlałam ..Dosadziłam do nich jeszcze paprotki rosnące gdzie indziej, a rosnące na 'słowo honoru 'czyli raczej wegetujące.Mam nadzieje ze nowe miejsce im się spodoba i otoczenie różaneczników.Języczki które przedtem rosły na tej rabacie były wiecznie atakowane przez ślimory i żadnego pożytku z nich nie było szczególnie w tym roku i to przelało czarę goryczy żeby zlikwidować to bractwo .Ziemia w ogródku jak na Saharze okropnie sucho, więc deszcze bardzo potrzebne przed zimą. Pergolowe róże już ścięte na jeżyka muszę tylko poupinać młode przyrosty ale sama tego nie zrobię .Muszę jeszcze zabrać sie za Maigolda część już pościnałam bo wnet bym nie przeszła do kompostownika .Trzeba jeszcze wybrać kompost i dać do worków. Robota nie ma końca dobrze ze mam werwę ,chociaż tempo szachisty :wink:
te paprotki przesadziłam pod różaneczniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DAYSY wszystkie pnące ścinam na zimę, wiosną ewentualne poprawki, ale radykalnie je pościnałam jeże są na pergolach. Wiosną juz nie muszę sie o nie martwić, bo przy nich najwięcej roboty ,a nie wiem jak będę sie czuła .Nie ma to jak sama sobie pościnam ,a młode pędy zostaną przypięte tylko do tego potrzebuję wnuka on jest wyższy, bo wiatry mogłyby je połamać .Teraz tylko kosmetycznie zetnę Charlesa Austina, a wiosną konkretnie na jakiś 1m . Szałwia cały sezon była w donicy ona wytrzymuje do -5 wiec na razie będzie na dworze z innymi doniczkowcami.Dwie które zimowały w donicach niestety nie przeżyły najazdu ślimorów .Muszę jeszcze zrobić parę sadzonek na zimę w razie czego.U mnie wszystko późno zaczęło kwitnąć wiec jeszcze wszystko żyje tylko delavaya przekwitła i Elin. Rudbekie też wiosną przesadzę w bardziej widoczne miejsce, bo to cudne kwiaty dają radość w ogródku to takie słoneczka

Obrazek

Obrazek

EWUNIU rutewki sa sliczne dodają lekkości na rabatach i długo kwitną .Mam zamiar dokupić jeszcze jedną ,a może dwie zastanawiam sie .Niestety szałwię trzeba zimować w domu ona nie przezywa zimy w ogródku .Niestety to jej mankament ale kolor ma zabójczy i bryluje na rabatach szczególnie wśród róż o białym czy różowym kolorze
to pierwszy daliowy pąk ;:174

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu przepięknie u ciebie. Taka mnogość kwiatów. Oj, na pewno zostanę na dłużej, tylko jest to niebezpieczne, zbyt dużo pięknych, zdrowych roślin. Jeszcze człowiek gotowy wbić sobie do głowy że taka róża na przykład to roślina łatwa w uprawie ;:124
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Fajnie ,że jesteś ;:196
Róże bardzo obiecująco kwitną :D
Twoją szałwię ''Amistad'' jak lew broniłam przed mrozem.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No i od popołudnia lunęło i się ochłodziło, czas na zasłużony odpoczynek. ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne paprocie. Dalia ma malutki pączek więc szanse niewielkie, że zdąży zakwitnąć.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, nasze ogrody spragnione wody - wreszcie się doczekały :heja
Mamy czas na odpoczynek, przed dalszymi wyzwaniami...Początek jesieni zaczął się dobrze ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzięki Jadziu za podpowiedź, muszę poczytać o tym jesiennym cięciu pnących, wszystkie inne tnę spokojnie a przy pnących mam obawy.
No cóż brak doświadczenia w tym względzie daje o sobie znać.
Czyli moja Amistadt jeszcze może sobie zostać w ogrodzie jak na razie nic o przymrozkach nie mówią. W przyszłym roku wsadzę ją z donicą do ziemi, będzie łatwiej wykopać.
Różyczki też u Ciebie jeszcze całe w kwiatach, długa, ciepła jesień im służy ;:333
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie deszczu tyle co kot napłakał, wczoraj troszkę pokapało dzisiaj też troszkę kropi, obawiam się, że to będzie na tyle i znowu przesadzanie się odwlecze.
Mam nadzieję, że chociaż u Ciebie dobrze podlało ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Widzę, że u Jadzi zmiany na ogrodzie ;:333
Ja też przenoszę rododendrony na nowe miejsce.
Po raz pierwszy nie będę robił sadzonek z szałwii amistad - udało mi się dwie przechować w doniczkach, więc i w tym roku też tak zrobię. Chyba nie przeszkodzi to że są one już dwuletnie? Mamy tez trzecią wychowaną z gałązki - będę się nimi opiekował :wink:
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wczoraj i przedwczoraj deszcz i w miarę ciepło,a dzisiaj zimno jak diabli prawdziwa jesień .No cóż miejmy nadzieję ze jesień okaże sie złota polska, nie tylko jesiennymi szarugami nas powita.Jednak deszczu trochę mało,ale dobre i to co spadło jednak to znów raj dla ślimorów .Dzisiaj znów sporo ich wyłapałam szczególnie tych oślizłych na wysypanych na rabacie obierkach, a winniczki bezkarnie wtryniały moje chryzantemy ,oczywiście tak sobie myślały .Jednak były w błędzie, bo je wypatrzyłam i usunęłam z ogródka w bezpieczne dla moich roślin miejsce.Mam nadzieje ze jutro zaświeci słońce to dokończę obcinanie Maigolda i zrobię fotkę nowej rabacie

