Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko, też do wczoraj miałam jeden wolny parapet, zarezerwowany dla pomidorków, które właśnie wczoraj M wysiał. ;:215
Szafirki w towarzystwie urokliwych prymulek, czegóż chcieć więcej o tej porze roku. ;:oj ;:oj
A ta biała na wysokich łodyżkach, to raczej rzadko spotykana. W takim towarzystwie Wasze sny są kolorowe. ;:41 ;:31 ;:31
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Trochę masz irysow ?
To przecież spora piękna kolekcja. ;:215
I ten domowy ogródek . ;:63 ;:63
Bardzo ładny ,wnoszacy tyle radości ,kolorów i zieleni. :D
Pozdrowiki zostawiam. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witam wieczorową porą.

Natalko - często z tych zebranych nasion wyrastają maki o ciekawej budowie i kolorach kwiatów. ;:333
Ziemia, którą kupuję, specjalną do siewu i pikowania pięknie mi pachnie podczas prażenia. Czuję się w kuchni jak na działce w samo południe upalnego letniego dnia. ;:215
A kupuję tylko taką

Obrazek

Danusiu - dziękuję za mile słowa. ;:180
Jakaś opieszała ta czerwona trojeść, ale może jeszcze się pokaże. Nie jesteś zdrowa, najpierw zadbaj o kurację, potem pomyślimy, co z tą trojeścią zrobić. A może jeszcze wzejdzie... ;:218
Zdrówka. ;:167 ;:196

Stasiu - pierwsze moje pomidorki zapewne 26 lutego będę pikowała, a następne tego samego dnia bądź o dzień później będę siać. ;:108 Niestety, mój małż nawet nie przymierza się do tak - jak on to nazywa - precyzyjnej roboty. ;:306 Sadzi do gruntu, owszem, ale tylko gdy mu porządnie nakadzę, że spod jego ręki lepiej rosną. :lol:
Ta biała prymula, niestety domowa, ale bardzo mi się podoba. ;:215 Biedronkowy nabytek.

Aniu - dziękuję, kochana jesteś ;:167 , ale trochę przesadzasz z tą moją kolekcją, którą należałoby w cudzysłów ująć. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie i bardzo cieplutko. ;:3 ;:196


Na dobrą noc wstawię portreciki moich gazanii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy, kolorowych snów. ;:cm ;:cm

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Śliczna kolekcja słoneczek i różyczka na końcu :D
A to się nie spodziewałam że ziemia prażona ładnie pachnie, kiedyś chyba czytałam że niekoniecznie - może to zależy od rodzaju ziemi?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Jaki piękny dziś był dzień! "Tyle słońca w całym mieście!" ;:138 ;:138
A ja postanowiłam zaszaleć i nareszcie sprawić sobie luksus w postaci telefonu dotykowego, w związku z czym najpierw spędziłam dwie godziny w punkcie obsługi klienta, a następnie kilka godzin poświęciłam nauce posługiwania się tym cacuszkiem.
Nie miała baba zmartwienia, kupiła sobie prosię, a ja...... lepiej nic nie powiem, bo jestem na siebie wściekła. Miałam dobry prosty w obsłudze aparat, zachciało mi się komplikować sobie życie, to mam. ;:145

Dobrze że chociaż na parapetach zielono, przynajmniej tyle mam na pocieszenie.
Pomidorki pędzą do nieba, heliotropy mężnieją, a co najważniejsze wzeszły wszystkie wysiane pierwiosnki, a siane najwcześniej rosną i mężnieją jak heliotropy.

ObrazekPomidory

ObrazekHeliotropy

ObrazekNajwcześniej wysiane pierwiosnki

Pierwiosnki siane później.
Obrazek

Obrazek


Natalko - dziękuję w imieniu "słoneczek" i różyczki. ;:196
Może tylko mnie taka ziemia pachnie, nie wiem. ;:218 Ja kocham zapach ziemi ;:63 , ja na wsi wychowana. ;:303
Dzisiaj miałam słońce na niebie, a Dla Ciebie mam jeszcze takie oto słoneczka.

ObrazekPełnik chiński.

