Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit
Ładne widoczki u Ciebie: lilie, liliowce, floksy,hortensje i pięknie prezentujące się motylki. ;:215
U mnie też komarzyska żrą rano, w słoneczne południe (choć trochę mniej) i wieczorem. ;:222
Odechciewa się pracować w ogródku, gdyż mało są przyjemne te ugryzienia a potem swędzące bąble. ;:145
W tym roku to jakaś gigantyczna plaga z nimi.
Ślimory są choć z dwojga złego wolę ślimaki niż te komary.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ja dzisiaj też z oddali słyszałam burzę. U mnie tylko zerwał się wtedy mocny wiatr i zrobiło się chłodno. A w ciągu dnia to była wielka duchota. Komary nie odpuszczają ani w dzień, ani w nocy.
Jak zwykle piękne są te Twoje fotki z motylami.
A co to ciekawego na fotce? https://www.fotosik.pl/zdjecie/e99d264db40b6570
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cześć Jadziu właśnie miałam o to samo pytać co moja poprzedniczka, pewnie skumulowane kropelki deszczu, piękne zdjęcie.
Widzę, że Novalis nabiera ciałka, tak trzymać ;:215 . Twoja Elżbietka też się zbiera do kwitnienia, puściła dwa ładne pędy z pąkami, jak się rozwiną zrobię zdjęcia.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zdjęcia motyli zachwycają! U mnie było ich bardzo dużo na liatrach i walczyły niemal z pszczołami o miejscówkę na ktorejś z łodyg.
Liliowce i płomyki też piękne! Pomimo różnych przeciwności na zdjęciach Twój ogród wprawia w zachwyt!
Napisałaś o bardzo dużej ilości pędów z obgryzanej przez ślimaki dalii. Nie chcę Cię straszyć ale czy to nie jest przypadkiem choroba bakteryjna zwana gałązkowatością dalii? Przyuważ, czy pędy i liście rozwijają się prawidłowo :idea:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, nie tylko Ty masz negatywa na ogród... :roll: Mnie się tez odechciewa, raz że jestem nadal unieruchomiona (mam nadzieje, że to już końcówka, a dwa że wszystko jest jakieś takie dziwne przez tę pogodę. Moja budleja, to w ogóle chyba nie zakwitnie, bo jest taka objedzona, że dramat ;:222 Róże chorują, a chwasty są większe ode mnie ;:306 a do tego wszystkiego wisienką na tym torcie są ślimaki, ale co tam... dam radę ;:196
Jadziu dostałam od Ciebie ze 2-3 lata temu patyczki hortensji, takiej podobnej do Anabelle, ale chyba to nie do końca ona. :oops: Ma podobne kwiaty, ale mniej ma tych płonny mają kwiatów w kwiatostanie, płodne w środku, płonne pojedyncze, kojarzysz, co to za pani? Nie bardzo mam jak zrobić zdjęcie.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 .Wczoraj obeszło się bez podlewania, ale po kolejnym upalnym dniu jednak dzisiaj przywędrowała znienacka.Mam nadzieję ze to wszystko bo jak dla mnie wystarczy tego podlewania na następnych parę dni .Dzisiaj przy niedzieli to wiadomo się odpoczywa ,więc polowałam z aparatem i udało się parę fotek zrobić.Nie wiem czy pisałam że na swojej drodze gdy szłam do sklepu spotkałam cudnego motyla mieniącego sie w słońcu .Jednak komórką nie złapałabym go i smuciłam się ze taka piękność nie zawita do mojego ogródka .Marzenia sie spełniają oby tak zawsze, bo dzisiaj właśnie ten cudny motyl był najpierw na rekonesansie, a potem zawitał do wiśniowej stołówki .Z początku przeganiał wszystkie motyle wielgachny szerszeń przywłaszczając sobie wszystkie smakołyki i przeganiając motyle ,które też miały ochotę na małą przekąskę. W cieniu wyglądał inaczej, a gdy tylko ciutek skrzydełko dał do słonka to zaraz zmieniał się w cudo ;:167 ;:167 nawet w aparacie miałam odbicie jego koloru ale zmazałam tę fotkę .Jednak na tego ostatniego delikwenta lepiej uważać .Podobny do Kowala bezskrzydłego , ale to nie on , ten wypija soki z różanych krzewów, zresztą ciekawych zapraszam do poczytania o nim u wujka G


