Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Czas jak zawsze szybko leci i nie ma co ukrywać - nie tylko Tobie ;:131 . Ruchoma bombka bardzo fajna ;:108 . Nie wywraca Ci choinki :lol: ?? U mnie zrobiła się zima ale co z tego skoro z prognozy pogody wynika, że przyszły tydzień będzie na plusie :roll: . Miejmy nadzieję, że róże przetrwają tą dziwną zimę . 10 lat to sporo i wiele można w tym czasie zrobić . Fajnie tak porównać zdjęcia i widać czarno na białym ile pracy włożyło się w ogród . Wszystkiego dobrego Ci życzę na ten Nowy Rok ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Zaglądam Gosiu jeszcze w starym roku i patrzę, co u Ciebie słychać. Widzę tylko, że kociuszka idealnie wpasowała się w choinkę. Szykujesz się na bal sylwestrowy, bo my wybieramy się tylko na takie sylwestrowe posiedzenie i pośpiewanie przy stole, bo tańczyć to się nam już jakoś tak nie chce. :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu :wit
Pięknie udekorowana choinka ;:63
a najfajniejszy to kotek tak miło zaglądający ;:215
życzę Wszystkiego najlepszego i wszelakiej pomyślności w Nowym roku!!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ewelinko, niestety prognozy nie są najlepsze. Chociaz gdyby posłuchał ktoś z boku to by sie popukał w głowę. Ciepło, bez śniegu. Przecież to najlepsza zima.
Kiedyś ja też tak myślałam. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :D
Może faktycznie zrobię takie 10 letnie wspomnienia. ;:173

Wandziu, ja też idę do znajomych. Bali nigdy nie lubiłam. Zresztą Sylwester dla mnie nie jest jakimś wyjątkowym dniem. Nie liczę mijających lat. Wieczór jak każdy inny.
Ale jeśli ktoś robi imprezę to oczywiście chętnie idę :D

Aniu, kotek jest super.


Nie wiem, czy będę miała później okazję złożyć życzenia dlatego już dzisiaj wolę je złożyć

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku
z marzeniami o które warto walczyć,
z radościami którymi warto się dzielić,
z przyjaciółmi z którymi warto być i
z nadzieją bez której nie da się żyć!
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Zastanawiałam się czy uda mi się zalogować na FO po tak długim czasie, a potem pomyślałam sobie, że nawet nie mam pewności czy uda mi się znaleźć kogoś zaprzyjaźnionego po tak długim czasie... dobrze, że jednak cały czas prowadzisz wątek ;:138
żal Flesza, ale kot uroczy (u mnie ze względu na alergię młodszej na razie tylko mechaniczne zwierzaki są tolerowane).
Dla mnie wspominki są jak najbardziej ok., ze względu na brak możliwości nadrobienia zaległości. A że zima jakaś w tym roku dziwna, czuję się jakby już był marzec, a palce świerzbią do zielonego...
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosia, to nie brak organizacji, ja tylko tak na bezczelnego zrzucam czasem na dzieci :;230 to raczej zmiana priorytetów. Ogrody nam się porozrastały, a niestety darmowej pomocy brak i trzeba to wszystko ogarnąć (chociaż nie wiem czy odważyłabym się kogokolwiek wpuścić do pracy przy moich rabatach ;:224 )
Wiem po sobie, że w trakcie sezonu, mimo, że jest ten wolny wieczór i można usiąść przy komputerze i napisać co i jak, to człowiek wybiera coś mniej angażującego. Film czy książkę.. A teraz już wszyscy tęsknimy do grzebania w ziemi, to i chętniej bywamy na FO - taka namiastka czynnego ogrodnictwa ;:173
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Hej Małgosiu, kurczę 10 lat szmat czasu :) pogratulować tylko :) i oby więcej takich Forumowiczów było ;:108
Bobka świąteczna pięknie wyszła, hehe mały psotnik chyba Wam rośnie :)
Pozdrawiam noworocznie :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu jaka śliczna ruda banieczka, wcale się nie dziwię że zajmuje sporo Twojej uwagi bo małe kotki są psotne, ale urocze ;:167 Dużo zdrowia i radości z ogrodu na Nowy Rok życzę ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Asiu, ale się cieszę, że jesteś.
Może ściągnęłam Cię myślami, bo wspominałam ostatnio Ciebie.
Zastanawiałam się, co się z Tobą dzieje i dlaczego się nie odzywasz jak przejeżdżasz niedaleko.
Mogłabyś się czasem odezwać i zajrzeć do mnie.
A ja jakoś na razie nie mam parcia na ogród.
Jeszcze nie czuję wiosny. Może e nie mam już miejsca na sadzenie, a to chyba mnie najbardziej kręciło w ogrodzie.
Pielęgnacja jest ok, ale to nic twórczego.
Może coś wymyślę do wiosny, żeby zmienić coś na rabatach, ale to raczej bedzie kosmetyka.

