Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko
Jaka u Ciebie piękna burza kolorów , wspaniale wszystko kwitnie kolorowo. Zazdroszczę takich wspaniałych gości na działce u mnie nie widac jeżyków a szkoda miały by jak w raju.
Maj jest w tym roku okropny , u mnie przymrozki zrobiły swoje nie dość że słabe uprawy warzyw w tym roku to jeszcze resztę załatwił mróz . Ech ten rok jest okropny w domu trzeba przepalać nie pamiętam dawno tak zimnego maja. :(
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

witaj Lucynko pospacerowałam sobie po Twoim wątku, cuda, cudeńka, paleta barw ;:oj
powiedz mi proszę,czy fotka z 19 maja, niebieski kwiatuszek to Floks?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Czyli żurawki bardzo kapryśne są, swoje dzisiaj plewiłam obawiam się, że te maleństwa nie przetrwają tego sezonu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie się dzisiaj wygrzałam na działce. Dzień rano pochmurny i dość chłodny szybko zmienił się w radosny słoneczny dzionek z temperaturą dochodzącą do 26*C.
Dosadziliśmy jeszcze dziesięć pomidorów od sąsiada oraz 30 ogórków i przeflancowałam z inspektu kolejną odmianę sałaty, wsadziłam też wczoraj zakupione kwiatki, podlałam wszystkie nasadzenia, poplotkowałam z sąsiadami, cyknęłam kilka fotek i wróciłam do domu.


Tereniu - pierwiosnek 'Sieboldi' pałęta się u mnie po różnych miejscach, albo się rozsiewa, albo ... W każdym razie mam go prawie wszędzie. ;:204
Byłam u Ciebie, widziałam pięknie kwitnące różyczki, a jeśli ze dwie zmarzły, to i tak tego nie widać. Sądzę że odbiją od korzeni i jeszcze będą cieszyły, czego życzę Ci z całego serca. ;:167

Maryniu - szczęśliwie moje krzewuszki nie zmarzły, choć nieco podmarzły dwie i one mają mniej kwiatów niż zwykle. Jedna z nich jeszcze w pąkach, których trochę mało. ;:204
No, popatrz, a u mnie piękna słoneczna pogoda z wysoką temperaturą. :roll: Wczoraj było podobnie, tylko mnie na działce nie było.
Pozdrawiam wzajemnie równie serdecznie. ;:167

Asiu - działkę mamy już kilkanaście lat, a jeżyki pokazały się dopiero po raz drugi, jest więc nadzieja, że i do Twojego ogrodu kiedyś przytuptają. ;:65
Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej działeczki. ;:180
Oby już zimny maj sobie poszedł i niech choć czerwiec nam dogodzi, czego życzę Tobie, sobie, nam wszystkim, a nade wszystko naszym roślinkom. ;:215

Dorciu - miło mi przywitać Ciebie w moim skromnym królestwie. ;:138
Pięknie dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuchów i zapraszam do częstych odwiedzin. Furteczka otwarta dla miłych Gości. ;:167
Roślinka, o którą pytasz, to istotnie Floks Kanadyjski. ;:108

Dorotko - moje żurawki mieszkały na rabacie kilka lat i nawet jeśli przez zimę zbrzydły, to potem się odradzały i stanowiły fantastyczną obwódkę, ale miały więcej cienia. Po wykopaniu dużej suchej śliwy dostały za dużo słońca, do tego suche przedwiośnie i pooooooszły sobie ;:65 ;:65
Myślę, że Twoje poradzą sobie, trzymam kciuki. ;:215



sobie kupiłam drugą hortensję, co by jedynaczce nie było smutno.
Obrazek

ObrazekWczorajszy nabytek jeszcze w koszyku.

Dzisiaj już każdy kwiatek na swoim miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekSzałwia. Pani na ryneczku powiedziała: "Bylinowa". Odmiany nie znam.

A teraz to, co na działce kwitnie.

Obrazek Danusiu, poznajesz?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekPięknie i długo kwitnie ten floksik , Soniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy, pogodnego czwartku. ;:41 ;:114 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Bardzo łADNE te niskie goździki. Miałam sobie kupić i,,,zapomniałam.
Ale w sumie to może dobrze, bo one muszą być być wyeksponowane, aby było je widać.
Piękne różne kwitnienia..
Tymi czosnkami niskimi wciąż kusisz :):)
Dobrego dnia Lucynko ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Poznaję,poznaję ,co rok będziesz miała więcej,ale są fajne jak małe iryski.
Wczoraj byłam na działce.Było ciepło.
Lucynko wcześniej pisałaś o kwiatkach czy chcę.Oczywiście chcę .Ja bym czegoś nie chciała.Muszę się zebrać i dla Ciebie wysłać obiecane.
Jeszcze trochę i te piwonie będą za duże.Mam nadzieję,że to te białe.
Kupiłaś piękne osteospermum.Ja chciałam kupić nasiona,ale u nas w sklepach w tym roku nie było.Bardzo ładny gożdzik żółty.
Hortensje to te jednoroczne???

