Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Podziwiam różne rarytasy u Ciebie, np. piwonię delikatną, u mnie od wielu lat bez kwiatów, gęsiówkę miniaturową, którą kiedyś miałem.
No i pietruszka; szkoda że u mnie się nie rozsiała, bo od jakiegoś czasu przypominam sobie o jej posianiu i równie szybko zapominam :oops:
Po raz pierwszy chyba mam dość opadów. Niestety moje dalie znalazły się pod wodą (pow. wodzisławski). Zobaczymy, ile przeżyło powódź.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit Jeśli chodzi o paprotki możesz być spokojna,te odmianowe, aż tak nie szaleją ;:185
Mam też sporo odmian, ale moje w większości przymarzły i jeszcze nie wszystkie odbiły ;:145 Stepowiec od korzenia wypuścił nowy listek :tan Piękne masz już kwitnące róże, a moje ścięte przy ziemi mają zaledwie po kilka listków ;:223
Klonik mnie zachwyca i nie mogę się na niego napatrzyć, epimedium piękne, różaneczniki też cudne ;:215
Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Bardzo ładny ten twój klonik . I tak szeroki. mój na razie jeszcze się nie rozbudował.
Kropelkowe zdjęcia , jak zawsze perfekcyjne.
I owadzik ładnie skadrowany.
Twoje rododendrony to ja zawsze podziwiam. Masz je bardzo ładne. ;:108 ;:108
Pozdrawiam i miłej niedzieli Jadziu życzę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zielone Świątki jak ten czas szybko leci życzę wszystkim pięknej niedzieli zesłania Ducha Świętego ;:196 .Do południa była fajna pogoda ,a o 13 zaczęło padać .Teraz znów sie wypogodziło ,więc poszłam na zwiady posłuchać co w trawie piszczy :wink: Powylewałam wodę z misek ,wiader nie było tego zbyt dużo,ale zawsze coś, ślimaków również nie było zbyt dużo tylko parę winniczków.Oczywiście z pewnością mają swoje kryjówki i później wyjdą na łowy . Jednak systematyczne zbieranie też daje efekty . Witam serdecznie tych którzy tylko przemykają i tych piszących miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

ANUSIU z klonika jestem bardzo zadowolona, to jednak inny gatunek niż ten którego Ty masz.Twój jest bardziej strzelisty mojego formuję na półokrągło .bo nie pasuje mi wielkie drzewo .U mojego brata jest dużo wyższy ma go w kąciku japońskim .Dziękuję za pochwałę moich kropelkowych ;:196 Miłego tygodnia Aniu , a na mapie pogody w moim rejonie calutki tydzień znów z przelotnymi opadami i temp 16-18 * ;:222 to slimory pożrą mi wszystko podczas mojej nieobecności ;:131

Obrazek

Obrazek

HALINKO o te japońskie paprotki jestem spokojna, gorzej z tymi większymi ,ale wybierałam takie które nie idą rozłogami .Oby zbytnio się nie rozszalały, ale mam tylko dwie sztuki i na dodatek zapomniałam nazw ;:124 Jedną mam już parę lat niestety tam gdzie przedtem rosła upadała na zdrowiu zbyt sucho, bo Maigold zbiera wszystkim wodę na dodatek jeszcze wielki Rh Catawbiense i powojnik Polish spirit Parę róż też dopiero się opamiętuje ,a jedna chyba wykopię Isabel renaissance, bo sama nie wie czy rosnąć, czy iść do niebiańskiej krainy . ;:196

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE współczuje bo przechodziłam to w ubiegłym roku. Oczywiście nie zalanie tylko obfite deszcze gdy dalie nie wypuściły jeszcze listków ,do tego nalot ślimaczej bandy zjadającej najmniejszą oznakę życia dalii. Dlatego w tym roku mam wszystkie pozostałości w donicach i w dodatku pod parasolem z dala od grządek .Wolę je podlać niż stracić pozostałość. Wiem ze to żadne rarytasy, ale mimo to mi ich szkoda.Piwonia tenuifolia słabo rośnie w tym roku jeden kwiatek, w ubiegłym to samo .Miałam też pełną Rubra ,ale wybyła .Muszę jej zmienić miejsce tak jak irysom. już teraz zastanawiam sie gdzie poszukać im miejsce dla irysów wiem. Zostawiam zawsze jedna dwie sadzonki pietruszki żeby ją wysiać ,a czasem sama sie wysieje :)

