Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Witam :wit
Pod koniec sierpnia stałam się szczęsliwą posiadaczką działki ROD.
Ponieważ ceny w Bydgoszczy powalają (a chodziło o możliwość nawiedzania działeczki "z buta"), zakupiliśmy taką "przedpotopową i dziką retro" :;230
Domek jak widać, flora nieco zdziczała, ale jest kilka smaczków.
Wycinania, karczowania, pielenia było co nie miara i końca nie widać ;:224
Tak wyglądała w momencie zakupu (najbardziej przeraziły mnie szpalery tuj zasadzone przez poprzednich właścicieli):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I się zaczęło porzadkowanie... CDN

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród w powijakach

Post »

Nie jest źle. Jest altana, całkiem przyzwoicie, kwestia ogarnięcia.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach

Post »

Witaj :wit

Troche ogarnęliśmy, ale najwięcej roboty wiosną będzie.
Domek pomalowany:
Obrazek
Obrazek

W środku tez trwały prace, efekt końcowy jutro. Po taniości tylko. Nowy domek, jak działkę spłacimy :roll:

Obrazek

Obrazek

Sporo drzewek owocowych ( bo zdziczały i puste w środku były) wycięte:
Obrazek
Obrazek

Po wypieleniu dżunglii okazało sie, ze mam winogrono
Obrazek

Z trzepaka zrobiłam podpórkę dla róż pnących i nawet się kwiatków dorobiłam po ich zasadzeniu :tan :
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród w powijakach

Post »

Witaj Kasiu , nie jest zła działeczka, ważne że altanka jest, to i odpocząć będzie można, a wiosna jak zaczniesz szaleć, to jesienią już nie poznasz swojej działeczki, będzie pieknie ;:215 Tuje to chyba nie najlepszy pomysł, są niezdrowe, moższ zrobić sobie żywopłot z innych krzewów ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród w powijakach

Post »

Wow, wow, wow! Witaj, Kasiu! ;:168
Jak widać i powroty na Forum są bardzo miłe. ;:215
Cieszę się, że wszystko jest w porządku no i są nowe nabytki, nowe plany, nowe przedsięwzięcia.
Czyli wynika, że poprzednia działka ta przy lesie już jest w innych rękach?
Bo ja do tej pory nie spotkałam się jeszcze z winobluszczem variegata i chciałam spytać jak się miewa...
A tu czytam o nowościach ziemskich ;:303
Szybciutko ogarnęliście z grubsza ten domek i ogródek. Na pewno zrobisz tam cudne zielone miejsce.
Pozdrawiam serdecznie, ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród w powijakach

Post »

Witam :)

Super działka,ma potencjał i różyczki widzę ;:108
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach

Post »

:wit
iwona 0042 - w altance nawet spaliśmy z małżem ze trzy razy ( jak potomstwo wakacjowało się u babci), choć do domu 15 minut piechotką ;:306 Tuje także mi "nie leżą". Został na razie szpaler przy samej furtce i toczymy małżeńskie dyskusje czy wyciąć/zostawić Obrazek Ja chcę wyciąć. I tak już 8 sztuk osobiście piłą motorową wysłałam na tamten świat. Teraz reszta coś lekko brązowieć zaczyna... Moze problem się sam rozwiaże i znów piłę odpalę? ;:209

Annes 77 - dziękuję. Zaszalałam i kilka odmian pnących sobie zasadziłam ;:172

Beaby - Witaj ponownie Kochana! ;:168 Działka przy lesie jest cały czas nasza. Tam tylko kawałek miałam do grzebania w ziemi. Domek zajmuje prawie całą, no i 75 km od Bydzi. Jak pojedziemy, zrobie fotkę variegaty. Ale powiem Ci, że straaaasznie wolno rośnie ( pewnie głównie wina miejsca). Ma może z 1,5m ;:223

A tu kilka wcześniejszych zdjęć, które na fotosika upchnęłam wczoraj w domu:

Wygląda jak leje po bitwie na linii Maginota, ale to tylko wsadzone małe kawałki piwonii wzdłóż ścieżki ;:306

Obrazek

Po ok 1,5 tygodnia miały już takie czuprynki:

Obrazek

Tutaj posadzone winobluszcze i miliny amerykańskie. Ściana domku sąsiada już tak nie gryzie po oczach, bo pomalowałam ją na zielono ( jak domek) . Na wiosnę zrobimy roślinom dużą kratę do wicia się:

Obrazek

W miniony weekend zagapiłam się z najnowszymi fotkami, ale nadrobię w ten, obiecuję ;:131
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród w powijakach

Post »

Bardzo fajna działeczka. Duzo możliwości, upiększania.
ale tak zle to na początku nie było.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

:wit anambuko1 Dużo możliwości, dlatego niecierpliwie czekam na pierwsze oznaki wiosny, co wymaga ode mnie nieludzkiego poświęcenia, gdyż chciałabym "JUŻ"Obrazek

Tak sobie pomyślałam, że dorzucę czasem kilka fotek królestwa mojej mamy. Po pierwsze "niech świat ucieszy oko" Obrazek Po drugie to mama zaraziła mnie działkownictwem, stąd zakup mojej działki.
Po trzecie i najważniejsze mam tam swój skromny wkład, gdyż haruję tam jako wyrobnik co roku podczas mojego urlopu :;230
Mama jest obszarnikiem bo ma cztery ustawowe działki po 300 arów, połączone w konfiguracji 2+2. Tereny nadburzańskie przy samej granicy.