Miłego dnia. :wit
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

O ja też mam te niebieskie kwiatuszko - trawki od Danusi. U mnie dopiero wychodzą z ziemi. Lucynko, a te białe pod nimi to co to jest?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj było mi za gorąco, dzisiaj za zimno, a do tego jeszcze rzęsisty deszcz wypędził nas z działki, tak że jedną rabatkę tylko zdążyłam wyczyścić z zielska. Jak na ironię losu tuż po powrocie do domu zaświeciło słońce, które podziwiać mogłam już tylko z balkonu bądź z okna.


Aniu - te goździki to mi tak zapachniały na ryneczku nawet przez maseczkę, że nie mogłam przejść obok nich obojętnie. Teraz już pachną na mojej działeczce. :tan
Czosnek karatawski sam się do mnie wprowadził, nawet nie wiem, skąd przywędrował, ale ładny jest, co mnie cieszy. ;:333
Dziękuję, kochana i dobrego piąteczku życzę. ;:167

Danusiu - bardzo lubię te niebieściuchne gwiazdeczki. ;:303 Niech się mnożą. ;:63
Przypomnij mi, proszę, jakie kwiatki Ci obiecałam, ;:180 bo mój SKS jakoś coraz to bardziej mnie opanowuje. ;:7
Zatrzymałam się na ryneczku przy pachnących goździkach, a obok stały te afrykańskie stokrotki i im też nie potrafiłam się oprzeć. ;:306
To są hortensje ogrodowe wieloletnie. Obie kupiłam w Biedr....

Jagusiu - te białe to śniedek baldaszkowy. Ładny on, ale strasznie ekspansywny. Nie wiem, jakim cudem się przemieszcza, ale pełno go wszędzie. Wykopuję całe kępy i wyrzucam na kompost, a on i tak panoszy się bez opamiętania. ;:306 U nas na działkach nazywają go 'śpiochem', bo budzi się późno, ok. dziesiątej rano, a ok. szesnastej już powoli zamyka oczka. ;:19
Jeśli miałabyś na niego smaczek, to radośnie wykopię dla Ciebie tyle kępek, ile tylko zechcesz. :tan


Przez ten niespodziewany deszcz to nawet zdjęć nie zdążyłam napstrykać, pokażę więc wcześniej obfocone hosty duże i miniaturowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego piąteczku. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko pewnie odezwę się do Ciebie o tego śniadka, ale to już jak nastaną spokojniejsze czasy.
Ale masz kolekcję host. Tylko podziwiać. Ja ostatnio zamówiłam 5 i wygląda na to, że wszystkie puszczają kiełki (obym nie zapeszyła). Mam tylko jakiegoś upierdliwego kreta, który każdej nocy je podkopuje. Mam nadzieję, że nie przylezą jakieś nornice i mi ich nie wszamią bo one lubią wędrować krecimi korytarzami.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko ale fajne kolorowe zakupy poczyniłaś ;:108
Ja jeszcze muszę kupić pelargonie na parapety przed dom i to już będzie chyba wszystko :lol:
Ciepełko było u mnie wczoraj, zrobiliśmy sobie piknik nad jeziorem, a dzisiaj już zimno i pokropiło. Oby weekend był cieplejszy ;:3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko, pogoda kapryśna i nie chce się ustabilizować, M nawet do wielkich wiader łapie deszczówkę, więc coraz ciaśniej robi się na działeczce. ;:306
Chwasty korzystają z okazji żeby zagarnąć coraz więcej terenu, wyjadają pokarm przeznaczony dla naszych ulubieńców i rosną w siłę. Tabuny ślimaków rozpoczęły inwazję i na ogrodowym wikcie, jak na szwedzkim stole, szybko powiększają swoje rozmiary. ;:202
Masz sporą kolekcję host i jakie dorodne, one też są przysmakiem ślimaków.A gołębie ślimaków nie zjadają. :?: :?: :?:
Wizyta na ryneczku wzbogaciła ogródek , też bym nie wróciła z pustymi rękami. ;:306 ;:306 ;:215 ;:215
Zdrowia kochana i stabilnej pogody, oraz dla M nadal pomyślnych wyników kontrolnych. ;:167 ;:167 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Hostusie takie masz zdrowe nie podziurawione przez ślimaki :shock: U mnie niektóre mimo posypywania wokół granulkami podziurawione.Żadnych jednorocznych jeszcze nie sadziłam, mam swoje aksamitki wysokie i cynie.Kupiłam w ładnym kolorze
nasiona astrów niestety ani jeden nie zszedł ;:222 Od kilku lat ich nie siałam a teraz mnie naszło bo spodobał mi się kolorek.Nic to i tak nie mam gdzie sadzić tego co mam ale pomarudzić można! :;230
Miłego dnia bez deszczu Lucynko! ;:196 ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko :wit
Dzisiaj tylko popatrzyłam to co u Ciebie się dzieje w ostatnich dniach, ale zaległości mam sporo :oops: , widzę, że i u Ciebie i w innych ogrodach kwitnień sporo, a u mnie to chyba w czerwcu majowe kwitnienia zobaczę, za zimno, choć te ostatnie dni na reszcie cieplejsze, pozdrawiam Lucynko ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”