Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu czytam o tym co przyniósł nowy czas, nie tylko Tobie bo wielu osobom, Na pocieszenie powiem, że żyję już trochę czasu, mam trójkę dzieci już dorosłych i często bywały w rodzinie chwile dobre i te ...mniej dobre. Często jednak z perspektywy czasu okazywało się że nic nie dzieje się po nic i te złe wydarzenia przynosiły pozytywne konsekwencje :D Wiosna wita Cię przepięknymi kwitnieniami, tulipany masz zjawiskowe ;:167
Moja córka za moja namową zaczyna uprawy jarzynek w skrzyniach i właśnie pomyślałam że skieruję ją do Twojego wątku...niech podgląda! Pozdrawiam serdecznie życząc, aby wszystko odmieniło się na lepsze ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, nareszcie nam trochę pokropiło, żal tylko, że tak malutko. Akurat dzisiaj M zasiał trawę na miejscu zlikwidowanej łączki i zdążył tuż przed deszczem. ;:303

Tulipany i u mnie są raczej jednoroczne ;:223 , tylko jedna odmiana trzyma się w całości plus dodatkowe cebulki już trzeci sezon. ;:333 Podobnie jak Ty, nigdy nie zrezygnuję z nich i każdej jesieni będę sadziła nowe. ;:108

Masz bardzo ładnie kwitnący ogród ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Iwonko, ja swoją sangwinarią też się martwię, bo jak był jeden listek tak jest, to samo z trójlistami. Ale dobrze, że w ogóle są.
Jak do tej pory nie zawiodłam się na cebulach Auchana. A że traktuję je jak jednoroczne, to co roku mam nowe.
Nie wykopuję ich. Bo nigdy nie wiadomo, czy jednak nie zakwitną. Tylko sadzę w tych miejscach, gdzie już w ogóle liście się nie pojawiają. Na obsadzenie całego ogrodu nie byłoby mnie stać.
Ta roślinka kuklik. Ma 3 odmiany, ale nie mam pojęcia, gdzie która rośnie.

Marysiu,
raczej nie jestem specjalistką od uprawy warzyw. :oops:
Ja dopiero raczkuję. Do tej pory bardzo dobrze radziły sobie u mnie pomidory i rukola
Miałam rewelacyjny jarmuż, ale był tak zaatakowany przez szkodniki, że w tym roku chyba sobie daruję
Rzodkiewka też nieźle rosła. Największy problem mam z warzywami korzennymi. Jakoś u mnie sa rachityczne. Może ziemia nie taka? Chociaż nie wiem, czy w tym roku nie byłaby już dobra. Niestety niepotrzebnie uzyłam folii do wyłożenia skrzyń. Pod wpływem wody i słońca folia zaczęła się kruszyć. Nie chciałam mieć ziemi z kawałkami foliowymi, dlatego musiałam wymienić całą ziemię. To znaczy nie całą, bo tą z dna zostawiłam, ale było jej za mało, więc musiałam dołożyć takiej ze sklepu. A ta co była już w skrzyniach była już naprawde fajnie przerobiona. Na dno układałam zmielone drewniane wióry, żeby zrobić drenaż, na to szła trawa, nieprzerobiony kompost i na to ziemia ze sklepu. Teraz operację powtórzyłam, ale pewnie za rok będzie dopiero efekt.
Ja i tak mam sporo szczęścia, bo przynajmniej ja pracuję. Mieliśmy trochę oszczędności. Na razie dajemy radę. Gorzej mają ci co obydwoje nie mają pracy. Zawsze jest jakieś wyjście, rozwiązanie. Nie poddaję się

Lucynko, deszcz spadł w ostatnim momencie. Myślę, że jeszcze trochę i nasze rośliny by tego nie przeżyły, albo by wegetowały. Szczególnie, że trzeba oszczędzać wodę. Podlewam, ale umiarkowanie.
Dlatego tak ucieszyłam się ze środowego deszczu. Od razu zauważyłam różnicę w trawniku. A teraz po dzisiejszym to już w ogóle będzie bajka.
Tulipany to wiosenna podstawa. jak by wyglądała wiosna bez nich?
Ale do mojej wiosny dołączyły tez prymulki. To dzięki Tobie. ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu cudowna wiosna w Twoim ogrodzie
Tulipany przepięknie kwitną ;:138
Podziwiam, też pierwiosnki, ;:108
Psi ząb ślicznie kwitnie :D
Masz szczęście, że deszcz u Ciebie popadał, nasz rejon jakoś tak opady pomijają.
Kocio jest przeuroczy ;:79
Też mam kota ( zwykłego dachowca) ale go bardzo kocham.
Jest kotem domowym, nie puszczam go luzem, na spacer chodzi na smyczy, a na działce jest przywiązany na długiej lince ( ma spory obszar do dyspozycji). I tak szczęśliwie jesteśmy już razem 9 lat.
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ewciu, bardzo dziękuję za tak miłe słowa
Naprawdę nie pada u Was?
U nas pada każdego dnia prawie.
Nieważne, czy kot jest rasowy, czy dachowy. To jest członek rodziny
Akurat moi panowie uparli się, że chcą mieć tygrysa. Zawsze mieliśmy duże zwierzęta, więc kot też ma być duży.
Ja chciałam przygarnąć kociaka ze schroniska, no ale wyszło jak wyszło.
Najważniejsze, że jest kochany.
Mój kot też łazi na długiej lince. Ma chyba 15 m długości
Tylko co chwila zaplątuje się w krzaki
Ile się mój m. nawymyśla na róże, to nie pytaj.
Za każdym razem straszy, że wykopie ;:306
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękne klimatyczne zdjęcia wstawiasz! Kompozycja, światło, dobór barw, obiektów - profesjonalnie! Miło się podziwia Twój ogród ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosia, czy ten kocio to jest z takiej samej rasy jak koty Joli (April)? Tak mi się skojarzyło.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Florianie, bardzo dziękuję za tak miłe słowa.
Staram się jak mogę, żeby zrobić dobre zdjęcia, ale jeszcze dużo muszę się nauczyć
W dodatku, ja mam zwykły aparat, nie lustrzankę.
Co do kompozycji, to cały czas zmieniam, przesadzam, dosadzam.
Taki niespokojny duch :D

