Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu
U Ciebie paciorecznik jeszcze ładny, u mnie na sporą ilość wsadzonych (większość czerwonych)niestety tylko 2 miały kwiatki , które szybko opadły chyba z powodu zimnych ostatnio nocy.
Tak więc w tym roku u mnie sezon pacioreczników nieudany (fakt, że część wsadzonych miałam w półcieniu).
U mnie róże jeszcze tworzą pączki , część zmarzła po nocy z środy na czwartek (po dyżurze nocnym skrobałam szyby samochodu).
Chryzantemy w donicy przed domem częściowo zmarzły ale za to begonii nic na razie nie rusza.
U Ciebie nie mogę się napatrzyć na te chryzantemki.
Zdrówka życzę bo wczoraj nasze województwo wysunęło się na czoło w statystyce covidowej. ;:222
Mam nadzieję, że to pieroństwo jak szybko przyszło tak szybko nas opuści.
Pozdrawiam cieplutko ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu. ;:196
Ja również życzę dużo szczęścia, radości, uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości, siły, samych przyjemnych i spokojnych dni
.Jeszcze róże kwitną? U mnie koloru w ogrodzie dodają przebarwiające się forsycje i berberysy. poro masz kwiatuszków o tej porze .
Kiedyś próbowałam robić na drutach , nawet udało mi się zrobić kawałek skarpetki i na tym zakończyłam. Może kiedyś wrócę do drutkowania. Czy szydełkujesz?
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, spędziłam przed chwilą sporo czasu w Twoim ogrodzie.Podziwiałam jesienne kwitnienia i utrwalałam nazwy niektórych odmian- wszelkich gatunków, a masz ich sporo ;:138
Nie byłam pewna, czy obsypana żółtym kwieciem - to chryzantema, czy pokrewny gatunek ?
Na temat "margaretkowej chryzantemy ", napisałam w swoim wątku. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1952
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cześć Jadziu a ja dopatrzyłam się na którymś zdjęci za hortensją i gałązkami jeszcze jednego ślicznego uśmiechniętego kwiatuszka nie wiesz jak ona ma na imię ,pozdrówka ;:138 chryzantemki super ci kwitną mnie poginęło dużo ale zakwitły tamtego-roczne tylko jeszcze zdjęcia im nie zrobiłam a mogą mi nie przetrwać muszę jutro cyknąć choć na pamiątkę. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Wciąż róże ci bardzo ładnie kwitną. Ślicznie się prezentują czy to z owadami czy to same.
Ta żółta chryzantema jest prześliczna.
Inne też.
Ogrody pustoszeją. Ale jesień mamy piękną i długa w tym roku.
Pozdrawiam serdecznie i słoneczka i zdrówka życzę. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam wszystkich miłych gości bardzo serdecznie.Pogoda typowo jesienna dobrze ze na razie przestało padać .Ostatnio gdy idę wyrzucić obierki na kompost nawet nie biorę aparatu ,nie ma komu robić fotek, chyba ze szalejącym sikorkom :) Okryłam już stroiszem cudną Bletillę, będzie drugą zimę w gruncie, bo potem mogę zapomnieć ,chryzantemy też już nie wyglądają ładnie, chociaż mają sporo kwiatów.Jedynie Angela dalej ma swoje sfatygowane kwiaty Trochę starych energetycznych fotek bo kolory dodają energii az ;:167 się raduje

Obrazek

Obrazek

ANIU to wszystko starocie jedynie Angela ma jeszcze kwiaty, reszta róż poszła spać .Teraz można tylko powspominać jak mieliśmy cudnie kolorowo. ;:196

Obrazek

Obrazek

JOLU witam serdecznie w mojej oazie. Ta uśmiechnięta buźka to mojej prawnusi Amelki,zawsze wchodzi w obiektyw , przygotowuje sie do ogrodnictwa sadzi ,sieje, pomaga w zbieraniu ślimorów, jednym słowem przydatna tylko przy niej nic nie zrobię . Teraz wysiała nasionka róży ciekawe czy coś jej wykiełkuje zaznaczyła sobie gdzie wysiała :) Cóż nasionka nie były jeszcze dojrzałe, ale może .....Moje chryzantemy są juz lata u mnie są wytrzymałe

Obrazek

Obrazek

LODZIU ta żółta to chryzantema mam ją sporo latek i dobrze zimuje .Muszę zrobić fotkę też następnej cudnej Red Cherry tylko zawsze wolę jakąś sadzonkę z niej zrobić przed zimą szkoda byłoby ją stracić.Też jest u mnie parę lat tylko późno rozkwita jako ostatnia.Cieszę się na sadzonkę tej cudnej chryzantemy ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU uwielbiam wszelki prace ręczne szydełkowe również .Właśnie mam w planie wykorzystać zimę i zrobić sukienkę dla Amelki albo taki topik .Mam tyle kordonka, że trzeba go wykorzystać, szkoda gdyby kiedyś to wszystko wyrzucił na śmieci, bo wiecznie żyć nie będę.Oczywiście na razie nie wybieram się w zaświaty :)

