Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny piękny dzień w całości poświęciłam działeczce. Trochę przesadzałam, zmieniając zestaw roślin na wybranych rabatach, ponieważ po suszy i nocnych mrozach sporo roślin mi przepadło. No i pierwsze pomidorki, najdorodniejsze spośród przeznaczonych do tunelu, zostały już wysadzone. Niech mężnieją już na stałym miejscu.
Nareszcie też zrobiłam porządek w domku. Długo do tej czynności dojrzewałam, bo na działce to ja wolę na zewnątrz pracować, a nie w chałupce. Zrobiłam miejsce dla lodóweczki, którą jutro wywieziemy i wreszcie przestanie mi zawadzać w pokoju.
Tak mi to wszystko czas zagospodarowało, że niewiele fotek cyknęłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Danusiu - gołąbki naprawdę mogą być przykładem dobrej rodziny. Oprócz tego, że są dla siebie miłe, to gdy już oczekują potomstwa na zmianę mama i tata wysiadują jajeczka, a później na zmianę karmią swoje dzieciątka. ;:303
Laki na razie pojedyncze kwiatki rozwinęły, a mam ich sporo na jednej rabacie, więc gdy już rozwiną wszystkie pączki, będzie piękny widoczek. :tan
Dzień był baaardzo miły, zgodnie z Twoim życzeniem, więc serdeczne dzięki. ;:196 A w zamian dla Ciebie tulipaniki, które - byłam przekonana - że zginęły.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko ależ u Ciebie kolorowo ;:oj Tyle różnych pierwiosnków masz. A ciemierniki myślałam, ze już przekwitły. Za to sasanka cudna ;:333 Gołąbki też piękne - aż dziw ze Misia nie chce się z nimi bliżej zaprzyjaźnić :lol: Mój Franio już dawno byłby ze wszystkimi w bliskim kontakcie...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

sporo spośród moich tulipanów, ma w tym roku brzydkie liście i nie wiem z jakiego powodu. Za bardzo nie rwały się do wyłażenia z ziemi, to zimno raczej im nie zaszkodziło, ale coś na pewno ;:108 Twoje zdrowiutkie i na dodatek pięknie kwitnące. Już nie pamiętam czy chwaliłam sasankę, jeśli nie to uczynię to teraz. Tyle ma płatków, że aż trudno je zliczyć, ja bym takiej wybaczyła nawet zmianę koloru ;:63 Gołąbki-całuśne strasznie ;:167 Aż miło popatrzeć na takie uczucia.
Słonecznego weekendu, lucynko ;:196
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko ależ u Ciebie kolorowo wszystko pięknie kwitnie. Siewki masz przepiękne i dorodne , a sałata już gotowa do jedzenia. Moja dopiero kiełkuję . Gołębie macie prześliczne i ciesze się niezmiernie, że możecie chodzić na działeczkę. Pozdrawiam i ściskam Was mocno ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko piękna wiosna u ciebie i kolorków co nie miara, a ja znowu jak zawsze pod górkę... Zostałam "ukoronowana" i zamknięta w domu na kwarantannie... nie odebrałam laptopa od przeglądu i miałam tylko komórkę, a z nią to wiesz... mogę tylko podglądać i na Fb co nieco podziałać.
Pozdrawiam Was cieplutko i życzę zdrowia. ;:167 ;:168
Dla Misi głaski... ;:204
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Wyjątkowo gorący piąteczek w całości spędziliśmy na działce. Za bardzo się nie spracowałam, bo zwyczajnie mi się nie chciało. Tylko porządnie dwukrotnie zlałam całą działkę wodą z węża, trochę pomogłam M, który wyjątkowo się dzisiaj narobił przy przekopywaniu starego trawnika - łączki i przy przesadzaniu późnych malin w lepsze miejsce powstałe po zlikwidowaniu starego gołębnika i woliery.
Oto on w pełnym umundurowaniu i z bronią w ręce.

Obrazek

Kwitnąca działeczka daje dużo radości i aż chce się żyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kasiu vimen - wiosną pierwiosnki najpiękniej zdobią działkę, dlatego też bardzo je lubię i będę mieć jeszcze więcej, bo wyjątkowo udały mi się domowe wysiewy tych kwiatków. ;:303
Ciemierniki u mnie później zaczynają i później kończą. Nie wiem, od czego to jest uzależnione, ale tak było od zawsze.
Misia boi się gołębi. ;:306 Omija je szerokim łukiem, ale M jest z tego zadowolony, bo skoro tak, to nie będzie wchodziła do gołębnika, gdzie gołąbki wysiadują jajeczka i karmią swoje dzieciątka. ;:333


Obrazek


Iwonko1 - mam i ja takie tulipany z brzydkimi liśćmi, mam i takie, które mają tylko liście ;:222 , ale na szczęście nie wszystkie. :lol:
Ta sasanka jest faktycznie wyjątkowa, choć bardziej mi się podobała w pierwotnej, różowej sukience. ;:108
Dziękuję za wszystkie miłe słowa i życzenia. ;:196

