Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witam ponownie.
Tak się cieszę, że nareszcie spokojnie mogę robić to, na co mam ochotę i nic mi w tym nie przeszkadza. Wygląda, że zdrowie w pełni zagościło w naszym domu. ;:138 ;:138


Danusiu - w mojej Biedronce jeszcze jesienne cebulki zalegają na półce i ani jeden pakiecik nie został przeceniony. ;:222 Zdaje się, że wolą zmarnować, niż zejść z ceny. ;:7
Też mam ochotę na hiacynty, ale jeśli takie nędzniaki, ;:oj to raczej stracę chętkę. ;:108
Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Iwonko0042 - myślisz, że z górki poleci? ;:131 Obawiam się, że teraz dopiero zacznie się dłużyć czekanie. ;:oj Może parapetowo-działkowe wysiewy trochę pocieszą w tym czekaniu, ;:218 ale chciałoby się już w ziemi grzebać i kwiatki wiosenne podziwiać. ;:108
Ty już zaczęłaś sezon, ja jeszcze się wzbraniam, ale nie wiem, czy długo wytrzymam. :D Łapki swędzą, oj swędzą. ;:306

Aniu - wprawdzie wiosna coraz bliżej, ale też i tęsknota za nią coraz większa. ;:224 Mimo wszystko jednak musimy dać sobie na wstrzymanie ;:124 , choć nie jest to łatwe. ;:185
Mam nadzieję, że moje prymulki żyją... ;:131 Dawno im się nie przyglądałam. W razie czego, może uda się podzielić. ;:333


Na dobrą nockę jeszcze kilka wiosennych obrazków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Zawsze to przyjemniej kiedy nie jest się skazanym na bezruch ;:108 W końcu odpoczywać też można przez jakiś czas, później staje się to męczące ;:131
Piękne kolorki z sezonu, przyjemnie się je ogląda ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko ;:168 dziękuję za propozycję nasion, ja tylko buszuję po internetowych sklepach nasiennych , wkładam wszystko co mi się podoba zabijając tęsknotę za roślinami :oops:
Nasion mam sporo w zapasach i nie dam rady wysiać. Jeśli będę kupować to może odrobinę warzyw.
Chociaż, ostatnio wpadłam na pomysł by w tunelu wysiać odrobinę rzodkiewek, koperku, może szpinaku , przeflancować sałatę z samosiewek na grządkach, może się uda. W razie niepowodzenia strata niewielka a nowalijki zawsze drogie i mocno pędzone.
Cieszę się ogromnie ze choróbsko przepędzone ;:138 teraz stopniowo nabieraj sił w końcu ile można odpoczywać jak pisze Natalia.
Miłego słonecznego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko no to cieszy mnie wiadomość,że jesteś zdrowa.Tak trzymaj. ;:196
Skąd ja to znam już w tamtym roku mówiłam do sprzedawczyni w B,że tylko marnują kwiatki,ale z drugiej strony przecież to nie jej wina.
Nie rozumiem tylko jak można sprzedawać ludziom proszek a nie cebulki.W tym roku jak przecenili to szybko poszły,potem dowieżli nową partię już nie przecenione i tak zostały.Chyba nikt nie kupił i gdzieś wywieżli.

Miłego dnia. :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny słoneczny i - niestety - ciepły dzień minął, zapominając o tym, że to zima nie wiosna. :oops:
Z domu już wychodzę, ale na działkę jeszcze się nie odważyłam zajrzeć. ;:185 Na razie pokonuję krótkie trasy. Jutro muszę koniecznie dotrzeć do Brico, bo czytałam i widziałam u jednej z naszych koleżanek śliczne prymulki tam zakupione. ;:108


Natalko - masz słuszność, nicnierobienie bardziej męczy niż nadmiar wysiłku. ;:7 Strasznie mnie już nosi w kierunku siania, ale rozsądek jeszcze ma nade mną przewagę. ;:303 Tylko jak długo wytrzymam... ;:218
Obejrzałam sobie wszystkie wiosenne i letnie fotki z działki i to nie jeden raz. Już bym chciała na żywo takie obrazki oglądać. :D

Juleczko - ja w ogóle do internetowych sklepów w tym roku nie zaglądam, bo znam siebie i wiem, że z żadnego nie wyszłabym z pustym koszykiem. ;:306
Też sobie pomyślałam, że mogłabym przynajmniej część tunelu na wysianie nowalijek przeznaczyć i jeśli ta zimaniezima dłużej się utrzyma, to zapewne tak zrobię. ;:108
Dziękuję za dobre fluidy i słoneczko. ;:167 ;:196

Danusiu - dziękuję kochana. ;:196
Jeśli masz blisko do Brico, to zajrzyj tam. Mają śliczne pierwiosnki o pełnych kwiatach. ;:215 Ja wybieram się jutro i mam nadzieję, że jeszcze się załapię. ;:218
Dziękuję - dzień bardzo sympatycznie mi minął, niech i Tobie dobre dni umilają życie. ;:167 ;:196


Dla dobrego samopoczucia obrazeczki z wiosennej działeczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słoneczko pięknie pomalowało niebo i powiedziało: 'Dobranoc".

