Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko śliczny pierwiosnek z biedry, ale czy on nie jest domowy? bo podobny miałam z Ldl tylko różowy i Lidzia napisałam mi, że zimy nie przetrwa w gruncie...jak zwykle miała rację.
Parapet uprzątnięty z pelargonii i w przyszłym tygodniu zaczynam siać znalazłam w lodówce nasiona jakieś dawne stratyfikowane i niestety nie podpisane, a leżały dłużej niż sięga moja pamięć. Wysieję co mi tam!
Czy siałaś już heliotrop? nie wiem czy go siać czy raczej kupić sadzonkę. Mam tyle nasion do wysiania ;:oj Nie wiem w czym tkwi tajemnica tych pierwiosnków, bo u mnie rosną w zasadzie wszystkie i nawet te marketowe w większości ładnie się przyjmują potem w gruncie, tylko nie mogę je przesuszyć bo wtedy klapa.
Lucynko dobrego przyszłego tygodnia życzę i niech wysokie ciśnienie nie ciśnie :D Trzymaj się zdrowo kochana ObrazekObrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Ano właśnie ;:108 Marysia wywołała temat heliotropów, a i ja już się nad nimi zastanawiam, czy to już na nie czas ;:224 Miałam nadzieję znaleźć u Ciebie odpowiedź, ale jak na razie siejesz inne nasiona, a tych jeszcze nie. Pierwiosnka wyniosłego miałam chyba ze dwa lata temu i nawet zimę przeżył, ale wiosny już nie. Rósł, rósł i nagle padł. Ale posadzony na działce wyglądał pięknie, bo w domu to jednak mi się trochę marnował.
Niedziela u mnie była pochmurna, ale chociaż sucha, bez ciągłej mżawki czy nawet deszczu jak dotychczas. Słońce nawet ostanio było, ale oglądałam je tylko zza szyby, bo niestety więcej byłam w pracy niż poza nią, tak więc nie użyłam nic z tego blasku. Ale chociaż na świat było przyjemnie popatrzeć.
Na wspominkowe zdjęcia chętnie spoglądam u innych, sama jakoś nie mam ochoty w tym roku ich pokazywać. Nacieszyłam oczy kolorami i już mi tęskno za takimi widokami na żywo ;:65
Uściski wysyłam gorąceObrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Piękne hiacynty.
Coraz bliżej do takich widocznie.
Uwielbiam hiacynty I ich zapach. ;:167
Białe szafirki też śliczne.
Pozdrawiam Michnik i dobrego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko zapach Twoich hiacyntów zapewne umili mi dzisiejszy mroczny jak na razie poranek... ;:180
Miłego dnia! Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Piękne wspomnienia z sezonu ;:108 zawsze psioczę na sklepy że te prymulki pojawiają się tak wcześnie, nie mam dobrego miejsca by je przechować ;:185 Miejmy nadzieję że znajdę coś w sklepach później, kiedy będę mogła albo posadzić od razu, albo przechować na balkonie ;:131
Jeszcze tak z ciekawości - jak długo rośnie u Ciebie pierwiośnik?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko byłam w Biedronce.Zrobiłam zdjęcie i właśnie wyczytałam w internecie,że jest to pierwiosnek kubkowy w gruncie jednoroczny.
Musi być w domu.Ma też toksyczne substancje pod nazwą primina.Może bardzo uczulać.Jest odmiana LIBRE F1 która nie ma tej substancji.
Byłam w naszych sklepach ogrodniczych.Wystawiają nasiona.W jednym były różne cebule begonii ale na razie nie było ceny.Jutro zajdę to sobie kupię ,bo potem przebiorą,a na razie mają duże cebule. ;:138

Miłego dnia Lucynko!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Ileż mi się zaległości w czytaniu nazbierało. Może i dobrze, bo zapewne już bym coś Twoim przykładem wysiała. Na szczęście ziemi jeszcze niet :lol:
Lucynko nasiona hibiskusów bylinowych mam i co mam je na sicie potraktować wrzątkiem, a później do ziemi.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Pogoda w szkocką kratę. Co drugi dzień słoneczny na zmianę z pochmurnym. Dzisiaj padło na pochmurny, choć od czasu do czasu słońce próbowało się przebić przez ten ciemny pułap. Jednak za każdym razem przegrywało tę przepychankę.
Odwiedziłam trzy markety w poszukiwaniu ciekawych roślinek, ale nic nie przykuło mojej uwagi, toteż wróciłam z pustym koszykiem. Muszę się wreszcie zmobilizować i zajrzeć do ogrodniczego. Może pojutrze, bo jutro mam mieć trochę gości, a w godzinach popołudniowych odwiedziny księdza dobrodzieja.
Siałabym już....Zacznę od heliotropów, a później to już z górki. Biokalendarz wskazuje dwa najlepsze dni dla siewu kwiatów, są to: 25 i 26 stycznia. Tak więc w sobotę będę w swoim żywiole. :tan


