Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2867
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, Twój Doctorek jest cudny ;:oj Mam różę bezimienną z naszego sklepu i kwiaty ma w kolorze i formie bardzo podobne i już się boję czy aby taki potworek, choć piękny, z niej wyrośnie? Gdyby to był on, to muszę mu, czym prędzej, zmienić miejsce zamieszkania!
O kokoryczy nic Ci nie powiem, bo chyba ją zabiłam u siebie, wyrywając rozsiane bodziszki ;:223 , korzonki wetknęłam w ziemię, ale czy mi wybaczy, i podejmie wzrost? ;:223 U mnie rosła niemal przy pniu jabłonki, w świetlistym cieniu. Nie rozrastała się szaleńczo, mimo lat, miała najwyżej 4-5 pędów kwiatowych, ale zawsze kwitła, to nie zastanawiałam się nad tym, w jakich warunkach chciałaby mieszkać?
U Ciebie najwyraźniej jest jej dobrze, nawet kwiatuszki ma w ciemniejszym kolorze niż u mnie. ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu Doktorek bije rekordy, cudny u Ciebie, reszta równie obfita w kwitnienie. Pięknie uchwycona wiewiórka, u mnie też taki rudzielec buszuje, ale jest taka szybka, że nie nadążam za nią :;230 ,śmiga po płocie w obie strony, czasem na dachu budynku gospodarczego ją widzę, ale zanim złapię aparat, już jej nie ma :;230 .
Omoshiro ma cudne kwiaty, nie mogę się na nią napatrzeć, jest zachwycający, wszystko bujne, nie widać Twojej nieobecności w ogrodzie, wszystko zadbane a róże chyba stęsknione za Tobą, bo zapączkowane na maxa ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

A ja Jadziu chwaliłem się że nam róże zakwitły :;230
Jak więc tam przeczytasz to się nie śmiej, tu poprawię - one zaczynają nam kwitnąć :wink:
Przepiękne bogate kwitnienie u ciebie ;:333
A wiewiórka na różach to majstersztyk - takiego zdjęcia chyba jeszcze nigdy nikt nie zrobił ;:138
Pozdrawiamy.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cieszę się ,że jesteś ;:196
Różyce dają czadu ,spektakl niesamowity :!:
Doktorek robi duże wrażenie na tle szarej ściany.
U mnie też ładnie kwitnie.
Miło mieć w Mężu pomoc. :wink:
Super udało się Tobie uchwycić przestraszoną wiewiórkę :D
Rodzice moi sfilmowali młode wiewiórki na swej działce ,przemiłe zwierzaczki . :D
A wiesz ,że wczoraj miałam dziwne, bliskie spotkanie z krecikiem.
Wyskoczył mi z pod nóg i biegał zdezorientowany.
Był bardzo ładny i szkoda mi było ,chciałam złapać do połówki butli ,ale uciekł piszcząc ,jak mysz.
Myślę sobie co było powodem ,że chodził na zewnątrz :?:
Może był w szklarni i go wypłoszyłam. :?
Jadziu dużo masz mszyc na różach :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, Doktorek szaleje na całego ;:224 Ależ on ma kwiatów ;:167 Róże wreszcie dostały sporą dawkę słońca i od razu widać, że ruszyły. U mnie z każdym dniem przybywa kwiatów. Martwią tylko prognozy pogody, bo jeśli przyjdą upały, to zamiast kwiatów, będą upieczone skwarki ;:222 Od trzech dni walczę z chwastami i wracam padnięta, że nawet nie chce mi się palcem ruszyć. Jeszcze ze dwa dni i może jako, tako uda się uporządkować rabaty.
PS. Zajrzyj na pw ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ufff jak gorąco więc siedzę w chałupie nie dałabym rady na dworze.Dobrze że chociaż wiaterek niweluje ten upał.Rano byłam tylko podlać wszystko wieczorem tylko pomidory i ogórki reszta dopiero jutro rano . Witam serdecznie milutkich gości ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Takiego gościa miałam wczoraj to ten sam który polował na wiewiórkę, myślałam że się nie pojawi ,ale jednak .Nie wiem czy to pan czy pani ,ale jedzonko dostał

Obrazek

DOROTKO Doktorek jak każdego roku szaleje. Po kwitnieniu znów przytnę stare pędy , pozostawiając więcej nowych pędów które fajnie przybrały w pasie. .Też walczyłam z chwastami i na razie mam spokój ,ale las siewek werben małych większych ,robi bałagan.Muszę przesadzić je na rabaty tylko czekam aż podrosną, bo u takich maluszków nie można stwierdzić która jest która .Już odpisałam dziwne że wszystkie ubiegłoroczne ich krzewy nie odżyły po zimie czego dawno nie miałam .

