Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu nie mogę uwierzyć że już masz pączki różane, po prostu Twój ogród jest podgrzewany :D u mnie dopiero niektóre róże listki puszczają, nie wiem kiedy doczekam się w tym roku kwiatów, u mnie dopiero narcyzy i tulipany kwitną. Ale będę podziwiała u Ciebie ;:108 nie tylko różane kwiaty, masz bogactwo gatunków ;:180 . Niestety i u mnie ślimaki wychodzą już na żer, paskudy jedne, a jak będzie polewało to tym więcej wylezie tego tałatajstwa.
Oczywiście jeśli masz ochotę to możesz mi wysłać jeszcze tą drugą kokorycz, bardzo Ci dziękuję za Twoje dobre ;:167 ;:196 Mała roślinka o sztywnych listkach u mnie zaczyna kwitnąć, choć nie bardzo obficie, a u Ciebie? Pozdrawiam serdecznie i pogodnego tygodnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu za życzenia dziękuję i z serca odwzajemniam ;:167 ;:168
Proszę proszę co ja widzę, kwitnące już piwonie ;:215 paprotki też już całkiem okazałe ;:333 U mnie co niektórych jeszcze bawet nie widać ;:131 Trójlist piękny, też mam chrapkę na niego ;:215
Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci, ;:167 ;:196 aby deszczyk dobrze podlał ogród nocą
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu jestem pod wrażeniem ;:138 wiosna się spisała
Jak zawsze można u Ciebie zobaczyć wszelkie detale na roślinach których gołym okiem nie można dostrzec ;:215
Jesteś perfekcjonistką pod każdym względem ;:63
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit Cudne te twoje roki.Oj cudne.
Tulipany też piękne. Koperkowa dama już rozkwitła.
Śliczna jest. Ona zawsze tak szybka ??
Moje piwonie w tym roku w większości w końcu zakwitną. :D
Ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Pączki malutkie .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:heja :heja Mam podlane z nieba. Wczoraj wieczorem padało i trochę do południa bez żadnych ekscesów delikatny deszczyk taki w sam raz .No wreszcie chociaż trochę, ale roślinkom wystarczy na jakiś czas.Na prognozie widać ze dziennie ma kropić i chłodno to można śmiało pomidory wsadzić . Oczywiście cała banda wyszła na zer dosyć sporo ich dzisiaj przydybałam rano oczywiście znów zbieranie, żeby się zbytnio nie namnożyły. Jednak dalie trzymam pod zadaszeniem nich się porządnie rozrosną.Dopiero wczoraj zauważyłam Murarki a gdzie indziej mają już rurki pozaklejane Wszystko jakieś takie nietypowe. Witam miłych gości wieczorową porą ;:196

Obrazek

Obrazek

ANUSIU tulipanów mam tylko 2 koszyczki reszta to pojedyncze sztuki ,ale i tak cieszą.Koperkowa bardzo słabo zakwitła tylko jednym kwiatem ,chyba muszę ją przesadzić w inne miejsce.Ona zawsze szybko zakwita. Reszta piwonii prócz majówek też mają malusie pączusie więc sie nie stresuj ;:196

Obrazek

Obrazek

MARYSIU ano można powiedzieć że wiosna się spisała ,ale sasanki dopiero się budzą do wzrostu ,też chyba im coś nie podpasowało. W ubiegłym roku też były bardzo spóźnione ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO ;:196 najbardziej cieszę sie z paprotek sadziłam je jesienią i widzę ze miejsce im pasuje tylko boję się żeby zbytnio im się nie spodobało :wink: .Najdłużej czekałam na ciemną Wietlicę ona dopiero teraz się obudziła .Trójlist posadzony w złym miejscu i zamiast przyrastać to się cofa. Muszę go przesadzić w inne miejsce tylko znów to pytanie GDZIE ;:223

Obrazek

Obrazek

KRYSIU -Krychna kochanie no widzisz jeszcze nie pokazałam tego cuda od Ciebie, ale fotka jest ;:196 Na razie wciąż w doniczce ,ale chyba dostanie miejsce po Opuncji bo ona nie ma zamiaru u mnie rosnąć wciąż jakiś grzyb ja prześladuje i ślimaki nawiedzają robiąc jej dziury w uszach.Najlepiej byłoby jej na ścieżce w kamyczkach Oczywiście wyślę obie kokorycze czy już spakować czy jeszcze poczekać, a może jeszcze byś coś chciała to się namyśl ;:196

