Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

DOROTKO tak to liliowiec w towarzystwie mrs.Lincolna dwa pachnidełka.Irysy są stare odmiany oczywiście bez nazw ciekawe czy ten biały zakwitnie, bo ten brązowy to stara odmiana dawno jest u mnie, ale żyje .Kiedyś tego białego też miałam w ogródku ale w ferworze walki dałam go na rabaty przed domem. Jesienią znów go do siebie zaprosiłam .Dla mnie zaś odskocznią od ciągłego natłoku wiadomości w TV o COVID jest forum tu sie odstresowuję ;:196 Zdróweczko potrzebne nam wszystkim szczególnie rekonwalescentom ;:196

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE teraz to naprawdę łopatologicznie mi wytłumaczyłeś bardzo dziękuję ;:196 Teraz będę zwracać szczególną uwagę na karpy ;:180 ;:180 Mojemu Miłkowi mrozy nie zaszkodziły specjalnie mu się przyjrzałam czy ma szkliste płatki ,a musiałam przy tym bić pokłony :wink: To chyba na fotce tylko tak wygląda bo świeciło słońce. Mój po przekwitnieniu ma koperkowe łodyżki, bo ten który miał marchewkowe łodygi niestety nie przeżył ;:174

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Bardzo lubię oglądać te twoje Jadziu piękne fotki.
Ty każdy kwiat tak szczegółowo pokażesz . ;:63 ;:63
I każdą roślinkę w szczegółach.
Jak do atlasu roślin. ;:215
Piękne i wiosenne.A najbardziej miłek . ;:108 ;:108
I wspominkowe z minionego sezonu.
Pozdrawiam serdecznie i zdróweczka życzę. . ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze:Teraz będę zwracać szczególną uwagę na karpy
Przy okazji Jadziu i ja się dowiedziałem :wink:
Wcześniej wsadzałem całe karpy wykopane przed zimą :( ale by całkiem nie wyjść na gapę :wink: niedawno powsadzałem dalie do donic i ... wszystkie bulwki odrywałem i wsadzałem osobno, a te 'stare' powyrzucałem - tak jakbym wiedział o czym będziesz pisała z Florianem :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

A co to wszystkie zdjęcia do góry nogami robisz? Fajny zawilec ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Dzisiaj przy pięknej pogodzie wreszcie wysiałam nasionka aksamitki Fantastic i pysznogłówki cytrynowej od Iwonki 1.długie ogórki jedne wężowe drugie kanapkowe .Dałam też do skrzynek pelargonie moje własne te stojące bo na zakupy innych kwiatów raczej nie ma szans. Dopadłam wreszcie Cytrynka jak dogadzał sobie wśród kokoryczy. Nawet róża przy ścianie dostała od mrozu, a niektóre krzewy wyglądają jak bez życia po mimo młodych zważonych listków.Przydałoby sie im trochę deszczu może wtedy dostałyby wigoru. Za chwilkę buchnie kwieciem powojnik Pamela Jackman, wystają też kiełki lubczyka. :heja

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU dlaczego twierdzisz że fotki mam do góry nogami ;:224 Robię je z boku i z góry bo nie mogę klękać d każdej malusiej roślinki .Ileż się dzisiaj nagimnastykowałam żeby zrobić fotki Cytrynkowi uffffff .Białe Zawilce są niziutkie tej wysokości co Anemony Blanda

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU nie wiem czy z takich pojedynczych bulwek coś wyrośnie mnie sie to jeszcze nie udało,więc życzę powodzenia no chyba ze miały już malutkie noski ,a to mak od Toski w ubiegłym roku zanikł a teraz mam 3 sadzonki ciekawe czy zakwitnie

