Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu piwonie pojedyncze, ale piękne ;:333
Róże rekompensują wszystko, jednym słowem masz raj na ziemi ;:433 ;:433
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1946
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu podziwiam piękne kwiaty ,twoje róże mają super łuki wygląda jak w bajce o tajemniczym ogrodzie,masz tyle odmian że zawrót głowy.Starałam się dociec dlaczego"Doktorek ?" ale nie znalazłam.Luiz Oldier albo u ciebie ciemniejsza albo moja się zapyla od tej jaśniejszej po drugiej stronie bo faktycznie na początku miała dużo mocniejszy kolor.Może wszystko mylę?nie ważne podziwiam i idę dalej podziwiać ;:138 miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam niedzielnie wszystkich miłych gości.Upał chyba w całej Polsce do tego temperatura również przed telewizorami :wink: Wreszcie wszystko ruszyło, bo wszystkie rośliny potrzebowały takiego ciepłego powera. Zaraz widać jakie zadowolone pąki różane otwierają się w szybkim tempie .Szkoda ze znów muszę wyjechać na tydzień, a jak wrócę to z pewnością po Doktorku [Souvenir du docteur Jamain] pozostaną tylko wspomnienia to samo po Maigoldzie . Cóż taka kolej rzeczy ,ale inne będą w pełni kwitnienia. jako nie tylko same róże królują w ogródku dzisiaj cosik innego :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOLU witam serdecznie .Zamyślasz co to za Doktorek, a to nazwa skrócona tej róży na wejściu czyli Souvenir du docteur Jamain Louise Odier nie jest taka ciemna chyba w takim samym kolorze jest Twoja LO. Miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO pojedyncze piwonie niestety fakt ze ładne, a teraz dopiero będzie zaczynać cudnie pachnąca Duchesse de nemours ojjj jak ona pachnie ;:167 ;:167 Niestety nie zobaczę chyba jej kwitnienia tez ma tylko 4 kwiaty, a każdego roku tak cudnie kwitła ;:174 Wiem że mam raj na ziemi to moja odskocznia mogę calutki dzień siedzieć z aparatem wypatrując ciekawostek .Szkoda ze Fruczak tylko był przelotem u mnie, bo nie mam roślin w których mógłby zanurzyć swoją kłujkę, bo Ostrogowiec jeszcze nie kwitnie, to samo floksy, czy inne długokielichowe kwiaty. Niestety nawet nie zdążyłam otworzyć aparatu ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KRYSIU zobaczysz jaki Doktorek będzie ogolony wszystkie kwitnące łodyżki będą ścięte na jedno oczko. Wiosną, tak samo a wycięte te brzydkie lub uszkodzone przez owady .Właściwie po kwitnieniu tym raz kwitnącym powinno się wyciąć te pędy na których były kwiaty i pozostawić tylko nowe przyrosty. Nie robię tak tylko obcinam na jedno oczko łodyżki gdzie kwitły .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO moje nie nazbyt ucierpiały od upałów tylko Cream abundance ma lekko przypalone końcówki i mrs. Lincoln reszta super. Ja dopiero będę oczyszczać różane krzewy jak wrócę za tydzień ,bo jutro jadę po mamę i będę tam tydzień. Przecudnie zresztą jak każdego roku kwitł przetacznik od Ciebie ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żegnam wszystkich przemykajacych i piszących na tydzień ,a może dłużej i życzę udanego tygodnia ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

taki cudny motylek odwiedził mnie dzisiaj i nawet pozwolił sobie na zrobienie sesji fotograficznej z rodziny powszelakowatych Karlątek tylko nie umiem się zdecydować jakie drugie jego imię leśny, kniejnik, a może ryska ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie owady i owadziki też można u mnie spotkać to są mali pomocnicy w walce z mszycami zostawiam im tę przyjemność, a zarazem pokarm