Obrazek

Obrazek

KRYSIU jak miło znów Cię gościć w moich skromnych progach .Wiesz co ja przeżywam każdego roku z tymi ślimorami jak pałaszują daliowe liście na pniu .Tak straciłam w ubiegłym roku te najśliczniejsze moje dalie ;:145 Od Floriana odkupię sobie jedną, ale niestety cudnej Convoitise już nie będzie ;:145 Hosty też mam w doniczkach tylko Stiletto rosną w gruncie .Grandiflora wciąż też padała ich łupem .Tobie również dużo zdróweczka, bo bez niego nie ma ogrodu i naszych radości i trosk ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Spokojnej nocki życzę wszystkim odwiedzającym lub tylko przemykającym.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, pierwszy kwiat róży u Ciebie ;:138 piwonia też zakwitła ;:63 i trójlist też ;:63 .
Te Twoje "potworki" mają świetne warunki na tych ścianach :heja
Śliczna gęsiówka ;:167
Pięknego poniedziałku ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no i wciąż polewa wodą nasze ogrody, I tak polewać będzie jeszcze kilka dni. Dobrze, że jest w miarę ciepło.
Co? Stiletto nie lubią ślimaki? To by było super bo mam tę hostę. A każdą pragnę dać do gruntu, jednakże jest to u mnie nie możliwe i są w donicach.
Tak, moja Pamelka już po kwitnieniu. Zawsze z tamtej szkółki przysyłają wspaniałe rośliny. Moja przyszła już zapączkowana. Przekwitła już i teraz pyszni się zawadiackimi czuprynkami po kwiatach.
U Ciebie w ogrodzie oczywiście bardzo na bogato jak na taką surową wiosnę. Ale jak się ma ogrzewane ogrody to i kwitnienie piękniejsze i szybsze. ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Szczęka mi opadła , gdy zobaczyłam u Ciebie kwitnącą różę. ;:oj
Gdzie tam moim piwoniom do Twoich.
Wszystko masz już w fazie kwitnącej aż miło popatrzeć. ;:215
Ślimory to też u mnie plaga, jedzą wszystko co napotkają na swojej drodze, zaczęły skubać nawet listki młodym winoroślom, które kupiłam mężowi. To uciążliwa plaga. ;:134
Miłego i słonecznego tygodnia życzę, no i oczywiście przede wszystkim zdrówka.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Trochę wody nazbierałam wystarczy na jakiś czas.Po południu przestało padać i nawet wyszło słonko na spacerek pozaglądało tu i tam potem zaszło .Może jutro nie będzie już padać ale paków na różach multum .Prawie wszystkie te które nie były cięte nisko już budują pąki .Oczywiście mszyce też już sobie dogadzają a jakże .Jutro jak nie bedzie padać muszę zrobić oprysk z wody utlenionej na te ssące gady . Ciekawe czy zadziała. Witam serdecznie moich miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU u mnie szybciej, a u Ciebie będą dłużej kwitnąć ,wtedy ja u Ciebie będę podziwiać kwitnące piwonie.Tym gadom oślizłym wszystko smakuje, te malusie bez domków obżarły mi całe irysy i z kwiatów chyba nici ;:222 Tobie też życzę dużo słoneczka, sił i super pomysłów na upiększenie ogrodu ;:196

Obrazek

Obrazek

BEATKO na razie Stiletty nie ruszają nie wiem czy ona niejadalna ;:224 ,ale kto wie co im zasmakuje .W tym roku obżarły mi wszystkie liście Mahonii wygląda jak drapak ;:222 Dzisiaj zauważyłam na Theresce pąka o to do niej niepodobne zawsze u Ciebie pierwsza kwitnie.Ciekawe jak ma sie Twoja .Po południu przestało padać i nawet słonko świeciło oczywiście zaraz przyjemniej się zrobiło.

To wszystkie moje hosty mam ich sporo :;230

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU czyli to od Krysi to Gęsiówka Sundermana ;:180 ;:196 Już wyszukałam u wujka :) Ciekawe czy u Ciebie też przestało padać ?? Miłego wtorku ;:196