cudny od Ciebie Veronica armena Rosea ;:180 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu pogodę mamy taką samą, teraz znowu pada, ale rano ma być ;:3
Moje paprotki też bez nazw, kilka wpisanych tylko w zeszycie i tak jest ze wszystkimi roślinami ;:306
Przepiękne masz orliki i cudowne już kwitnące róże ;:215
Co to jest za kwiatek na ostatnim zdjęciu? wygląda ciekawie ;:333
Pozdrawiam cieplutko i udanego tygodnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pogoda jak na zawołanie cudnie calutki dzień świeciło słonko ;:167 , a teraz już zbierają się czarne chmury czyli znów podlewanie ;:131 Mnie to nie przeszkadza ,ale u innych to zaczyna być tragicznie ja przy okazji nazbieram sobie deszczówki do beczek ;:174 Teraz głównie królują winniczki one dostają bilet w jedną stronę,ale czy za chwilkę znów sie nie pojawią tego nie jestem pewna musiałabym je oznakować. :wink: Tych mniejszych i oślizłych jest trochę mniej i bariera za ogródkiem zdała egzamin jak na razie ;:333 .Robiłam dzisiaj porządki za siatką, bo rdest i powój coraz śmielej sobie poczynają i włażą mi do ogródka .Witam serdecznie miłych gości ;:196

Obrazek

Obrazek

HALINKO czyli pogodę mamy jednakową teraz znów niebo zbiera się do płaczu ;:222 Ten kwiatek to ogórecznik lekarski smakowity jako dodatek do sałatek pachnie jak ogórek tylko drań ma kłujące listki ale kwiaty ma cudne i pszczółki go odwiedzają https://poradnikogrodniczy.pl/ogorecznik-lekarski.php Jeden na rabacie, a wypija wody za parę roślin straszny pijak z niego, ale gdy ma już grube łodygi, ale zawsze parę sadzonek sobie zostawiam .Dopiero jeden kwiat Maigolda się otwarł w całości .Jak wrócę to z pewnością będzie już sporo kwiatów ;:196 Udanego pogodowo tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu u mnie dzisiaj znowu pada :(
Dziękuję za informację i link zaraz poczytam ;:167 Już te robaczyska zaczynają się panoszyć, ale fotka ;:333
Piękna jest Veronica prostrata ;:215 której oczywiście nie znam.
Pozdrawiam serdecznie i życzę ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

HALINKO veronica prostata to płożący przetacznik śliczniusi ;:167 to samo Alba czy następny który dopiero zbiera sie do kwitnienia w kolorze blue Blue mirror .Mogę Ci trochę ukopać z moich jeśli chcesz. Zapowiada sie słoneczny dzień, a ja zaraz się zbieram i zostawiam dla Was parę fotek majowego ogródka bo gdy wrócę będzie już czerwiec i Do napisania za jakieś 10 dni to wtedy z pewnością będzie już różany ogród ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, pięknie już kwitną przetaczniki ;:138 , u mnie też się zbierają :tan ;:196
Kropelki cudne, jak perełki, ale mogłyby się jakiś czas nie pojawiać, bardzo potrzebuję słońca bez deszczu ;:108
Ślimakom wysyłanym na wycieczki rób kropki na domkach, to zobaczysz w jakim tempie wracają ;:306
Róże już pięknie rozkwitną na Twoje powitanie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit Już ci różyczka tak ładnie kwitnie ??
Tulipany strzępiaste też są przecudne :
Śliczna ta roślinka na ostatnim zdjęciu.
Ale nie znam jej :oops: Co to jest ?
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu, róża już kwitnie pewnie między kamienicami jest cieplej tak jak u Halinki Eukomis zawsze wszystko szybciej zachwyca.
Czytałam, że "słabujesz" , kuruj się bo robota w ogrodzie czeka :wink:
Ten strzępiasty tulipan wpadł mi w oko będę polowała na niego no i oczywiście przetaczniki ;:167 u mnie za bardzo lubią je ślimory.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

U ciebie róża kwitnie Jadziu a u nas dopiero kolorek pąka pokazała pierwsza jak zwykle Tereska
Przetacznki też jeszcze śpią :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
U Ciebie już pierwsze róże już zakwitły, u mnie dopiero małe pączusie na LO.
Tulipanek i przetaczniki zachwycają.
Zdróweczka życzę , pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”