Marysiu - mam nadzieję, że nie zostałam oszukana i pierwiosnek o nazwie łacińskiej "Primula Elatior" nie okaże się krótkowieczny.
Wyżej napisałam, że w sobotę wysieję heliotrop, a czy jeszcze coś, pomyślę i powiadomię. W styczniu mamy tylko dwa dni sprzyjające wysiewaniu roślin kwitnących, muszę więc wykorzystać je do maximum. ;:303
Widocznie pierwiosnki też mają swoje upodobania, a skoro tak, to przecież nie będę się z nimi kłóciła.
Dzisiaj już mi wysokie ciśnienie nie dokucza, a spadające jest dla mnie obojętne, więc niech sobie teraz robi co chce.
Dziękuję, kochana za wszystko. ;:196

Iwonko1 - napisałam na początku, że heliotrop będę siała w sobotę 25, a co jeszcze... pewnie coś tam jeszcze wymyślę, by wykorzystać te dwa dni dla kwiatów najlepsze. ;:108
Pierwiosnki lubią cień, a nie lubią suszy, ale ja mam to szczęście, że codziennie mogę być na działce i podlewać spragnione roślinki.
Uściski z radością przyjmuję i odwzajemniam. ;:168

Aniu - też lubię hiacynty i żałuję, że one tylko wiosną kwitną. ;:223
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 (ale bez Michnika, który działa na mnie jak płachta czerwona na byka).

Maryniu - miałam ochotę kupić sobie hiacynty w doniczkach, ale gdy po chorobie ruszyłam na ich poszukiwanie, to zostały takie miernoty ;:222 , że sobie odpuściłam. Może jeszcze gdzieś się pokażą...

Natalko - prymulki jeszcze się pokażą na pewno, przecież jeszcze styczeń się nie skończył. Ja też liczę na jakieś ciekawe okazy. ;:303
Pierwiośnik tej wiosny skończy dwa latka, a kwitł w ubiegłym roku po raz pierwszy.

Danusiu - pisałam u Ciebie, jakiego pierwiosnka kupiłam i mam nadzieję, że nie zostałam oszukana. ;:218
Do ogrodniczego nie dotarłam jeszcze, ale pojutrze obowiązkowo się tam wybiorę.
W sumie dzień miałam miły, dziękuję ;:196 A Tobie dobrej nocki życzę. ;:167

Dorotko - a ja już na całego się rozpędzam i w sobotę wysiewy zaczynam. :tan
Poczytałam trochę na innych forach i znalazłam takie podpowiedzi odnośnie uprawy hibiskusów z nasion. Radzą naciąć nasionka, zalać je na dwie minuty wrzącą wodą, po czym włożyć do mokrej ziemi, zakryć doniczkę folią i umieścić na kaloryferze. Tak zrobiłam i teraz czekam na efekty. ;:108 Na dzień dzisiejszy cisza.


