Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Asiu, skrzynie to zwykłe nadstawki na palety.
Ja mam z nich zrobiony warzywnik, podwyższone rabaty i kompostownik

Obrazek

Obrazek

Co do derenia, to nie mam pojęcia co to za odmiana. Dostałam go od koleżanki, która kupiła go na wyprzedaży chyba w OBI.
Ratuje wszystkie bidy, jakie tylko można
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ale fajny patent na te skrzynie, zmałpuję go ! też mam ścianę wzdłuż domu do wykorzystania ;:138
Planuje też zagospodarować piaskownicę po dziewczynkach na rabatę warzywno-kwiatową.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ojej, mogłam od razu napisać że kotek znalazł nowy dom ;:185 No ale już wszystko wyjaśnione ;:131
Bałagan po zimie rzecz normalna, w końcu musimy mieć jakieś zajęcie wiosną :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ech te małe kociaki, one są takie zajmujące, ale powiem Ci, że mój już dorosły koń, a i tak ma swoje fanaberie i nie ma, że ja nie chcę, on chce i tyle ;:306 , no ale tym naszym kochanym zwierzakom wybacza się wiele i pozwala na wiele, a wiosna idzie, idzie ale w jakimś szale ostatnio, mniejmy nadzieję, że wiele szkód nie narobi tylko ;:108
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, oczar koło żywotników sobie poradzi, mój stary tak rośnie i wyrósł na schwał.
Czy mi się wydaje, że dojrzałam na zdjęciu psizęba? Dawno go masz, jak sobie radzi?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Ogólny bałagan po zimie u Ciebie wygląda znośnie a u mnie jest masakra ;:oj . Prawdę mówiąc czekam aż sobie ten orkan od nas pójdzie i ruszam z wiosennymi porządkami ;:224 . Wkurzają mnie te gałązki, połamane trawy - psy nie leniły się wcale ;:306 . Z utęsknieniem czekam na prawdziwą wiosnę bo po tak burej zimie spragniona jestem koloru. Nożyce elektryczne na pewno ułatwią Ci sprawę z żywopłotem ;:215 . Skrzynie masz bardzo fajne i obsadzenie ich również warzywami to strzał w 10 ;:108 . Pozdrawiam cieplutko :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu wiosna wdziera się do ogrodu, śliczny oczar i jak tylko otworzą pobliską szkółkę muszę zobaczyć czy mają! :D Gdzieś go przecież zmieszczę! Mam dwa kotki jeden z azylu, ktoś oddał dorosłego kota ...bolał strasznie i on nie ma zwyczaju uciekać do ogrodu gdyby nie kotka, która tylko patrzyła żeby zwiać na pewno siedziałby na tarasie. Kotka do jakiegoś czasu rzucała się na moskitierę na drzwiach i dawała dyla ale ostatnio strasznie się zdenerwowała i zrobiła okropny wrzask ...pomogłam jej wrócić i od tej pory jest spokój :D Ja mam niedaleko ruchliwą jezdnię i huskyego, który koty ;:124
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Asiu, małpuj. To bardzo tani i prosty sposób na skrzynie.
Tylko nie wykładaj ich zwykłą folią. Teraz musze z wszystkich wyrzucać ziemię i zmieniać folię na coś innego. Teraz dałam agro.
Folia, mimo, że gruba okazała się bardzo nietrwała.
Wytrzymała tylko jeden sezon

Natalio, nigdy nie sprzątam jesienią, bo to służy zwierzakom, owadom i ptakom.
Zresztą uważam, że nawet jak się jesienią posprząta, to i tak wiosną jakoś jest dużo roboty. Po co dwa razy łazić po ogrodzie?
A tak, rabata po rabacie zrobię porządek. Tak najbardziej lubię. Kiedy z chaosu wyłania się ład

Iwonko, wiem, że zwierzakom wybacza się wiele. Staram się tego malucha dyscyplinować, ale mimo wszystko na wiele mu pozwalam.
Jak ja nie lubię wiatru :roll:
To chyba najgorszy żywioł dla mnie.
A to co się stało w górach ostatnio spotęgowało to uczucie

Iza, ale chyba zostawiłam mu jak zwykle za mało miejsca
To ta moja chęć posiadania nieważne jakim kosztem. Oczywiście ogrodowym
Tak, mam psizęba. Nie mam z nim najmniejszych kłopotów.
Mam go już od wielu lat

Ewelinko, jak się ma dwie takie rozrabiaki, jak Twoje wcale się nie dziwię. ze rabaty są leciutko zdewastowane.
No, ale jak pisałyśmy na z Iwonką wiele tym naszym pupilom możemy wybaczyć.
Ja jeszcze nie czuję wiosny
Chociaż powolutku zerkam na rabaty i co trzeba na nich zrobić.

