Na Bursztynowej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Na Bursztynowej

Post »

Biłam się długo z myślami czy wracać na Forum..Tyle czasu upłynęło, tyle zmian od ostatniej mej bytności tutaj. Ostatecznie wracam i nie czuję się z tą decyzją źle.
Święta nastrajają do przemyśleń.... Robię to i ja. Już pół roku mieszkamy w nowym miejscu, Zmieniliśmy metraż, lokalizację, obróciliśmy życie do góry nogami.Dom to było moje ciche marzenie od dawna. I oto marzenie stało się realne.  Mam ogród  na wyciągniecie ręki, co chwilę gdzieś pojawiają się nowe barwy, rośliny, ptaki, koty i zapachy. Ogród jak i dom zaskakuje i zachwyca.
Cieszą mnie zmiany. To, że podjeżdżamy autem i już jesteśmy  w domu. Nie musimy latać z siatkami przez pół parkingu a potem taszczyć worów na trzecie piętro sapiąc i dysząc.  Przed domem i za domem mam taki widok, jaki sama sobie zadecyduję mieć, mogę zasadzić wszystko a nie coś, o czym zdecydował ktoś w bloku obok.
Dom i ogród to masa obowiązków, to plany długofalowe ? na początku przyszłego roku elewacja, na wiosnę rozbudowa tarasu i remont strychu, po drodze małe zmiany w ogrodzie, , potem następne, następne, następne.... Dużo tego.. Przyznam, że bez spokoju, mądrości i zapału mojego męża nie przebiegłoby to tak bezproblemowo.

Mimo tych wszystkich zaskoczeń, tej pracy, nowych obowiązków za nic w świecie nie wróciłabym do bloku. No, dobrze nam tu. :D  Zapraszam na Bursztynową :wit


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Dziś podzielę się opowieścią o naszym trawniku ... przedmiocie dumy mojego męża i przyczynku wysokich kosztów zużycia wody w sezonie ;:223
Na Bursztynowej zamieszkaliśmy w połowie maja. Od dwóch miesięcy walczyliśmy z remontem domu i prace wewnątrz zajęły całą nasza uwagę. Trawnik sobie żył po swojemu pożółkły, przerzedzony i zasuszony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Ten stan bardzo drażnił mojego męża, poza tym widok na wypielęgnowane trawniki sąsiadów z lewej i prawej strony pogarszały nasze samopoczucie. I tak ruszyła akcja reaktywacja ....koszenie, sianie, przysypywanie ziemią ..dzień po dniu podlewanie czasem nawet rano i wieczorem. Pierwsze siewy nie dały efektu, Małżonek stwierdził, że trzeba dobrej prawdziwej ziemi z pola i zaczęły się wyprawy za miasto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I koszenie, sianie, przysypywanie ziemią ..dzień po dniu podlewanie czasem nawet rano i wieczorem.
Nastąpił efekt WOW!!! Zdaję sobie sprawę , że nie konkurujemy z pięknymi wypielęgnowanymi trawnikami w okolicy ale stan przed i po jest bardzo widoczny i napawa nas dumą. Nasza murawa kochana :tan



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uważnym obserwatorom powiem, że widoczny szary krąg na trawie jest efektem postawionego przez mnie paleniska ;:223
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Na Bursztynowej

Post »

Witaj Joasiu :wit

Nowe miejsce, nowy dom i ogród to dobra okazja , by wrócić na forum. ;:138
Zobaczyłam tytuł wątku i już myślałam, że to może moja nowa sąsiadka. ;:173
Też mieszkam na Bursztynowej , tylko w innej miejscowości. :lol:
Trawnik wygląda pięknie i małżonkowi należy się uznanie. ;:215
:wit
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Pozdrawiam serdecznie sąsiadkę z Bursztynowego Szlaku ;:138 Przekazuję Małżonowi wyrazy uznania i obiecuję zajrzeć do Ciebie niezwłocznie....
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Na Bursztynowej

Post »