Obrazek

Obrazek

AGUSIU fajne takie spotkanie oko w oko nawet z przestępcą :wink: Biedny on też zdębiał i bał sie o swoje życie.Jeszcze w realu nie widziałam krecika, ale ten z bajek bardzo mi się podobał :) Mnie kiedyś podesłał taki wiewiórkowy spektakl gdy maluszki schodziły po nowej elewacji budynku. Biedak chciał im pomóc żeby nie spadły, to go podrapały i czmychnęły za mamą :;230 Mszyc raz więcej raz mniej ,ale podczas przeglądu usuwam ręcznie, ale nie ze wszystkich krzewów .zostawiam owadom .Dzisiaj rano zrobiłam fotkę Wojsiłce objadającej sie mszycami ,ale aparat w ogródku nie wartało paru fotek zgrywać .

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU za chwilkę też będziesz miał festiwal różany spoko ;:196 Gdyby strach przed kociastym z pierwszej fotki to też bym jej nie ustrzeliła nawet nie wiedziałabym ze tam była.One są bezszelestne po mimo że to drapieżniki lubię je podglądać od jesieni do wiosny bo wtedy skaczą po drzewach, nawet przechodzą po drutach na drugą stronę ulicy.Jakoś w tym roku mało kosów ,a calutkie lata było ich mnóstwo ;:174 takie pojedyncze mam piwonie w tym roku ;:145

Obrazek

Obrazek

DAYSY gdyby nie atak kota też bym jej nie ustrzeliła są zbyt szybkie nie zdążysz ustawić aparatu :;230 Omoshiro i drugi John Warren podobne tylko John ma ciemny pasek przez środek. Pretty sunrise też bije w tym roku rekord zapaczkowania tak jak Lavender Lassie .Niestety rabatówki bardzo słabo zapaczkowane. U Ciebie też zaczyna sie różany festiwal potworków ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU poczytałam o kokoryczy i pisze ze lubi wilgotną lekko kwaśną glebę i lekki cień .Swoją posadziłam obok JPII w pełnym słońcu i widzę ze jej odpowiada miejsce, bo się fajnie rozrosła.Szkoda ze tylko jednym kwiatem zakwitła. Jeśli rzeczywiście ta róża byłaby Doktorkiem to wcale nie znaczy że musi być taka wielka, bo możesz ja ciąć tak na 1,5 ma czy nawet na 1m ,ale ja jestem zachłanna na jej kwiaty ;:306 dlatego rośnie na nizinach i wysokościach :;230

Obrazek

Obrazek

SYLWIO ogórecznikowi ścięłam połowę bocznych pędów, bo przewalały się na pomidory i pietruszkę .Róże tylko te co na wysokościach szaleją reszta już tak nie zauroczy mnie bo ma zaledwie parę kwiatów, a raczej jeszcze paków Widzę ze coraz więcej pąków zwisa podciętych przez Kwieciaka, parę zniszczyły Zwioty różane

Obrazek

Obrazek

udanego popołudnia i nie przegrzewajcie sie pijcie dużo ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu róże pięknie kwitną, trochę im ten upał zaszkodzi i nie nacieszymy się długo ich pierwszym kwitnieniem dzisiaj oglądałam i już dużo kwiatów jest do wycięcia.Pozdrawiam serdecznie ;:196
pozdrawiam Halina

