Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Carpe diem - chwytaj dzień, i ciesz się nim :) To mądre słowa :) Pozdrawiam i życzę radości z każdego dnia. Buziaki
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cudne ,złote ,podwójne narcyzy :!:
Szkoda tulipanów ,za mokro widocznie było ... u nas też a teraz jest Sahara :!:
Jadziu mam nadzieję ,że nie dojdzie do tego ,ale ,jak by już serio zabrali się za rozwałkę ogrodu to może skrzyknij okolicznych Forumowiczów , wykopcie i uratujcie roślinki.
Odsprzedaj , albo podaruj. Szkoda roślin i Twojej pracy.
Kiedyś była akcja wrocławskich Forumowiczów ,Ada - Krysia /starsza babka/ musiała zmienić działkę.
Forumowicze się skrzyknęli i w krótkim czasie wszystko wykopali i przenieśli na nową.
Potem zrobiła Ada spotkanie na którym byłam. 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękna wiosna Jadziu w ogrodzie ;:167
Musisz być dobrej myśli bo może zostanie Twoje królestwo
Ile pracy i pieniędzy pochłania ogród to nie musisz mówić bo wiem o tym i ile pracy włożyłaś u siebie to widziałam na własne oczy
Życzę Ci aby wszystko się dobrze skończyło ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Kochane moje zielono zakręcone psiapsiółki witam Was serdecznie.Na razie upajam się zapachami lilaków narcyzów za chwilkę buchną róże bo 2 pąki Doktorka już prawie prawie na wpół otwarte ;:167
Na razie działam czyszczę ścieżki, bo nie umiem zdzierżyć widoku rosnącej na nich trawy i miliona siewek różnej maści . Nowych fotek na razie brak są jeszcze w aparacie który jest w ogródku.

Obrazek

Obrazek

MARYSIU na razie nie myślę o przyszłości patrzę w teraźniejszość ,a ona jest słoneczna i pachnąca ;:167 Cóż każdy z nas wkłada w swoje królestwo nie tylko kasę ,ale i ciężką pracę .Gdybyśmy tego nie kochali to życie byłoby monotonne, a tak zawsze musimy się czymś przejmować owadami niszczącymi nasze roślinki ,albo zbyt słoneczną czy zbyt deszczową pogodą :)

Obrazek

AGUSIU pamiętam Adę - Krysię jak calutka ekipa wrocławska i nie tylko pomagała jej przenosić roślinki .Niestety ja tu jestem samiutka no prawie ,jednak w razie czego dopytuję różnych zielono zakręconych .U mnie narcyzy są raczej jednoroczne to samo z tulipanami. Czasem jakaś pojedyncza cebulka przeżyje ,ale to wszystko .Teraz narcyzy mam w tych niskich donicach czy koszyczkach potem jak przekwitną ustawie je gdzieś w cieniu żeby dogorywały :wink:

Obrazek

Obrazek

EWUNIU [jolifleur] chwytam każdy dzień jak byka za rogi i upajam sie zapachami doglądam też roślinki po mimo wszystko ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU teraz czekam na kwitnienie dwóch, a raczej 3 różaneczników Nova Zembla, Kali i Catawbiense grandiflorum .Szkoda ,że wszystkie razem nie kwitną byłby cudowny widok. No to siewkę wawrzynka zostawię dla Ciebie zakwitnie dopiero za jakieś 3 lata musisz mieć to na uwadze potrzebuje wapiennej gleby ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim spokojnej nocki i pogody wedle potrzeb ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Dziękuje za pamięć.
Powojnik Cecilie i Pameli Jackman piękny i okazały.
Jagodowiec też cudny.
Upajaj się zapachem lilaków bo fajne mają aromaty.
Lubię też je w wazonie.
Szkoda, że tak krótko kwitną.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu ogrodzenie 2 metry od twojej siatki to dobra wiadomość, będzie dobrze nie masz decyzji, że cokolwiek będą Ci zabierać.
Ja wierzę, że wszystko dobrze się skończy, nie martw się i uprawiaj swój raj ;:196 ;:168 .Czytam, że róże u Ciebie już zaczynają kwitnienie, moje jeszcze śpią, przy takiej suszy przyjdzie trochę na nie poczekać. Dzisiaj w nocy wreszcie popadało,dzisiaj pochmurno ale niestety nie pada, za to wieje niemiłosiernie.
Głowa do góry Jadziu, będzie dobrze, trzeba wierzyć ;:167 ;:168
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Melduję Jadziu, że obydwa patyczki 'Elżbietki węgierskiej" (ÁRPÁD-HÁZI SZENT ERZSÉBET EMLÉKE) zamieniły się w piękne krzewy i są bardzo ładnie zapączkowane. Za kilka dni będę wstawiał zdjęcia :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Skoro płot robotnicy postawili przed Twoim płotem, to jest nadzieja, że Ciebie nie ruszą. Ale rozumiem, że dopóki nie będziesz miała pewności, to nie będziesz spokojna ;:168
Chociaż u Ciebie mogłam się napatrzeć na kwitnącego jagodowca, bo u mnie tak szybko przekwitł, że nawet nie zdążyłam ich zobaczyć. Jak wyjeżdżaliśmy do Krakowa, to dopiero startował, a po powrocie już wziął i przekwitł ;:145
Wąsateczka przeurocza, nigdy nie widziałam takiego stworzonka ;:oj Ciekawe do czego mu służą takie wąsiska?
Dalej trzymam kciuki za ogródek, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, dawno mnie nie było, a tu tyle się dzieje ;:108 Cudnie kwitną te podwójne narcyzy, a cała reszta roślinek cieszy oczy. Dobrze, że postawili płot 2m od Ciebie. Jest nadzieja, że może jednak zostawią Twoje królestwo w spokoju. Oby tak się stało ;:108 RH wspaniale kwitną ;:333 To ich czas. Róże i u mnie pomimo kaprysów pogody w blokach starowych. Takie szybkie są na razie trzy odmiany: Sophy's Rose, Mary Rose i Munstead Wood. Myślę, że pierwsze kwiaty, to kwestia kilku dni. U Ciebie Doktorek już pewnie rozwinął pierwsze kwiaty, więc czekam na zdjęcia ;:65
Słonecznego i ciepłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Za chwilkę mamy czerwiec, a pogoda dalej jako taka dobrze ,że chociaż popadało. Jednak ten chłód był potrzebny jak kwitły różaneczniki, żeby można było się nimi dłużej nacieszyć a tak w sekundzie wszystkie kwiaty zostały spalone słońcem. Jeszcze jedno wspomnienie ich kwitnienia, bo teraz już wszystkie kwiaty ogłowione