Wandziu, tak, to jest ta sama rasa ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Twój ogród Gosiu jest taki perfekcyjny,dojrzały po prostu piękny. ;:63

Piękne tulipany.
No i ten rarytasik -trojlist. Śliczny.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu lawendowy pierwiosnek cudny i hiacynty jeszcze tak pięknie kwitną. ;:oj
Masz doświadczenie jak sobie radzi orlaja w czasie przymrozków w maju. Posadziłam dziś jedną, ponieważ marniała w małej doniczce. Idą zimne noce i nie wiem czy okrywać jakoś specjalnie, czy tylko przyrzucić włókniną. ;:218
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Aniu, dziękuję ;:196

Do perfekcji jeszcze daleko :D
Trójlisty mnie zafascynowały. Nie udawało mi się ich zaprosić do siebie, co roku wiosną się nie pojawiały
Ale teraz od 2 lat już są. Może to kwestia ciepłych zim.
Ale u innych radzą sobie już od dłuższego czasu, więc pewnie to była kwestia przygotowania stanowiska, bo to leśne roslinki

Soniu, czyli orlaya wyszła ;:138
Martwiłam się, czy bez stratyfikacji będzie rosła.
Nie mam pojęcia jak sobie poradzi podczas przymrozków taka świeżo posadzona roslinka. Ja miałam zawsze wysiane w gruncie.
One się same sieją, a znając Ciebie to niedługo będziesz miała cały las.
Orlaya wysiewa się latem, tak jak naparstnica. Siewki zazwyczaj spokojnie radzą sobie z przymrozkami.
Czy z regularną zimą? Nie wiem. Dlatego warto zawsze mieć nasiona w zapasie

Znowu mnie jakiś czas nie było
Spędziłam praktycznie wszystkie wolne chwile w ogrodzie. Jeszcze nie jest wysprzątane do końca, ale i tak jestem zadowolona z efektów. Zaczęłam nawet robić kanciki w trawniku. Przy okazji pieląc rabaty. Tył prawie ogarnięty. Został przód, ale tam już tylko pielenie, bo mam zrobione obrzeża.
Musze pomyśleć nad rabatą pod tamaryszkiem. Cały czas ona najbardziej mi sie nie podoba.
Jesienią przesadziłam tam 2 wielkie bukszpany, niestety jeden zaczął marnieć. Nie wiem,. czy to susza, robak, czy grzyb
Na wszelki wypadek, porządnie podlewam, zrobiłam oprysk i na grzyba i na robaka. Jak miną przymrozki obetnę co się da i zobaczymy czy w ogóle żyje.
Bardzo bym, się zmartwiła jego stratą, bo po pierwsze szkoda rosliny, a po drugie jej brak psuje mi budzący się pomysł na rabatę.
Mam kilka małych bukszpanów, ale zanim urosną nie będzie takiego efektu jak chciałam przez długi czas

Byłaby piękna kompozycja, a tak :roll:
Obrazek


Poza tym nareszcie zaczynają kwitnąć irysy
Niestety, nie wszystkie zakwitną. I też nie wiem, czy to susza, czy coś innego


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


No i moje pierwsze rodki
W tym roku kwitnienie bardzo słabe, albo w ogóle
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękne kosaćce!
A jeśli chodzi o bukszpan, czy w okolicy nie grasuje ćma bukszpanowa? Ciężko z nią walczyć i ja też powoli tracę energię i chęci, by ratować moje bukszpany. Nie od razu widać pasożyty.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu iryski piękne. ;:oj Moje też mają mało pąków, chyba jednak susza im zaszkodziła.
Bukszpan za tulipanami wygląda, jakby korzenie nie nadążały z pobieraniem wody lub podmarzł. ;:218 Zaglądaj do środka, ponieważ gąsienice to podstępne potwory i siedzą w zwiniętych liściah.
Na wszelki wypadek przykryłam orlaję plastikowym wiaderkiem, ;:173 chyba lepsze od włókniny. Mam pięć sadzonek, więc posadzę je w różnych miejscach, żeby sprawdzić, gdzie się najlepiej wysieje. ;:306
Napracowałaś się, więc teraz życzę tylko miłego odpoczynku w ogrodzie. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”