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit
Czy Lavender Lassie to nowość czy nie zauważyłam do tej pory tak pięknej róży?
U mnie też żar z nieba.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu dzięki różom masz bajeczny ogród. Dodatkowo pnące zwiększają powierzchnia ogrodu. Ja tak liczyłam przy wnuczce gdy pytała mnie ile mamy metrów kwadratowych ... śmiała się ze mnie ale stwierdziła, że to ma sens.
Jak te dzieci szybko rosną , niedawno mała dziewuszka z jaszczurką się bawiła i rybkom w stawie kazała skubać stopki a teraz skończyła ósma klasę...
masz dobre serce bo nakarmisz obcego kota i zostawiasz owadom mszyce.
Piszesz, że źle znosisz upały czyli podobnie jak ja wypatrujesz deszczu ochłodzenia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
Szkoda ,że musisz opuszczać nas w tak pięknych okolicznościach przyrody :wink:
Róże dają cudny spektakl ,niestety szybko przekwitają w tym upale.
''Lavender Lassie'' u mnie w tym roku wyjątkowo słaba a cieszyłam się ,że przezimowała ładnie.
Przez tą suszę róże wyblakłe i mało płatków mają.
Pierwsze kwitną staruszki na konfitury i zaraz się posypią.
Ćma wygląda sympatycznie ,ale pewnie dzieci paskudne ma :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
aneroid
50p
50p
Posty: 51
Od: 13 kwie 2014, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam
Jadziu, polecono mi Ciebie by skorzystać z Twojej wiedzy i doświadczenia z różami.
Sprawa dotyczy moich postów w :

https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 9&start=51

nie chcąc ich powielać dodam że chodzi o tego owada, chrząszcza i walkę z nim.

Z góry pięknie dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu :wit
Ale piękne róże.I to wszystkie.Laguna kiedyś mi padła.
Ale jak patrzę na twoją. to mam ochotę sobie ją ponownie zakupić. I chyba na jesieni tak zrobię.
Po tej zimie Chipek i Emilen G. mi padały .Ech :( No mus je odkupić.Bo to moje ulubione róze.Oprócz Elmshorn.
Ale jak pamiętam, ty zawsze je miałaś wyjątkowe, śliczne ;:333
I u mnie mszyce już są. I stonka. Dziś robiłam opryski .
Ta piwonia Eyes for You jest prześliczna :)
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Spacerując i podziwiając Jadzi rośliny i cudne zdjęcia nawet żyjątek, pozostaje mi tylko bić brawo ;:138
Pozdrawiam Jadziu, przy okazji odpowiem Ani
anabuko1 pisze:Ta piwonia Eyes for You jest prześliczna
To nie piwonia, lecz róża.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit Nacieszyłam oczy kolejną sesją zdjęciową róż, które są cudowne ;:215 jak i super uchwyconego motylka i nie tylko ;:138
Mam jedną piwonię NN, która jest bardzo podobna do Twojej Julia Rose, może to właśnie ona :tan
Ten sezon dla naszych piwonii nie był zbyt łaskawy, ale może następny będzie lepszy :wink:
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

U nas też przyplątał się nowy kiciuś i synuś go podkarmia, a on mruczy z zadowolenia :) Jadziu witaj ;:196 Twoja Cream Abundance jest piękna, posłużyło jej przesadzenie, może i ja moją w końcu przesadzę, bo dalej taka nijaka, zakwitła jednym byle jakim kwiatem :( chyba marna sadzonka. Wracaj już z wojaży bo czekam na nowe ciekawe i piękne zdjęcia. Przesyłam pozdrowienka ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu Angela od Ciebie zakwitła ;:cm ;:cm


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Cieszę się ze o mnie pamiętacie jakoś ostatnio nie wyrabiam ;:224 ogrodowe prace w tyle, dopiero dzisiaj szalałam z sekatorem Dobrze ,że w czasie mojej nieobecności M opiekował się ślimakami ,a wnuk podlewaniem jeśli trzeba było oczywiście Amelka też zbierała ślimaki. Jednak nie ma ich zbyt dużo, bo wnuk wykosił mi wszystkie bambusy .Mam teraz przewiew za ogródkiem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochana cieszę sie ze Angela uraczyła Cię wreszcie kwiatkiem.Teraz się zacznie to bardzo wigorna i wdzięczna róża. Będzie pani zadowolona :wink: Cream abundance to można powiedzieć bardzo kapryśna róża ,ale jak już zatrybi to potem daje wiele radości .Na mojej lekkiej ziemi Austinki nie chcą dobrze rosnąć nawet lata trzymania ich w gruncie nic nie dają .Wciąż są byle jakie, a myślałam że jak sobie wyhoduje sama to będzie lepiej ,ale nic podobnego ;:185