Marysiu, na pewno znajdziesz miejsce na oczara :D
Mój poprzedni kot własnie zginął pod kołami na takiej ruchliwej drodze.
Teraz boję się o tego malucha. Z psem jest łatwiej, bo nie przeskoczy przez płot.
Dla kota to nie przeszkoda.
Musze koniecznie kupić mu obróżkę z GPS.
Może to pomoże?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękne to pierwsze ujęcie.
Ja z pełną premedytacją też nie sprzątam jesienią ogrodu, bo tak jak TY nie chce mi się dwa razy robić tej samej roboty, a po drugie zauważyłam, że ogród nieposprzątany lepiej zimuje, choć przy tej zimie to w ogóle się zastanawiam czy to ma jakiekolwiek znaczenie... podejrzewam, że nawet róże bez kopców dałby radę.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Fajne i ładne te twoje skrzynie.
I hostusie śliczne.
Już tęskno do tych widoków.
A w tym roku co w nich będzie rosło ?

Piękne ranniki i ciemiernik.
Moje ranniki przepadły.
Ale ciemiernik kwitnie. :)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosia, rewelacyjne skrzynie pod domem. ;:oj pokazałam twoje zdjęcia eMowi, a on tylko popatrzył zamyślił się i stwierdził, że byłyby idealnym rozwiązaniem na poziomki. Może coś z tego będzie :tan Do tej pory sadziłam poziomki pod winogronem i marnie to wyglądało. A gdyby je tak do skrzyń.. już widzę dziecięcą radość ;:168
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj,
patrząc na twoje skrzynie załapałam bakcyla i ja, też takie chcę i mam pomysł na poziomi i truskawki na podwyższeniu.
Będą wiercić dziurę mężusiowi, to może coś mi wykombinuje. W ogródeczku wiosna w pełni, zdjęcia super.

pozdrawiam, Bogusia ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Znowu nie było mnie wieki. Naprawdę nie wiem co się dzieje. Kiedyś miałam małe dziecko, pracowałam długo, a mimo to wydaje mi się, że miałam więcej czasu.
Teraz ciągle pojawiają się jakieś nowe zadania do zrobienia. Najbliższy weekend: piątek wyjazd do Bydgoszczy, sobota wyjazd do Warszawy, niedziela wyjazd do Torunia. Oszaleć można. Całe szczęście tata zlitował się nade mną i jutro jedzie on. Ale do pracy trzeba za to iść, czyli i tak źle i tak nie dobrze.
Zatem tylko sobota i niedziela będą bardzo męczące.
Zastanawiam się co to będzie jak przyjdzie czas na ogród.
Mam tylko nadzieje, że ta głupawka sie skończy.

Asiu, myślę, że przy takich zimach nie ma to aż takiego znaczenia dla ochrony roslin. Ale mimo wszystko ja wolę jak się coś dzieje na rabatach, niż oglądac przez całą zimę gołą ziemię.

Aniu, w skrzyniach warzywnikowych na pewno posadzę jak zwykle pomidory. Do tego rzodkiewka, szczypior i sałatę.
No i rukolę, którą kocha cała rodzina i bardzo dobrze u nas sobie radzi. Jest też natka pietruszki, truskawki.
Niestety nie udają się w nich żadne korzeniowe.. Selery, pory itp. Mam chyba za słabą ziemię, albo jest w niej za sucho.
U mnie ranniki wysiewają się. Mam ich coraz więcej z czego bardzo się cieszę, bo lubię ich żółte kwiatki wyzierające zza gałązek. Od razu raźniej.

Sabinko,
bardzo dobry pomysł. Nie musisz dla poziomek stawiać tak wysokich skrzyń. Możesz użyć tylko jednej warstwy nakładek. Chociaż wyższe skrzynie to łatwiejszy dostęp do owoców :D

Bogusiu, polecam skrzynie, o ile będziesz je częściej podlewać. Przez to, że ziemia ma tylko ochronę w postaci deski, dużo szybciej wysycha niż na zwykłej rabacie. Ale mimo to uprawa w takich skrzyniach to sama przyjemność.

Pamiętacie moją zeszłoroczną zagadkę? Już wyłazi. To był pierwiosnek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”