Tradycyjnie kilka obrazków z wiosennej działeczki na dobranoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Piękna kompozycja na ostatnim zdjęciu ;:63 widzę floksa kanadyjskiego - mam duże wątpliwości czy mój przeżył, przez zaniedbanie w zeszłym roku chyba bardziej ekspansywne rośliny go udusiły ;:202 Jeśli tak, koniecznie muszę zdobyć nowy, to taka wdzięczna roślina ;:131
To trzymam już kciuki za powodzenie wysiewów ;:215 też jeszcze w ogrodniczym nie byłam, czekam na koniec stycznia i dostawę nasion ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko pożyjemy,zobaczymy czy nie zostałaś oszukana.
Fajne zdjęcia wiosenne pokazujesz.Jutro zajdę do ogrodniczego to może kupię begonie.Chyba wtedy trzeba będzie posadzić do doniczek. :wink:
U nas dziś było paskudnie,czyli zimny wiatr.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko i mnie ostatnia fotografia zachwyciła ;:167
Dwa dni mówisz...może dotrzymam ;:306 Parapet pusty ...doniczki umyte, ziemia kupiona i pełna gotowość. Ja posieję jakieś stratyfikowane od dwóch lat nasiona ;:306 Co dalej ...nie wiem, muszę zrobić przegląd ale na pewno w lutym to miejsca na parapecie braknie, chociaż gdzieś czytałam że w lutym ma być wiosna ;:306
Ja niestety własnie spadające ciśnienie trochę czuję, ale tylko trochę... więc zdróweczka i czego sobie kochana życzysz ;:167 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko w nowym wątku :wit Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem dla Ciebie i całej Twojej rodzinki ;:23
Zimy brak, chociaz u Ciebie biała serwetka troszkę poleżała. My w sumie z Mazowsza obie jesteśmy, ale ja śniegu to jeszcze nie widziałam. Byłam ostatnio na działce, doznałam szoku w jakiej kondycji sa moje róże. Dziwne, bo w sezonie nie są jakieś wybitne, natomiast w zimie trzymają się bardzo dobrze, prawie, że wszystkie posiadają liście, nawet zielone !! i wygladają zdrowo. Nie mam pojęcia czy się zasmucać takim stanem, czy zamartwiać, kiedy te moje róże odpoczną ?
Twój ogródek, jak zwykle kolorowy na zdjęciach , milutko się oglada o tej porze roku. ja chcę już chcę wiosnę !!
Lucynko, posiałaś heliotropy ?

Pozdrawiam cieplutko :D
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj nie znalazłam czasu na pisanie. Rano goście, potem ksiądz dobrodziej, a na końcu - jak zawsze po wizycie duszpasterskiej wspólna sąsiedzka herbatka i ;:136
Dzisiaj nareszcie wybrałam się do ogrodniczego, który okazał się być zamknięty, wobec tego poszłam do Biedronki i przyniosłam sobie pocieszenie w postaci prymulki, dwóch hiacyntów i narcyzów.

Obrazek

Mam jeszcze trochę roboty z pakowaniem nasionek dla dwóch koleżanek, a jutro - jeśli zaświeci słonko, które dzisiaj schowało się za chmurami - odwiedzę działeczkę.
Teraz najważniejsze: W SOBOTĘ ZACZYNAM WYSIEWAĆ PIERWSZE ROŚLINKI!!!

W styczniu są tylko dwa dni idealne dla siewu roślin kwitnących, kolejne dopiero w lutym i też malutko dni, bo tylko 3, 4 i 5 lutego.
Rośliny wytwarzające owoce natomiast najlepiej siać 29, 30 i 31 stycznia oraz 8 i 26 - 27 lutego. ;:130



Natalko - floksy to twarde zawodniki i myślę, że Twój kanadyjski przetrwał.
Gdyby jednak mu się ta sztuka nie udała, podzielę się z Tobą moim, tylko się przypomnij. ;:108
Za kciuki pięknie dziękuję. ;:196 Zawsze się przydają.

Danusiu - a ja dzisiaj w moim ogrodniczym pocałowałam klamkę. Zamknięty bez jakiejkolwiek informacji na jak długo. ;:145
Wiatr u mnie dzisiaj i chmury wiszące dość nisko. Ponieważ mam pogodę w kratkę, to liczę na to, że jutro zaświeci słoneczko. ;:3

Marysiu - dziękuję ;:180 , samo mi tak wyszło, zupełnie przypadkowo.
Co Ty z tą lutową wiosną? ;:oj Nie strasz, bo jeśli później maj przymrozi, to sezon zamknie się sam, zanim lato nadejdzie. :oops:
Zdróweczko przygarniam i serdecznie dziękuję ;:196 A Tobie życzę, byś nie odczuła dyskomfortu spadającego ciśnienia. ;:167

Asiu - bardzo dziękuję za życzenia. ;:196
Biała serwetka poleżała u mnie zaledwie kilka godzin i tylko jednorazowa. Na szczęście temperatury nocne oscylują około +1 - -1 stopnia, co może nie dawać roślinom impulsu do przedwczesnego rozwoju. ;:303
Ostatni swoją działkę widziałam w Nowy Rok. Nic nie wskazywało na to, by roślinom się spieszyło. Może jutro - pojutrze zajrzę do nich. ;:218
Heliotropy będę siała w sobotę.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Właśnie zza chmur wyjrzało słońce. Od razu w domku zrobiło się weselej. :tan Oby świeciło jak najdłużej, najlepiej do samego zachodu.
Miłego popołudnia wszystkim. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”