Obrazek

Obrazek

EWUNIU synowa kupiła sobie jeden a w tym roku były już 3 sadzonki ,ale tylko jedna zakwitł .Raczej nie ma co na razie marzyć żeby ten wirus nas opuścił .Możliwe ze zostanie z nami na zawsze jak grypa tylko będzie mniej groźny ,chociaż czy ja wiem ,,,,Naczytałam i nasłuchałam się różnych rzeczy i już sama nie wiem w co wierzyć ;:222

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim jeszcze miłego świątecznego wieczoru

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1952
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, może żeby dziecko ucieszyć i zachęcić posadź tak na wiosnę małą karłową różyczkę to takie oszustwo ale na pewno by ucieszyło tylko nie wolno się zdradzić.Piękne masz kwiaty i super zestawienia.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, proszę o fotkę skarpet i torebki ;:180
Miałaś rację z tą hortensją Grandiflorą, teraz jest nadal cudna. Liście się jej pięknie przebarwiają na żółto a kwiatostany jeszcze nie są zbrązowiałe. Super jest! ;:196
W jednej ze szkółek widziałam dwa inne dziurawce barwierskie, jak wszystko będzie dobrze to kupię sobie obie te odmiany. Tzn. różnią się od tych naszych kolorem owoców, a tak to są identiko.
Amelka pewnie za niedługo będzie miała swoja odmianę róży... Coś fajnego skrzyżuje i wyjdzie cudeńko.
U mnie ślimory wreszcie na razie odpuściły, uff jakaż ulga.
Eyes for You u mnie cała w pączkach.
Pozdrawiam milutko ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, energetyczne fotki poprawiają nastrój :) Chryzantemy masz bardzo ładne, a co do dalii, to nie był chyba dla nich dobry rok. U mnie są tylko dwie, ale słabo kwitły po przeprowadzce i muszę je wreszcie wykopać na zimę.
Na razie wszystkie siły rzuciliśmy do sadzenie róż. Uff...wreszcie skończyliśmy. Zostało do posadzenia jeszcze trochę bylin i kilka hortensji. Potem będę planować co i gdzie posadzić wiosną. Na razie trzeba trochę odsapnąć, bo ostatnie tygodnie były niezwykle intensywne.
;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JOLU Amelka już 2 lata temu wysiała maczki i super wyrosły i kwitły dostały nazwę Amelkowe maczki .Akuratnie w tym miejscu nie mogę posadzić różyczki ,a mam taką niziutką w doniczce, bo rośnie tam powojnik . :) dziękuję za pochwały

Obrazek

Obrazek

BEATKO ;:196 oczywiście fotki mam ,ale robione telefonem beznadzieja brak ostrości .Mówiłam że Grandiflora jest cudna szczególnie w Twojej glebie .U Basi zawsze ją podziwiam stoi na baczność, a u mnie jakoś ma zbyt cieniutkie łodyżki nie wiem czemu i muszę ją wiązać .Amelka wysiała nasienniki Maigolda i jeszcze innych które miały nasienniki wszystkie w jednym miejscu .Może rzeczywiście jakaś udana hybryda z tego wyjdzie :;230

Obrazek

Obrazek

DOROTKO trzeba siłami trochę zrobić reglamentację, bo długo w takiem kieracie nie dacie rady .Wiem już, teraz, musi to być zrobione Mam nadzieję że jeszcze nie będzie mrozów i spokojnie do stycznia zakończycie sadzenie .Ostatnio zima przychodzi końcem stycznia, początek lutego a potem trzyma o maja.Cóż musi nadrobić stracony czas ;:174 Masz rację gdy patrzę na te słoneczne ukwiecone fotki zaraz chce się żyć ;:196 Mam sadzonki Ostrogowca czy chcesz to zostawię w doniczce są też patagonki to rzeknij słówko

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Róża JP2 cudna, czy ona tak pachnie jak ją opisują?
Róża z floksami ciekawie wygląda ba zdjęciu.
Bzyczek na roślince fajniutki.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, bardzo chętnie przygarnę i ostrogowca i patagonkę ;:108 ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1952
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

"Amelkowe maczki"pięknie nazwałaś aż mi się łza w oku zakręciła mam tylko jednego wnusia ale to tak łapie za serce jak dziecko powiela twoje upodobanie,niestety mój wnusio to będzie jakiś motokrosista tylko auta w głowie.Chciałam zapytać co robicie że floksy nie robią się łyse u ciebie mają takie pięknie soczyste liście a u mnie dostają często mączniaka czy coś i usychają a kwiat jest rzadkawy i mało wyraźny.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”