Obrazek

Obrazek

HALINKO już odpisałam u Ciebie możliwe że to ona tylko że moja mniej wypasiona chyba słabo ją karmię tak jak inne piwonie,a możliwe ze mają za mało wody ;:196 Masz rację że ten rok wyjątkowo niekorzystny dla wielu roślin mnie zasychają dwa pięknie wypasione agresty i nie wiem co jest grane a miały tyle owoców ;:145 tak jak w ubiegłym roku zgnił mi cudny biały wawrzynek dopiero teraz wybijają nowe pędy.Jednak kiedy doczekam sie takiego pięknego krzewu jak miałam

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU zanim wróciłam cudna Eyes for you przekwitła zostały tylko resztki płatków. Większość krzewów do cięcia pozostałe kwitną, bo część mam później kwitnących i dobrze, bo inaczej byłoby więcej zieleni.Wczoraj gdy jechaliśmy przez Twoją miejscowość lało jak z cebra że wycieraczki nie nadążały ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU juz Andrzej Ci odpisał to różyczka nie piwonia.Nie mam Laguny tylko Rosarium Uetersen. Guillotki u mnie nie chcą rosnąć dlatego nawet ich nie kupuję .Kiedyś je miałam i padły Oprysków na mszyce wcale nie robiłam zostawiłam je dla owadów i spełniły swoje zadanie w 100% teraz widuje biedronkowe larwy, albo ich wylinki .

Obrazek

Obrazek

ANEROID przepraszam że musiałaś[łeś] tak długo czekać na odpowiedź .Jak już sama doszukałaś sie nazwy tego owada to Łanocha pobrzęcz Owady jak i ludzie lubią zmieniać swoje upodobania żywieniowe, więc nie koniecznie podobają jej sie tylko żółte kwiatki :wink: niebieskie też lubi i różowe jak u Ciebie Wystarczy poruszać kwiatkiem to zaraz ucieka.Jeśli nie ma inwazji jakiegoś owada to daje im spokój .Od paru dni obserwuje u siebie Srogonia baldaszkowca ,ale robię mu tylko fotki niech sobie pożyje ,chociaż to drapieżnik i poluje na inne owady spragnione pyłku czy nektaru .Cóż samo życie

Obrazek

Obrazek

AGUSIU to mały motyl nie ćma. Dzisiaj widziałam Admirała nasypałam im na talerz kompotowego owocu niech sie dokarmią.Nie wiem czy zagustują w agreście ,ale jak trochę sfermentuje to przypadnie im do gustu :;230 :wink: Jakaś gąsienica wygryza mi wzorki w różanych i nie tylko różanych liściach .Musiałabym dorwać tego drania, bo mnie to ciekawi, a może to gąsienica jakiegoś motyla to co jej będę żałować liści :)

Obrazek

Obrazek

KRYSIU Amelka niedawno sie urodziła, a teraz za chwilkę będzie miała 6 latek .Niestety czas zbyt szybko biegnie wiosna, lato,jesień, zima i tak w koło. Mnie najlepiej się pracuje wcześnie rano i dobrze ,że mam ogródek pod nosem to mogę wcześnie rano sie tam wybrać,oczywiście jeśli nie mam dyżuru przy małej. Potem wieczorem juz tną komary ,ale nie jest tragicznie jak w innych latach ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU Lavender Lassie Kordeska zaliczana do mieszańców piżmowych mam już chyba z 10 lat, a kupiłam ją u naszej Ewuni [Gloriadei] Cudnie pachnąca,praktycznie bezkolcowa i nie przemarza powtarza kwitnienie do późnej jesieni

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i udanego weekendu i zapraszam ponownie ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”