Obrazek


Asiu - bardzo jesteś miła, chwaląc wszystko co moje, za co serdeczne dzięki. ;:180 ;:196
Pozdrawiam wzajemnie i buziaki ślę. ;:79 ;:79

Obrazek


Ewuniu - przeszliście przez piekiełko koronawirusowe, bardzo Ci współczuję ;:168 i cieszę się, że wyszliście z tego obronną ręką. ;:63 Teraz już tylko będzie coraz lepiej, czego z całego serca Wam życzę. ;:167
Pozdrawiam wzajemnie, ;:196 a Misia rzeczone głaski otrzyma, gdy tylko się wyśpi. Aktualnie odsypia działkowe wojaże. ;:19

Obrazek


Miłego weekendu, Kochani. ;:31 ;:11
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

To prawda Lycynko :wit kwitnące ogrody bardzo nas uszczesliwiaja. :D
Pierwiosnki masz śliczne. Wręcz pokazowe.
I one wszystkie tak Ci dobrze zimują ??
Piękne te wiosenne różne kwitnienia.
I jabłonie takie śliczne ,romantyczne. ;:108
Podziwiam kwiaty korony . U mnie coś nie chciały rosnąć.
Dodrej soboty Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko witam Cię ;:196 U mnie niestety susza trwa nadal, dzisiaj nawet u córki coś pokropiło rzut beretem dalej a u mnie pięć kropli i tylko czarno się zrobiło. W zbiorniku po dawnym szambie woda się kończy a posiane warzywka jak nie startują tak jak ja czekają na deszcz. Jedynie tunel obstalowaliśmy elegancko i pomidorki i kilka innych zamieszkały w tunelu. Miałam nawet coś posadzić ale ciśnienie szalało i zrobiło się bardzo zimno no to niech jeszcze posiedzą w doniczkach. Moje też dostały po nosie tak jak Twoje na tarasie. Papryki i heliotropy pięknie rosną ...sałatę to częściowo możesz skonsumować a kwiateczki prześlicznie kwitną, widać że pić dostały. Miśka powinna dostać aparat fotograficzny i robiłaby zdjęcia jak dron ;:306 Historyjka gołąbkowa ;:167 ;:167 ;:167
Miłej niedzieli i radości z działeczki! no i ciepła, bo jak lodówka zamieszka to i może niedługo Wy?
Buziaki ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Ponieważ znacznie się ochłodziło, zdecydowałam przeznaczyć sobotę na domowe zajęcia i zakupy na nadchodzący tydzień.
Na działkę pojadę jutro, by wykorzystać dobre ciśnienie i podlać działkę. Od poniedziałku znowu ma być cieplutko, wobec czego dom pójdzie znowu w odstawkę na korzyść działki i świeżego powietrza dla płuc.


Aniu - pierwiosnki u mnie zimują bardzo dobrze, tylko przez cały sezon ładuję w nie duże ilości wody, bo rosną na słonecznej patelni. ;:108
Wiosna w ogrodach najpiękniejsza jest właśnie, gdy kwitną drzewa owocowe, ;:215 a jabłonie mają szczególnie śliczne kwiatuszki, zresztą podobnie morele i brzoskwinie. ;:63
Koron mam kilka, zakwitła tylko jedna i zupełnie nie wiem, jaka może być tego przyczyna. ;:223
Dziękuję za sobotę, która minęła spokojnie, choć pracowicie. ;:196

Obrazek


Marysiu - zdaje się, że czeka nas wyjątkowo suchy rok, aż strach się bać, co będzie, gdy w ciekach wody zabraknie. ;:202
Ja nawet nie wysiałam warzyw na grządkach, a jedynie w inspekcie, natomiast ogórki i cukinię w domu z myślą o tym, że na działce wysadzę już wyrośnięte. ;:131 Te wysiane do inspektu już praktycznie powinnam pikować na grządki, ale jak nie susza, to zimno i odkładam w czasie tę czynność. ;:108 Oczywiście nie sieją warzyw korzeniowych, takich jak marchewka czy pietruszka, bo one u mnie z jakiegoś powodu nie chcą rosnąć. :oops:
Sałatę podjadamy w kanapkach, a papryki już wysadzone do tunelu obok pomidorów. Dziękuję za pochwały. ;:180 ;:196
Jeszcze za wcześnie na zamieszkanie na działce, jeszcze zimne noce, a domek ciągle bez izolacji, samo drewno. ;:108
Buziaki dla Ciebie. ;:79 ;:79

Obrazek


Za chwilę zacznie się kolejny tydzień wiosny i kolejne zmiany na działce, wobec czego wstawię jeszcze kilka fotek z minionego tygodnia.

Obrazek Inne hiacynty już przekwitły, a ten ciągle w formie.

Obrazek Zakwitają poziomeczki.

Obrazek Niezapominajka nie może się zdecydować na kolor sukienki.

