Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko u mnie też na razie zimno, od soboty coraz cieplej aż do 19 stopni we wtorek ;:3
Już się nie mogę doczekać ;:65 Uważajcie na siebie, w drodze na działeczkę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Zdaje się, że wiosna pokona spóźnialską zimę i nareszcie będę mogła całe dni spędzać na działce, gdzie nie tylko daleko do drugiego człowieka, ale też w ruchu na świeżym powietrzu.
Dopieszczam te swoje siewki i sadzonki, bo co innego mogę robić w domu. Przecież nie da się robić porządków, gdy wszelkie porządki dawno zrobione. A siedzieć za dużo też niezdrowo i tak szczerze mówiąc, to już mnie nie tylko cztery litery bolą, ale nawet nogi. Wyobrażacie to sobie? Nogi bolą nie od chodzenia, tylko od siedzenia. :shock:
Roślinki na parapetach rosną i mężnieją, co jest naturalne, ale w jednej z doniczek nie tylko roślina wybujała, dochowałam się grzybków, a tego nie planowałam. ;:306

Obrazek


Kasiu klarag - mój Rodos nie tylko otwarty, ale żeby nie było nudno, to zarząd na minioną sobotę zwołał zebranie sprawozdawcze. ;:112 Nikt nie poszedł. ;:303 Działkowcy pokazali głupiemu zarządowi środkowy palec. ;:187

Kasiu100780 - tak więc we wtorek prawdopodobnie będziemy mieć takie samo ciepełko. ;:303 ;:303 Już się cieszę. :tan Od poniedziałku nic mnie nie zatrzyma w czterech ścianach. ;:185 No może tylko deszcz, który u mnie już bardzo potrzebny. ;:108
Na działkę będziemy jeździć ;:71 toteż tylko w windzie musimy się strzec przed wirusami. Mamy płyn do dezynfekcji, rękawiczki lateksowe i własnej produkcji ochraniacze na twarz, damy radę; za troskę z całego ;:167 dziękuję. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko uważajcie na siebie i zdawaj relacje z postępów wiosny na działeczce.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko na horyzoncie prawdziwa wiosna, także będziemy się mogli w końcu wygrzewać :)
Piękna wiosna u Ciebie, bardzo kolorowo. Nie znałem sposobu z cynamonem ! Pierwszy raz widzę .
Zdrówka, wypoczywaj na działce i uważaj na siebie :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Proszę bardzo jakaś Ty zapobiegliwa....Ledwo wczoraj Lasy Państwowe wydały zakaz wstępu do lasu, a u Ciebie już się grzyby pojawiły ;:306 Lucuś, toż to dopiero wiosna, grzyby zbieramy na jesieni ;:108
U nas też jest wstęp na działki, ale zarząd wszelkie zebrania odwołał. Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Całe szczęście, że nie zabronili wstępu na działki
Dla mnie to już byłaby głupota
Przynajmniej część ludzi zdrowszych psychicznie będzie.
Współczuję tym, co nie mają gdzie wyjść

Lucynko, jak pokazałas tego pierwiosnka ząbkowatego, to myślałam, że pokazujesz 3 różne.
Faktycznie dziwne zjawisko
U mnie dopiero się rozwija
Jak tam morelka?
Przetrwała?
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko głupota ludzka nie zna granic, brawo dla działkowców. Dobrze, że możecie zrelaksować się na działce.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Grzecznie siedzę w domu, mimo że jest słonecznie i bardzo ciepło. Trochę pobyłam na balkonie, ale gorąc mnie stamtąd wypędził. Kiedy spojrzałam na termometr, oczy o mało z orbit mi nie wyszły. Na balkonie było 31*C.
Na działkę nie pojechaliśmy z rozmysłem, bo dzisiaj tam pewnie multum ludzi. Niestety, jutro też muszę zostać w domu w oczekiwaniu na kuriera. Z nudów przeglądałam sklepy ogrodnicze online i z rozpędu złożyłam zamówienie na kilkanaście lilii, bo z uwagi na epidemię raczej giełdy ogrodniczej w tym roku nie będzie, a zawsze wiosną dosadzam trochę tych pięknych kwiatów.
Dobrze że mam ogród w domu, dzięki czemu przynajmniej mam czym się opiekować.


Jagusiu - staramy się uważać, czasami nawet z lekką przesadą, ale ponoć przezorny zawsze ubezpieczony. ;:303
Relacja z działki będzie, jednak najprawdopodobniej dopiero od wtorku.

Seba - ja już dzisiaj się wygrzałam za całą zimę i na zapas, ale niestety tylko na balkonie. Ponieważ jednak nadchodzą bardzo cieple dni, to i na działce ciepełka doświadczę. :tan
Cynamon likwiduje pleśń i zapobiega dalszemu jej powstawania. Sprawdziłam w ubiegłym roku, kiedy wpadł mi w ręce artykuł na ten temat w prasie ogrodniczej.
Zdrówko przygarniam z wdzięcznością i z całego serca odwzajemniam. ;:167