Obrazek

Obrazek

Obrazek

BASIU te patyczki to chyba były Grandiflory to cudna hortensja, wiec spoko zobaczysz że Cię urzeknie .Cóż taki zwariowany sezon u mnie dopiero zaczęły rosnąć ogórki i kwitnąć pomidory które chyba w grudniu dojrzeją :;230 U mnie też róże zaczynają chorować ,ale opryskałam je drożdżami i czekam efektu [albo i nie :) ]

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE nie to nie choroba, ale super ze mnie uświadamiasz ;:180 Dzisiaj już były śliczne listki, jednak czy wyda kwiat tego nie wiem. To ten cudny pustaczek Sunshine z ciemnymi liśćmi .Moje Liatry padły łupem slmorów.Kurcze chyba druga fala burzowa idzie bo znów słychać potężne grzmoty ;:222

Obrazek

Obrazek

DAYSY to reszta kropelek na zerwanej pajęczej sieci fajnie ustawiły sie do zdjęcia to grzechem byłoby nie zrobić im fotki. Brawa dla Twoich zielonych łapek i dla Elżbietki ;:196

Obrazek

Obrazek

BEATKO jak już pisałam Daysy kropelki przyczepiły sie do zerwanej pajęczej sieci i jak mogłam tego nie wykorzystać .Fajnie wyglądały te diamenciki ;:167 Teraz przez te parę słonecznych dni można było wytrzymać w słońcu ale w cieniu zaraz atakowały ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU nie cierpię ani jednych ani drugich, ale to juz też wolę ślimory bo tylko nad roślinami sie znęcają ,a nie nad nami

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim miłego wieczoru

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu piękny motylek odwiedził Twój ogródek, nie ma się czemu dziwić, przecież taki ogród to dla niego prawdziwy raj, a kropelkowe zdjęcia robisz ;:215
U mnie wczoraj po południu tak lało, że światu nie było widać, tyle co zdążyliśmy wrócić z cmentarza. Burze na szczęście nas omijają, pomruczą, pogrożą i idą dale ;:333 .
Zaraz idę zobaczyć jak tam Elżbietka żyje, pokażę fotkę ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Mieniak strużnik rzeczywiście śliczny, w zależności z której strony się na niego spojrzy, to ma inne kolory ;:oj U siebie takiego nie spotkałam, ale przecież jeszcze wszystko przede mną. Co prawda jakoś nigdy nie pomyślałam, żeby im wysypać owoce, jakaś niegościnna ze mnie gospodyni ;:306 Machnęłam ręką w tym roku na wszelkie grzyby, jedynie pomidory spryskałam, bo już niestety zaraza na nie wlazła. Jeden krzak wycięłam zupełnie, a resztę próbuję ratować. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo dość mocno już zostały zaatakowane. Co dziwne, tylko z jednej strony, po drugiej pomidory zupełnie są zdrowe. Pozdrawiam I słoneczka życzę, bo nad Twoimi regionami dość często burze przechodzą. Przydałby się jakiś odpoczynek od anomalii pogodowych ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie jakoś w tym sezonie burze często nas nawiedzają .Wczoraj znów zaszalały ze bałam sie włączyć kompa.Dzisiaj widziałam zniszczenia tym razem w łódzkim ;:222 Deszczu nie spadło zbyt dużo ale nie trzeba było podlewać .Niestety pomidorowe krzewy zaczynają chorować, więc nie wiem czy warto je ratować jak owoców na nich i tak nie ma ;:174 taki to u mnie tegoroczny sezon ;:222 Nie wiem czy ktoś zaczarował ten mój ogródek w tym roku,a ślimory nawet dobrały mi się do storczykowych liści to już lekka przesada, a doniczki stały na podłodze altanki.Zakwitł pierwszy daliowy kwiatek to juz sukces na skalę światową :;230 Ogródek wygląda raczej jesiennie wszystkie prawie róże chorują czego nie miałam od dawien dawna, nawet serbki w tym roku trochę porażone plamistością. Odechciewa się takiego sezonu ;:145