ZAPRASZAM NA MAMUSINE HEKTARY Obrazek

Tutaj widzimy że w tle pięknego widoku na pomidorowy namiot kończy się Polska o czym śwadczy dumnie stojący słupek granicznyObrazek

Obrazek
Obrazek

Tutaj widzimy część rekreacyjną z "oczkiem wodnym" rozkładanym co roku dla syna mego a wnuka mamy jedynego, co by się mógł moczyć w czasie wakacji.
Moja mama w trakcie rozkładania ze swoim Frędzlem ( którego przywiozłam jej z bydgoskiego schroniska):

Obrazek

Wnusio moczący 4 litery i nie tylko:

Obrazek
Obrazek

Tutaj widzimy pozostałe elementy części rekreacyjnej w formie altany, będącej jednocześnie kuchnią letnią ( mama zamontowała tam piecyk węglowy)
Obicie w typie militarnym mojego autorstwa (zboczenie zawodowe ;:306 ) wykonane na prośbę rodzicielki, bo jej "czasem podwiewa":

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu widzimy niektóre z tegorocznych płodów rolnych, przy których zbiorze byłam także zatrudniona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na koniec tej odsłony taki tam hibskus o kwiatkach wielkości talerzy do drugiego dania Obrazek :

Obrazek

Niestety dzieli nas odległość około 560 km, nad czym boleję... Zawsze jednak przyjeżdżamy z w miarę pustym bagażnikiem, a wyjeżdżamy prawie szorując tyłem auta po asfalcie w oprawie muzycznej dzwoniących słoików z przetworami Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

:wit
Własne pomidorki mają wyborny smak.
W tym roku mia lam.a jak ma jeszcze wielkie kwiaty to już całkiem ;:215
to mamy gdzieś niedaleko ma te działki ??
I foliaczek jest.Mi on się marzy..ale może za rok, za 2... ;:129
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Cudowny ten hibiskus a pomidorki jak marzenie :) To nie ma żadnego pasa przygranicznego i można tak blisko mieszkać? A co jakby piesio nielegalnie przekroczył granicę (seria z kalasznikowa?)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

:wit
ananbuko1 / Aniu witaj krajanko!
Pomidorki mej rodzicielki to poezja smakowa ;:167 Mama ma podwójną (czyli 600 arów) działkę z jednej strony dróżki i drugą taką samą "naprzeciwko" furtka w furtkę. To cały kompleks działkowy, a standard to 300 arów. Działki we Włodawie nad Bugiem. Ja niestety w Bydgoszczy ;:223 Takiego foliaczka nawet nie będę próbować zakładać na swojej bo u mnie to głównie piach (chociaż kompleks niby nad Brdą) a u mamy ziemia żyzna Obrazek. No i miejsca mam mało.

Igala / Iga witaj!
Seria z kałacha piesom nie grozi :lol: , bo rzeka Bug skutecznie oddziela nas od Białorusi. Nie widać jej, ale zaraz za słupkiem, który stoi na wale powodziowym, jest łąka a za nią rzeka.

Wczoraj kontrolnie poszłąm na działkę, co by sprawdzić, czy dziś czegoś z domu potrzebować nie będę. Dziś z działkownictwa nici, bo syn mi jelitówkę wyprodukował. Może jutro. Ale muszę tam dotrzeć, bo pookrywać trzeba nieliczne szlachetne roślinności ;:223 Przymrozki za pasem..
Po moim zeszłoweekendowym grabieniu liści śladu nie ma ;:145

Domek i palety do zrobienia mebli ogrodowych na wiosnę. Poduszki na siedziska już są. domek dla owadów już czeka na zawieszenie na zewnątrz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dostarczone do posadzenia, no i jadło dla kociej rodziny, która mnie odwiedza:

Obrazek

Róże się przyjęły, odpukać. Coś tam jeszcze puściły, niech przezimują szczęśliwie ( właśnie także je muszę okryć):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałam sam piach w niektórych miejscach. Przekopałam, dosypałam ziemi z worków, kupy granulowanej dodałam i coś wyrosło:
Taka skorupa była wszędzie, gdzie nie było trawy:

Obrazek

Takie coś do tej pory ze skorupy uzyskałam ( no i nowy kompostowniczek :tan , bo w tym koncie była sterta nie wiadomo czego i pseudokompostownik z betonów i skrzydeł okiennych Obrazek Pół dnia wywoziłam...)

Obrazek

Obrazek

Jutro reszta relacji z wczorajszej wizyty, ale niech ktoś doradzi... Jak najlepiej pozbyć się TEGO Obrazek:

Obrazek

Lary pozdrawia z listowia ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Na piach to tylko niektóre trawy...
Ja na swoich 41 a mam chyba ze 4 rodzaje gleby, i naprawdę jest różne i nasadzenie,,, to trzeba wypośrodkowywać.U mnie duży areał ale wiekowość nowa,Tylko stara działka 7 a to już kilkunastoletnia.
Szkoda,że jesteś tak daleko,,, a nie w tej pobliskiej Włodawie.
Jakoś nikogo w poblizu nie mam tu na forum . :roll:
Jesiennie zdjecia pełne ciepła ,, i uroku. pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”