Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu ta pogoda mnie dobija, głowę mi chciała urwać ;:oj Kurczę, człowiek by coś pogrzebał, popielił , a tu nie ma szans.Jeszcze jakaś alergia mnie dopadła i kichałam ze sto razy.
Na szczęście odwiedziłam Twój wątek, a tu pokazujesz takie piękne ciemierniki.Ten z różowymi kwiatami boski ;:167 Może znasz odmianę? Ja w tym roku zaczynam z nimi przygodę i już na maxa się wkręciłam.
Czekam jak zawsze na Twoją Edenkę .Moje 3 zostawiłam na działce, za duże potwory były. Pewnie za rok albo na jesieni dokupię jedną i będzie sobie rosła.

Pozdrawiam i życzę zdrówka oraz pogody ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ewelinko, pogoda jest straszna. Najgorsze, że lato może być nie lepsze.
No ale żeby tylko choć trochę cieplej było niż teraz to chyba będe zadowolona. Opalać się nie muszę, a raczej wręcz unikam.
Ja nie czekałam na wyschnięcie całkowite trawy. Już taka urosła, że gdybym ją zostawiła do poniedziałku to chyba musiałabym kosy użyć, nie kosiarki.

Aniu, na moją Edenkę nie ma co czekać. Ścięta do ziemi. Został jeden pęd. Czyli na kwiaty w tym roku nie ma co liczyć.
Wrażliwa cholera.
Polecam ciemierniki. To mało wymagające rośliny. Niestety nie znam nazwy moich kolorowych odmian.
Ja najbardziej lubię te zwykłe, białe. Nie dosyć, że najmniej z nimi problemów, to jeszcze sie rozsiewają.
Powtykałam siewki gdzie się da.
Trudno, że zakwitną pewnie za jakieś 3 lata. Poczekam.

Pogoda nadal straszna. Wczoraj mimo, że wiało niemiłosiernie poszłam do ogrodu. Zabrałam się za pielenie i wyrównywanie kancików trawnika.
Widać, nie tylko mi wiatr przeszkadzał, bo mój kocur albo sie chował pode mną kiedy pieliłam, albo uciekał kiedy silniej powiało do domu.
Jednak nie jest to typowy kot, któremu żadna pogoda nie jest straszna. Może to i dobrze, bo może dzięki temu nie będzie łaził po sąsiadach.
Dzisiaj pada co chwila. Akurat kiedy nie padało byłam w pracy.
Czyli dzisiaj w ogródku nie popracowałam.
Ciekawe jak będzie jutro.
Najgorszy jest wiatr. I chyba niestety trzeba sie do niego przyzwyczaić, bo przez zmiany klimatu jest go coraz więcej, to znaczy jest coraz silniejszy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Bardzo ładne masz kwiatuchy ;:167 Jeśli możesz napisz co jest na 4 zdjęciu nad tulipankami :?: Wychodzi mi cos podobnego z doniczki i nie mam pojęcia co to ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Roślinka, o którą pytasz to żeleźniak bulwiasty.
Bardzo go lubię
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Małgosiu piękne zdjęcie klonu palmowego. ;:oj Żeleźniak przydusił biedne tulipany botaniczne. Inne tulipany mimo zimna jednak kwitną. ;:215
Też posadziłam jesienią dziewięć siewek białego ciemiernika. Mam nadzieję za rok zobaczyć kwiaty. ;:65
U mnie dzisiaj trochę wiało, ale zdecydowanie cieplej niż wczoraj. Może wreszcie więcej słońca i ciepła do nas dotrze.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Soniu, tulipany botaniczne rosną u mnie wszędzie. Przenosze je chyba razem z roslinami, które przesadzam. Uwielbiam je, więc niech rosną gdzie chcą.
Na razie żeleźniak jeszcze ich tak całkiem nie zarósł, a potem to przecież nie przeszkadza. :D
Niestety do wiatru chyba musimy się przyzwyczaić. Chociaż nie wiem, czy będę umiała.
Wiatr to chyba jedyne zjawisko atmosferyczne, którego nie cierpię, a nawet czasami się boję.
Niestety zmiany klimatyczne robią swoje.
Ale masz rację, ten wiatr był nawet przyjemny.
Najważniejsze, że był ciepły.
Białe ciemierniki rozsiewają się u mnie jak głupie. Ale tak jak z tulipanami botanicznymi bardzo mi to pasuje. Sadzę gdzie się da. Wiosną to nieoceniona roślina.