Sabinko, ja wiem, że priorytety się zmieniają, szczególnie jak się ma małe dzieci. Ale w moim przypadku to chyba i zmiana priorytetów i zła organizacja. Przecież miałam małe dziecko i radziłam sobie lepiej z czasem niż teraz. Teraz mam prawie dorosłego syna, nie pracuję po godzinach, a mimo to nie umiem znaleźć czasu na forum. Jakoś faktycznie wolę czasem coś bezmyślnie obejrzeć, albo poczytać książkę.
Chociaż nie ukrywam, że prowadzę też bujne życie towarzyskie ;:173
Wieczory często są zajęte.
Własnie wróciłam ze spotkania ze swoimi osiedlowymi forumkami. Ale tym razem jakoś mało spraw ogrodowych poruszyłyśmy. Teraz bardziej przyziemne sprawy zajęły nam głowy.
Ale zaplanowałyśmy kolejne spotkanie za miesiąc, żeby omówić nasze wiosenne plany.

Mariusz, jakoś te 10 lat minęło. Ja z tych wiernych jestem ;:306
Mam nadzieję, że kotek szybko wyrośnie z psot.
Tak naprawdę to jedyna psota, którą robi. Poza tym jak na razie nic nie zepsuł.
Jest kochany

Marysiu, oj jaki on jest kochany.
Uwielbiam jego mięciutkie futerko. I to, kiedy do mnie sie przytula.


Mamy nowy rok, nowe nadzieje. Jak pomyślę, jak to bywało kiedyś, to aż mi przykro, że na razie ja nie mam żadnych nowych planów. Zawsze to jakoś miło było myśleć, co sie zamówi, co jest do zmiany. Teraz w planach tylko wymiana folii w skrzyniach na agro. Jeśli pogoda pozwoli to może zajmę się tym w przyszły weekend?
Poza tym tylko typowe wiosenne prace.
Ale mimo wszystko chyba gdzieś w głębi serca już tęsknię za ciepłem wiosennym i początkiem prac.
A tym czasem może jednak zacznę wspomnienia, mimo, że ostatnio zauważyłam jakąś niechęć do tego na forum.


Pierwszy marcowy krokus. Czy u Was krokusy też zanikają> Ja mam z nimi problem, tak samo jak z tulipanami. A niby to takie bezproblemowe cebulki

Obrazek

Nie ma wiosny bez przebiśniegów. Nie mogły jakoś się u mnie zadomowić. Próbowałam kilka razy, aż w końcu się udało. i Teraz mam je w kilku miejscach. Rozrastają się ładnie i nawet powinnam je rozsadzić, ale jakoś zawsze zapominam o tym.

Obrazek


Wrzośce to niezawodne kwiaty. Nie to co wrzosy. Chyba też posadzę ich więcej w ogrodzie. Wyglądają ładnie cały rok.

Obrazek

Wiosną cieszy wszystko co wyłazi z ziemi. Tutaj serduszka. Szkoda, że w połowie lipca trzeba ją wycinać.