Obrazek

Obrazek

IWONKO takiego beznadziejnego sezonu nie pamiętam jak długo mam ogródek . Zastanawiam sie czy gleba nie została skażona tymi deszczami i wszelkiego rodzaju gadzinami Dzisiaj dopiero ujrzałam pierwszy daliowy kwiat i to w doniczce .Nie wiem co z cudną Cafe au lait, co wyciągnę z Ferncliff,która jest w glebie, ale zielony patyczek ma, czyli żyje, ale jaka wielka będzie karpa z pewnością na wpół zgniła.Cudna Convoitise padła, nawet w donicach nie chcą kwitnąć dalie nie mam pojęcia dlaczego ;:174. Motyle uwielbiają owoce szczególnie śliwki , widziałam Pawika który zajadał się agrestem na krzewie , nawet takie z kompotu lubią .Mieniak mieni się w słońcu, bo w cieniu jest szarawy bez koloru .Szybkiego powrotu do zdrowia Iwonko, smutno czytało się Twój wpis u Ciebie ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY u Ciebie lało, u mnie również nalało wody, że wszystkie pojemniki miałam zapełnione. Wczoraj znów burza a waliło niemiłosiernie aż strach mnie ogarniał nie lubię grzmotów, bo wiem ze niczego dobrego ze sobą nie niosą . Ciekawe czy Elżbietka tym razem pokazała normalny kwiatek ,albo zaś jakiegoś mieszańca ;:224 Dobrze ze Novalis sie zrehabilitował i cudnie kwitnie pogoda mu dopisuje, bo ten wczorajszy deszcz specjalnie na niego nie podziałał .Robiłam mu dzisiaj fotkę, ale aparat w ogródku paru fotek nie opłaca się zgrywać ;:196

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru życzę wszystkim i zdróweczka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Przepiękne zdjęcia!! Wcale nie widać aby ten sezon był taki okropny ( u mnie też). Moje dalijki tez mają pąki i czekam na kwaitki bo siałam je 1-szy raz. Moja róża JPII juz jest łysa :roll: scięłam ją; jest chora i dostała papu ale czy sie obroni?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, narzekasz na ogródek, a owady zachwycone zlatują się licznie i kolorowo ;:138 Mieniak prześliczny ;:oj Ten piękniś nie odwiedza mojego ogrodu ;:185 Tylko mnóstwo rusałek, zwłaszcza na budlejach, ale nie mają parcia na szkło i nie chcą pozować ;:306
Ogród podlany bez ekscesów, a u mnie, po upalnym tygodniu, mimo poniedziałkowego deszczu, zaczyna się robić sucho!
Słonecznego weekendu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Nie smutaj ;:196
Może jeszcze troszkę lata dostaniemy :D
U nas ślimaków ,jak by mniej ,ale trzeba pilnować.
Dalia pierwszy kwiat otworzyła - w donicy.
Te w gruncie nawet pąków nie mają.
Pogoda jest dziwna ,wieje ,pada prawie co dzień ,ale tak ,że wszystko przesuszone.
Moczy tylko z góry.
Motylek na prawdę unikalny ,nie widziałam takiego.
Cudny odcień niebieskiego ma na skrzydełkach. :D
Miłego weekendu ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wieści od Ciebie depresyjne, ale po takich slimaczych zniszczeniach to się nie dziwię. Może słonko rozwieje te złe myśli? Weekend ma być słoneczny u nas. Przytulanko. ;:4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”