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU obie doniczkowe szałwie przeżyły zimę, jednak nie przeżyły deszczów i najazdu ślimorów dlatego padły. Kurcze jeszcze nie zdążyłam zrobić sadzonek szałwii trzeba to jak najprędzej zrobić, ale będą na korytarzu razem z pelargoniami

Obrazek

Obrazek

DAYSY ;:196 mam dla Ciebie link Zielonego pogotowia o jesiennym cięciu róż https://www.youtube.com/watch?v=pp5IAlluUk4 Cóż każda z nas wciąż się uczy jak postępować z różami i nie tylko z nimi .Deszczu też niezbyt dużo spadło patrząc na miski podstawione pod altanką ,jednak dobre i to .Teraz się ochłodziło jak na razie to i woda niepotrzebna ;:196 ;:196 Pąk La Villa już się otwiera :heja

Obrazek

Obrazek

LODZIU oby tej wody trochę więcej spadło z nieba, niech rośliny porządnie się napiją przed zimą ciekawe jaką???? Wzmożone prace na razie przystopowały ,ale jeszcze trochę prac mi pozostało do zrobienia przed zimą

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE zapowiadają jeszcze ładny październik to liczę ze zdąży się otworzyć ten kwiat .Na innej o ciemnych listkach tez widzę pąk ,ale ten z pewnością sie nie otworzy o ile ślimaki nie pożrą ich ;:224 bo dzisiaj znów mnóstwo ich miałam a tylko trochę deszczu spadło ;:222

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO ;:196 no okropnie się ochłodziło ,a jeszcze wczoraj po południu ścinałam różę i było całkiem miło w słońcu .Jednak dzisiaj prawdziwa zimnica trza by puścić kaloryfery ,ale i na to trzeba poczekać jeszcze ;:224

Obrazek

Obrazek

AGUSIU jestem nie zgubiłam sie nigdzie, tylko na chwilkę wypadłam z obiegu :wink: Wiem ,wiem że bardzo dbasz o roślinki szczególnie o takie rzadkie jak Amistad .bo to wyjątkowa piękność ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

OLU witaj w mojej oazie miło Cię gościć. Róże nie są takie trudne w uprawie jakby ktoś myślał.Jednak jak przystało na królowe są grymaśne i kochają je wszelkie robactwa,dlatego trzeba im poświecić więcej czasu, żeby cieszyły nasze oczy kwiatami. Zapraszam częściej ,chociaż sezon różany ma sie ku końcowi

Obrazek

ta wyjątkowo cudownie kwitnie w tym sezonie

Obrazek

Obrazek

Miłego niedzielnego popołudnia życzę wszystkim

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Piękna ta Twoja Chewdelight.
Jak zawsze Twoje zdjęcia zarówno z motylkami jak i bzyczkiem artystyczne.
Deszcz się przydał bo ziemia była spragniona.
U mnie jeszcze nie wszystko przesadzone, czekają róże i jeden hibiskus bagienny.
No i do wsadzenia są zakupione cebule tulipanów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit , u ciebie zawsze mogę podziwiać wyjątkowe, piękne róże ;:180
w pierwszym momencie myślałam ,że to hibiskus, A to taka śliczna ciekawa róża Chewdelight. ;:215
To zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/5f56dacd5fd1c43d to jest majstersztyk !! ;:63 ;:63 ;:63
Owadzie zdjecia tez i to od dawna robisz świetne.
Z przyjemnością obejrzałam nie tylko wszystkie róże, ale i wszystkie roślinki.
Perfekcyjnie pokazane. ;:108 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”