Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, Claire Marshall jeszcze ładnie kwitnie, a Angela to chyba nie ma zamiaru w ogóle iść spać :wink:
Chryzantemy masz bardzo ładne, a ta różowa w dwóch odcieniach rzeczywiście bardzo ciekawa. Ja miałam trzy odmiany, które dostałam od miłej forumowiczki, ale zostały bo zabrakło czasu aby wszystko zabrać :( Powoli będę kupować różne rośliny i za kilka lat pewnie znów zacznę narzekać na brak miejsca :;230
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziudawno u Ciebie nie byłam i teraz widzę co straciłam, przypilnuję teraz siebie i będę na bieżąco.
Doczytałam, że pnące róże tniesz jesienią....ja zawsze robię to wiosną ale jeszcze spróbuję choć jedną teraz ciągnąć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jeszcze kolorowo u ciebie Jadziu ;:333
Angela i u nas dumnie prezentuje bukiety kwiatów, a z Eyes for You pościnałem pąki, bo było ich sporo a nie chciałem by roślina się męczyła.
Też pnące róże zacząłem przycinać by wiosną nie mieć za dużo roboty.
I jeszcze powiem, że grandiflora z twoich patyczków, u nas każdego roku stoi sztywno na baczność :) W tym roku przeniosłem ją na inne miejsce, bliżej alei - niech i inni ja podziwiają :wink:
Pozdrawiamy.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Chryzantemy piękne! Też miałem kiedyś tę czerwoną. Jest przepiękna!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu kochana ;:173
Masz rację o róże trzeba bardziej zadbać. I chyba ciągle. Twoje są piękne. ;:180
I ciemierniki już cieszą. Zajrzę i ja do swoich.
Cudna ta twoja pomarańczowa chryzantema.
Pierwiosnki szaleją ?
Czy u ciebie też przymrozki były ??
Pozdrawiam serdecznie i z zdróweczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu ;:196 ;:196 nadrabiam zaległości po długiej nieobecności. U Ciebie jak zawsze można mnóstwo pięknych roślin i żyjątek pooglądać. Floksy śliczne są ale rozrastają się bardzo , choć nie wszystkie odmiany takie ekspansywne. Ty uchwyciłaś dzięcioła, a ja jego brata dzięcioła zielonego :) też przez szybkę jak chorowałam. Kwiatów róży Angelii już się nie mogę doczekać, obydwie sadzoneczki już na zimę przygotowane, dziękuję Ci za nie bardzo, mam nadzieję że będą zdrowo rosły. Piękne zdjęcia jesiennego ogrodu ;:167 Tą Chryzantemę co bieleje też mam od Ciebie i pięknie kwitnie :heja Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Masz racje te pięknie kolorystycznie zdjęcia bardzo energetyzują i poprawiają nastrój! :D Zdjęcie z dzięciołem jest cudowne :)
Ale szybko sie uwinęłaś z tymi wszystkimi pracami jesiennymi. ;:333 Jak ty to robisz że roże idą ci spać już? Pytam bo u mnie szaleją,sporo nowych oodrostów i pąków i znowu to samo jak co sezon, ostatnimi laty po prostu nie chodzą spać :roll:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam wszystkich miłych gości bardzo serdecznie i przepraszam że znów Was zaniedbałam ;:196 ;:196 Nawet nie robiłam oszronionych fotek, chociaż parę kresek było mrozu i z pewnością na roślinkach też usiadł ,bo jak był na dachu . Fotki oczywiście tylko wspomnieniowe pozostały nowych brak .Nawet M mi mówił przecież kiedyś wiecznie siedziałaś w ogródku ,a teraz nawet tam nie zaglądasz. Totalne zniechęcenie mnie wzięło po tym sezonie .Liczę ze wiosną to sie zmieni bo roboty sporo przy zgarnianiu liści z rabatek i porządkach wiosennych .Chcę jednak spróbować ukorzenić parę różanych patyczków i hortensjowych w gruboziarnistym piasku .Ciekawe co z tego wyjdzie. Cóż lubię eksperymentować

Dzisiaj wrześniowe fotki na tapecie :wink:

Obrazek

Obrazek

IGUSIU nie mam zbyt dużego terenu dlatego szybko się uwinęłam z porządkami .Cóż z tego kiedy teraz calutki ogródek jest zasypany liśćmi ,ale będą czekać aż do wiosny . Drugi raz nie nawożę róż może dlatego szybciej zasypiają ale za mało wody mają dlatego nie wiem .Zresztą ten sezon miałam beznadziejny ;:174