Obrazek

Obrazek

ANUSIU Tobie też zdrówka życzę i calutkiej rodzince ;:196 Tak jak i Ty lubię fotografować i cieszę sie gdy mogę zobaczyć każdy szczegół rośliny czy owada .Poprzedni aparat nosiłam w kieszeni teraz muszę zawiesić na szyi ,to nie mogę zawsze mieć go pod ręką ;:180 ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Życzę wszystkim miłego wieczoru.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze:ANDRZEJU nie wiem czy z takich pojedynczych bulwek coś wyrośnie mnie sie to jeszcze nie udało,więc życzę powodzenia no chyba ze miały już malutkie noski ,a to mak od Toski w ubiegłym roku zanikł a teraz mam 3 sadzonki ciekawe czy zakwitnie
No to się pochwaliłem :;230 posadzę je w szeregu i będę miał prosty rządek, chociaż rzadki :wink:
U na ten mak zaginął, ale od korzeni jest mnóstwo młodych odrostów, no i dwa lata temu taką młodą sadzonkę posadziłem w innym miejscu - tam rośnie :)
Życzę zdrowia i radości z ogrodu.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadzieńko ;:196 nadrobiłam parę stron, u Ciebie pięknie, wiosennie i optymistycznie, kwiatuszki swoją urodę pokazują, forsycja moja jeszcze nie kwitnie, zatrzymało się wszystko po tych nocnych mrozach, ale w końcu ciepło :D to i u mnie nadgonią. Nie mogę uwierzyć że Twoja Crem abudans już tyle ma lisków i jak pięknie się rozrosła, a taka marna była wcześniej. Tak deszcz by się przydał, wszystko by śmigło. Życzę zdróweczka bo ono teraz najważniejsze, pozdrawiam ;:196 ;:196
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ogródek wygląda jak by był maj a nie początek kwietnia, tyle w nim życia. ;:108
U mnie dzisiaj bardzo wietrznie, nie sposób było zostawić donice na balkonie tak hulał wiatr. Potargał dokładnie lawendę, która przeżyła zimę. Nie odważyłam się wystawić powojnika bo nadal kwitnie. Okręcam go na roślinie na okrągło bo nie mam aż tak wysokiej drabinki. A w tych warunkach to raczej niemożliwe abym gdzieś pojechała.
Zdrówka kochana dla Ciebie i Rodzinki. ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Powojnik, już, tak szybko? A to sprinter! Moje ledwo się obudziły :) I puszkinie przepiękne, czy Tobie też się kojarzą z chińską porcelaną? Piękna czysta biel i te atramentowe paseczki :D
Mnie też odstresowuje ogród, myślę sobie jakby było nie mieć ogródka, działki, balkonu, mieszkać w bloku, chyba zwariowałabym ;:131 ;:185
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No, to chyba mi się Miłki pomieszały ;:224 Założyłam, że rozmawiamy o amurskim, pewnie zmylił mnie termin kwitnienia Twojego. Mam oba i wtedy, kiedy pokazał pąki Twój, to mój amurskim, miał tylko liście, a wiosennego nawet jeszcze nie było widać. A teraz jak najbardziej, ledwo wychylił łebki z ziemi i już zaczyna kwitnąć. Wiosenny kwitnie co roku, a żadnych specjałów mu nie podsuwam. Ziemię ma taką samą jak wszystko wokół. A amurskiemu w takim razie na zimę zafunduję parasol, to może też zakwitnie.
Jesteś mistrzynią w robieniu fotek bujance, mnie się ta sztuka nie udaje. Dzisiaj mogłam delektować się ich widokiem, ale zdjęcia wyszły byle jakie.
Pamela jak zwykle wystartowała, jak zwykle będziemy Ci zazdrościć kwitnącej ściany ;:oj
Spokojnych Świąt i zdrowych przede wszystkim ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

IWONKO możliwe że u mnie to wina zbyt przepuszczalnej gleby i wszystkie rośliny mają za mało wody.Pamelka i Cecile to sprinterki i masz rację za chwilkę będzie kwietna ściana . Jednak przydałoby się trochę deszczu to wszystko ruszyłoby, a może lepiej żeby się jeszcze nie rozszalało wszystko jak znów zapowiadają minusowe temperatury ;:224

inspekcik już rozłożony w altance i zasiedlony rozsadami :wink:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

AGUSIU ten powojnik każdego roku kwitnie jako pierwszy za nim zakwita Cecile z tej samej grupy Atragene Mnie też odstresowuje praca w ogródku bo to przyjemne z pożytecznym .Bardzo lubię Puszkinię ona jest wyjątkowo urodziwa z tymi niebieskimi paseczkami i cieszę sie ,że z roku na rok będzie jej więcej, wtedy dopiero będzie efekt .Jednak jesienią muszę dokupić hiacyntów trochę sę już przetrzebiły

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO tylko gdzie nie gdzie są kwiaty słabo w tym roku u mnie z kwiatami bo prawie wszystkie cebulowe zgniły a tyle ich nakupiłam .Tobie też zdróweczka i na miarę radosnych Świat jeśli to możliwe w tej sytuacji ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochanie miło Cię znów gościć ;:196 , a powiem Ci na uszko że Angela jest już cudna czeka tylko na wysyłkę. Cream chce mi sie podlizać za moją ułomność bo żeby jej dogodzić wyrznęłam .Ciekawe jak zakwitnie bo na razie przymrozki ja ominęły .U mnie również pojawia sie tęsknota za deszczem ,ale rośliny bardziej zadbają o to by się napić sięgając głębiej tam gdzie jest jej dostęp Tobie również zdrowia i świętowania na miarę obecnych czasów ;:196 ;:196

Obrazek

kokorycz pusta biała

Obrazek

Miodunki też powoli sie rozkręcają

Obrazek

ANDRZEJU pożyjemy zobaczymy z tymi daliami będzie to nowe doświadczenie bo przecież wciąż się uczymy i obserwujemy rośliny i owady .Moje Murarki jeszcze śpią zaglądałam wczoraj do kartonika wszystkie kokony pełne.Te maki są chyba niezniszczalne ale czy mój zakwitnie obadamy ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękna kępa kokoryczy! Dzięki Tobie i ja wiem już, co to jest bujanka i rozpoznaję ją w moim ogrodzie ;:333
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, cudne hiacynty i cała reszta wiosennych kwiatuszków ;:167
Twoja Grace już pięknie ulistniona ;:167
Moje po mocnym cięciu w większości z niewielkimi wypustkami, ale jak będzie ciepło to szybko nadrobią. Tylko susza okropna i trzeba lać wodę w dużych ilościach. Czyżby znów czekał nas kolejny, bardzo suchy sezon? ;:202

PS. Zajrzyj na priv ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”