Obrazek

Obrazek

Do host dołożę jeszcze inne zieleniny truskawki ,pomidorki ,selery a najbardziej cieszę sie na agresty takie wczesne mniam mniam. Super w tym roku obrodziły borówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru i spokojnej nocki ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, śliczne kropelki ;:333 , ale zupełnie nie mam pojęcia na czym one są?
Moim agrestom w tym roku znowu przymrozek ściął kwiatki i będzie figa, a nie owoce ;:185
Host masz mnóstwo, jak na taki mały ogródeczek i obroniłaś je przed ślimakami ;:138
Czy to epimedium już kwitło, czy dopiero zamierza? Moje coś nie chcą pokazywać kwiatków ;:185 , same liściory pokazują. :cry:
Podlewania wystarczy, to tylko słoneczka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cieszę się razem z Tobą z deszczówki ;:138
Super ,roślinki się doczekały :D
Doktorek się spisał ,mój też dobrze wygląda po zimie ,ma już listki. :D
W przeciwieństwie do paru innych kilkumetrowych ,które musiałam pociąć i spalić :roll:
A właśnie ,woda utleniona na mszyce ,rozcieńczona :?:
Jadziu patent z butelkami też stosuję ,ale przeciw mięczakom.
Jak sadzę dalię to przykrywam młode przyrosty na noc.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Każdy się cieszy z deszczu, albo ma go już dosyć, a ja ciągle czekam na obiecane podlewanie z nieba. Miało padać wczoraj, miało padać dzisiaj, a tymczasem ani kropelka nie spadła ;:222 Niepotrzebnie tylko dwa dni w domu spędziłam.
Rzeczywiście masz w tym roku wszystko poplątane, albo może wszyscy tak mamy ;:224 Moje murarki już prawie wszystkie rurki zabudowały i za chwilę już ich nie będzie, a twoje dopiero rozpoczęły wyloty. Za to na żadnej róży, ani na powojniku nie mam jeszcze pąków. Róże są w masakrycznym stanie, dopiero zaczynają wypuszczać jakiekolwiek listeczki. Kwitnąć, jeśli w ogóle, będą chyba dopiero w sierpniu.
Za sprawą rodków masz nieustająco kolorowo w ogrodzie, przekwitają cebulowe, ale teraz to one przejmują pałeczkę ;:oj Pomarańczowy tulipan śliczny, igiełeczki ma jak ta lala, szkoda tylko, że jedynak ;:306
A miłka, ślimaki niestety lubią ;:145 Tak jak i lubią trójlista, mój prawie cały objedzony. Wykorzystały moją nieobecność i pożarły co mogły.
Zdróweczka, przede wszystkim ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie miłych gości w kolejnym bezdeszczowym ,chłodnym ,ale słonecznym dniu ;:196 Większość róż ma już pąki idzie to jakoś w przyspieszonym tempie, a jeszcze tydzień temu tylko Doktorek i Maigold mieli pąki. Maigold przyspiesza chce być w tym roku na czele różanej ekipy ,ale też za chwilę będzie utrapienie z Ogrodnicą ;:222 Z jednej strony się cieszę, a z drugiej denerwuję, bo gdy przyjdą słoneczne dni, to ona dostanie szału kopulacyjnego ;:222 Oby nie był to nalot jak w jednym roku Niestety taka kolej natury trzeba wykorzystać okazję na przetrwanie gatunku ;:124

Obrazek

Obrazek

IWONKO ja też tak czekałam na deszcz wszędzie w koło padało ,a u mnie ani kropelka .Kurcze też żałuję że ten tulipek to taki samotny żeglarz ,ale może uda mi się dokupić takie same przecież kiedyś je miałam .No widzisz u mnie Miłka ani trójlista nie tykają, ale pożarły wszystkie liście Mahonii .Za chwilę zaczną azalie japońskie swój pokaz Kermesina i Schneeperle .Słabo zakwitnie Catawbiense grandiflorum, a Nova Zembla wcale ,ale ma wybaczone, za to musi sie postarać w przyszłym sezonie Cebulowych miałam mało zaledwie 3 doniczki, ale w przyszłym będzie więcej .Tobie też zdróweczka i deszczyku ;:196

Obrazek

Obrazek

AGUSIU ;:196 woda utleniona rozcieńczona 1:4 Kupiłam też drożdże będzie dogadzanie i pryskanie muszę w tym roku być systematyczna. Dzisiaj nie miałam czasu ,bo pikowałam malutkie siewki pietruszki, bo siałam a raczej strzepywałam dojrzałe nasiona. Musiałam uważać żeby nie przepikować zamiast pietruszki to jednorocznej ostróżki bo i ta wysiała sie jak szalona to samo z Maruną tej też wszędzie mnóstwo. Wykopałam wreszcie uszy opuncji a w jej miejsce poszła cudna Gęsiówka ;:167 od Krysi [Krychna ;:196 ] Deszczówki trochę nazbierałam ,ale na razie wszystko podlane .Ogórki wykiełkowały czekają na posadzenie jutro z pewnością dostaną swoje miejscówki tylko wnuk dosypie ziemi do skrzyni

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU kropelki są na tym co pod kropelkami czyli na borówce amerykańskiej :) Jakie mnóstwo host 3 doniczki to wsjo no i Stiletto posadzone w gruncie tego to mam sporo kęp .Tak to Epimedium kwitło takimi pomarańczowymi kwiatkami. Agrestów tak jak w ubiegłym roku będzie mnóstwo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim spokojnego i kolorowego snu

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”