Joanno, wyobrażam sobie ile radości sprawia Ci pielęgnowanie własnego, przydomowego ogrodu. To piękna sprawa tak sobie wyjść z domu i spacerować po własnej trawie, to poczucie swobody, bycie "u siebie" nawet jeżeli jest się poza obrębem czterech ścian. Chociaż mieszkam w bloku, to jest mi dane doświadczyć tego uczucia kiedy jestem u Mamy, no i u siebie na działce :D .
Masz bardzo ładny, wypielęgnowany ogród. Czy można wiedzieć ile ten"wypieszczony" w każdym kąciku ogrodowy cukiereczek ma metrów? :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Na Bursztynowej

Post »

Asiu, melduję się na Bursztynowej ;:196 I już wiem, że będzie ciekawie. Bo z Tobą nie można się nudzić. Nie było Cię chwilkę, a tu proszę, ile zmian ;:333 Brawo dla Męża za walkę z trawnikiem. ;:138
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na Bursztynowej

Post »

Witaj Asiu :wit My również od sierpnia na swoim, więc Cię bardzo rozumiem. ;:196
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na Bursztynowej

Post »

Zagładam i ja.
Choineczka piękna. ;:63 ;:63
A trawniczek pierwsza klasa zieloniutki, śliczny. ( Pochwałki dla męża. )I chyba taki na świta będzie zielony a nie biały.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Kasiu, witam u siebie.. Masz rację, posiadanie własnego kawałka ogrodu cieszy bez względu na to, czy jest przy domu czy jest działką ROD. Nadal mamy Ogród H11 i mimo postanowień, braku czasu i wskazań finansowych nie rozstaliśmy się z nim. Nie rozstaliśmy bo spędziliśmy w nim mnóstwo wspaniałych godzin a w pewnym okresie czasu był lekarstwem na naszą utratę. Jeszcze nie wiemy co postanowimy, na razie skupiamy się na Bursztynowej. Nasz ogród nie jest duży, to raptem 180 m . Przed domem jest też nieduża rabata.

Małgosiu, pięknie mnie witasz? ;:138 Postaram się sprostać Twym oczekiwaniom choć kreatywna to jestem teraz jedynie w porywach. Co do zmian to jestem też w innej szkole?zdecydowano , że czas opuścić mury, w których spędziłam 31 lat. ;:145

Pani na kredytowanych włościach pozdrawia WAS serdecznie Aniu i Justyno. Śniegu nie ma, pozytywne plusy za oknem. I uczucia mieszane bo z jednej strony małe rachunki za ogrzewanie gazowe a z drugiej chciałabym zobaczyć ogród w bieli?Ach , któż zrozumie kobietę??
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Skrzynia przywędrowała z nami na Bursztynową choć kilka osób ostrzyło sobie na nią zęby w czasie przeprowadzki.
Wiedziałam, że tu powinna być. Wygodne siedzisko i pojemnik na akcesoria ogrodowe. Za skrzynią zawieszony wąż ogrodowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Jeszcze dziś w domu.
Jutro wyjazd do rodziny męża, będzie gwarnie i miło jak co roku ale.... No właśnie, miałam nadzieję, że pierwsze Święta spędzimy na Bursztynowej jednak ze względu na podeszły wiek teściowej ruszamy do niej...
Z tego powodu cieszymy się nastrojem naszego domu wiele dni przed świętami..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Skończyłam składanie rozetek i girlandy... To mały akcent na spotkanie Sylwestrowe. Papierowe ozdoby będą wisiały docelowo na dole.

W tle "Noce i dnie". Film i serial piękny i mądry, mogę oglądać na okrągło i zawsze odnajduję w nim coś nowego, wzruszającego. I tak dobrze składało mi się i kleiło papier w obecności Barbary i Bogumiła...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na Bursztynowej

Post »

Bardzo intensywnie zaczęłam Nowy Rok. Ale w tym dobrym słowa znaczeniu. Kilka dni wolnego spowodowało podjęcie prac remontowych przez Małzona, ja ogarniałam zakamarki. Przejrzałam zdjęcia z lata i uznałam, że czas pokazać zielone oblicze naszej 13.
Oto taras.
Taras nie jest duży, krzesła i stół ledwo mieszczą się pod zadaszeniem ale i tak błogosławię Męża, który nie wyraził zgody na jego rozbiórkę bo taki miałam pomysł po zamieszkaniu. Wtedy wydawało mi się , że kradnie słońce - z czasem okazało się, że za cień odpowiadają tuje. Taras był niezastąpiony podczas upałów i palącego dopołudnia słońca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”