Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Cześć, Margo!
O jakiej koniczynce mówicie? Ja mam ogromny problem z brązowym szczawikiem, który rozpanoszył się w trawnikach i wygląda okropnie. Wypróbuję na nim oprysk z octu. Dzięki, Cymo, za podpowiedź.
Pięknie Ci kwitnie ogród, Margo, przyjemnie w nim odpoczywać, spacerować i napawać się latem.

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Soniu, dzięki za podpowiedź
Może wypróbuję. Naprawdę mam już dosyć tej koniczynki.

Jagódko, właśnie o tym mówimy. Nazywam to koniczynką, bo tak wygląda.
U mnie to już naprawdę inwazyjny chwast
Najgorzej, że wysiewa się w roślinach. Nie ma jak się tego pozbyć, chyba, że wykopać rosliny i wytrzepać całąziemie
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękny masz ogród. Lilie i róże cudowne. W mory zieleni jak diamenciki rozkwitają kwiaty. ;:215
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Cześć Gosiu!
Oglądam zdjęcia Twojego ogrodu pierwszy raz i jestem pod dużym wrażeniem! Piękny ogród, fantastyczne rabaty, na których tyle się dzieje! Będę zaglądać i dalej podziwiać. Dziękuję, że dzielisz się z nami zdjęciami.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Werbeny, trawy, jeżówki, przetaczniki... - piękne i naturalistyczne zestawienia ;:333
Tak, astry są bardziej wytrzymałe od płomyków. Ale przy braku odpowiedniej ilości wody i jedne i drugie chorują na mączniaka. Liście są w białych plamach i na astrach też to niedobrze wygląda.
Aż trudno mi uwierzyć, że u Ciebie susza po takiej ilości opadów :shock: Właśnie dlatego tyle chwastów i pielenia, bo wilgoci było pod dostatkiem. Ale chyba masz mocno przepuszczalną glebę, skoro już deficyt wody :(
Na dalie oczywiście zapraszam, bo to teraz nr1 u mnie ;:173
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Edwardzie, bardzo dziękuję za miłe słowa. :D

Pypylna, no własnie dużo się dzieje :D
Może za dużo? Ostatnio mam takie wrażenie, że nie ogarniam tych rabat.
Bardzo zapraszam do dalszego odwiedzania. Będzie mi bardzo miło.

Florianie, mam bardzo słabą ziemię. Bardzo przepuszczalną. Walczę z tym od lat, powoli się zmienia, ale myślę, że nie zdołam jej do końca zmienić. Moje rosliny często są dużo mniejsze, słabsze i chyba częściej chorują niż u innych, właśnie chyba z powodu suszy.
Ale też nie rozumiem dlaczego na jednych floksach mączniak jest, a na innych nie ma. Na astrach chyba jeszcze nie miałam.
Na dalie oczywiście wpadnę, ale nie wiem, czy uda mi się to dzisiaj