Miłej niedzieli. Dobranoc. ;:cm

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko kępka tulipanów na tle pierwiosnków śliczna. ;:oj Te zielone wyjątkowe, niespotykane.
Bardzo lubię Twój optymistyczny wątek. :)
Zdecydowanie pożyczyłabym Twojego M z tym ostrym narzędziem do moich malin. ;:173
Zrobiliśmy zaporę głębokości 30 cm od skrzyni warzywnej, a te potwory i tak się do niej dostały. Czeka mnie niestety wybieranie ziemi, podnoszenie skrzyni, pozbywanie się malin i wkopywanie głębszej zapory. ;:223
Miłej niedzieli i ciepłego poniedziałku na działce. ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Na kogo Twój mąż tam się czai z tą siekierką?Może jakiegoś robala wypatrzył?
Kwiatki jak zwykle U Ciebie pięknie kwitną.To dlatego,że gołąbki pilnują. ;:306
Pierwsze zdjęcie bardzo fajnie uchwyciłaś.

Fajnej niedzieli. :heja
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko kochana, Ty u mnie a ja u Ciebie spaceruję w ogródeczku. ;:65 A jest co podziwiać, zwłaszcza eMa zasadzonego na kogoś z siekierą ;:306 tylko maskę zgubił i incognito diabli wzięli. :;230 A tak na poważnie miło mi poznać gospodarza na włościach. :wit
Miśka z drzewa obserwuje, czy nikt się nie leni i wszyscy sumiennie pracujecie, zwłaszcza gołąbki, które do czarnej roboty zmuszacie. ;:112
Śliczne masz tulipany i cudowne pierwiosnki, kandelabrowy jest późniejszy, dlatego nawet pączków nie widać- to odpowiedź na Twój wpis u mnie. ;:113
Dorodna korona swoim blaskiem ogrzewa otoczenie i rozjaśnia rabatki. ;:63 ;:138
Dobrego tygodnia Wam życzę, więcej wypoczynku, mniej pracy i zero stresu. ;:97 ;:97 ;:11 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Wprawdzie w niedziele i święta nie pracuję, to jednak dzisiaj pojechałam na działkę w celu podlania jej, ponieważ właśnie dzisiaj miałam pełne ciśnienie wody. Co drugi dzień jest słabe ciśnienie po to tylko, by podlać ewentualne nasadzenia.
Znacznie się ochłodziło i muszę przyznać, że trochę zmarzłam. Zbyt lekko się ubrałam. Zwiodło mnie jasne słońce za oknami. W sumie to ono nawet grzało, ale tylko dopóty, dopóki chmury nie zaczęły przeważać na niebie, a wraz z nimi pojawił się zimny wiatr.
Jutro ma być cieplej, jednak ciągle bezdeszczowo.
Nie wolno utyskiwać, gdy działka cieszy kwiatuszkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soniu - mam kilka różnych kępek tulipanów, jednak wyłącznie z jesiennych nasadzeń. ;:131 Wcześniej sadzone pokazały się albo pojedynczo, albo wystawiły jedynie liście. ;:222 A te zielonkawe mam w kilku miejscach, ponieważ spotkałam ich cebulki w bardzo niskiej cenie, wstydem byłoby z takiej oferty nie skorzystać. :lol:
M właśnie w malinach walczył, ale nie z malinami tylko z podagrycznikiem u sąsiadki. Ona w ogóle nie dba, a ponieważ podagrycznik rośnie tuż przy siatce, to przełazi przez nią i niszczy nasze maliny. ;:223 M zrobił więc porządek u sąsiadki. ;:108
Dziękuję za dobre życzenia ;:180 Tobie również życzę dobrego poniedziałku i całego tygodnia. ;:167 ;:196

Obrazek


Danusiu - M prowadził wojnę z podagrycznikiem u sąsiadki, której on nie przeszkadza, a nam przez siatkę włazi w maliny i od lat musimy się z nim użerać. ;:145
Kwiatki odżyły od chwili, gdy dostały pić, wcześniej to był obraz nędzy i rozpaczy. ;:174
Dziękuję za miłe życzenie, które się spełniło. ;:180 Tobie życzę dobrego tygodnia. ;:167 ;:196

Obrazek


Stasiu roztomiła - M się zasadził na podagrycznik, który rośnie za siatką u sąsiadki, a króluje sobie w naszych malinach. ;:172 Sąsiadce nie przeszkadza, nam jednak szkodzi bardzo i M postanowił przeleźć przez siatkę i zrobić z tym zielem porządek. ;:7
Gołąbki rozpuszczone jak dziadoskie bicze, będzie problem, gdy zacznę je gonić z rabat. A zacznę niedługo, jeszcze zanim ich smagliczki zakwitną.
Dziękuję pięknie za pochwały i wszystkie ciepłe słowa. ;:180

Wam również dobrego tygodnia życzę w zdrowiu i przyjemnym roślinnym otoczeniu oraz w miłym towarzystwie wszystkich żywych mieszkańców działeczki. ;:167 ;:196

Obrazek


Wszystkim życzę dobrego, zdrowego tygodnia. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”