Obrazek

Ja też mówię: Dobrej nocy, Kochani.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko nie wytrzymałam i posiałam, mnie to chyba już zbyt mocno łapki swędziały ;:306
Cudowne niebo ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko to dobrze że już czujesz się lepiej ;:196 a zachód słońca wspaniały ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Niewiele wczoraj nowinek wypatrzyłam na działce ...ja i moje podopieczne cierpliwie trwamy i wyczekujemy odpowiedniego momentu. ;:108
Twoje obrazeczki z wiosennej działeczki napawają optymizmem a popołudniowe ;:3 wróży kolejny dobry dzień... ;:63
Miłego dnia Lucynko ;:196 i niech Ci się trafią te upragnione prymule! :D
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko :wit
Cudne niebo. ;:63
Piękne wiosenne;kolorowe, kwiatowe wspomnienia :)
Co raz bliżej do takich widoków w ogrodzie.
Mam nadzieję że wiosną będzie prawdziwa wiosna. :D
Bo teraz mamy już zimą wczesną wiosnę :roll:
Dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko, cieszy mnie wiadomość, iż zdróweczko na tyle się poprawiło, że już wypuściłaś się na krótki spacerek. :tan ;:65
Powiadasz, że Brico przyciąga Cię jak magnez, no to życzę upolowania wymarzonych prymulek i tego co jeszcze Ci do koszyka wpadnie. ;:215
Miłe sercu te wiosenne foteczki a zachodzące słoneczko równie malownicze. ;:31 ;:31 ;:31
Kochana, świetnej pogody na kolejne spacery, może weekendowo dojdziesz aż do działeczki. ;:167 ;:65 ;:cm
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Zdjęcia piękne,zachód słońca cudowny.
Byłam w Brico niestety na darmo.Nie było pełnych pierwiosnków,były tylko te puste po ponad 3 i 5 złociszy.Nie kupiłam nic.Może potem będą w mieście tańsze.Ciekawa jestem czy kupiłaś pełne u Was?
Lucynko sikorek nie dokarmiam ani innych ptaszków,ale chciałam im zrobić zdjęcia.Niestety nic z tego,te dzikusy ;:306 uciekają jak tylko się
pojawię z aparatem.

Dziękuję za życzenia i życzę miłej końcówki dnia. ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Piękna słoneczna pogoda zmobilizowała mnie do dłuższego spaceru, który zaprowadził mnie między innymi do Brico.
Niestety, market nie zaspokoił moich oczekiwań. Nie było żadnych kwiatów wiosennych, zadowoliłam się więc zakupem ziemi do siewu i karmą dla Misi. Dzięki temu mam już tak duży zapas ziemi, że mogę siać i siać, i pikować.... ;:306


Iwonko0042 - mnie też łapy swędzą, ale jakoś jeszcze wytrzymuję. Nie wiem tylko jak długo zdołam się powstrzymywać.
Dzisiaj niebo też piękne było, tylko nie udało mi się fotki cyknąć, akurat miałam gościówę. ;:108

Natalko - dziękuję kochana. ;:167

Maryniu - a więc byłaś na działce! ;:333 Jakże Ci zazdroszczę...
Dzień był miły, za co serdeczne dzięki ;:167 Jednak prymulek upolować się nie udało. ;:222 W dodatku nie wiedzą, kiedy im dowiozą.

Aniu - wczorajsze malownicze niebo stało się zapowiedzią dzisiejszego lazuru. Dzień był naprawdę przepiękny. ;:215 Dziękuję. ;:196
Codziennie zastanawiam się nad tym, jaka będzie wiosna, jakie lato, a prognozy nie są zbyt pocieszające, zwłaszcza letnie. ;:oj

Stasiu - kochana, ten magnez okazał się do niczego, bo też nie miał do czego mnie tak przyciągać. Stoisko ogrodnicze zaopatrzone jedynie w rozmaite narzędzia i rękawice oraz różnego rodzaju podłoża. ;:131 Nawet nasion jeszcze nie mają. ;:185 Co prawda nie mam zamiaru kupować nasionek, mam ich dość, ale z przyjemnością pogrzebałabym wśród kolorowych torebeczek. :tan
Pięknie dziękuję za miłe słowa i życzenia ;:167 ;:196 i oby ten weekendowy spacerek na działkę doszedł do skutku. ;:303

Danusiu - dziękuję. ;:196 Za wszystko. ;:167
Moje Brico też obrazem nędzy na ogrodniczym stoisku, nawet nie potrafili powiedzieć, kiedy coś się na nim znajdzie. ;:7
Twoje sikoreczki inteligentne ptaszyny i zorientowały się, że wyłącznie na fotkach Ci zależy. A że niegłodne, to wypięły się na Twoją słoninkę. :;230


Jak zawsze, dla urozmaicenia postu, mała porcyjka wspominkowych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Przepiękne wspominki ;:63 świetny ten rozchodnik z ostatniego zdjęcia, super wygląda z kwiatuszkami ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”