ObrazekPełnik europejski.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Kolejne śliczne słoneczka ;:3 też wczoraj z rana miałam słońce, mam i dzisiaj - pogoda wybitnie marcowa, raz słońce, raz deszcz, raz mroźno, raz ciepło, ale wiatrem dmie...Całe szczęście powrotu zimy na horyzoncie nie widać ;:108
Pięknie siewki rosną, oby tak było cały czas ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko cieszę się,że masz fajny telefon.Na pewno z fajnym aparatem.Tylko ostrzegam "bez nerw".Moja znajoma zapłaciła dodatkowo 2 stówy za to,że zbyt nerwowo rozgryzała telefon,a to takie proste.Po prostu czytaj co Ci telefon mówi i tyle.Obsługujesz komputer to na pewno dasz sobie radę.Przecież to to samo. :D Daj spokój nie denerwuj się.Jeszcze będziesz sobie dziękować za fajny nabytek.Ja od
wielu lat mam dotykowy i jestem bardzo,bardzo zadowolona.Żałuję tylko,że nie umiem zdjęć przegrywać na laptop.Masz blisko syna więc nie wiem czym się przejmujesz???
No ,no siewki jak las.Pięknie.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko proszę napisz jak i w jakich proporcjach dozujesz siewkom nawóz drożdżowy. Mam zrobiony, stosuję go do podlewania sadzonek pelargonii i margaretek, domowe kwiaty też zasilam.
Stoi już jakiś czas nawóz ze skorupek jaj, jak go dozować, czy też siewki można podlewać.
U Ciebie pomidorki takie duże ;:oj a ja wczoraj dopiero zdecydowałam jakie odmiany wysieję, chciałam dziś posiać, ale mam po południu gości więc inne zajęcia mnie odciągnęły.
Wiem co to znaczy telefon dotykowy, długo przed takim się wzbraniałam, wszystkich funkcji dalej nie opanowałam, te podstawowe mi w zupełności wystarczą ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko to teraz masz fajny telefon jak się przyzwyczaisz to będziesz zadowolona. Pomidorki ładnie rosną, a ja się zastanawia czy już siać czy jeszcze nie bo do gruntu daję. Ziemie jaka kupujesz nie widziałam u mnie takiej nie ma, ale dobrze wiedzieć że jest taka fajna jak kiedyś spotkam to sobie tez kupię. Ja kupiłam z kroena do wysiewów i ziół. Pozdrawiam życzę miłego dnia:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Mam nową zabawkę, z którą próbuję się zaprzyjaźnić. Ciężko mi to idzie, ale zadzwonić, napisać i wysłać SMS, a także odebrać jedno i drugie już potrafię. Także z wiadomościami meilowymi nie mam problemu. Zdjęcie też zrobię, ale MMS-a nie wyślę.
Przyjdzie Paweł, to mnie jeszcze podszkoli. Chciałabym też nauczyć się takiego korzystania z internetu, by mieć kontakt z Wami na forum podczas pomieszkiwania na działce. Mam wymagania, ale głównie dla tej ostatniej korzyści kupiłam sobie tego utrapieńca.


Natalko - u mnie dzisiaj praktycznie cały dzień słoneczny, z maleńkimi przerwami. ;:333 I dość ciepły.
A siewki jak na razie rosną, jednak by nie było zbyt słodko, mam i porażki. ;:108 Pierwszą jest brak siewek papryki drzewiastej. Strasznie mi głupio, bo z nasionek od forumki. Trudno, jakoś muszę połknąć tę żabę. ;:224

Danusiu - proste.... ;:306 ;:306 ;:306
Dla kogo proste, dla tego wielkie chapeau bas! ;:138
Telefon mi mówi za dużo jak na moje możliwości, ale spoko, ja uparta baba i pokonam tego drania.
Dziękuję w imieniu siewek. ;:196

Dorotko - nawóz drożdżowy stosuję wyjątkowo oszczędnie i tak: na 250ml butelkę wody daję zaledwie dwie łyżki stołowe nawozu dla siewek niepikowanych. Pikowanym zwiększam dawkę do czterech łyżek nawozu na 250ml wody.
Nawozem ze skorupek do siewek nie stosuję, więc nie podpowiem, bo jeśli sama czegoś nie sprawdziłam, to nie chcę wprowadzić w błąd. Ten nawóz stosuję wyłącznie na działce pod rośliny nie lubiące zakwaszonej ziemi, np. pod ciemierniki, sasanki, powojniki, dzwonki: karpacki i skupiony, piwonie, jeżówki, żurawki, goździki, orliki i liliowce.
Wśród roślin doniczkowych zasadowe podłoże lubią grubosz, kliwia, sansewieria i te dobrze jest nawozić skorupkowym nawozem.

Tylko część pomidorów wysiałam, takie do tunelu. Pozostałe będę siać 26 lutego, bo ten dzień i następny po nim są najkorzystniejsze dla nich.

Z telefonem załatwiłam się na cacy ;:145 Bawię się nim teraz i bawię, by jak najszybciej opanować sztukę posługiwania się tym ustrojstwem, bo stary, mały, wygodny stracił aktualność. Ten nie dość, że wieli i ciężki, to jeszcze niewygodny w noszeniu po kieszeniach. ;:223

Alu - może on i fajny, ale wielki, ciężki i niewygodny. ;:223
Siej pomidorki 26 i 27 lutego, bo to najkorzystniejsze w tym miesiącu dni dla siewu i pikowania tych roślin. ;:215
Ja jedne w tych dniach będę pikowała, inne siała.
Pozdrawiam wzajemnie i przyjemnego piątku życzę. ;:196


Ponieważ nie mam zdjęć z lutowej działki, to jeszcze powspominam. Dzisiaj moje ukochane lelijki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy. ;:4 ;:19
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Piękna kolekcja lilii, całkiem sporo ich masz ;:oj
Szkoda że z papryką się nie udało ;:174 sprawdzałaś wcześniej zdolność kiełkowania nasion?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko i tak mi pomogłaś wiem dużo więcej o nawożeniu :D
Widzisz to jesteś dużo lepsza ode mnie w obsłudze telefonu ;:306 kontakt cały czas z nami jak najbardziej wskazany.
Lilie przepięknej urody, a ja tego sezonu żadnej nowości nie dokupiłam ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit
Piękne te lilie. Bardzo ;:167
Dużo widzę takich samych mamy.
Ale i trochę zupełnie innych. Te są ciekawe,
wysiewów już masz sporo.I już całkiem ładnie ci rośną.
Ja też już kilka pomidorków wysiałam.
A jeszcze chyba kilka papryk posieję,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”