Jak ja nie lubię opałów :roll:
Ledwo się ruszam, w domu gorączka. Znowu noc z głowy.
Nie mówię nawet o roslinach, które cierpią chyba jeszcze bardziej niż ja. Chociaż dzisiaj spadł deszcz, ale pod drzewami nadal sucho.
2 dni nie było mnie w ogrodzie, nie wiem nawet jak dokładnie wygląda, zauważyłam tylko, że przez te dwa dni róże bardzo oberwały. Połowa nie ma już liści.
Takiego widoku u mnie to już dawno nie było. Do tej pory róże bardzo dobrze sobie radziły.
Widok jest okropny. Jutro poszłabym posprzątać te liście, ale czy temperatura pozwoli wyjść po południu ?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu ostnica u Ciebie dużo ładniejsza niż moja. ;:215 Moja jak się wykłosi, stale się kładzie na roślinach. ;:222
Przykro, że róże ucierpiały od grzyba. Pocieszę Cię, że u mnie wszystkie oprócz okrywowych, straciły całkowicie liście. ;:224
Pisałaś u mnie o Red Baronie, że gęsty. Mam na niego sposób. :D Wszystkie kępki mam ograniczone zwykłym, plastiowym obrzeżem. Zakopałam takie o wysokości 10 lub 15 cm i trawa rośnie tylko wewnątrz niego. Jakieś pojedyncze źdźbła czasem się przebiją, ale raz w roku wyrywam i spokój.
Pogoda się dziś u nas nie sprawdziła, pada mocno. ;:215 Może jutro będzie chłodniej i uda Ci się popracować w ogrodzie. ;:108
Nastawiam się na wycinanie suchelców u siebie, bo straszą na rabatach.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Soniu, ja swoją ostnicę wyczesuję. Po pierwsze, żeby własnie zachowała ładny pokrój, a po drugie, żeby się tak nie wysiewała.
Pierwsze czesanie zrobiłam miesiąc temu, teraz drugie.
Pierwszy raz mam taką tragiczną sytuację z różami. Ale nie rozpaczam, bo już powoli znowu zawiązują pąki. Dlatego sadzę między nimi byliny, żeby w razie czego nie było widać z daleka tych łysych gałązek.
Kupiłam dzisiaj hydrożel, chcę go zmieszać z ziemią przy różach, piwoniach i wszystkich wrażliwych roslinach. Tak ostatnio wyczytałam, że można zrobić
Zobaczymy jak rośliny zareagują na to, może będą w lepszej kondycji
Czyli myślisz, że to od tego ogranicznika zależy taka gęstość Red Barona? A ja myślałam, że od wilgotności podłoża.
Koleżanka kupiła właśnie ostatnio, podpowiem jak ma posadzić. ;:196
U mnie dzisiaj pogoda zawiodła, bo kilometr ode mnie sporo popadało, a u mnie spadło raptem kilka kropel.
Dobrze, że mimo to włączyłam podlewanie.
Ja liczę na to, że pogoda pozwoli na jakiekolwiek prace w ogrodzie. Dzisiaj jak się zabrałam za robotę, to uciekałam, bo grzmiało, wydawało się że lunie. Jak wróciłam do domu, pogrzmiało, pogrzmiało i przestało, ale do ogrodu już nie wyszłam.
Też mam masę suchelców do wycięcia.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu dziękuję za nazwę azalii ;:196 , poszukam w szkółkach. Upałów również nie lubię, siedzę zamknięta w domu, opuszczone żaluzje i jakoś chce przetrwać.
Widzę, że masz dużo traw w ogrodzie mogłabyś polecić mi te mniej ekspansywne?. Mam rozplenicę i ta mi się sprawdza, chociaż w tym roku mam kilka siewek, Hakonechloe jedna mi wypadła, ale ona też jest niezła. Najbardziej ekspansywna okazała się Red Baron, zarosła mi całą rabatę. Muszę przerabiać ją całkowicie. Myślałam posadzić ją doniczkach bez dna, jak myślisz dobry pomysł, czy faktycznie zrobić jej obrzeża.
Twoje takie uporządkowane, rosną na swoich miejscach.
Gosiu róże też mam całe w plamach a do tego niektóre całkiem gołe /Mushimara/,u Ciebie nie wdać, ogród piękny, różnorodny, idzie ukryć a u mnie wyglądają tragicznie, najładniejsze rabaty to te, gdzie nie mam róż. Fatalny rok dla królowych kwiatów.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

N aRed Barona sposób podała Sonia.
Sadzi go w dużych donicach. I wygląda rewelacyjnie
Z mniej ekspansywnych polecach wszelkiego rodzaju turzyce
. Z Miskantów morning light lub Gracillimus
Dlatego sadzę róże między innymi roślinami.
W dodatku jak róże mają przestój, zawsze coś kwitnie.
Nie robię oprysków, bo kiedyś w angielskim programie usłyszałam, że jak już choroba zatakuje, to i tak już po ptakach, a na przyszły rok to nie wpływa, bo zależy wszystko od warunków atmosferycznych
Mszyce też są ponoć pożyteczne, więc jak mi szkoda młodych przerostów to zbieram ręcznie zostawiając resztki owadom i ptakom.
Najgorsze są te upały, ale mimo wszystko ja się zmobilizowałam i ogarnęłam całą tylną rabatę w tym tygodniu. Nawet poprzesadzałam rośliny. Całkiem dobrze to zniosły.
Teraz się przenoszę na przód. Może uda mi się w ten sposób przetrwać do jesieni?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu piękna kolekcja moich ukochanych liliowców, ale i lilie, róże, trawy i wiele wspaniałych roślin zdobi ogródek.
Koniczynka o której wspominałyście wcześniej panoszy się we wszystkich szkółkach i co kupię zaraz wyrasta obok albo w roślinie ten chwast. Staram się dokładnie wyrywać, a nie urywać...tak gdzieś czytałam.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Liliowce przepiękne!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu :wit
Zaglądam i podziwiam piękne lilie, piękne liliowce.
Ale i róże, ostróżki.Moje już przekwitają.
No i obok pięknych jeżówek nie można przejść obojętnie.
Ja też je bardzo lubię ;:167
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”