*spis wątków
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu różany ogród już się zrobił i widzę że Twój Doktorek też oblepiony kwieciem. Doczytałam że swojego przycinasz....jestem bardzo ciekawa tego cięcia.
Też mam w tym sezonie zawinęłam jego w łuk i pięknie kwitnie, tylko teraz co jemu wyciąć po kwitnieni?
Ja do tej pory robiłam to na czuja.
Obok rośnie Richellie i też kwitnie raz i ma długie pędy.
Obydwie są posadzone przy tarasie co nie dokńca spełnia moje oczekiwania.
Poczekam na Twoją lekcję cięcia.
Pozdrawiam z bardzo gorącego mojego ogrodu.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu piwonie pojedyncze, ale piękne ;:333
Róże rekompensują wszystko, jednym słowem masz raj na ziemi ;:433 ;:433
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu podziwiam piękne kwiaty ,twoje róże mają super łuki wygląda jak w bajce o tajemniczym ogrodzie,masz tyle odmian że zawrót głowy.Starałam się dociec dlaczego"Doktorek ?" ale nie znalazłam.Luiz Oldier albo u ciebie ciemniejsza albo moja się zapyla od tej jaśniejszej po drugiej stronie bo faktycznie na początku miała dużo mocniejszy kolor.Może wszystko mylę?nie ważne podziwiam i idę dalej podziwiać ;:138 miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam niedzielnie wszystkich miłych gości.Upał chyba w całej Polsce do tego temperatura również przed telewizorami :wink: Wreszcie wszystko ruszyło, bo wszystkie rośliny potrzebowały takiego ciepłego powera. Zaraz widać jakie zadowolone pąki różane otwierają się w szybkim tempie .Szkoda ze znów muszę wyjechać na tydzień, a jak wrócę to z pewnością po Doktorku [Souvenir du docteur Jamain] pozostaną tylko wspomnienia to samo po Maigoldzie . Cóż taka kolej rzeczy ,ale inne będą w pełni kwitnienia. jako nie tylko same róże królują w ogródku dzisiaj cosik innego :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOLU witam serdecznie .Zamyślasz co to za Doktorek, a to nazwa skrócona tej róży na wejściu czyli Souvenir du docteur Jamain Louise Odier nie jest taka ciemna chyba w takim samym kolorze jest Twoja LO. Miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO pojedyncze piwonie niestety fakt ze ładne, a teraz dopiero będzie zaczynać cudnie pachnąca Duchesse de nemours ojjj jak ona pachnie ;:167 ;:167 Niestety nie zobaczę chyba jej kwitnienia tez ma tylko 4 kwiaty, a każdego roku tak cudnie kwitła ;:174 Wiem że mam raj na ziemi to moja odskocznia mogę calutki dzień siedzieć z aparatem wypatrując ciekawostek .Szkoda ze Fruczak tylko był przelotem u mnie, bo nie mam roślin w których mógłby zanurzyć swoją kłujkę, bo Ostrogowiec jeszcze nie kwitnie, to samo floksy, czy inne długokielichowe kwiaty. Niestety nawet nie zdążyłam otworzyć aparatu ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KRYSIU zobaczysz jaki Doktorek będzie ogolony wszystkie kwitnące łodyżki będą ścięte na jedno oczko. Wiosną, tak samo a wycięte te brzydkie lub uszkodzone przez owady .Właściwie po kwitnieniu tym raz kwitnącym powinno się wyciąć te pędy na których były kwiaty i pozostawić tylko nowe przyrosty. Nie robię tak tylko obcinam na jedno oczko łodyżki gdzie kwitły .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO moje nie nazbyt ucierpiały od upałów tylko Cream abundance ma lekko przypalone końcówki i mrs. Lincoln reszta super. Ja dopiero będę oczyszczać różane krzewy jak wrócę za tydzień ,bo jutro jadę po mamę i będę tam tydzień. Przecudnie zresztą jak każdego roku kwitł przetacznik od Ciebie ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żegnam wszystkich przemykajacych i piszących na tydzień ,a może dłużej i życzę udanego tygodnia ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

taki cudny motylek odwiedził mnie dzisiaj i nawet pozwolił sobie na zrobienie sesji fotograficznej z rodziny powszelakowatych Karlątek tylko nie umiem się zdecydować jakie drugie jego imię leśny, kniejnik, a może ryska ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie owady i owadziki też można u mnie spotkać to są mali pomocnicy w walce z mszycami zostawiam im tę przyjemność, a zarazem pokarm

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit
Czy Lavender Lassie to nowość czy nie zauważyłam do tej pory tak pięknej róży?
U mnie też żar z nieba.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu dzięki różom masz bajeczny ogród. Dodatkowo pnące zwiększają powierzchnia ogrodu. Ja tak liczyłam przy wnuczce gdy pytała mnie ile mamy metrów kwadratowych ... śmiała się ze mnie ale stwierdziła, że to ma sens.
Jak te dzieci szybko rosną , niedawno mała dziewuszka z jaszczurką się bawiła i rybkom w stawie kazała skubać stopki a teraz skończyła ósma klasę...
masz dobre serce bo nakarmisz obcego kota i zostawiasz owadom mszyce.
Piszesz, że źle znosisz upały czyli podobnie jak ja wypatrujesz deszczu ochłodzenia.
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”