Iwonko1 - a słyszałaś może o wiosennych smardzach? Wprawdzie tym moim daleko do owych smakowitości, aleć to zawsze jakieś grzybki i w razie braków w zaopatrzeniu z głodu nie umrę. ;:306
Zarząd Główny ROD wydał w tej sprawie oświadczenie, zgodnie z którym nikt nie może nam zakazać korzystania z prywatnej własności, a każdy z nas ma na swojej działeczce różne nasadzenia, budowle ogrodowe, niektórzy ptaki domowe czy gołębie, które mamy prawo hodować. ;:333
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Gosiu - ja też bardzo współczuję zamkniętym w domach, szczególnie tym w kwarantannie i mieszkających w blokach, a gdy jeszcze nie mają balkonów, to już dramat. :oops:
Niestety, pierwiosnek 'Rubin' zmarzł i pewnie już nie pokaże kwiatków, ale o tym jak również o tym, czy morelki przetrwały dowiem się zapewne dopiero we wtorek. ;:108

Kasiu klarag - cóż, są ludzie i ludziska. ;:7
Dzisiaj pewnie na działkach wyjątkowo dużo ludzi, w tygodniu zawsze ich mniej, zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych. ;:63



W takiej fazie widziałam ostatnio swoje sasanki. Zapewne już rozwinęły kwiatki.
Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

No no nawet grzybki Lucynko masz :D
Sasankowe portreciki bardzo urokliwe.
U mnie tylko biała jest.
A f a 2 inne przepadły , nie wiem czemu. :evil:
pozdrawiam Lucynko i dużo zdrówka życzę ;:196 ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Na grzyby możesz chodzić do doniczki,las niepotrzebny. ;:306
Ta sasanka ma taki ciemny kolor?U mnie na balkonie nie było za bardzo ciepło,ale wyszłam podlać bratki.Też bym chciaławe wtorek pojechać na działkę,ale mąż jeszcze o tym nie wie. :;230
14.IV będzie można podjechać pod samą działkę,ale tylko we wtorki i soboty.

Miłego wieczorku. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Jednak odwiedziłam działeczkę i poszłam sobie na nogach, a to dzięki temu że kurier przyjechał wcześnie choć zbyt późno, bym zdążyła zabrać się z M samochodem.
A na działce obraz nędzy i rozpaczy - straszna susza. pierwiosnki poprzysychały, Żurawek prawie nie ma. Uschły.
Trochę morelek pewnie będzie, bo pszczółki się wśród ich kwiatków uwijają, no i magnolia nie straciła wszystkich pąków. Kilkoma kwiatkami się pochwali.
W związku z potężną suszą niewiele mogę podziałać. Nie chcę ruszać ziemi, by dodatkowo jej nie dosuszać, nic się nie da przesadzić, a kilka takich zabiegów planowałam.
Podlałam koneweczką tylko część roślinek, bo woda jakoś szybko z beczek ubywała.
Naturalnie coś nie coś kwitnie, ale szału nie ma.

Obrazek

ObrazekSzkudniki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aniu - a moja biała ani czerwona sasanka jeszcze nawet pąków nie mają. Kwitnie jedynie fioletowa, ale za to bardzo ładnie. ;:303
Za zdrówko dziękuję i z całego serca odwzajemniam. ;:167 ;:167 Pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Obrazek


Danusiu - sasanka ma zwyczajnie fioletowy kolor, tylko pączek taki ciemny był. ;:108
Dobra jesteś: chciałabym pojechać, tylko mąż jeszcze o tym nie wie. ;:306 ;:112
U nas brama jest otwarta przez cały rok w czwartki, piątki i soboty, tylko godziny otwarcia zmieniają. Zimą krócej - do szesnastej, od wiosny do zimy pierwsze dwa dni do dwudziestej, w soboty do szesnastej. ;:333
Tylko wody ciągle jeszcze nie włączyli, a susza aż w zębach trzeszczy. :oops:

Obrazek

Obrazek



ObrazekDriakiew do końca grudnia kwitła, zimą budowała pąki, które teraz rozwija.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko jestem! nie mam chęci do niczego i jedynie na wyspie coś skrobnę, żeby Ci co zaglądają wiedzieli że żyję!
Ogród rozgrzebany i cierpi tak jak Twój na niemiłosierną suszę. Mam maleńki kawałek posianej rzodkiewki w tunelu to codziennie leje wodę, a spod strumienia unosi się pył! Mimo wszystko ogród masz kolorowy ...czy to krokusy https://www.fotosik.pl/zdjecie/32d9947da7dfb631 ??? A sasanki i driakiew niesamowite! Szkodniki już mają co dziabnąć ;:167 Czytam że wszystko masz przepikowane, a ja dzisiaj dziergałam selerki które najpierw wyszły 3, a potem rzuciły się tłumnie i musiałam to wszystko rozdzielić...po co mi tyle selerów! Potem zajęłam się lawendą, bo mam zamówienie od obu córek i ta wstawiłam już do tunelu, bo w prognozie minusów nie widzę :roll:
Powoli może opróżnię dom i zieleniny i zrobi się trochę miejsca :D Pozdrawiam Was wiosennie życząc zdrówka i opadów, bo na zapasach długo nie pociągniemy ;:196 ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Jakie szkudniki,pilnują kwiatka,a może to Ty tak je ustawiłaś i jeszcze do tego białe do białego kwiatka? ;:306
Pięknie kwiatki kwitną.Hiacynty już takie duże.Piękna kępa sasanek.Pierwiosnki też śliczne.

Miłego jutrzejszego dnia :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”