Obrazek

W tym roku kwiatów azali wielkokwiatowej będzie mało. Było za sucho

Obrazek

Przepiekne ciemierniki. Ja najbardziej lubię te zwykłe białe
Obrazek

Mam nadzieje, że ranniki rozprzestrzenią się po ogrodzie
Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, jak ja ci zazdroszczę osiedlowych forumek, czy chociażby osób zielono zakręconych w najbliższej okolicy. Mam wrażenie, że ja tu w okolicy jestem takim dziwakiem, co to biega z aparatem i zamiast dzieciom to zdjecia cyka roślinom :lol:
Inna sprawa, że to jednak osiedle i bloki, a domów z ogrodami raczej niewiele ;:174
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, jak pięknie wiosennie powitałaś nowy roczek! ;:138 ;:138
Niech cały rok będzie dla Ciebie łaskawy i obdaruje całą Twoją rodzinkę zdrowiem i radością, ;:167 a ogród coraz bogatszym kwitnieniem. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Sabinko, tylko ja biegam z aparatem, ale i tak moi sąsiedzi wiedzą o mojej pasji, więc nie dziwią sie temu.
Faktycznie takie ogrodowe sąsiedztwo jest super. Spotykamy się co jakiś czas. W sezonie zwiedzamy nasze ogrody, a zimą omawiamy plany.
Ja dzięki temu, że moje dziecko już jest duże mogę pozwiedzać nie tylko okoliczne ogrody
Od paru lat jeżdżę po całej Polsce. Odwiedziłam kilka ogrodów forumowych, i takich które pokazuje Maja.
Mogę porównać jak to wygląda w telewizji i w rzeczywistości :D
Każde spotkanie z ogrodomaniakiem jest cudowne
Nie znamy się często osobiście, ale kiedy się zobaczymy to tak jakbyśmy znali sie od dawna. Spotkanie zawsze wydaje się za krótki

Moni, czytałam co się stało i cały czas mam nadzieję, że jednak zmienisz zdanie.
Co do planów, to właściwie nie mam ich zbyt wiele. Na pewno chciałabym poprawić wygląd tylnej rabaty. Ciągle nie jestem z niej zadowolona. Sporo poprawiłam jesienią, ale jeszcze jest trochę do zrobienia.
Najgorsze, że powoli zaczynam zmieniać wizję całego ogrodu
Ale nie mam czasu i kasy na takie rewolucje.
Może na emeryturze? ;:306
Ale to za kilka lat.

Lucynko, bardzo dziękuję za życzenia ;:196
Bardzo liczę na to kwitnienie. Może w końcu będe zadowolona? ;:173

Przez chwilę mieliśmy powiew zimy. Od jutra ma się ocieplać. Czy nasze rośliny to wytrzymają?
Czy jeszcze przyjdzie prawdziwa zima?
Powiem szczerze, że jesienią chciałam zimy, ale teraz to się już jej boję. Rośliny zaczynają się wybudzać.

Pamiętacie moją wiosenną zagadkę? Do tej pory nie mam pojęcia skąd ten pierwiosnek wziął się u mnie. Nie pamiętam, żebym go sadziła.
Ale fajnie, że jest

Obrazek


Obrazek


Przylaszczki są przykładem na to, że warto czasem uprzeć się na jakąś roslinę.
Kiedyś ciągle mi ginęły
Od jakiegoś czasu nie tylko, że są, ale coraz bardziej się rozsiewają. Bardzo się cieszę. Pozwalam im rosnąć gdzie chcą
Obrazek


Obrazek

Obrazek

To samo mam z przebiśniegami
Obrazek

Obrazek


Za to krokusy niestety czasem zanikają.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ale piękne przylaszczkowe kępy. U mnie praktycznie wszystkie cebulowe po jakimś czasie karleją i zanikają - no może poza cebulicą syberyjską.
Najbardziej irytują mnie przebiśniegi, które jakoś zupełnie nie chcą się u mnie zadomowić.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”