Nareszcie ciepło ;:138
Dzisiaj skosiłam trawnik, bo już był taki wysoki, że kosiarka ledwo dawała radę. Co prawda przez te deszcze trawnik mam wzorcowy i tak gęsty, że pewnie to włanie ta gęstość utrudniała najbardziej koszenie. Po raz pierwszy żałowałam, że nie mam kosiarki z napędem.
Po koszeniu zrobiłam też oprysk na mlecze. Strasznie ich dużo w tym roku.
I przesadzałam kilka ostnic. Niestety część po zimie nie odbiło. Musiałam szukać młodych siewek. Całe szczęście, że na to zawsze można liczyć.
Podlałam warzywnik i padłam.
Cały czas jednak odczuwam skutki covidu.
Czy to się kiedyś skończy?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj Małgosiu :wit . U mnie też przez kilka dni było ciepło ale wiało też mocno więc w rezultacie jest sucho i ciężko plewić ;:222 . Wszystko w ciągu kilku dni urosło w oczach ;:oj . Teraz jeszcze tylko czekam na deszcz ;:108 . Masz piękne kępy wrzośców , widać je z daleka. Młode liście klonów palmowych są przepiękne ;:138 . Kupię sobie na pewno bo już nawet miejsce im znalazłam tylko czekam na więcej wolnego czasy by do szkółki się wybrać ;:108 . Pozdrawiam i udanego weekendu Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, jednak i w Twoim ogrodzie pierwiosnki całkiem dobrze sobie radzą. ;:215 Musimy pomyśleć, jak zwiększyć ich populację. ;:7
Bardzo ładnie prezentuje się Twój wiosenny ogródeczek, dużo kwiatków, zieloniutki trawniczek i ta kamienna drożyna, którą zachwycam się, ilekroć zaglądam do Twojego wątku. ;:215 ;:138

Trochę się ochłodziło, ale i deszcz popadał, więc nie wolno narzekać, trzeba jedynie przeczekać, byle zdrowie dopisało, czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, wiosna rozgościła się u Ciebie na dobre.
Piękny klonik. ;:215
Tulipany, pierwiosnki urokliwe.
To już martagonka takie pąki ma ?? U moich jeszcze nie widać .
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ewelinko, uwielbiam wrzośce. Są mniej wymagające od wrzosów. I te ich poduchy ;:173
U mnie dzisiaj popadało, więc jestem zadowolona, bo faktycznie robiło się już sucho.
Ale denerwuje mnie, że pogoda tak gwałtownie się zmienia. Raz zimnica, raz upał.
Polecam kloniki. Najlepiej na początek kupić sobie siewkę. One są najmniej kłopotliwe.
Najbardziej nie lubią lodowatych wiatrów.
Musisz znaleźć im zaciszne miejsce.

Lucynko, jakoś sobie radzą u mnie tylko te pierwiosnki od Ciebie. Mam łyszczaki, które bardzo lubię, ale one raczej u mnie wegetują, wręcz zamierają.
Jestem naprawdę mile zaskoczona dzisiejszą pogodą. Rano było całkiem przyjemnie, nawet zdołałam posadzić nowe zakupy. Potem porządnie podlało. A najważniejsze, że nie padało non stop.
Pierwszą wiosenną burzę mamy za sobą :D

Aniu, na mandragory za wcześnie. Pewnie chodziło Ci o psizęby.

Pogoda w zeszłym tygodniu była cudowna. Szkoda tylko, że nie miałam za dużo okazji do pracy w ogrodzie. Zajęcia zawodowe niestety mi to uniemożliwiły.
Ale i tak było miło wieczorem usiąść na tarasie z zimnym napojem.
W sobotę byłam w szkółce. Kupiłam kilka roślin. I jak zwykle zastanawiam się dlaczego tak dużo. przecież nie mam gdzie już tego sadzić.
Ale zawsze cos kusi.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu jak ładnie, wysoko bergenie pokazały kwiaty. ;:oj
Moje dwuletnie siewki białych ciemierników właśnie kwitną. :tan
Zimno i mokro, nasze piaskowe ogrody nawodnione, ale ja jakoś źle znoszę taka aurę. ;:222
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Twoje ciemierniki są niesamowite! Choć piszesz, że najbardziej lubisz te zwykłe, to posiadasz całe bogactwo różnych typów łącznie z pełnymi ;:oj Ale ich największy walor, tak jak napisałaś - kwitną w wyjątkowym jak na kwiaty okresie i zupełnie nie boją się zimna. To mnie w nich fascynuje. U mnie jednak bardzo słabo się sieją. Mam inny typ gleby - ciężką glinę.
Piszesz, że stipę cięłaś po raz pierwszy. A mi się to wydawało naturalne, że wiosną muszę ją ściąć tak jak wszystkie inne trawy. I teraz pięknie odbija. Ale najbardziej mnie cieszy, że tyle siewek wokół więc już jej nie stracę :tan Kiedyś straciłem.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękne ciemierniki, Małgosiu ;:oj Moje już wszystkie przekwitły, tak jak i po psich zębach już śladu nie ma. Wystarczył tydzień upałów, żeby większość cebulowych zakwitła i przekwitła w jednej chwili. Na moje mlecze w tym roku nie było mocnych. Oprysk tylko na chwilę je przytłumił i skończyło się ręcznym wyrywaniem. Tylko te niewielkie padły, a moje niestety były wypasione ;:306
Zdróweczka ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”