Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, Twój miłek wygląda jak wiosenny, może potrzebuje bardziej wapiennego podłoża, a może ma za mało słońca i dlatego kwitnie w kratkę? Ale szybki jest, mój dopiero łebki pokazuje ;:oj
Śliczne kokorycze, a wawrzynek cudny ;:138
Bujanki oblatywały miodunki i było ich co najmniej pięć, jeszcze nigdy nie widziałam takiego grupowego nalotu, zawsze pojawiały się pojedynczo!
Słonecznej wiosny ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne kępy pierwiosnków! Moje poturbowane po ubiegłorocznej suszy. One płytko się korzenią, a ja o nich zapomniałem w czerwcu, gdy przekwitły a była długa susza.
Miłek powinien kwitnąć co roku :? Mój się nawet rozrasta.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Fotek nowych brak byłam tylko obejrzeć co słychać w ogródku popatrzyć czy wszystko żyje .Usiadłam tez sobie na ławeczce w słoneczku i poleniłam sie .Co tu robić naniosłam tylko ziemi na posypane nawozem róże, bo nie dam rady przekopać trochę trudna sprawa na razie a tak nawóz ukryty pod warstwą ziemi .Przyjdzie deszcz to przeniknie w głąb do korzeni.

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE pisałeś u Iwonki 1 i tam zostawiłam to pytanie ,ale u siebie je powtórzę z racji tego ze do mnie zajrzałeś . Stare bulwy jednak warto usuwać. To niepotrzebny balast i obciążenie karpy, która kwitnie dzięki nowym przyrostom Możesz to bardziej łopatologicznie wytłumaczyć, bo jesteś Guru w tych sprawach ;:180 .Jeśli zaś chodzi o Miłka to nie wiem dlaczego kwitnie co 2 lata u Iwonki 1 zrobił to samo w tym roku pokazał tylko liście marchewkowe tak jak u mnie w ubiegłym roku .Skorupek ma tam pod dostatkiem, bo to wapienna rabatka to nie wiem może wody ,ale u Iwonki w ubiegłym roku było jej pod dostatkiem a w tym roku nie zakwitł czyli niezależne to od wody Prymulki też nie bardzo chcą u mnie rosnąć .Te kępy maja juz parę lat i trzeba by je było rozsadzić ,ale boje sie ich ruszać żeby mi nie zmarniały .

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU u mnie miodunki jeszcze nie kwitną nie wiem dlaczego zresztą mają czas .Nie wiem co temu Miłkowi dolega glebę ma wapienną, bo tam wapienna rabatka i jajec nasypanych jest chyba z kontener :;230 zanim wszystkie rośliny tam się zadomowiły

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru w zdrowiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu prześliczne ostatnie zdjęcie ;:167 ;:215 , zdrówka i dbaj o siebie ;:196 Fajnie, że możesz chociaż na chwilkę wyjść do ogrodu, to chociaż widzisz co na ogrodzie słychać ;:108
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, Iwonka ma miłka amurskiego, on lubi szybko wystartować i jak nie jest zabezpieczony przed śniegiem i deszczem, to nie kwitnie, tylko pokazuje liście takie bardziej pietruszkowe, a Twój wygląda na wiosennego, bo ma liście koperkowe. Ale może trzeba go traktować jak amurskiego i zabezpieczać, bo on bardzo szybki ;:oj Musisz go podglądać często, czy przypadkiem nie pokazuje kwiatków już jesienią i zgniją przez zimę, tak jak mój amurski robi już drugi rok ;:14
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

O daliach odpowiedziałem u Iwonki. Może Marta mieć rację w sprawie miłka. Teraz, gdy były spore przymrozki, miłkom trochę się dostało.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

FLORIANIE czytałam u Iwonki dziękuję takie zbutwiałe zaraz wyrzucam tylko te jędrne pozostają ,bo chyba o to chodzi ;:224 .Co do Miłka pąki dzisiaj nic nie przemarzły a i kwiat wyglądał idealnie.Kurcze dzisiaj znalazłam w altance szukając doniczki cebulki hiacyntów ,które zapomniałam jesienią posadzić ;:124 ..O dziwo nie zmarzły i wypuściły fajne kiełki już dostały lokum w donicy
tak wyglądał wczoraj

Obrazek

a tak dzisiaj

Obrazek

MARTUSIU kupowałam wtedy miłka wiosennego i letniego Flore pleno Niestety Flore pleno padło, a ten sobie żyje i w pierwszym roku po posadzeniu też tylko wypuścił zielone dopiero w następnym roku zakwitł .Myślałam że zmiana miejsca tak na niego zadziałała, ale widocznie takie jego urok .Oczywiście podglądam, bo rośnie w kępie krokusów i zauważyłam jak pokazał pąki to wiedziałam ze zakwitnie .On ma calutki dzień słońce do 16