Obrazek

Obrazek

Róże zaczynają szaleć Maigold już dawno, a teraz przyspieszyły jego przekwitanie diablice Ogrodnice niszczylistki :evil:

Obrazek

Po mimo tego chłodu wszystko jako tako rośnie i kwitnie.Doktorek też bujnie zaczyna kwitnienie

Obrazek

Obrazek

DOROTKO na razie sie nie cieszę, bo od czerwca mają zacząć budowę ,ale wciąż egzystuję na tych moich paru metrach.Oby pierwsze różane kwitnienie przebiegło bez zakłóceń, potem zobaczę, bo powinni lada chwilkę się pojawić właściciele terenu. Doktorek kwitnie coraz ładniej, wnuk się cieszy, bo zrobił mi dla niego drucianą pergole .Jakoś zbyt szybko umykają mi dni jedne za drugim. Mój Munstead jeszcze nie kwitnie coś widocznie mu nie odpowiada miejsce. Zresztą angielki nie bardzo u mnie idą nie wiem dlaczego ;:174 widocznie brak odpowiedniej gleby,bo dogadzam im ile mogę .W tym roku nawet zbuntował sie Charles Austin .Zbiera sie do kwitnienia Alpenfee i LO ojjj będzie kwiecia to samo Parnik Liptov zapączkowana na całego. Niestety ich fotek brak w zastępstwie cudnie kwitnąca Kokorycz pogięta od Martusi ;:196

Obrazek

Obrazek

IWONKO mój jagodowiec też szybko przekwitł i był jakiś niedorobiony :wink: .Zastanawiam sie nad tą Wąsateczką jak umie nosić takie długaśne wąsiska które są 3 krotnie dłuższe od ciała i nie poplątać w nich swoich odnóży :;230 Jednak tylko samce mają takie długaśne te czułki samice o wiele krótsze. Wąsateczka zawilczaneczka ma za to ładniej błyszczące skrzydła.

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU wiadomo nie od dzisiaj że masz zielone łapki ;:304 ;:303 Ciekawe gdzie ulokujesz takie cudne potworki ,albo doprowadzisz tylko do wys. 1,5 m.Moja Elżbietka już zaczyna na wysokościach bo tam ma cieplej

Obrazek

Obrazek

DAYSY niedługo sie przekonam co przyniesie mi los.U mnie też chłodno a to dobra aura do prac ogrodowych, bo trawsko zarasta w szybkim tempie.Teraz trzeba chodzić i podwiązywać chwiejące się kępy floksów czy przetaczników. Wiesz powiem szczerze, że jestem pogodzona co będzie to będzie, przezornie pomidory wsadziłam do donic to samo ogórki ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU zrobiłam sobie olejek lilakowy .Cudnie pachnie roztarty w palcach, zalałam też % w małym słoiku to tak na próbę.Do tego dołożę miód czy syrop cukrowy za parę dni to takie wspomożenie p/grypowe na jesienno -zimowe dni. Jeśli chcesz mogę już wysłać te patyczki dasz sobie do doniczki .

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru i słonecznego tygodnia życzę wszystkim ;:196


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JAKUCH pisze:ANDRZEJU wiadomo nie od dzisiaj że masz zielone łapki
Niestety .... :( bright as a button mizernie się zbierała po zimie i ... padła :( Jedyna róża, która przez te wszystkie lata odeszła :( i to właśnie ta :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Bardzo niezwykły ten kolorek irysa :D Kwitnienia masz przepiękne!!
U mnie też padły angielki, nie mam już żadnej. Ale one to były takie typowe zdechlaki z polskiego sklepu; to nie były oryginały niestety. A teraz ryjec wykończył mi Parole a slimaki obżarły wyrastające noski świeżo posadzonych lilii.
Jadziu czy z nich coś będzie? I drugie pytanie mam co zrobić żeby zakwitła mi piwonia?? Dbam o nią bardzo a ona nic; nigdy jeszcze nie zakwitła ... chyba jakiś genetyczny bubel kupiłam.
Myśle żę ten sezon chyba powinnaś mieć spokojny skoro cię nie powiadomiono i nic się nie dzieje jak do tej pory; i to jest super ;:138
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Cudny różanecznik o ciemnych kwiatach :D Nazwa też super :lol:
Piwonia też piękna :D
Mówiłam co by się nie martwić na zapas ;:196
Różyczki ,jak zwykle piękne :!:
Doktorek u Ciebie się pospieszył ,ale u Was cieplej. :D

Iguś
Piwonie potrzebują lat.
Wystarczy nie podlewać latem i masz ''załatwione'' pąki kwiatowe na przyszły rok.
Swoje podlewam i nawożę i też kapryszą.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”