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochanie ;:196 jak miło znów Cię czytać .Mam nadzieję że teraz tylko do przodu ze zdrowiem Cieszę się ze chryzantema zdobyła Twoje uznanie bo jest warta tego ,chociaż nie jest to jakieś cudo ale za to wytrzymała

Obrazek

Obrazek

ANIU kochanie o każdą roślinkę trzeba zadbać ,ale też można je zabić przez nadmiar troskliwości .Wszystko w odpowiednich dawkach również miłość :wink: Jednego pierwiosnka zauważyłam z rozwiniętym kwiatkiem reszta tylko w zieleninie .U mnie też już po przymrozkach ale nawet nie widziałam jeszcze jak wyglądają rośliny muszę sie przyznać bez bicia :wink: Taka ze mnie ogrodniczka ;:224 Tobie też zdróweczka bo wszystkim nam jest potrzebne

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE ta chryzantema od Ciebie chyba padła łupem ślimorów ,albo jeszcze sie pokaże w przyszłym sezonie, bo parę sadzonek chryzantemowych mają tylko łodygi

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU moja Eyes dawno zasnęła snem sprawiedliwych i dobrze po co ma sie wysilać. Możliwe ze moja Grandiflorę musiałabym przesadzić tylko gdzie bo tam chyba ma zbyt sucho jak dla hortensji bo wypuszcza bardzo cieniutkie łodygi i muszę ją wiązać.Angela to wytrwała zawodniczka

Obrazek

Obrazek

KRYSIU cóż w sezonie mało czasu a Ty jesteś wiecznie zajęta jak każdy z nas. Wiosną zbyt dużo prac, a tak gdy zacznie się wegetacja to one już mogą sobie spokojnie rosnąć i nie wytężać sie nadaremnie.Gdy pogoda będzie odpowiednia oczywiście i znajdę czas to jeszcze rabatówki również przytnę .

Obrazek

Obrazek

DOROTKO Claire miała sporo kwiatów zbyt późno zabrała sie do kolejnej powtórki .Uwielbiam ten jej zapach tak jak i Pink peace rosną obok siebie .Tą zmieniającą kolory mogę sie z Tobą podzielić wiosną, może i jeszcze jakieś sie znajdą .Bedę pamiętać ;:196 Chyba zacznę pisać co komu żebym nie zapomniała ,chociaż dotychczas nie miałam z tym kłopotu :)

Obrazek

Obrazek

JOLU tak pisał śp. ksiądz Twardowski niestety to prawda w niektórych przypadkach .Wieczny odpoczynek dla śp. sąsiada, szczególnie żal gdy odchodzą ludzie na prawdę wartościowi a pijaczyny łażą po tym świecie

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego weekendu

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, przemyślałam Twój problem daliowy.Podejrzewam, że to sprawa uprawy dalii od lat w tym samym miejscu.Podobny problem ma moja
siostrzenica u siebie.Poradzono jej przerwę w uprawie dalii, przynajmniej 3-4 letnią.Może w tym jest problem, inne wykluczyłyśmy.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no powiem Ci, że tak mi się dzisiaj pyszczycho uśmiechnęło jak zobaczyłam aż tyle śniegu i stale sypiącego wielkimi wolno opadającymi płatkami. Dawno mnie tak śnieg nie cieszył jak tym razem. Ogród ma wtedy zupełnie inną odsłonę.
Hortensję Grandiflorę też mam podwiązaną na wypadek gdyby chciała nagle stracić pion i fason.
Liliowiec, ten czerwony od Ciebie wypuścił młodego, ze środka wysokości zeschniętego badylka poprzedniego kwiatostanu. Ależ mnie to zaskoczyło. Bez problemu dało się oderwać młodą sadzonkę i od razu posadziłam do gruntu.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu!
U mnie deko przyprószyło śnieżkiem.
Ach te twoje piękne portrety różane. ;:63 ;:63
Charles Austin Jest cudny. ;:215
I ten twój piękny , ba przepiękny klonik. Czy okrywasz go na zimę.
Bo ja myślę nad swoim, Czy mój tegoroczny, młody mam okryć ??
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Jak zwykle widok Twoich róż powala.
Ale kolorek szałwii - mistrzostwo świata.
Pozdrowionka ;:196 ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Czy Twoja Amistad jest taka atramentowa jak na zdjęciu? Bo moja zdecydowanie wpada w fiolet, a druga jest bordowaObrazek
Przymrozki u mnie były niewielkie, nie więcej niż -1, a w dzień cały czas na plusie. I od kilku dni zgniła pogoda, albo deszcz, albo mglisto i pochmurno.
Wrzesień miałaś jeszcze bardzo kolorowy i wesoły, niektóre różyczki wyglądały jak w letniej odsłonie, a nie już jesiennej ;:oj
Pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”