Obrazek

Obrazek

IWONKO nie zawsze chce mi sie wyjść ,ale jak świeci słonko to aż żal bierze żeby tam nie zajrzeć.Dzisiaj wreszcie nawiozłam resztę róż, przysypałam świeżą ziemią i niech sie bujają w zdrowiu .Dobrze ,ze mrówki nie zaczęły jeszcze swojego urzędowania, bo mszyce miałyby sie czym objadać

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Przypomniałaś mi o sangwinarii! Ona mnie zawsze zaskakuje i przypominam sobie o niej dopiero jak wyjdzie z ziemi :lol:
Patrząc na zdjęcia Twojego miłka to albo przekwita albo jednak przemarzł, bo płatki ma przeźroczyste. Na zdjęciu widać to dość wyraźnie więc chyba na żywo też to widzisz?
Wycinanie bulw zbutwiałych u dalii to oczywiste i nawet bym o tym nie pisał. Chodzi o wycinanie bulw najstarszych. Mogą się wydawać zdrowe ale obciążają roślinę i wcale roślina lepiej nie kwitnie, że karpa jest większa.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

FLORIANIE kurcze jak rozpoznać stare i nowe bulwy ;:202 jak wszystkie jednakowo wyglądają .W takim razie jesienią muszę sie przyjrzeć dokładnie bulwom .Miłek zakwitł przed mrozami 28 i na fotce z tego dnia nie ma takich płatków ,albo ja nie rozróżniam ;:174 .Możliwe przemarzły teraz przy tych przymrozkach te płatki zresztą dla porównania fotka z 28 marca porównaj sam. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;:180 ;:180

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, poprzyglądaj się karpom po wykopaniu. Albo nawet zrób zdjęcie karpy przed posadzeniem i porównaj jesienią po wykopaniu tej karpy. Powinnaś zobaczyć, które bulwy są nowe. Są najbardziej gładkie i jaśniejsze od starych.
Co do miłka, u mnie te kwiatki, które zakwitły najwcześniej są lekko szkliste czyli przymrożone. Później rozwijały się kolejne i tego zjawiska już nie ma.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, na taką kolorową wiosnę jak u Ciebie, to mogę patrzeć bez końca. Nadrobiłam ostatnie trzy strony i od razu humor mi się poprawił :) Ostatnio trudno o dobry nastrój, bo każdego dnia informacje zasmucają. Wirus rozpanoszył się po całym świecie i nie wiadomo ile czasu to wszystko będzie trwało? Kiedy wrócimy do normalnego życia? :( Przez to wszystko nawet nie mam weny do pisania na forum...
Cudne zdjęcia i te z ubiegłego roku i te obecne ;:215 Wypatrzyłam u Ciebie śliczne irysy, a Mr Lincoln w objęciach... ;:167 No właśnie w czyich jest objęciach? Wydaje mi się, ze to żółty liliowiec, ale pewności nie mam? ;:218

Zdrówka Jadziu i dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

DOROTKO tak to liliowiec w towarzystwie mrs.Lincolna dwa pachnidełka.Irysy są stare odmiany oczywiście bez nazw ciekawe czy ten biały zakwitnie, bo ten brązowy to stara odmiana dawno jest u mnie, ale żyje .Kiedyś tego białego też miałam w ogródku ale w ferworze walki dałam go na rabaty przed domem. Jesienią znów go do siebie zaprosiłam .Dla mnie zaś odskocznią od ciągłego natłoku wiadomości w TV o COVID jest forum tu sie odstresowuję ;:196 Zdróweczko potrzebne nam wszystkim szczególnie rekonwalescentom ;:196

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE teraz to naprawdę łopatologicznie mi wytłumaczyłeś bardzo dziękuję ;:196 Teraz będę zwracać szczególną uwagę na karpy ;:180 ;:180 Mojemu Miłkowi mrozy nie zaszkodziły specjalnie mu się przyjrzałam czy ma szkliste płatki ,a musiałam przy tym bić pokłony :wink: To chyba na fotce tylko tak wygląda bo świeciło słońce. Mój po przekwitnieniu ma koperkowe łodyżki, bo ten który miał marchewkowe łodygi niestety nie przeżył ;:174

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Bardzo lubię oglądać te twoje Jadziu piękne fotki.
Ty każdy kwiat tak szczegółowo pokażesz . ;:63 ;:63
I każdą roślinkę w szczegółach.
Jak do atlasu roślin. ;:215
Piękne i wiosenne.A najbardziej miłek . ;:108 ;:108
I wspominkowe z minionego sezonu.
Pozdrawiam serdecznie i zdróweczka życzę. . ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”